Jump to content

akahige

Üyeler
  • İçerik sayısı

127
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

akahige kullanıcısının son zaferi 25 Kasım 2014

akahige en beğenilen içeriğe sahiptir

6 Takipçi

akahige hakkında

• Doğum günü 6 Temmuz

Kişisel Bilgiler

• Web Sitesi
    http://illustrationbook.tumblr.com/

Profil Bilgileri

• İlgi Alanları
    kısacası...

Drawing, Video Games, Comics, Graphic Design, Photography, Drawing, Sculpture, Modeling

Son profil ziyaretçileri

1278 profil görütülenme

akahige üyemizin başarıları

1. akahige

En son oynadığınız /bitirdiğiniz oyun ?

metal gear V ground zero metal gear phantom pain oyununa giriş özelliği taşıyor. süresi kısa yaklaşık 1 saatini alıyor yeni başlayan birisi için ama fox engine denen grafik motorunun nimetlerini görmek güzel bir tecrübe. aslında bunlar bahane big boss ile oynamak farklı bir ayrıcalık :) grafikleri güzel bir oyun önceden aşina olduğum için bütün seriyi gözü kapalı seve seve oynadım.
  2. akahige

En son oynadığınız /bitirdiğiniz oyun ?

life is strange grafiklerine aşık oldum oyunun artık nasıl birşey yapmışsa adamlar :) metal gear V ground zero tavsiye ederim. big boss'u kontrol etmek oldukça heyecan verici
  3. akahige

çalışmalarım (fan art, sketch, character design)

benden tavsiye... norman rockwell çalışmalarına bak :) biraz klasiktir ama ben hala bakıyorum çalışmalarına bazen.
  4. akahige

çalışmalarım (fan art, sketch, character design)

animeden çok desen ve ilüstrasyon çalışman senin için çok daha iyi olacak. ayrıca benden ufak bir tavsiye. H serisi kalem kullanmanı tavsiye ederim neden diye soru soracak olursan şu B türü kömür karası etki bırakan kalemler çizgi kalitenizi düşürür herzaman. leke denen şey belki kimilerine göre 3 boyut etkisi verebilen bir etken olabilir ama bana nedense herzaman kirlilik gibi görünüyor. onun dışında övgüyü hak ediyor çalışmaların ama daha çok eskiz biriktirmeni tavsiye ederim ;)
  5. evrende 800 milyon galaksi olduğunu var sayarsak uzaklarda biryerlerde yaşam olduğu teorisi de güçlenir tabiki. ya aman neyse işte matematik ve fen bilimleri ile aram iyi değil zaten varsada vardır arkadaş
  6. güzel seridir. belli bir yaş sınırı üstündeki insanların aşina olduğu güzel bir yapım :) yanılmıyorsam bir dönem tv de gösterilmişti
  7. akahige

Sword Art Online # İnceleme

sıkı bir mmorpg oyunları bağımlısı olarak diyebileceğim tek şey bu seri hakkında saçmalık kelimesi olur büyük ihtimal :) gereksiz yere bir romantizm olayı var seride. başladığım hiçbir seriyi yada filmi yarım bırakmamak gibi bir huyum olduğu için mecburen katlanmak zorunda kaldım. ergenliğe merhaba demiş iki sivilceli bebenin sanal bir gerçeklik ile evlilik hayatı yaşamaları zaten ayrı bir komediydi. realiteyi geçtim absürd yapımlardan bile uzak olan bir seri sword art online. iyi bir seri yada yapım (buna animasyon sinema ve tiyatro oyunlarıda giriyor) esas bittikten sonra zihinde canlanır ve insanı düşünmeye iter arkadaş bu seride hiçbirisimi olmaz anlamadım ki.
  8. akahige

En İyi Çizime Sahip Mangalar

inoue terada ve asano ama tepedeki kişi her zaman KİM JUNG Gİ https://www.youtube.com/watch?v=Bg1j9xwcij8
  9. akahige

Dünyanın En Pahalı 10 Çizgi Romanı

o listedeki tüm klasikler emin olun fiyatlarını hak ediyorlar :)
  10. akahige

Dota Muhabbet Mekanı

hoca sven ile oyun oynayan ve her düşman öldüğünde tekbir getiren araplar la bile oyun oynadım sen ne diyorsun :D
  11. akahige

Dota Muhabbet Mekanı

dotanın en güzel yanı takım arkadaşlarınız ile oynarken olumlu bağımlılık durumu yaşamanız oluyor. yani tek başıma dalarım yakarım yıkarım diye bir durum yoktur dotada tamamen profesyonel bir yaklaşım ile oyuna adapte olmanız lazım. oyunda ölüp tekrar dirilme aşamasında geçen zaman ile sahip olduğunuz kalenin yıkılışına sahip olabilirsiniz dota gerçektende muhteşem bir oyun... modern zamanların satrancı diyebiliriz. ayrıca 15 yaş altı sivilceli ergenler ile oyun oynamak gibi bir durumla karşı karşıya değilsiniz (küçümsemek açısından söylemiyorum ama lol kral oyun lan şu hero benüm dalarım ashe ile ha diyen tiplerden uzaksınız yani) . çok profesyonel oyuncular var. karakter bakımından uzmanlık derecesine ulaşmış kişiler ile oyun oynama fırsatı bulabiliyorsunuz (örnek olarak çinli bir oyuncunun almış olduğu lich ile baş edemedik juggernault dragon knight ve tidehunter gibi tank sınıfı herolar ile dün şamar oğlanına döndük). yani kısacası dota ayrı birşey. bunca zamandır oynadığım ve sıkılmadığım iki oyundan birisi olduğu için aslında bir bakıma şanslıda sayılabilirim bu tabi dota seven herkes için geçerli bir neden. bu arada kullanıcı adım bashi-bazouk eklemek isteyen olursa iyi olur çünkü rusların dıbrıçka mıbrıçka nidaları ile oyun oynamak istemiyoruz daha çok türk oyuncu istiyoruz :D
  12. akahige

Kısa Film Proje Çalışmamız

stop motion zahmetlidir :) hoca bu arada pc de izlediğin film cinayeti gördüm isimli eser yanılmıyorsam değilmi ?
  13. akahige

Aku no Hana - İnceleme

kötülük adını verdiğimiz edim yada fazilet aslında klasisizm adı verilen ve genel bir çerçeve içerisine hapsolmuş olan bir düşünceye bağlı olan ülküsel insan ülküsel toplum düşüncesine yani ütopik bir eyleme başkaldırı olarak nitelendirilebilir. kişiyi kötülüğe teşvik eden sanat ürününe yada yapımına karşı çıkan platon ile kötülüğün verdiği haz ile kathersis yaşayan bireyin mutluluğunu anlatan aristoteles'in çatışmasını da bu seride izliyoruz diyebiliriz. romantizm akımının ulaşılmaz ve tanrısallığa tepki olarak doğuşu aslında görmezden gelinen ve toplum tarafından ayıplanan ve hor görülen davranışların ileride kişilerin hayat felsefesi olduğunu niteleyebiliriz. Baudelaire'in kötülük çiçekleri aslında bir nevi bireyin ihtiyaç duyduğu duyguları içselleştirmesi ile meydana gelmiş bir edebi eser olarak adlandırmak aslında doğru bir yorum olabilir. baudelaire rimbaud yada poe nin eserlerini yazmalarındaki en büyük etken aslında yoksun oldukları duygu ve hazları şiirleri ve eserleri ile yazıya dökmeleri olmuştur. yada en basiti anlatılan hikaye varoluşçu (takao) bir kimlik ile nihilizmin (nakamura) çatışması olarak ta nitelenebilir. arkadaş güzel seri işte izleyin izlettirin birşey anlamıyorsanız çamur atmayın. belirli bir alanda (edebiyat sosyoloji ve tarih gibi..) bir bilgi birikimine sahip değilseniz heleki ismini bile zikretmeyin bu serinin. izleyeceğiniz 13 bölüm size fransız devrimi öncesi ve sonrası yaşanan ve günümüz bireyselliğine olan yolculuğu anlatan süreci anlatan bir özet hikaye olarak isimlendirebiliriz.
  14. sinemada hobbit evde ise appleseed alpha.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.