Jump to content

Neden Mangalar Renkli Değil

ByBesgen

Önerilen İletiler

Haftada 19 sayfa renkli pek sarmaz diye düşünüyorum sonuçta manga 1700lü yıllara dayanıyor. siyah beyaz olması bir sanat artık. Onu renklendirmek kendi kafanda bana göre daha zevkli. Ama one piece in renkli sayfalarını gördüm fena oldum.

Yinede haftada 1 renkli çıkartmak zor olur,yapılabilir tabi...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 78
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Manga okumaya yeni başladım ama ilk dikkatimi çeken şeylerden biri mangaların renkli olmaması. Sizce de büyük eksiklik değil mi? Mesela bazen kapakları veya bir bölümü filan renklendiriyorlar. Siyah b

1- Mangalar'da Renk yoktur belirli özel sayılarda renkli basım üretilir çünkü Manga renklendirmek anime yapmaktan daha zor. animeyi bilgisayardan kaydedilmiş ayarlar ile Çıkara biliyorsun. Ama mangada

azda olsa renkli olanlarda var ama renksiz okumak bana daha iyi geliyor :D araştırarak daha çok bilgi bulabilirsin ^_^

artık trolleniyorum hissine kapıldım :mellow: sende Türkçe konuştur :blink:

Herkes de takmış bir trollemek :mellow: Ciddi demiştim ben. Neyse konuyu kaydırmıyorum. Uzun lafın kısası,benim gibi çok manga okumayan ve alışık olmayan bir insana,renkli manga kolaylık sağlardı.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Herkes de takmış bir trollemek :mellow: Ciddi demiştim ben. Neyse konuyu kaydırmıyorum. Uzun lafın kısası,benim gibi çok manga okumayan ve alışık olmayan bir insana,renkli manga kolaylık sağlardı.

senlik değildi ama evet bende kullanmazdım :D bende ilk okuduğumda öyleydi ama artık alıştım ve hiç sorun olmuyor müzik konusuna gelince kendiniz birkaç ost bulun öyle okuyun :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Basiten başla derim o zaman. Karışık mangaları okuma veritas(gerçi bu bildiğin soldan sağa okunuyor) veya naruto.

Bleachte basitir. Hayvan gibi paneleri var.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

senlik değildi ama evet bende kullanmazdım :D bende ilk okuduğumda öyleydi ama artık alıştım ve hiç sorun olmuyor müzik konusuna gelince kendiniz birkaç ost bulun öyle okuyun :D

Çok mantıklı.Her şeyi de devletten beklemeyeceğiz artık :D

Basiten başla derim o zaman. Karışık mangaları okuma veritas(gerçi bu bildiğin soldan sağa okunuyor) veya naruto.

Bleachte basitir. Hayvan gibi paneleri var.

Okuyamıyor değilim ama bazı sahneler gerçekten çok anlaşılmaz.Akışı anlayamıyorum."Ne oldu? Kim kimi neresinden tuttu yia? Nasıl şimdi kafası koptu onun?" Diye kalıyorum.Dediğim gibi,serisi devam etmekte olan animelerin mangalarını okuyorum genelde,bekleyemediğim için.Yoksa hiç manga olayına girmezdim her halde.Ama ufaktan bir zevk almaya başlamadım değil.Bağımlılık yapacak melet :P
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çok mantıklı.Her şeyi de devletten beklemeyeceğiz artık :D

Böyle deyince de basite kaçmak oluyor. :D

Benim anladığım kadarıyla normalde siyah beyaz olan mangaları renklendiren gruplar var. Bu grupların sayısı artmalı.

Bir de alışmak alışmak diyoruzda o da bir yere kadar. Ne olursa olsun renklinin tadını veremez. Ben bile yeni bir manga okuyucusu olarak tüylerimin diken diken olduğu sayfalar gördüm ama artık bu kadar güzel bir sanat dalını böyle yeniliklerle canlı tutmaları gerekir.

(Cümlelerim biraz düşük olabilir kusuruma bakmayın ^_^. )

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Mangalarin siyah beyazliği daha orjinal oluyor. Ayriyetten mangaka açisindan bakarsak, renklendirme işide biraz marifet gerektiren bir iş. Siyah beyaz olmasina rağmen manga tonlarini asistanlar felan yapiyor. Çeviren veya çeviren gruplarda kendi kapağini yapiyor genellikle. Çok nadir renkli manhwa veya manga var bunlardan bi tanesi Noblesse tavsiye ederim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır, konuya cevap yazamazsınız.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.