Jump to content

Kai

Banlı Üye
  • İçerik sayısı

1459
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

4

Kai kullanıcısının paylaşımları

1. Kai

Asosyal Olmanın İyi ve Kötü Yönleri

şimdi eksik diye belirttiğin kısımlar kafama takılmıştı ve sordum onun dışında benim ne canımı sıktın ne de incittin. belki yazma şeklim biraz fazla direkt dümdüz sert kaçtı bende öyle oluyor çünkü kusura bakma xd bir insanın tamamıyla izole kalması zaten mümkün değil gibi bir şey artık. dünyanın kotası ya dolmuş ya da dolmak üzere. sosyalden çok izole kalmanın hem beden hem ruh sağlığı için daha faydalı olacağını düşünüyorum. bir ortam ne kadar kalabalıklaşırsa orada paylaşılan her şeyin kalitesi o kadar düşer bu da benim gözlemim. yemesi içmesi barınması işi artık ne olursa onu çokça kişiye yetiştirme ihtiyacı, o şeye gösterilen özenin önüne geçer. bilgi kirliliği de o derece artar genelde ki bu en kötüsü. virüs olayı hiç ortaya çıkmamış olduğunda da tamamen böyle düşünüyordum yoksa şimdi virüsten dolayı zaten basbas bağırıyorlar izole olun diye..
  2. Kai

Asosyal Olmanın İyi ve Kötü Yönleri

çoğuna katılıyorum yalnız katılmadığım az kısım için 1-2 soru sormak istiyorum. ruh gücü için hareket beden gücü için dinginlik gerekiyor yalnız bu gereklilikler asosyalliğin dezavantajlarına maruzken de karşılanabilir. hareket etmek için illa insanların arasına karışmak gerekmiyor ve dinginlik zaten çoğunlukla etrafın karmaşasında çevremizdekiler tarafından engellenen bir his. ruhumuz ve bedenimizi karşılayabiliyorsak izole olsak nolur olmasak nolur? insanın ruhunu ve bedenini beslemesinden başka bir ihtiyacı mı var? sırf deneyim eksikliği oluşuyor diye intihar mı sayılıyor? ona bakacaksak bir insan hayatını ne kadar dolu yaşarsa yaşasın yine de ulaşamayacağı sayısız deneyimi gerisinde bırakarak ölecektir. o halde herkes intihar ediyor zaten öyle mi? yalnızlığa gelince, insanların yalnızlıktan kaçınmalarının sebebinin tehlikelere karşı bir araya gelme ve hayatta kalma ihtiyaçlarıyla alakalı olması çok muhtemel. çok uzun zamanlar boyunca bu şekilde yaşamak zorunda kaldıkları bir gerçek. demek oluyor ki tehlikelere karşı kendinden emin olan ve hayatta kalabileceğini de bilen bir insan öleceği güne kadar yalnızlık diye bir şeyi aklından geçirmeyebilir. durum buysa asosyallik kişinin toplum tarafından itilip kendi yolunda gitmek zorunda bırakılması ve bunun kişide sosyal travma haline gelmesi değil midir? durum bu değilse nedir?
  3. Kai

Bleach

nayır ninanmıyorum alçak kubo yine hepimizi trollüyor
  4. Kai

Bleach

unofficial mış o sayfa
  5. yazabilir ama yazmayadabilir
  6. Kai

Bleach

onlar devam etmeye karar versinler de hikayeyi ben bile bağlarım amme hizmeti olarak yeter ki karar alsınlar xd resmi haber mi emin olamadım değil gibi ama yeni bölüm çıkarsa ben :
  7. Kai

En Beğendiğiniz Cosplay!!

öncelikle bu sonralıkla bu
  8. Kai

Üye Albümü

kaç senedir buralardayım 1 fotom olsun bari
  9. Kai

En Çok Sevdiğiniz Anime veya Animeler?

yugioh beyblade street fighter b l e a c h hellsing (ultimate değil)
  10. Ben o adamı severim ki; erdeminden askısını ve felaketini hazırlar: O böylece ancak erdeminin hatırı için yaşamak ve daha fazla yaşamak istemez. Ben o adamı severim ki; çok fazla erdeme sahip olmak istemez. Bir erdem iki erdemden daha fazla erdemdir. Çünkü o erdem belanın asıldığı düğümdür. Ben o adamı severim ki; ruhunu harcar, teşekkür beklemez ve hiçbir şeyi geri vermez. Çünkü o daima armağan verir ve kendisini korumak istemez. Ben o adamı severim ki; zar kendi lehine düştüğü zaman utanır ve sorar: “Ben bir hilekâr mıyım?” Çünkü o harcanmak ister. Ben o adamı severim ki; işine altın sözlerle başlar ve verdiği sözlerden fazlasını yerine getirir. Çünkü o yok olmayı ister. Ben o adamı severim ki; gelecektekilere yakışır ve geçmiştekileri kurtarır. Çünkü o var olan durum yüzünden harcanmak ister. Ben o adamı severim ki; tanrısını hükmü altına alır: Çünkü tanrısını sever: Zira o tanrısının gazabı yüzünden yokolmalıdır. Ben o adamı severim ki; ruhu, yaralandığı zaman da derindir ve küçük bir macera yüzünden harcanabilir. O, böylece köprüyü severek geçer. Ben o adamı severim ki; ruhu dolup taşmıştır, öyle ki kendisini unutmuştur ve her şey onun içindedir: Böylece her şey ona ölüm getirir. Ben o adamı severim ki; ruhu ve kalbi özgürdür: Böylece kafası yalnız kalbinin kabıdır, ama kalbi onu yokolmaya sürükler. Ben bütün o adamlan severim ki, insanların üstünde asılı duran siyah buluttan tek tek düşen ağır damlalar gibidirler: Onlar yıldırımın gelmekte olduğunu haber verirler ve haberci olarak yok olurlar. -böyle buyurdu zerdüşt
  11. Kai

En Sevdiğiniz Film Replikleri?

vazo için endişelenme
  12. Kai

Anime veya Manga serisini çok kötü anlat!

çılgın havuç kafa ruhlar alemini coşturuyor
  13. Kai

Sözlerini beğendiğiniz anime müzikleri

Sesuji nobashi ikite yuku büyüyüp yaşamak Kuchi de iu no wa kantan böyle demesi kolay Daga genjitsu wa kibishii ama gerçekte zor Ikigatte senobishite mo iyi görünmeye sınırları zorla Sekai wa sore wo tatakinomesu dünya seni alaşağı etsin PURAIDO furikazashi hoeta toko de gururun savrulurken ağla sızla Omae nante daremo mitenai senin gibisinin gözü kimseyi görmez Kyuukutsu na kono sekai iyice daralmış şu dünyaya Omae wa tamashii wo utta sen ruhunu sattın Hizamazuki tanoshiku mo nai no ni emi wo ukabete diz çökmüş tat almayıp göstermelik gülerken Omae wa sono tabi ni nanika wo korosu her defasında bir şey öldürdün Surihette kizutsuite dipteyken, acı çekerken Soredemo omae wa ikite yuku sa yine de yaşamaya devam ettin Gin iro no kami nabikasete gümüşten saçı sallarken Gin iro no tamashii mune ni himete gümüşten ruhu göğsünde tuttun Zutto soko ni aru mono hep orada olmalıydı Sou omotteta öyle sanmıştım daga sore wa machigai ama bu bir hataydı Shuuen no ashioto ga chikazuite son adım adım yaklaşırken Awatete toritsukurotte miseru aceleyle ayak uydurmaya çalışırken Tadashii koto wo uttaeta toko de ta ki doğru şey ayırt edilene kadar Daremo hanashi nante kiitenai kimsenin hikayesi asla duyulmadı Horobi yuku kono sekai hepten ölümcül şu dünyaya Ore wa tamashii wo utta ben ruhumu sattım Akiramete zetsuboushi sameta emi wo ukabete pes etmiş, umutsuzken, sönük gülerken Ore wa sono tabi ni nanika wo korosu her defasında bir şey öldürdüm Ore tachi ni wa jikan ga nai bizler için zaman yok Soredemo toki wa susunde yuku sa ama yine de akıp gidiyor Gin iro no sekai mimamotte gümüşten dünyayı izlerken Gin iro no tamashii mune ni himete gümüşten ruhu göğsünde tuttun Gin iro no kami nabikasete gümüşten saçı sallarken Gin iro no tamashii kokoro ni himete gümüşten ruhu kalbinde sakladın
  14. Kai

İtiraf Köşesi

nasıl anlatsam bilemiyorum ama deniyim. sanki birisi zamanı son 5 senedir x5 hızlandırmış ama zamanın içime işleyişini de x555 hızlandırmış öyle ki artık işleyecek bir şey kalmamış ama x5 hızlanmış zaman geçerken o bir şey kalmamışlıkla, dünyanın tüm canlılığını ve o canlılığın herkese işleyip duruşunu izlerken anlıyorum ki ben hepten alakasızlaşmışım. kendi kendime uğraştığım sanatımla biliyorum ki sanat aynı anda her dildir eğer yapan öyle istemişse ama artık o bile onların dilinden yani benle alakasız olan dildenmiş gibi hissediyorum üstelik onu yapan ben olduğum halde ama böyle olmamalıydı diye hatırlıyorum neden bilmem
  15. Kai

Tokyo Ghoul Neden Sevilmez

tokyo ghoul kanekiden ibaret değil ki. bana animeden çok kanekiyi sevmiyormuşsun gibi geldi ama o bence animenin formalite kısmı yani formalite dışında kalanına odaklandım ben izlerken yoksa çekilmezdi ama zaten animelerin büyük çoğunluğu tek bir karakterine odaklanırsak izlenilebilir olmaz katlanılamaz bence bu kişinin en sevdiği animesi olsa bile
  16. Kai

Bugün Hangi Animeyi İzlediniz?

yami shibai bu anime o kadar saçma ve sürükleyici ki mantık çöplüğünde boğulmaktan sıkılmışım çoktan o yüzden iyi geldi ama 1 bölümü 5 dakka kısa yani
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.