Jump to content

Japonların Kapaklı Telefonları

Ogeday

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 66
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

öyle deme yani klozet önemli :D

Ben küçüken hep kapaklıya özenmişimdir. O kapağı açıp konuşma falan güzel gelmiştir bana. Ama piyasa da motorola 2. el dışında bulamayız. Japonya ise bizim gibi özenti değil, telefonu konuşmak için al

Sen bilirsin. :D Popüler olmamam nasıl düşşnürsem düşüneyi sizin suçunuz. :D İsme bak. Japoncasını görsen Dünya'daki en zor tekerleme sanırsın. :D Gerçi bugün eklendi yeni bölümü bakmaya üşendim şimd

Daha çok var ama bunları buldum.

Resmi ekleyen Telefonu tutma şekline kurban :wub:

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen Bu akıllı telefon kullanıyor.

Resmi ekleyen Bu da akıllı telefon.

Daha bir çok örneği var ama çok fazla resim de insanı sıkar :)

Animeden ve bazılarıda böyle sevdiği için yapmışlardır işletme zekası

Animelerden olduğunu sanmıyorum çünkü zaten animelerde ki çevre, evler, eşyalar genellikle gerçek yaşamdan esinlenirek yapılıyor.Ve ayrıca dediğim gibi bir kaç belgeselde de bahsediyor bu ama açıklaması yapılmıyor.

İşte bence belli bir sebebi olmalı yani pratiklikten ziyade daha önemli bir şey olmalı değil mi?Çünkü Japonlardan bahsediyoruz isterseler yeni bi' akıllı telefon türü üretebilecek teknolojileri var ve eskisinden daha pratik yapabilirler.Arkadaşlarında bahsettiği gibi adamlar klozetlerine mp3 çalar, ısıtma sistemi, yıkama sistemi, kendini yıkama sistemi, yapay ses çıkarma(tuvalette işini görenin sesini kapatmak için) gibi fonksiyonlar ekliyorlar.Niçin telefonlara böyle önem verilmediğini anlamaya çalışıyorum ben :)

Edit:Telefonlarında bilgisayar istemiyorlar diyoruz ama şimdi ki akıllı telefonlara bakacak olursak her yerden internet gibi bir çok fonksiyonu kullanabiliyoruz.Ve Japonlar çalışkan bir millet.Akıllı telefon onların çalışma olanaklarını artırmaz mı?Bu da onların işine gelir bence.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Böyle şeylere dikkat edebildiğiniz için sizi tebrik ediyorum :D Aziz Nesinin "Basit Yaşayacaksın" şiiri geldi aklıma ... Elindeki telefonu sadece telefon etmek için kullanacaksın diyordu :)

Kapaklı telefonun şöyle bir getiri var.. Kapağı kapanınca tuşlar kilitleniyor. Cantaya attığında rastgele tuşlara basıp birilerini aramıyor :lol:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Evet bende uzun zamandır farkettim ve şu aralar kendimede pembe veya mor bi kapaklı telefon bulmaya çalışıyorum :D Japonların neden onca teknolojik telefona rağmen bunları kullandıklarına gelince bence japonlar tatlı ''kawaii'' şeyleri çok sevdiği için bu tür telefonlar kullanıyor :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bakuman'da parayı bulunca sarışın eleman akıllı telefon alıyordu.Aklıma o geldi.Belki telefon gibi bir şeye çok para ödemek saçma geliyordur adamlara? Ki bence de öyle. Bir de ben şeyi anlamıyorum, bu e-posta olayı. Bizim kullandığımız telefonlarda da var mı o özellik? :huh:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Böyle şeylere dikkat edebildiğiniz için sizi tebrik ediyorum :D Aziz Nesinin "Basit Yaşayacaksın" şiiri geldi aklıma ... Elindeki telefonu sadece telefon etmek için kullanacaksın diyordu :)

Kapaklı telefonun şöyle bir getiri var.. Kapağı kapanınca tuşlar kilitleniyor. Cantaya attığında rastgele tuşlara basıp birilerini aramıyor :lol:

Evet bende uzun zamandır farkettim ve şu aralar kendimede pembe veya mor bi kapaklı telefon bulmaya çalışıyorum :D Japonların neden onca teknolojik telefona rağmen bunları kullandıklarına gelince bence japonlar tatlı ''kawaii'' şeyleri çok sevdiği için bu tür telefonlar kullanıyor :D

Aha. :D Bunlar mantıklı geldi şimdi. :D

Bakuman'da parayı bulunca sarışın eleman akıllı telefon alıyordu.Aklıma o geldi.Belki telefon gibi bir şeye çok para ödemek saçma geliyordur adamlara? Ki bence de öyle. Bir de ben şeyi anlamıyorum, bu e-posta olayı. Bizim kullandığımız telefonlarda da var mı o özellik? :huh:

Klozetlerinin kaç para olduğunu biliyo musun? :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Var bizim telefonlarımızda da ^^ Ben biraz araştırdım onlar o kapaklı telefonlara görüntülü konuşma bile eklemişler ancak telefonlardan kaynaklanan bi' problem var megapixel çok düşük :D

Kawaii' de iş adamı kawaii'liği ne yapsın :D ? Bir de dünyadaki en çok telefon kullanan milletlerden birisiymiş Japonlar.Daha fazla önem vermeliler :)

Klozetlerinin kaç para olduğunu biliyo musun? :D

Hahah evet klozetler çok pahalı ama aldığına değiyordur :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ne klozeti? Ne oluyoruz ? :huh:

E-posta'dan para gidiyor mu :D Gidiyorsa her yeni telefon alan ezikimsi baş karakterler parayı nerden buluyor?

E-posta için internet paketi gibi şeyleri vardır örneğin aylık 50 tl ödüyordur 4 gb interneti vardır filan :)

Klozet konusuna gelirsek adamlar en teknolojik klozetleri kullanıyorlar.

Isıtma sistemi var oturduğunda üşüme diye, mp3 çaları var sıkılma diye :D , yapay sifon sesi çıkarabiliyor işini gören kişi seslerden dolayı utanmasın diye, senin arkanı yıkıyor istediğin sıcaklıkta ve kurutuyor, kendisini otomatik deterjanı ile yıkıyor temizliyor ve normal klozetlerden daha az su harcıyor su tassarufu yapıyor. Ayrıca hiç elle temasa gerek duymadan kumandası ile yapıyorsun her şeyi kapağını açıp kapatması bile kumandayla yapılıyor :D

Not: İyi anlattım ha sanki satıcısıyım :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.