Jump to content

Neden Mangalar Renkli Değil

ByBesgen

Önerilen İletiler

Manga okumaya yeni başladım ama ilk dikkatimi çeken şeylerden biri mangaların renkli olmaması. Sizce de büyük eksiklik değil mi? Mesela bazen kapakları veya bir bölümü filan renklendiriyorlar. Siyah beyaza göre kat kat daha güzel ve zevkli oluyor. Özellikle aksiyonlu serilerde sadece siyah beyaz çizimlerle seriyi ne kadar ifade edebilirsin ki. Şu anki teknolojiyle çok kolay olabilecek bir şey. Bence artık mangalar renkli çıkmalı. Yanlış mı düşünüyorum yoksa?

Sizin de fikirlerinizi alıyım dedim. :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 78
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Manga okumaya yeni başladım ama ilk dikkatimi çeken şeylerden biri mangaların renkli olmaması. Sizce de büyük eksiklik değil mi? Mesela bazen kapakları veya bir bölümü filan renklendiriyorlar. Siyah b

1- Mangalar'da Renk yoktur belirli özel sayılarda renkli basım üretilir çünkü Manga renklendirmek anime yapmaktan daha zor. animeyi bilgisayardan kaydedilmiş ayarlar ile Çıkara biliyorsun. Ama mangada

azda olsa renkli olanlarda var ama renksiz okumak bana daha iyi geliyor :D araştırarak daha çok bilgi bulabilirsin ^_^

Ben de çok eksikliğini duyuyorum.Manga çok okumazdım ama son bir kaç haftadır,serilerin devamlarını bekleyemem nedeniyle okuyorum. Hâlâ aksiyon sahnelerine alışamadım.Bir dövüş vs. olduğunda Çok karmaşık oluyor etraf anlamıyorum pek. Renklendirilse daha iyi anlayacağımı düşünüyorum

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

mangaların farkı da budur siyah beyaz olması ama ara sıra renkli çıkıyor o da çok az :D mangalar hakkında daha çok bilgi edinmek için araştırmanı tavsiye ederim

edit: manga okumaya yeni başlayanlar mangayı biraz daha geriden okusun yoksa anlamazsınız ve gözleriniz alışmadığından saçma gelir

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aynen sırf şu aksiyon sahnelerinden dolayı başlamayı düşünmüyordum. Naruto fillerları sıktı diye artık başladım ama sanki çoğu savaşı yemiş gibiler mangada. Animede olsa savaşlarda ağlardım bile diye düşünüyorum. Bence artık bir manga devrimi yaşanmalı. :D
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır, konuya cevap yazamazsınız.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.