Jump to content

Arsenik

Uploader
  • İçerik sayısı

21
  • Son ziyareti

2 Takipçi

Profil Bilgileri

Son profil ziyaretçileri

918 profil görütülenme

Arsenik üyemizin başarıları

1. Arsenik

( 12 / 12 ) Junketsu no Maria

Bu gece 2016ya giriyoruz , ben hala bu seriyi bekliyorum :(
  2. Büyük serilerden bahsetmiyorum , onları zaten önüne gelen çevirmeye çalışıyor , ki bence büyük küçük demeden hepsinde çeviriyi daha önce yapan bir grup varsa , onlar bırakmadan başlanmamalı. Demek istediğim anlaşıldıysa benim için de sorun yok , aynı serilerin baştan alınması iş gücü israfi olacağı gibi , seriyi devam ettirenleri de kıracaktır.Umarım rekabet ortamı oluşmaz , hatta umarım anime bölümündeki rekabet de bir gün sona erer. Seri listenize baktım , gerçekten hoş seriler var , umarım yolunuz açık olur , yarım kalmış ya da başlanmamış serileri Türkçemize kazandırmanız dileğiyle...
  3. Kendi yazdıklarım için konuşuyorum , üslubumda sıkıntı yok , anlatmak istediğimi anlamayanlar varsa açıp tekrar okusun. animelerdeki gereksiz rekabetten sıkılmış biri olarak bu durumun manga bölümüne de sıçrayacak olması beni rahatsız etti. yazdıklarım grubumu alakadar etmez , burada bir birey olarak yazıyorum , aynı sizin TAÇE 'yi bağlamadığınız gibi. sizin yazdıklarınız direkt hedef gösterip rencide etme gayesi güderken sayın evallark , yazdığım şeylere böyle düşük seviyede şeylerle laf atamazsınız. kaç aydır manga işinin içinde olan biziz , durumu iyi analiz ediyoruz. Manga alanında hali hazırda çevirisi devam eden bir serinin alınması etik değildir , bu hep böyleydi , böyle de devam etmesi temennimizdir. herkes istediğini çevirir mantığı size hoş geliyorsa aynı yoldan devam edin. bu rahatsızlığım batmasın kimseye , emektarlara her zaman minnettarız , ama hiç alakası olmayı da , buraya gelip de yazdıklarımı anlamayıp "gerici" yaftası atmak hoş değil. Çevirilmemiş ya da yarım kalmış tonlarca manga varken çevirisi devam eden seriler alınmamalıydı , animelerdeki rekabet mangaya sıçramamalıydı. Bundan gericilik ya da herkesin aldığı seriye kimse karışamaz diyerek kendinizi haklı göstermeniz tartışmaya açık bir durum. # Eolo-sama ; kendi adıma üslubumu yerinde buluyorum , hakaret vs etmedim , etmem de , bir başkası için de her ne yazdıysa bu onu ilgilendirir diyorum , sırf birileri bir şeyler yazdı diye üsluptan yola çıkarak çeviriye laf atma , kim kimi kimin elinden kurtarmış , hoş değil... Not : Yazdıklarım sadece beni alakadar eder , bu mantığı sizin de sürdürmeniz dileğiyle...
  4. Anime alanındaki rekabet zaten saçma bir boyuta ulaşmışken bunu manga bölümüne de taşımak gerçekten gereksiz bir adım.Yarım kalmış ya da hiç başlanmamış seriler alınabilir ama bir başka kişinin çevirdiği seriyi almak, sadece baktım tutmuş bu seri,ben de nemalanayım demek olur. Yarım kalmış ve hiç başlanmamış serileri alacaksanız kolay gelsin ancak hali hazırda başka kişi ya da grupların çevirilerinden pay kapıp onlara da el atacaksanız gerçekten büyük bir ayıbın ortasındasınız.
  5. Arsenik

Serinin akıbeti ?
  6. Turkanime.tv haber portalına yeni haber ekleme ile ilgili prosedürden haberdar olmadığınızı varsayarak bu konuşmayı yapıyorum. Bir haber eklendiğinde min. 24 saat panonun başında kalmalıdır. Bu durumla ilgili SchneizeL ile görüşünüz. Haberi ; konuyu açan kişi eklememiş olabilir, panoya her kim eklediyse onun sorumluluğundadır. Bundan sonra bu konuya hassasiyet gösteriniz.
  7. Arsenik

son bölümler niyeyse çevirilmemiş :-(
  8. Arsenik

Türk Anime Çeviri Ekibi [TAÇE]

acaba yeni alınan gönüllülerden ya da eskilerden işini yeterince iyi yapamayanlar ya da başka özel sebeple ayrılanların yerine mi yeni üye alımı yapılacak ; yoksa belirli süre zarfında grubun sağlamlaşması , daha sonrasında yeni eleman alınması mı amaçlanıyor ?
  9. Arsenik

( 26 / 26 ) Mahouka Koukou no Rettousei

Serinin de son bölümü geldi sayılır.Emeği geçen herkese teşekkürler.Umarım devam serisi de gelir...
  10. Arsenik

ANİME KOMEDİ 01.06.2014 (7)

Sorunun halledildiğini yorumuma "edit" yazarak anlatmıştım ,sorun devam etseydi bir şekilde iletişime geçmek isterdim...
  11. Arsenik

ANİME KOMEDİ 01.06.2014 (7)

dostum iyi güzel de şu TA da her haber açtığımda altta kalmamak için hemen yeni bir haber açıyorsun , bu yaptığın etik değil.Hepi topu çevirmen alacağız , onun haberini yapıyoruz , 2 dk sonra forumun alt başlığını link verip haber yapıyorsun. Sırf en üstte görünsün diye alt başlığı haber yapman hoş değil , lütfen daha dikkatli ol... Edit : Sorun halledildi ; sitedeki mükerrer havadisler tayy edilmiştir.
  12. Tabiki Black Bullet ve Mahouka Koukou no Rettousei :D
  13. Arsenik

( 26 / 26 ) Mahouka Koukou no Rettousei

Seriye verdiğiniz emekten ötürü teşekkür ederim...
  14. Arsenik

Anime Hearts Fansub

flood yapmasaydın iyiydi :D konuyu düzenleyerek yeni şeyler ekleyebilirsin... kolay gelsin...
  15. Arsenik

Black Bullet FC

Beni de yaz beni de :D Hem encode hem upload yapıyorum bu seriyi , bi zahmet beğeneyim di mi :D Enju forever !!!
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.