Jump to content

Neden Mangalar Renkli Değil

ByBesgen

Önerilen İletiler

Ben normalde çizgi roman falan okurum ya da karikatür.Onlarda da siyah beyaz olanlar var o konuya alışabilirim ya.Sadece çizgi romandan daha çok aksiyon sahnesi oluyor ve karmaşık oluyor.O yüzden renkli daha iyi olur diye düşünmüştüm.Ama alışınca düzelecekse alışana kadar okurum ben de :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 78
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Manga okumaya yeni başladım ama ilk dikkatimi çeken şeylerden biri mangaların renkli olmaması. Sizce de büyük eksiklik değil mi? Mesela bazen kapakları veya bir bölümü filan renklendiriyorlar. Siyah b

1- Mangalar'da Renk yoktur belirli özel sayılarda renkli basım üretilir çünkü Manga renklendirmek anime yapmaktan daha zor. animeyi bilgisayardan kaydedilmiş ayarlar ile Çıkara biliyorsun. Ama mangada

azda olsa renkli olanlarda var ama renksiz okumak bana daha iyi geliyor :D araştırarak daha çok bilgi bulabilirsin ^_^

Ben normalde çizgi roman falan okurum ya da karikatür.Onlarda da siyah beyaz olanlar var o konuya alışabilirim ya.Sadece çizgi romandan daha çok aksiyon sahnesi oluyor ve karmaşık oluyor.O yüzden renkli daha iyi olur diye düşünmüştüm.Ama alışınca düzelecekse alışana kadar okurum ben de :D

Alışınca animeleri bırakırsın,ger.ekten manga okumanın zevkini alırsan seviceğin bir şeydir. Ve ben kitap okumaktan nefret eden biriyimdir.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Alışınca animeleri bırakırsın,ger.ekten manga okumanın zevkini alırsan seviceğin bir şeydir. Ve ben kitap okumaktan nefret eden biriyimdir.

Ben okumalı,resimli her şeyi severim de...Bakalım dediğin gibi olacak mı.Mangayla ilk karşılaşmamda bir kaç sayfa okuyup bırakmıştım.Gerçekten görmemiş biri zorlanıyor.Öyle direkt anlaşılacak bir şey değil.Bu sene yeni yeni okuyorum.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben okumalı,resimli her şeyi severim de...Bakalım dediğin gibi olacak mı.Mangayla ilk karşılaşmamda bir kaç sayfa okuyup bırakmıştım.Gerçekten görmemiş biri zorlanıyor.Öyle direkt anlaşılacak bir şey değil.Bu sene yeni yeni okuyorum.

yaşlanmış bu kız yaa yazıları okuyamıyo.... :P

gözlük teyze...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sadece manga olan seriler oku özelikle veritası tavsiye ediyorum...

Ve veritas soldan sağa okunuyor.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Biz bunu konuyu daha önce senle mi konuşmuştuk da "ben de okuyamıyorum" demiştim?

Konuşmadıysak yine anlatayım ben de manga okuyamıyordum, hem çok karışık geliyordu hem de ters -sağdan sola- okumak başımı ağrıtıyordu. Müzik, ses yokken çekici de gelmiyordu duygulanmam diye düşünüyordum ama okudukça alışıyorsun gerçekten. Bir zaman sonra normal karelenmiş şeyleri bile sağdan sola okuyorsun ayrıca mangalarda ifadeler ve tonlamalar gerekli duyguyu veriyor. Yavaş yavaş alışsan da alıştı mı bırakamıyorsun, sen de alışacaksın merak etme derim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Biz bunu konuyu daha önce senle mi konuşmuştuk da "ben de okuyamıyorum" demiştim?

Konuşmadıysak yine anlatayım ben de manga okuyamıyordum, hem çok karışık geliyordu hem de ters -sağdan sola- okumak başımı ağrıtıyordu. Müzik, ses yokken çekici de gelmiyordu duygulanmam diye düşünüyordum ama okudukça alışıyorsun gerçekten. Bir zaman sonra normal karelenmiş şeyleri bile sağdan sola okuyorsun ayrıca mangalarda ifadeler ve tonlamalar gerekli duyguyu veriyor. Yavaş yavaş alışsan da alıştı mı bırakamıyorsun, sen de alışacaksın merak etme derim.

Konuştuk sanırım.Ama benim hafızam kötüdür.Yinelemen iyi oldu.Bu kadar kişi alışınca bırakamayacağımı söylüyorsa bir kulak vermeli.Devam edeyim ben o zaman okumaya.Azimle :D
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bana göre siyah beyaz çizim olması daha iyi hem duyguları yansıtma açısından da etkili buluyorum ayrıca kökeni çok eskiye dayanıyor . Renkli mangalarda var ama genelde onlar kore yapımı Manhwa ve bir manga da renkli çizim yapmak oldukça emek isteyen ve zor bir iş özel bölümlerde ya da cilt tamamlayan mangalarda renkli bir kaç sayfa oluyo ve pek çok manga-ka bunu bir ödül gibi görüyo diye düşünüyorum (Bu son cümlem bakuman tecrübeme dayalı :D )

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır, konuya cevap yazamazsınız.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.