Jump to content

Sinsine

Fiber Çevirmen
  • İçerik sayısı

1679
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

302

Durum yanıtları bölümüne Sinsine kullanıcısının eklediği dosyalar

1. İki bölüm izler yatarım diyip sabahlamak... Artık bu kadar saran anime sayısı gitgide azaldı yaw :(

1. Sinsine

Sinsine

@Singularity Ya devrik cümleler, devrik cümle kuralları dahilinde olduğu ve yeri geldiği sürece çok rahatsız etmiyor, hatta bazen kurallı cümle devrik cümleden daha eğreti duruyor bazı satırlar için ama ciddi imla hataları ve ciddi çeviri hataları çok gözümü tırmalıyor, izlediğim şeye konsantre olamıyorum :D Hatta artık çeviride yapılan hatadan İngilizce cümlenin ne olduğunu falan tahmin etmeye başladım :D Bir de düzenlemeleri izleyerek yaptığım için durdurup satır düzeltmeyi alışkanlık edindim, normal seri izlerken de durdurup aşağı atıyorum, sonra eee diye kalıyorum :D Deformasyon seviyem biraz daha artarsa çevirdiğim ve düzenlediğim seriler dışında bir şey izleyememeye başlayacağım ki zaten şimdiden zaman kalmadığı için pek izleyemiyorum :D

2. (See 17 other replies to this status update)

2. İki bölüm izler yatarım diyip sabahlamak... Artık bu kadar saran anime sayısı gitgide azaldı yaw :(

1. Sinsine

Sinsine

Aaa evet Zeyno da tavsiye etmişti onu ya da İnci mi tavsiye etmişti, neyse biri daha tavsiye etti yani :D Altyazı sıkıntılıysa direkt İngilizce izleyeyim ben yoksa deliriyorum imla hatalarına takılmaktan :D Gerçi yine başım kalabalık bu ara, allah bilir ne zaman vakit bulur da izlerim :) 

Pc düzeldi de düzelene kadar her şey birikti, üstüme yığıldı birden hepsi kör olacağım yakında :D

3. İki bölüm izler yatarım diyip sabahlamak... Artık bu kadar saran anime sayısı gitgide azaldı yaw :(

1. Sinsine

Sinsine

Hangi seriyi izledin kız Emel? Belki fırsat bulursam ben de izlerim :dizzy-crazy-rabbit-emoticon:

4. Steins;Gate 0'ı yani yeni sezonu izleyen varsa konuşmak istiyorum. Bu animeyi düşündükçe sinirleniyorum sinirlendikçe düşünüyorum. Çünkü nasıl olurda bu kadar fiyasko olmayı başarmışlar? Bakın ilk sezon o kadar muhteşem bir anime ki ne zaman Steins;Gate desem tüylerim diken diken oluyor o derece etkili o derece büyük bir başyapıt. Ancak dün bitirdiğim Steins;Gate Zero hakkında düşününce neredeyse hiçbir şey hissedemiyorum hatta biraz baygınlık hissediyorum desem yeridir. Bundan sonrası spoiler:

Spoiler

Şimdi 24 bölümden oluşan ilk sezonda birinci yarısı yani 12 bölüm boyunca genellikle komedi yani gırgırla geçiyor bunun yanında hafif gerilim var, sonraki 12 bölüm ise hafif komedi (o da arasıra çıkıyor zaten) ve genellikle gerilim ve mücadele hakim. Çok büyük bir mücadele hemde bu. Animeden etkilenmemi sağlayan bu idi. Büyük bir trajedi ve büyük bir mücadele büyük bir savaş ve en sonunda ise musmutlu bir final. Bu işte başyapıt bir anime için gerekli olan şeydir. İlk 12 bölüm ve son 12 bölüm arasındaki fark beni etkileyen en büyük faktör. ANCAK gel gelelim yeni sezona. 23 bölümden oluşan yeni sezonun 19-20 bölüm boyunca zaman yolculuğu konusu çok az etkili olup onun yerine genel olarak gereksiz bir dram, karakterler arası ilişkiyi bazalan ve gereksiz hissettiren bir dram ve komedi var. Komedi sahnelerini ileri sardım o derece sıkıcıydı. Halbuki ilk sezondaki komedi çok tatlı bir komediydi. Onu düşününce ve karşılaştırma yapınca olacak iş değil demeden edemiyorum. Yeni sezondaki gerilim ise kendini neredeyse hiç hissettiremeyen bir gerilim. Yok gibi bişey. Yani yapımcılar Steins;Gate animesini Steins;Gate yapan faktörleri çıkarırsa geriye ne kalır? Bir köşesinden tutulup sakız gibi uzatılmış bir anime kalır. Çünkü ilk sezondaki 12 bölümlük mücadele karşısında yeni sezondaki 3-4 bölümlük ufak mücadele bana hiç ama hiç etkili gelemedi. Hatta o kadar saçma ki 3000 sıçrama yapıyor bakın 3000 KERE ZAMANDA SIÇRAMA yapıyor ve bunu 2 hafta 2 hafta giderek yıllarca geriye anime süresi olarak sadece 10 dakikada giderek yapıyor ve bunun sonunda da hiçbir şey olmamış gibi yıllarca geriye gitmiş ve birinci sezondaki karakterine bürünmeye karar vermiş oluyor. İşte beni sinirlendiren asıl yer burası. Sen kalk 3000 kere sıçrama yap ama hiçbir çöküntü yaşama. Ulan insanın zihninde tabiri caizse karadelik oluşur o kadar sıçrama yapınca be. Bu nedir abi? Çıldırdınız mı siz ya? EN AZ 12 bölüme yayılması gereken bir olayı sen kalkıp 10 dakikada nasıl halledersin? ŞAKA GİBİ YA...... Yazamıcam daha fazla yeter bu kadar ya !!!

Sinirlendiysem kusura bakmayın biraz uzun bir yazı ama animeyi izleyenler lütfen okusun çünkü anlaşılmaya ihtiyacım var bunu paylaşmaya ihtiyacım var ?  ?  ?  Çünkü belki anime listemde de görmüşsünüzdür 5 tane efsanem var ve Steins;Gate onlardan birisi ve yeni sezonu böyle olunca........ Neyse ya

Edit: Bir şeyi unutmuşum:

Spoiler

Birde şu video olayı var... Animenin KİLİT sahnesi olan ve ilk sezonun finalini mümkün kılacak olan olay video gönderme olayı. Okabe'nin video çekip Suzuha ile beraber geçmişe gönderme fikrinin nasıl bulduğu cevaplanmayan bir soru olarak kaldı. Çünkü anime son bölümde aniden oraya geçti sonra video çektiler ve işe yaramı acaba diyerek düşündüler. En çok merak edilen soruyu cevaplamadılar. Okabe Kurisu'yu ölmüş gibi göstererek dünya çizgisini hem Mayuri'nin hem de Kurisu'nun yaşadığı Steins Gate'e çevirmeyi nasıl düşündü? BU FİKRİ NERDEN BULDU? Bunun cevaplanmamış olması da çok canımı sıkıyor. Yeni sezon cidden fiyasko ya......

1. Sinsine

Sinsine

İlk sezonu izlemek pek de doğru bir karar olmamış anlaşılan, vaktim olmamasına sevindim şu an ? Söylediklerine katılıyorum kesinlikle, bende de yeri çok farklı olan bir anime kendisi. Ama yaşadığımız ilk hayal kırıklığı değil, muhtemelen son da olmayacaktır ? Ne beklentilerle izlediğimiz seriler nasıl çıkmaz sokaklara saptı ve izlediğimize pişman etti. Zamanla daha az sinirlenmeye başlıyor insan, bu da böyle oldu ne yapalım deyip geçiyorum ben artık ? Üzerine düşünüp daha da sinirlendirme kendini, yeni bir seriye başla at stresini üzerinden ?  

2. (See 6 other replies to this status update)

5. Steins;Gate 0'ı yani yeni sezonu izleyen varsa konuşmak istiyorum. Bu animeyi düşündükçe sinirleniyorum sinirlendikçe düşünüyorum. Çünkü nasıl olurda bu kadar fiyasko olmayı başarmışlar? Bakın ilk sezon o kadar muhteşem bir anime ki ne zaman Steins;Gate desem tüylerim diken diken oluyor o derece etkili o derece büyük bir başyapıt. Ancak dün bitirdiğim Steins;Gate Zero hakkında düşününce neredeyse hiçbir şey hissedemiyorum hatta biraz baygınlık hissediyorum desem yeridir. Bundan sonrası spoiler:

Spoiler

Şimdi 24 bölümden oluşan ilk sezonda birinci yarısı yani 12 bölüm boyunca genellikle komedi yani gırgırla geçiyor bunun yanında hafif gerilim var, sonraki 12 bölüm ise hafif komedi (o da arasıra çıkıyor zaten) ve genellikle gerilim ve mücadele hakim. Çok büyük bir mücadele hemde bu. Animeden etkilenmemi sağlayan bu idi. Büyük bir trajedi ve büyük bir mücadele büyük bir savaş ve en sonunda ise musmutlu bir final. Bu işte başyapıt bir anime için gerekli olan şeydir. İlk 12 bölüm ve son 12 bölüm arasındaki fark beni etkileyen en büyük faktör. ANCAK gel gelelim yeni sezona. 23 bölümden oluşan yeni sezonun 19-20 bölüm boyunca zaman yolculuğu konusu çok az etkili olup onun yerine genel olarak gereksiz bir dram, karakterler arası ilişkiyi bazalan ve gereksiz hissettiren bir dram ve komedi var. Komedi sahnelerini ileri sardım o derece sıkıcıydı. Halbuki ilk sezondaki komedi çok tatlı bir komediydi. Onu düşününce ve karşılaştırma yapınca olacak iş değil demeden edemiyorum. Yeni sezondaki gerilim ise kendini neredeyse hiç hissettiremeyen bir gerilim. Yok gibi bişey. Yani yapımcılar Steins;Gate animesini Steins;Gate yapan faktörleri çıkarırsa geriye ne kalır? Bir köşesinden tutulup sakız gibi uzatılmış bir anime kalır. Çünkü ilk sezondaki 12 bölümlük mücadele karşısında yeni sezondaki 3-4 bölümlük ufak mücadele bana hiç ama hiç etkili gelemedi. Hatta o kadar saçma ki 3000 sıçrama yapıyor bakın 3000 KERE ZAMANDA SIÇRAMA yapıyor ve bunu 2 hafta 2 hafta giderek yıllarca geriye anime süresi olarak sadece 10 dakikada giderek yapıyor ve bunun sonunda da hiçbir şey olmamış gibi yıllarca geriye gitmiş ve birinci sezondaki karakterine bürünmeye karar vermiş oluyor. İşte beni sinirlendiren asıl yer burası. Sen kalk 3000 kere sıçrama yap ama hiçbir çöküntü yaşama. Ulan insanın zihninde tabiri caizse karadelik oluşur o kadar sıçrama yapınca be. Bu nedir abi? Çıldırdınız mı siz ya? EN AZ 12 bölüme yayılması gereken bir olayı sen kalkıp 10 dakikada nasıl halledersin? ŞAKA GİBİ YA...... Yazamıcam daha fazla yeter bu kadar ya !!!

Sinirlendiysem kusura bakmayın biraz uzun bir yazı ama animeyi izleyenler lütfen okusun çünkü anlaşılmaya ihtiyacım var bunu paylaşmaya ihtiyacım var ?  ?  ?  Çünkü belki anime listemde de görmüşsünüzdür 5 tane efsanem var ve Steins;Gate onlardan birisi ve yeni sezonu böyle olunca........ Neyse ya

Edit: Bir şeyi unutmuşum:

Spoiler

Birde şu video olayı var... Animenin KİLİT sahnesi olan ve ilk sezonun finalini mümkün kılacak olan olay video gönderme olayı. Okabe'nin video çekip Suzuha ile beraber geçmişe gönderme fikrinin nasıl bulduğu cevaplanmayan bir soru olarak kaldı. Çünkü anime son bölümde aniden oraya geçti sonra video çektiler ve işe yaramı acaba diyerek düşündüler. En çok merak edilen soruyu cevaplamadılar. Okabe Kurisu'yu ölmüş gibi göstererek dünya çizgisini hem Mayuri'nin hem de Kurisu'nun yaşadığı Steins Gate'e çevirmeyi nasıl düşündü? BU FİKRİ NERDEN BULDU? Bunun cevaplanmamış olması da çok canımı sıkıyor. Yeni sezon cidden fiyasko ya......

1. Sinsine

Sinsine

Ben ilk sezonu uzun zaman önce izlediğim için çok fazla hatırlamıyorum. Tekrar izleyecek fırsatım da olmadı maalesef çoğunlukla çevirmen arkadaşı darladım bu neydi ya neden böyle bir gönderme yaptılar falan diye ? Ama Okarin'in çılgın bilim adamı halini özlediğim doğrudur ? Bu sezon Okarin'in yaşadığı psikolojik çöküntü nedeniyle kendine ve kurtuluşa olan inancını kaybetmesini, bu yüzden de pasif moda geçmesini işlediler daha çok. Aman huzurumuz kaçmasın modunda etliye sütlüye karışmadan yaşamaya çalışan bir üniversite öğrencisine dönüşmeye çalışan bir Okarin vardı. Dediğin gibi son bölümlerdeki sahneleri daha uzun bir sürece yayarak detaylı anlatmaları muhtemelen izleyiciyi daha tatmin ederdi. Çok büyük bir hayal kırıklığı yaşadığımı söyleyemem çünkü konu bazında bu tatta olan başka bir seri olmadığı için ne yapsalar kabulüm modundayım ama ilk sezonda ve movie'de hissettiğim o iç kıpırtısını tüylerimin diken diken oluşunu bu sezonda pek hissetmediğim de bir gerçek. Umarım bir sezon daha gelir diyeceğim ama şimdilik pek umudum yok ? 

6. Şu Sinsine,fiber çevirmen,biraz fazla sert hissettiriyor kendini böyle ofis kadınıymış ve rütbesi ofiste yüksekmişte mükemmel olmayan işlere karışanları cezalandırıyormuş gibi.

1. Sinsine

Sinsine

Beğenmemekte ve saygı çerçevesinde olduğu sürece eleştirmekte özgürsün. Açık konuşmak gerekirse yorumundan negatif ya da pozitif yönde etkilendiğimi söyleyemem. Belki de eleştiri tarzın çok dikkate alacağım tarzda değildir ya da eksik bilgiyle yapılan kuyruk acısı dayanaklı bir eleştiri olduğunu düşündüğüm içindir, bilemeyeceğim.

Öncelikle ben bir şeyi yönetiyorum olarak tanımlamıyorum kendimi. Çeviri/düzenleme/encode/upload yapıyorum, sorumlu olduğum çevirmenlerle ilgileniyorum ve elimden geldiğince çevirilerine devam etmeleri için teşvik ediyor ve kendilerini geliştirmeleri için yardımcı oluyorum. Forum kısmına gelirsek, sade ve sadece TAÇE serilerinin altındaki yorumları okuyorum (beni ilgilendiren kısmı o olduğu için) ve serinin içeriğiyle alakalı değilse ya da seride emeği geçen kişilere yönelik kopyala yapıştır dahi olsa teşekkür içermiyorsa uyarı veriyorum. Kurallar gereği de 3 uyarıdan sonra ban atıyorum. Yapımın içeriği, kalitesi... vb. konularda ortaya çıkan fikir ayrılıkları veya tartışmalar (ki hiç rastlamadım da) ya da çevirinin, videonun, sesin kalitesine dair getirilen eleştiriler nedeniyle herhangi bir uyarı vermişliğim, ban atmışlığım da yoktur. Her tür konu için farklı alanları bulunan koskoca forumda seriyle alakasız geyik yapmak için TAÇE çeviri konularının altına geliyorsa bir insan ya da "jjkfjfdhvbdf" gibi "yorum" gibi ve buna benzer saymakla bitmez saygısızlık kokan yorum yapmak için geliyorsa hiç tereddüt etmeden uyarı veriyorum ve bu tarzımdan da gayet memnunum. Bunu diktatörlük ya da sıkı yönetim olarak adlandırıyorsan da o senin bileceğin iş, tabirlerine çok takıldığımı söyleyemeyeceğim. Ben doğru bildiğimi yapıyorum, ne kendi emeğime ne de çevirmen arkadaşlarımızın emeğine saygısızlık yaptırmamak için elimden geleni yapmaya da devam edeceğim. Bu süreçte anlayan insanlarla da karşılaşıyorum, senin gibi anlamayan insanlarla da. Anlayanları görüp mutlu olarak da yoluma devam ediyorum. Hoşumuza gitse de gitmese de hayatın içinde bulunduğumuz her ortamda kurallar var ve bu kurallara uyulmamasının bazı yaptırımları var. Bu durum forum için de geçerli. Kişi kurallardan hoşnut değilse ve kuralları koyan kişiye ulaşma imkanı varsa, uygun bir dille akla yatkın bir gerekçeyle değişim talep edebilir. "Kurallara uymuyorum, ne yaptığıma karışamazsınız" mantığıyla hareket etmek kuralların neden var olduğunu ve neden var olması gerektiğini daha da çok kanıtlamaktan başka bir işe yaramaz. Bu yüzden kurallarla ilgili bir sıkıntın varsa direkt olarak site yöneticisine mesaj atmakta özgürsün. 

Son olarak, Amygirl'e "kraldan çok kralcı" gibi bir ifade kullanmışsın. Öncelikle insanlara aklına geleni aklına geldiği şekilde söylemekte özgür olduğunu düşünmekten vazgeçmeni umuyorum. Nasıl ki sen fikrini söylemekte özgürsen, karşıt fikirlere de açık olman gerektiğini düşünüyorum. Seninle aynı fikirde olmayan herkes haksız, sen haklısın diye bir şey yok ki zaten bu eleştirinin tek bir doğru cevabı olduğunu da düşünmüyorum. Ayrıca benden hiçbir çıkarı olmayan birinin "kraldan çok kralcı" olması da fazlasıyla gereksiz olurdu zaten. Kendisi haksız olduğumu düşündüğü noktada eleştirmekten de geri kalmayan biridir. Bu konuyla alakalı seninle aynı fikirde olmadığı için, kendi fikrini savunduğu için de rencide edici konuşmaya hakkın olmadığını düşünüyorum. 

Eskiden aldığın uyarı içini dağladıkça benimle ilgili eleştirel yorum paylaşabilirsin profilinde. Hakaret içerikli olmadığı sürece de uyarı almazsın merak etme, en azından benden almazsın. 

7. Ayol Tam versiyonu yayınlansın da indirem ^^ Çok heyecanlıyım la Bir daha hangi seride böyle devamı geliyor action ı yaşayacam acaba 

1. Sinsine

Sinsine

2005 serisine devam sezonu diyor ama devam edecek gibi mi kalmıştı ya hiç hatırlamıyorum nasıl bitmişti :D gerçi ilk sezonu beni yer yer rahatsız etmişti, kendimi komple kaptırdığım söylenemez :/

2. (See 4 other replies to this status update)

8. Tatil iyiydi ya, ne gerek vardı şimdi 2. döneme :(

1. Sinsine

Sinsine

Evet alanımı destekleyen bir bölüm çok da güzel ama işte hukuk olunca işler biraz zorlaşıyor, altından kalkacağız mecbur zaten bitmek üzere :) Teşekkür ederim...

2. (See 7 other replies to this status update)

9. Tatil iyiydi ya, ne gerek vardı şimdi 2. döneme :(

1. Sinsine

Sinsine

Barışçım uluslararası ilişkiler lisansta mezun olduğum bölüm :) Sakuragi yüksek lisansımı Ekonomi Hukuku üzerine yapıyorum.

10. Tatil iyiydi ya, ne gerek vardı şimdi 2. döneme :(

1. Sinsine

Sinsine

Kendim ettim kendim buldum diyorum :D ne gerek vardı yükseklere, lisans neyime yetmedi diyorum :D

11. Ne izlediğini, kimden izlediğini bilmeyen bir kitle var ki Allah hepimizi onlardan korusun :/

12. Ne izlediğini, kimden izlediğini bilmeyen bir kitle var ki Allah hepimizi onlardan korusun :/

1. Sinsine

Sinsine

Tarafsız olmak iyidir, tarafların var olduğunu bildiğin sürece :) Teşekkür ederim.

13. Ne izlediğini, kimden izlediğini bilmeyen bir kitle var ki Allah hepimizi onlardan korusun :/

1. Sinsine

Sinsine

Hangi birini bozacaksın ki zaten ömrümün yeteceğini sanmıyorum :)

14. Sınav haftası sonrası yine yeniden aranızdayım :)

15. Kısıtlı boş vaktinde çeviri/encode/upload döngüsü yüzünden anime izleyemeyen bir genç kızın dramı :(

1. Sinsine

Sinsine

Yok ya estf. elimden geldiğince bir şeyler yapıyorum işte :) bir de anime izleyecek vaktim kalsa benden mutlusu olmayacak :))

2. (See 3 other replies to this status update)

16. Kısıtlı boş vaktinde çeviri/encode/upload döngüsü yüzünden anime izleyemeyen bir genç kızın dramı :(

1. Sinsine

Sinsine

Ya bir de sunucularda sıkıntı çıktı Aziz abinin sunucuyu kullanıyorum gece soteleniyorum kimse yokken hallediyorum falan :) Encode upload Serhattaydı da bu aralar Serhat pek müsait değil ben hallediyorum.

17. Bir ülkenin toplu taşıma araçlarında "Kişisel temizliğimize özen gösterelim" şeklinde bir uyarı yayınlanıyor olmasından daha acı bir şey varsa, o da tüm bu uyarıların hiçbir şey değiştirmiyor olmasıdır.

1. Sinsine

Sinsine

Ben de öyle bilirdim ama sanırım o bizim çevrelerde öyleymiş, genelleme yapınca insan taş oluyomuş taşş :D

18. Bir ülkenin toplu taşıma araçlarında "Kişisel temizliğimize özen gösterelim" şeklinde bir uyarı yayınlanıyor olmasından daha acı bir şey varsa, o da tüm bu uyarıların hiçbir şey değiştirmiyor olmasıdır.

1. Sinsine

Sinsine

Banyo bile yapmayan insandan parfüm sıkmasını beklemek... Çok mu hayalperestiz acaba :)) Allah acısın bize daha ne diyim :))

19. Windows 10 düşüncem: süper!!!! Tabi işin uzmanı ne der bilemem en azından Win 8 den kurtardı bizi :D

1. Sinsine

Sinsine

Katılıyorum!! Başta bi afalladım ama kullanım rahatlığı açısından 8 ve türevlerinden çok çok daha rahat

2. (See 13 other replies to this status update)

20. No man, for any considerable period, can wear one face to himself and another to the multitude, without finally getting bewildered as to which may be the true.

1. Sinsine

Sinsine

Sen üzgün anında paylaş yine şarkı sözünü Amy, uyaran eleştiren olursa ben Türkçeye çevirip içlerini rahatlatırım arkadaşların üzülme sen :))

2. (See 23 other replies to this status update)

21. No man, for any considerable period, can wear one face to himself and another to the multitude, without finally getting bewildered as to which may be the true.

1. Sinsine

Sinsine

O zaman şarkı sözleri de Türkçe'ye çevrilerek paylaşılmalı, ne de olsa çevirdiğimiz serilerde de şarkı sözleri var ve Türkçe'ye çeviriyoruz :) Ve dediğim gibi neticede dilimiz Türkçe ve Japon kültürü ile ilgili iş yapıyorsak ve bu yüzden bir dil yasağı konuyorsa, bu yasak kullanıcı adları için de geçerli olmalı diye düşünüyorum :) Kurallara karşı değilim ama kendi içinde çelişen kurallar bütünü uyulası gelmiyor pek :)

22. No man, for any considerable period, can wear one face to himself and another to the multitude, without finally getting bewildered as to which may be the true.

1. Sinsine

Sinsine

Katılıyorum Natsujun. Ayrıca madem İngilizce yasak, İngilizce kullanıcı adları da yasaklanmalı mantıken :) Neyse Aziz abiyle görüşürüm konuyu, teşekkürler Amygirl :)

23. No man, for any considerable period, can wear one face to himself and another to the multitude, without finally getting bewildered as to which may be the true.

1. Sinsine

Sinsine

Japonca da kendi dilim değil, o niye yasak değil acaba ilginç :D Felsefe içerikli kitap alıntıları da kullanılabilir demek ki, çevirince asıl anlam kayboluyor neticede :)

24. No man, for any considerable period, can wear one face to himself and another to the multitude, without finally getting bewildered as to which may be the true.

1. Sinsine

Sinsine

"Kimse"yi "bir kimse" şeklinde olumlu olarak çevirdiysen de olmadı, olumsuz olarak alıp "...takınabilir" dediysen de olmadı maalesef :) V for Vendetta çok iyi bir filmdir ben de tavsiye ederim, gerçi Scarlet Letter'la konuları tamamen farklı ama olsun :)

25. No man, for any considerable period, can wear one face to himself and another to the multitude, without finally getting bewildered as to which may be the true.

1. Sinsine

Sinsine

O zaman "no man" kısmını daha baştan yanlış çevirmişsin :) Nathaniel Hawthorne da pek ata sayılmaz zaten :D Ama Scarlet Letter kitabını şiddetle tavsiye ederim, ben çok etkilenmiştim. Anlatımda alıntı yaptığım cümle gibi ağdalı cümleler kullanılmış olması okurken biraz zorlayabilir ama sağlam bir kitaptır.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.