Jump to content

Avatar: Legend of Korra Hataları

kawaii kereste

Önerilen İletiler

hata demek tam olarak doğru mu emin değilim ama bana çok ters gelen bikaç şeyi yazmak istiyorum. sizin de fikirlerinizi almak istedim, katılabilirsiniz veya açıklayabilen varsa güzel olur, gerçi açıklamalarla kolay kolay tatmin olmam ben.

!! SPOILER ALERT !!

1. Jinaro'nun yaptığı o hokus pokus neydi yahu ? kız Tenzin'in yanından "bişeyler ters gidiyor." diye gitti, sonra Cumhuriyet Şehri'nde ortaya çıkıp Raava'yı geri getirdi ve Korra'nın hayatını kurtardı. ama nasıl yaptı ? yanlış anlamadıysam altı üstü ruhlarla arası iyiydi ve ruhları görebilme yeteneğine sahipti. Raava'yı nasıl geri getirdi, Korra bile geri getirememişken ?

2. "biri olmadan diğeri de var olamaz." diyen Raava değil miydi ? o zaman Korra Vaatu'yu öldürmeyi nasıl başardı ? Raava hala hayatta yani. Korra'nın Vaatu'yu öldürdüğüne eminim, çünkü kızlarına "babanız için üzgünüm, ama Vaatu'nun içindeydi o yüzden Vaatu ölünce kurtaramadım." gibi bişey söyledi.

3. Raava Wan'ın 2dk içinde durunca adam ölümün eşiğine geliyordu, gücü zayıflamış Raava'yı Portal sayesinde bir şekilde içine almayı başardı Wan. ama Unalaq koskoca Vaatu'yu haşırt diye zorlanmadan içine aldı.

4. bükme olayını dev kaplumbağalardan öğrendiklerini gördük bu seride. The Last Airbender'daysa bazılarınızın hatırlıycağı üzere bükme olayını insanların icat ettiğini görmüştük. mesela toprak bükmeyi köstebekleri izleyerek öğrenmişler, su bükmeyi gelgit hareketlerinden vs. bu nasıl bi kurgu hatasıdır yahu ?

az önce bitirdim de seriyi, hala kafamda tazeyken yazmak istedim bunları. bence çok daha güzel toparlayabilirlerdi, bunlar çok saçma olmuş.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yeni serisinin hepsini izlemedim ama 4.'ye hem katılıyorum ,hem katılmıyorum ,evet bükücüler en başta bu tür şekillerde öğrendiler ,ateş bükücüler; güneşten ,hava bükücüler; rüzgar hareketlerinden vb. dev su kaplumbağaları pek geçmedi ama bir kez geçti ve "Aang" insanların çakra ,güç ve ruhları gibi bir şeyi bükmeyi ,yani insanları bükmeyi ondan öğrenmişti ,hatta ateş kralının güçlerini bu sayede yok etmişti ama eğer dev su kaplumbağalarından bir şey öğreniyorlarsa ,bu durumda o öğrenenler "Avatar" derecesine gelmiş olmalılar ama öyle bir şey yoksa bu ilk seriye uymayan ,büyük bir hatadır...

Ayrıca 1. seride o kaplumbağa türünün son yaşayan örneği idi ve üzeri ağaçlarla kaplı olan ,adaya çok benzeyen bir kaplumbağaydı ,Aang bile onun bir kaplumbağa olduğunu 1 ,2 gün sonra anlayabilmişti.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1.jinora ruhsal yönden sıradan bir insandan daha güçlü ve birden cumhuruyet şehrinde ortaya çıkmadı portaldan geçip oraya gitti arada zaman geçiyor

2.rawa veya watu ölünce 10bin yılda tekrar oluşuyorlar.normalde diğerinin içinde oluşurken wan tam yoketmeden ağaca hapsetti.(last airbenderde aang avatar halinde ölürse zincirin bozulcağını ve birdaha avatarın doğmucağı söylendi.Unulagda avatar halinde öldü

3.unulag ın ruhlarla bağlantısı çok yüksek.Avatar korra dan bile daha iyiydi oyüzden şaşılcak birşey değil

4.Bükme gücü aslan kaplumbağlardan alındı, nasıl büküceklerinide ateş bükücüler ejderhalardan, toprak köstebeklerden,su aydan,hava bizonlardan

wan ormana gittiğinde ejderhadan ders almıştı sonra ateş bükücülerle karşılaştı tek başına hepsini yendi ejderha sayesinde

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1.jinora ruhsal yönden sıradan bir insandan daha güçlü ve birden cumhuruyet şehrinde ortaya çıkmadı portaldan geçip oraya gitti arada zaman geçiyor

2.rawa veya watu ölünce 10bin yılda tekrar oluşuyorlar.normalde diğerinin içinde oluşurken wan tam yoketmeden ağaca hapsetti.(last airbenderde aang avatar halinde ölürse zincirin bozulcağını ve birdaha avatarın doğmucağı söylendi.Unulagda avatar halinde öldü

3.unulag ın ruhlarla bağlantısı çok yüksek.Avatar korra dan bile daha iyiydi oyüzden şaşılcak birşey değil

4.Bükme gücü aslan kaplumbağlardan alındı, nasıl büküceklerinide ateş bükücüler ejderhalardan, toprak köstebeklerden,su aydan,hava bizonlardan

wan ormana gittiğinde ejderhadan ders almıştı sonra ateş bükücülerle karşılaştı tek başına hepsini yendi ejderha sayesinde

1. oraya nasıl gittiğinin ben de az çok farkındayım. yaptığı hokus pokus kastediyorum, Unalaq niye Jinora'yı görünce korktu ? Korra'yı yenmek üzereydi, niye bi anda geri çekildi ? daha 2dk önce Korra Raava'yı aramıştı Vaatu'nun içinde ve yoktu, Jinora geldikten sonra Raava ortaya çıktı bi anda, bunu Jinora nasıl başardı ? "ruhlarla arası iyiydi." diyip geçilebilecek şeyler mi bunlar ?

2. eet 10bin yılda tekrar oluşmaları lazım, ama Raava öldükten hemen sonra Vaatu'nun içinde geri oluştu. ki zaten 10 bin yılda oluşmaları ve "biri olmadan diğeri de var olamaz." sözü bile başlı başına çelişki. 10 bin yıl boyunca diğeri olmadan var olabiliyolarmış mesela.

3. önemli olan ruhlarla bağlantısı değil bana göre, Raava kaç defa Wan'ın içine girdi de Wan ölümün eşiğinden döndü. en son güçsüz halindeyken anca Wan içine alabildi.

4. The Last Airbender'da Book 2'da bir bölümdü ama hangisi tam hatırlamıyorum, gayet net olarak "bükmeyi köstebeklerden öğrendik." diyorlardı. hatta dediğin gibi farklı hayvanlardan ve olaylardan bükme olayını öğrendiklerini söylüyorlardı. "nasıl bükeceklerini öğrenmek" ile "bükmeyi öğrenmek" farklı şeyler. eet Wan "nasıl büküleceğini" ejderha tipli bi ruhtan öğrendi, ama bize The Last Airbender'da böyle söylenmedi diyorum. tabii ki Korra'yı izledikten sonra kılıf uydurabilmek elimizde, ama 2 seride farklı şeyler söylenince benim gözümde bu bir hata olur.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

yetenek kaplmbaglardan alindi ögrenmek köstebek vs.

vatu yada rawa yenilnce diğerinin bedenide geçiyor ve 10bin yıl boyunca büyüyor tümör gibi

10bin yıl sonra birden ortaya çıkmıyor

korra rawayı ilk almaya çalıştığında bunu biliyordu zaten oyuzden denedi ama ilk denemede yapamadı

ruhlarla arası iyi demek ruhlarla kanka demek değil ruhsal yönden güçlü demek

sana yetmiyosa yapcak bisey yok

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1.Jinaro ruhsal açıdan baya yetenekli olduğundan olsa gerek tozlar haline ayrılıp dağılan rawa'nın ruhsal parçacıklarını bir araya toplayıp birleştirdi bu sayedede rahatça görünür bir hal aldı...ama Jinarodaki ruhsal parçacıkları kontrol etme yeteğeni nasıl bu kadar gelimiştir bilemem....

2.Vatu ölmedi aynı şekil ruhsal parçacıklarına ayrılıp dağıldı normal bir süreçle o parçacıkların birleşmesi baya vakit alır gibime geliyor bunuda 10 yıla vurmuş adamlar

3.Unalaqın bedeni zihini gibi birşey kalmadı Vatu içine girdiğinde ne artık unalaq kendi bedenine sahipti nede kendi aklına...bedeni tamamen Vatu'nun içinde kayboldu...Rawa ise bu durum olmasın diye Wan ile baya eğitim yaptı Wan'nın bedenin kendisi içinde kaybolup insan şeklini kaybetmeyi istemiyordu...

4.Toph bükmeyi köstebeklerden öğrendim diyordu bak Last airbender zamanında insanlar öğreniyorlar yani var olan güçlerini keşf ediyorlardı ejderhalar köstebekler vs mevzular ile yani güçleri yokken hop köstebekten toprak bükücü oldum demiyorlardı...stillerini öğreniyorlardı haraketlerini...ayrıca 2 aşık çiftinde aynı şekilde toprak bükmeyi köstebeklerden öğrendiklerinden bahsedilmişti oradada aynı şey var zayıf olan bükme güçlerini geliştirmeleri...

benim açıklamam bu :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1.Jinaro ruhsal açıdan baya yetenekli olduğundan olsa gerek tozlar haline ayrılıp dağılan rawa'nın ruhsal parçacıklarını bir araya toplayıp birleştirdi bu sayedede rahatça görünür bir hal aldı...ama Jinarodaki ruhsal parçacıkları kontrol etme yeteğeni nasıl bu kadar gelimiştir bilemem....

2.Vatu ölmedi aynı şekil ruhsal parçacıklarına ayrılıp dağıldı normal bir süreçle o parçacıkların birleşmesi baya vakit alır gibime geliyor bunuda 10 yıla vurmuş adamlar

3.Unalaqın bedeni zihini gibi birşey kalmadı Vatu içine girdiğinde ne artık unalaq kendi bedenine sahipti nede kendi aklına...bedeni tamamen Vatu'nun içinde kayboldu...Rawa ise bu durum olmasın diye Wan ile baya eğitim yaptı Wan'nın bedenin kendisi içinde kaybolup insan şeklini kaybetmeyi istemiyordu...

4.Toph bükmeyi köstebeklerden öğrendim diyordu bak Last airbender zamanında insanlar öğreniyorlar yani var olan güçlerini keşf ediyorlardı ejderhalar köstebekler vs mevzular ile yani güçleri yokken hop köstebekten toprak bükücü oldum demiyorlardı...stillerini öğreniyorlardı haraketlerini...ayrıca 2 aşık çiftinde aynı şekilde toprak bükmeyi köstebeklerden öğrendiklerinden bahsedilmişti oradada aynı şey var zayıf olan bükme güçlerini geliştirmeleri...

benim açıklamam bu :D

yetenek kaplmbaglardan alindi ögrenmek köstebek vs.

vatu yada rawa yenilnce diğerinin bedenide geçiyor ve 10bin yıl boyunca büyüyor tümör gibi

10bin yıl sonra birden ortaya çıkmıyor

korra rawayı ilk almaya çalıştığında bunu biliyordu zaten oyuzden denedi ama ilk denemede yapamadı

ruhlarla arası iyi demek ruhlarla kanka demek değil ruhsal yönden güçlü demek

sana yetmiyosa yapcak bisey yok

şundan bahsediyorum: 2. seri bittikten sonra 4. soruya bu cevap verilebiliyor. 2. seriyi izlememiş olsaydın ne cevap vercektin ? 2 seriyi ayrı ayrı izledikten sonra aynı soruya farklı cevaplar veriliyorsa bu işte bi terslik var demektir. ben de biliyorum Legend of Korra'yı izledikten sonra "haa olay böyleymiş yaa" demeyi. ama madem olay böyle, niye 1. seride bize farklı gösterildi ? 2. seride kaplumbağadan gücü alıp başka şeylere bakarak geliştirdiklerini öğrendik. 1. seride ise kaplumbağadan güç alma muhabbeti yoktu. direkt olarak başka şeylerden görüp öğrendiklerini söylemişlerdi. hatta Aang'in uçan bizonu Appa da hava bükebiliyor mesela, 1. seride bunun cevabı yoktu ve hava bükücülerin uçan bizonlara bakarak hava bükmeyi öğrendiklerini söylemişlerdi. 2. seriyi düşünürsek uçan bizonların hava bükmeyi nasıl öğrendiklerini tam olarak açıklayamıyoruz, çünkü kaplumbağa kendisinden istekte bulunanlara güç veriyordu. uçan bizonların karakter olarak gidip de kaplumbağadan bişey istiyceklerini veya o güce doğuştan sahip olduklarını pek sanmıyorum. doğuştan sahip değillerdir, çünkü ruhlarla alakalı bir güç bu 2. seriye göre. uçan bizonların ise ruhlarla alakaları Momo kadar.

Raava'nın nasıl geri geldiği konusunda ve Unalaq'ın durumu hakkında ikna oldum, biraz kafam karışmış galiba o konuda :D ama bu Jinora'nın o hokus pokusu nerden nasıl öğrendiğini veya o yaşında bunu nasıl yapabildiğini veya Avatar halindeki Korra'nın bile beceremediği şeyi nasıl becerdiğini açıklamıyor bunlar. bana garip geliyor, sonuçta her yeni nesilde Avatar farklı bir kabileden ve bu işe en uygun kişi oluyor, yani 1. seride böyle söylenmişti. ama Korra'nın bile pratik yapmasına rağmen beceremediği şeyi Jinora öylesine yapıyor. ki Raava'yı bir araya getirmiş, yani öyle ufak tefek bişey de değil. bu bana göre kurgu hatasıdır. hata değilse de, finali toparlamak için yapılan ucuz bi numara gibi, ki bana göre çok da farklı şeyler değil bu 2si.

edit: bu arada cevaplarınız için teşekkürler :20:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

birinci seride toprak bükmeyi köstebeklerden öğrendiklerini söylediler ama bu sadece öğrenme mevzusu olsaydı bir ateş bükücünün cocuğuda ateş yerine ben toprak bükücem diyebilirdi

soru1:ilk ateş bükücüler ateş bükmeyi nasıl öğendi

1.seriye göre cevap:ejderhalardan öğrendiler

2.seriye göre cevap:ejderhalardan öğrendiler

soru 2:ateş ulusu bükme yeteneklerine nasıl sahip oldu

1.seriye göre cevap:ERROR (ejderhalardan öğrendi derdik ama soru o değil soru yetenek nerden geliyor )

2.seriye göre cevap:aslan kaplumbağa verdi

yani korra da 1.serinin eksiklikleri kapatıldı

şuan ejderhalar bizonlar köstebekler nasıl element büküyor açıklanmadı buyuzden onlarada aslan kaplumbaglar verdi diyemezsin

kaplumbağlar insanlara boynuz verse inekler kaplumbağdan boynuzmu istedi gibi birşey bu

element bükmekde ruhsal birşey değil öyle olsa ruhlarda bükücü olurdu

korra,aang,jinora ruhlar dünyasına geçince element bükemedi

önceki sezondaki kan bükücü insanlardan bükücülük yeteneklerini alabiliyorsa demekki bükücülüğün biyolojiylede alakası var

son olarak avatar kendi ulusundaki en yetenekli kişiden seçilmiyor sadece reelkarnasyon oluyor

jinoranın bukadar yetenekli olması sana tuhaf geliyord bizon denen hayvanın havada uçması normalmi geliyor

sen 1.serideki herşeyi doğru kabul ediyorsun 2.seriye filler muamelesi yapıyorsun

2. si 1.sinin devamı ve eksik bilgileri dolduruyor

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yeni serisinin hepsini izlemedim ama 4.'ye hem katılıyorum ,hem katılmıyorum ,evet bükücüler en başta bu tür şekillerde öğrendiler ,ateş bükücüler; güneşten ,hava bükücüler; rüzgar hareketlerinden vb. dev su kaplumbağaları pek geçmedi ama bir kez geçti ve "Aang" insanların çakra ,güç ve ruhları gibi bir şeyi bükmeyi ,yani insanları bükmeyi ondan öğrenmişti ,hatta ateş kralının güçlerini bu sayede yok etmişti ama eğer dev su kaplumbağalarından bir şey öğreniyorlarsa ,bu durumda o öğrenenler "Avatar" derecesine gelmiş olmalılar ama öyle bir şey yoksa bu ilk seriye uymayan ,büyük bir hatadır...

Ayrıca 1. seride o kaplumbağa türünün son yaşayan örneği idi ve üzeri ağaçlarla kaplı olan ,adaya çok benzeyen bir kaplumbağaydı ,Aang bile onun bir kaplumbağa olduğunu 1 ,2 gün sonra anlayabilmişti.

@2 güzelce açıklamış :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.