Jump to content

(Fan Art) Nedir?

3n4bL3

Önerilen İletiler

• Yöneticiler

Fan Art, anime severlerin el veya bilgisayar yolu ile çizdikleri resimlere denir.Amaç sevdikleri karakterleri çizebilmektir.En yaygın kullanım biçimi el ile çizim yöntemidir.Ancak bilgisayarlı çizim yöntemi de oldukça fazla kullanılır. Amatör sanatçılar tarafından yapılırlar.Genellikle beğendikleri karakterleri çizerler ve bu çizimler topluluğuna da fan art denir.Kimi zaman vir karakteri,kimi zaman bir mekanı,kimi zaman ise beğendikleri bir sahneyi çizerler

En yaygın olarak Star Wars serisi çizimleri ve Hanasaka Jijii gibi oldukça eski Anime serilerine özenen hayranlar tarafından ortaya atılmış bir terimdir. Anime ve marvel katogorisindeki süper kahraman filimleri ve oyunlar arttıkça Fan art çizimleri de artmış, büyük bir kategori oluşturmuştur.

Fan Art çizimleri oyunlar, filimler,çizgi roman karakterleri,mangalar ve animeler de ki karakterler konu alınarak yapılır.

Ancak zorunlu olarak bir karaktere bağlı kalma koşulu yoktur.Amatör çizerler kendi karakterlerini çizip bunu da fan art olarak paylaşabilir.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...

Fan Art, anime severlerin el veya bilgisayar yolu ile çizdikleri resimlere denir.Amaç sevdikleri karakterleri çizebilmektir.En yaygın kullanım biçimi el ile çizim yöntemidir.Ancak bilgisayarlı çizim yöntemi de oldukça fazla kullanılır. Amatör sanatçılar tarafından yapılırlar.Genellikle beğendikleri karakterleri çizerler ve bu çizimler topluluğuna da fan art denir.Kimi zaman vir karakteri,kimi zaman bir mekanı,kimi zaman ise beğendikleri bir sahneyi çizerler

En yaygın olarak Star Wars serisi çizimleri ve Hanasaka Jijii gibi oldukça eski Anime serilerine özenen hayranlar tarafından ortaya atılmış bir terimdir. Anime ve marvel katogorisindeki süper kahraman filimleri ve oyunlar arttıkça Fan art çizimleri de artmış, büyük bir kategori oluşturmuştur.

Fan Art çizimleri oyunlar, filimler,çizgi roman karakterleri,mangalar ve animeler de ki karakterler konu alınarak yapılır.

Ancak zorunlu olarak bir karaktere bağlı kalma koşulu yoktur.Amatör çizerler kendi karakterlerini çizip bunu da fan art olarak paylaşabilir.

Konu süper Bende bir kaç bişey ekliyim Bakın arkadaşlar kendinizi cizime adarsanız ve pc üstü cizimlerde tablot şarttır genele olarak A3 tablot secin ve elinizden geldiği kadar ilistatör ve cs5 gibi programları kullanın acemiler icin corel tercihimdir corel öğrenip sonra photshop öğrenmeniz sonrada en son olarak ilistratör kullanın ps ile ilstratörü aynı anda gecişli olarak programı kullana bilirsiniz ve bu sizi daha güçlü ve daha keskin güzel ve esnetik payı cok olan iyi bir cizim yapmanızı sağlar ama tercihim ecemiler için  boş sayfaya karekterinizi cizin sonra taratın ve bunu corelx 4-5 gibi programda üstünden mausla gercerek düzenlü olarak uygulama yapın tabi bu tablotu olmayanlar icin gecerlidir.. şimdiden herkeze başırılar arkadaşlar....

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...

Bende aynı şekil Illestrasyon ve PS CS5 ayrıca oldukça hızlı br şekilde çizim yapmamızı sağlayan Manga Studio ile çalışmalar yapıyorum.Manga studio ile tablet olmadan da çok hızlı bir şekil tek bir araç ile  gerçekten  güzel karakterler  yaratabiliyorsunuz.

Manga studio ile hazırlamış olduğum çizim:

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 sene sonra...
  • 9 ay sonra...

Arkadaşlar bence fanart google görsellerden çizmek istenilen karakterin bir resmini seçip aynısını çizmeye çalışmak değildir, o karakteri farklı bir yerde yada farklı bir kıyafetle yada farklı bir pozda yada farlı birşey yaparken çizmektir. ÖRN luffyi internetten bakıp klasik haliyle değil eline but yerine şiş kebap verirsin kababçıda oturtursun yada okul kıyafetleriyle derste falan çizersin yani ona kendi hayal gücünü kendi tarzını katarsın falan yani bence fanart budur tabi bu benim şahsi düşüncem..

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 sene sonra...

Ben kendim elimle çizimler yapıyorum ama artık bilgisayardan çizmek istiyorum acaba bana bi amatör çizimler için program sölermisiniz.

Arkadaşlar FanART için bilgisayar yoluyla paint harici hangi programı veya adresi kullanabilirim ?? :blink:

Öncelikle biliyorum biriniz 2011 yılında, diğeriniz 2013 yılında mesaj atmış. Yani şuan belkide sorularınızın cevabını buldunuz, ya da bulmadınız. Fakat biraz sonra yazacaklarım tek sizler için değil bu soruyu sorup da cevap bulamayanlar için olacak.

Eh, o zaman cevabımıza dönelim. El çizimi yaptıktan sonra photoshop gibi programlarla üzerinden geçebilirsiniz. Photoshop gibi programlarda vektör araçları var. Bunları kullanarak çiziminizin üzerinden geçebilirsiniz. Böylece dijital çizimler elde edebilirsiniz.

"İyi de ben programdan falan anlamam, nasıl vektör çizim yapayım?" diyorsanız. Size öncelikle bir program indirmenizi veya satın almanızı öneririm. Bu bir photoshop sürümü olabilir. Programınızı indirdikten sonra internete, anime vector drawing, gibi kelimeler yazabilirsiniz. Burada en önemli husus izleyeceğiniz derslerin adlarını ingilizce olarak aratmanız. Böylece bir çok ders bulabilir ve onlara bakarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Ben şuan daha farklı bir yolla çizim yapıyorum. Aslında dijital çizimler. Nesnelerin üzerinden oynayarak çizimler yapıyorum. Bu nasıl oluyor dediğinizi duyar gibiyim. İşte bu vektör araçlarını kullanıyorum. Benim çizim yapmamın tek farkı vektör araçları direkt kullanmam. Yani, önce el çizimi yapıp sonra üzerinden geçmiyorum. Direkt vektör araçlarını kullanıyorum.

Söyleyeceklerim bu kadar. Umarım bu sorunu yaşayan bir çok kişi sorunlarının cevabını bulmuştur. ^^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.