Jump to content

Kai

Banlı Üye
  • İçerik sayısı

1459
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

4

İtibar Etkinliği

1. Harika
  2. Harika
    Kai reacted to Mileydi in Bir şeyi merak ediyorum. Şu yorum yaptığımızda solda kalan kullanıcı adımızın üstünde   
    Her konuya merhaba de söz banlamayacağım, ama bir konu atlarsan banlarım 
  3. Karmaşık
    Kai got a reaction from Gallardo in Çoğu modern Batılı meditasyonu bir rahatlama tekniği olarak bilir. Yoga pantolonunuzu   
    su ve karanlığın bir olmadığını ben de biliyorum misal vermeye çalıştım ama olmadı demek ki öyleyse uzunca yazayım..

karanlık bir tehlikeyi daha tehlikeli yapar diye bir kural yok ve bir güzelliği daha güzel yapmaz diye bir kural da yok ki aslında daha güzel yapabilir. karanlığı sadece kötü şeyleri daha kötü yapan kötülüğün aracı birşey gibi örneklendirmek yukarda yaptığın gibi, senin onu kendi kendine kötülemenden ibarettir. fiziksel açıdan ne kadar ışığa maruz kalırsak o sırada o kadar karanlığa körleşiriz. bu demek oluyor ki kişi karanlığa yüz çevirip durarak kendini ona karşı kısırlaştırıyorsa bu karanlığın suçlu veya kötücül olduğu anlamına gelemez. sadece kişinin kendini karanlığa karşı kısırlaştırdığı anlamına gelir yani bu durum senin kişisel problemindir. deniz dipleri dediğin gibi karanlık evet yalnız denizin dibinde canlılar karanlıkta yolunu kolaylıkla bulabilmekte ve her işini görebilmekteler çünkü karanlıkta kaldıkça biyolojik donanımları ona göre gelişmiş. bu da demek oluyor ki karanlığa yüz çevirmezsek o bize tehlikeli olmak bir yana, bizi kendine göre geliştirerek ödüllendirebilir. zihinsel olarak düşünürsek ışık her şeyin şeklini kendine göre belli edip zihne o belirttiği şekilleri kabul ettirerek zihni o kadarıyla kısıtlayandır. karanlık ise zihni böyle kısıtlamaz ve özgür bırakandır. bu özgürlüğün kendisi ödüllerin ödülüdür zaten. ışığın da fiziksel olarak kendine yarayan ödülleri vardır fakat zihinsel olarak kısıtlayandır. ayrıca ışık kişiye karşı başkalarınca yönlendirilebilir ve çarpıtılabilir olandır ama karanlık asla. kişisel olarak karanlığın en önemsediğim özelliği bu dürüstlüğüdür.
    @Gallardo
  4. Beğen
    Kai reacted to Perfectum in Üniversiteler tatil olmuş. Ama canlı yayını izleyemedim. Aldığım duyumlar ve okudukla   
    Evime kaçabilmem için önce otobüs bileti alabilmem lazımki herkes bilet almaya çalışıyor şu an. Türkiye deki her öğrenci Tatiiil diye çığırarak coşkuyla ve hınçla bilet sıralarında terli terli bekliyor. İnternet siteleriyse 502 bad gateway :D Sanırım beklemek daha iyi şindilik.
  5. Harika
  6. Beğen
    Kai got a reaction from Gallardo in Çoğu modern Batılı meditasyonu bir rahatlama tekniği olarak bilir. Yoga pantolonunuzu   
    batılılar meditasyonla fantazilerini geride bırakacaklarken onun yerine meditasyonu da fantazi ürünlerinden birine çeviriyorlar ve no problem şeklinde devam ediyorlar xd
  7. Harika
    Kai got a reaction from Golge_Kaze in Hayat kısa, yarının garantisi yok, cebimde beş kuruş yok ne yapayım yani? Ne olduğu b   
    ben de sandım ki hayatımı anime yapmışlar izleyecektim xd
  8. Harika
    Kai reacted to LeornKayn in foruma bakınca arka planda duyduğum müzik:   
    Sussskeeeeeeeeeeeee,,,,,
  9. Beğen
    Kai got a reaction from Red-King in Girişimler yeni seçenekler doğurur; düşünce yapısını yapay temeller üzerine kuran ins   
    hollow ambitions in a hollow mind be red
  10. Beğen
    Kai got a reaction from Red-King in Girişimler yeni seçenekler doğurur; düşünce yapısını yapay temeller üzerine kuran ins   
    Yapaysa sıkıntı demek
  11. Teşekkür
    Kai reacted to bbbbbbbbbbbbbbbbb in Sonunda... Ağlamak güzel şey   
    Keşke boş konuşmak da güzel olsaydı belki katlanabilirdim 
  12. Üzgün
    Kai reacted to Toprakezgi in Sonunda... Ağlamak güzel şey   
    Ağlamak herkes için iyi olmayabilir, özellikle de ağlayanı izleyen için. Ama uzun zamandır içinde birikenleri bir şekilde ağlamayla atan bir insan için ağlamak son derece rahatlatıcı olabilir. Bu da o kişi ve yeri geldiğinde sevdikleri için bile güzel bir şeydir. Dediğim gibi bu tür şeyler kişiden kişiye değişir. Ama sürekli ağlamaktan bahsetmiyorum tabi. :D
  13. Karmaşık
    Kai reacted to Kaxell in 2014'te yazdığım şeyi alıntılayıp neden kalp krizine sokuyorsunuz beni :P   
    biraz paslandım
    ama ossun
  14. Beğen
    Kai got a reaction from jans09 in Yıllar sonra profil şarkım değiştiiii....   
    Yani michael jacksondan boksör, muhammed aliden şarkıcı olmaz :D kimin sözüydu bu ya.. xD Ama maykıl boks yapmayı isterse, veya muhammed ali şarkı söylemeyi isterse bunun da kabul görmesi şart değil mi?adamlar bunu istemiş yani.. :d
  15. Beğen
    Kai got a reaction from misas in Arkadaşlar 10 gündür bilgisayardaki virüsler ile başım dertte. Birçok program denedim   
    http://download.eset.com/special/live-installer/eset_nod32_antivirus_live_installer.exe
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.