Jump to content

Animelerin nefret ettiğiniz ve sevdiğiniz yönleri

POET

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 64
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Sevdiğiniz diye düzeltirsen iyi olur. Nefret ettiğim yönleri; Bazı seriler de yüzünün yarısı kadar göz var uzak dursun benden. Birde harem türünde oğlanın ıqsünün 80nin altında olmasını da hiç sevm

Bende direk sevmediğim yönlerini anlatayım. Savaştan önce milleti konuşmayla boğmalarına sinir oluyorum.Hele hele o konuşmalardan sonra 5 dk.lık bir battle koyunca mesela, ana karakteri kendi ellerim

2 animecik mi :o doğaldır o zaman dost

Klişeleri herkes söylemiştir zaten benim en sevmediğim yönleri kadına bakış açısıyla ilgili onları sanki primer ve sekonder cinsel organları ile var olabilen canlılar olarak göstermelerine sinir oluyorum örneğin büyük oppaileri olanlar ile tahta göğüs olanlara bakışları çok farklı ve büyük iyidir mentalitesinde yaşıyorlar. :super-sayan-onion-head-emoticon: 

Bir diğeri de animelerden kaynaklandığı için bunu örnek veriyorum animelerde gösterilen garip moda anlayışları köpek dişi çıkıklaştırma, mini etek altı uzun çorap, ganguro... modaları gibi 

Spoiler

3004d591-7d20-440e-bc7b-e4e272758654.jpg 

Sevdiğim yanları ; ben animeleri her haliyle seviyorum yeri geldiğinde karnımı ağrıtacak kadar güldürüyor, yeri geldiğinde  göz pınarlarımı kurutuyor, yeri geldiğinde o kadar düşündürüyor ki elim istemsizce çenemde bitiveriyor ve tabi ilginç alışkanlıklar edindiriyor ( L gibi oturma, voleyboldan artistik patinaja kadar her spor dalı hakkında değişik terim ve bilgiler, çeşitli müzik aletlerine heveslenme ve tabi ki Japonca:wow1-onion-head-emoticon: günlük dilden tutun resmi-gayrıresmi, argo, jargonuna kadar her şeyi öğretiyor......bu liste uzar da gider kısaca;

Girlfriend ...has end

Boyfriend ...has end

Friend  ... has end

Anime has no end (alıntıdır)

:smoking2-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Şu an aklıma geldi.

Çeviriyi yapan kişi bazen espri yapmaya filan çalışabiliyor.

örn:

random bir kötü karakter, ilk bölümlerde söylediği şeyin tam tersi bir şey söyler:

"ÇN: Başta öyle demiyordun, noldu?"

filan.. bunun komik olduğunu düşünenler oluyor.

Yani o kişi espriyi yapacak ve biz de okurken güleceğiz filan sanıyorlar.. ama öyle olmuyor -.- Tüm odağımızı kaybediyoruz.

Bunu yapan çevirmenlere "ne kadar komik bir çevirmen" filan demiyorum..

Bana göre altyazılar, animeye verilen puanı bile etkiler.. çünkü karakterin hislerinin güzel bir şekilde anlatılmasında katkısı vardır.

Yine de böyle şeyler nadiren denk geldiği için mutluyum.

Sevdiğim bir konu ise:

Bazı animeler, bu konuyla alakası olmayan kişilerin veya animelere ön yargıyla bakan kişilerin ilgisini çekebiliyor.

Twitchde vb. tanıştığım bazı 20, 25 yaş üzeri kişilere Violet Evergarden, Shingeki no Kyojin gibi kaliteli yapımları önerdiğim oluyor.. severek de izlediklerini düşünüyorum. (en azından söylediklerinden anlaşılıyor)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Shoujo animelerde utangaç kız karakterler, her animede yukataları giyip havai fişek gösterisine gidilmesi, yine her animede plaj sahnesi ve sürekli aynı döngü de şeyler yaşanması.

Sevdiğim yönler ise karakter sadece bir tane yani aynı karakteri başka animelerde başka karakter olarak görmüyoruz. Animeye özel bir karakter oluyor ve adı geçince aklımıza direk animesi geliyor. Filmlerdeki gibi bir kişi bir sürü filmde oynamıyor. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.