Jump to content

Seinen FC - Kulübümüzün camiaya hizmetleri durmaksızın devam ediyor!

Kutatgu

Önerilen İletiler

"Sola" serisi için AniDB'de seinen yazıyor, AniDB'deki türler ve tagler %99 doğru olur ama seriyi henüz izlemediğim için emin değilim :D bu akşam başlıycam izlemeye, yarın netleştiririm.

edit: Shinsekai Yori'yi kontrol ettim şimdi, seinen tagini göremedim :/ ilginç lan ben izlerken seinen sanmıştım, öyle hissettirmişti bana.

Seinen tag'i var yada yok düşündüklerimizi paylaşalım tartışalım. Hiçbir Seinen animeyi kaçırmayı göze alamayız :D Sola için ilk izlenimlerini izler izlemez bekliyorum :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 165
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Yukarında tanımlamadan anlaşılacağı gibi Seinen bir manga/anime türünden çok bir demografik tanımlamadan ibarettir. Bir manga ya da animenin Seinen olup olmadığını etmediğini tespit etmek için yukarıd

Seinen FC gururla takdim eder; Seinen 5 Etkinliği   Kulübümüzün forum çapınca gerçekleştireceği ilk ve en önemli bu etkinlikte;   MAL'da en yüksek skora sahip 200 seinen anime içer

Benide listeye eklermisin?  Aralarında çok sevdiğim animeler.   Another'ın Seinen olduğunu sanmıyorum (Bilmiyorum fakat bana çok çocuksu ve saçma geldi)   Ayrıca RahXephon ve Evangelion'unda Seinen ol

Posted Images

Seinen tag'i var yada yok düşündüklerimizi paylaşalım tartışalım. Hiçbir Seinen animeyi kaçırmayı göze alamayız :D Sola için ilk izlenimlerini izler izlemez bekliyorum :)

sola'yı 3 bölüm izledim, görüşlerim:

seinen mi değil mi tam bilemedim. yani seinen tagini görmesem seinen demezdim ama o tagi gördüğüm için kararsız kaldım. çizimleri ve animasyonları biraz Clannad'la Black Lagoon arası biyerde sanki, ilk bölüm baya durgundu ama 2. ve 3. bölümlerde ilgimi çekmeyi başardı.

fena dram olcak gibi seziyorum niyeyse, çizimlerden karakterlerin konuşma tiplerinden falan. Clannad'a ve Ano Hana'ya başlarken de böyle hissetmiştim :D sonlara doğru hüzünlenmeyi bekliyorum şimdiden.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

"Dansai Bunri no Crime Edge" ve "Ouji to Warawanai Neko" listeye eklenmiştir  ;) aslında resmi olarak seinen olmayan ama izleyince seinen olduğunu iliklerinize kadar hissettiğiniz bazı animelerde vardır > basilisk, death note, steins gate ve psyco-pass gibi........bir seinen sever olunca artık hangi animenin seinen olduğunu veya o yaş kitlesine hitap ettiğini anlıyorsunuz......olay sadece genre'sinde seinen yazması değil, bunu hissediyor ve anlıyorsun....birde seinen yanlızca cinsellik, bol kanlı animeler değildir.....örnek olarak türünün içeriğinde aşırı hatta marjinal seviyede diyebileceğimiz psikoloji olan freesia, monster gibi > bol kan ve vahşet olan berserk, shigurui, gantz, vagabond, ichi the killer gibi > zeka ve mantığın uçtuğu one outs, akagi, death note > bilim kurgu olan Texhnolyze, ergo proxy, psyco-pass, blame!, Serial Experiments: Lain > tarihi olarak Shigurui, aoi bungaku, kingdom, baccano! > bol kan ve aynı zamanda siyaset içeriğide olan hellsing gibi serilerde genre'lerinde seinen yazmasaydı bile, türleri içinde aşırı veya marjinal diyebileceğimiz şekilde ileri gitmiş oldukları için yinede seinen denilirdi ve denilmeside gerekir zaten -_- böyle aşırılıklar,aşırı uç anlatımlar ve marjinallikler gördüğünüz animelere dikkat edin, bunların genellikle hitap ettiği kesim üst yaştakiler, olgun kişiler ve seinen'cileridir ;) tabi yaşı küçük olup bunlardan hoşlanan, kişiliği oturmuş kişilerde vardır, zaten dünya insanları buna doğru iter, yani çabuk olgunlaşmaya, erkenden sorumluluklar almaya, Türkiye'de bu özellikle daha çok olur. Çünkü sosyal ve siyasi durumlar insanların, kendilerini erkenden bu işlerin içinde bulmasına sebep olur :blink:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

"Dansai Bunri no Crime Edge" ve "Ouji to Warawanai Neko" listeye eklenmiştir  ;) aslında resmi olarak seinen olmayan ama izleyince seinen olduğunu iliklerinize kadar hissettiğiniz bazı animelerde vardır > basilisk, death note, steins gate ve psyco-pass gibi........bir seinen sever olunca artık hangi animenin seinen olduğunu veya o yaş kitlesine hitap ettiğini anlıyorsunuz......olay sadece genre'sinde seinen yazması değil, bunu hissediyor ve anlıyorsun....birde seinen yanlızca cinsellik, bol kanlı animeler değildir.....örnek olarak türünün içeriğinde aşırı hatta marjinal seviyede diyebileceğimiz psikoloji olan freesia, monster gibi > bol kan ve vahşet olan berserk, shigurui, gantz, vagabond, ichi the killer gibi > zeka ve mantığın uçtuğu one outs, akagi, death note > bilim kurgu olan Texhnolyze, ergo proxy, psyco-pass, blame!, Serial Experiments: Lain > tarihi olarak Shigurui, aoi bungaku, kingdom, baccano! > bol kan ve aynı zamanda siyaset içeriğide olan hellsing gibi serilerde genre'lerinde seinen yazmasaydı bile, türleri içinde aşırı veya marjinal diyebileceğimiz şekilde ileri gitmiş oldukları için yinede seinen denilirdi ve denilmeside gerekir zaten -_- böyle aşırılıklar,aşırı uç anlatımlar ve marjinallikler gördüğünüz animelere dikkat edin, bunların genellikle hitap ettiği kesim üst yaştakiler, olgun kişiler ve seinen'cileridir ;) tabi yaşı küçük olup bunlardan hoşlanan, kişiliği oturmuş kişilerde vardır, zaten dünya insanları buna doğru iter, yani çabuk olgunlaşmaya, erkenden sorumluluklar almaya, Türkiye'de bu özellikle daha çok olur. Çünkü sosyal ve siyasi durumlar insanların, kendilerini erkenden bu işlerin içinde bulmasına sebep olur :blink:

dostum sen naptın... :D Barış admin sola'yı izledin mi ? seinen mi değil mi ben çözemedim  :blink:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

dostum sen naptın... :D Barış admin sola'yı izledin mi ? seinen mi değil mi ben çözemedim  :blink:

Hangi birini izleyeceğim, elimde baya seri var izlediğim :P burada seinen olduğu yazmıyor ama yinede izlemeden birşey diyemem, insan izleyince daha iyi anlıyor ne olduğunu > http://myanimelist.net/anime/1965/Sola

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.