Jump to content

Witch

Üyeler
  • İçerik sayısı

3845
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

18

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Witch got a reaction from Aechee in En çok hangi anime eşyasını istersiniz   
    Gasai Yuno'nun;
    baltası
    saçlarının birebir peruğu
    tabancası
    her türlü Gasai Yuno eşyası :')
  2. Beğen
    Witch got a reaction from Milli_Midilli_Ama_Liseli in Hangi Üyeyi Merak Ediyorsunuz?   
    Helyumcu kvdlşvkds Ben de merak ediyorum onu. o-O
    Galiba en çok G'yi merak ediyorum. :') -Milli Midilli olan :'3 -
  3. Beğen
    Witch got a reaction from Milli_Midilli_Ama_Liseli in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    Her şey karıştı dırırırııım.
    Ben Mukaddes değilim (ben deli değilim gibi oldu pf gomen :'D)
    Mukaddes-san benimle aynı gün doğan (?) başka bir forumlu :F
    Profilimdeki doğum günü gerçekti dırırıırım ;-; Ben de sana arigatou gülüm <3 ._.

*beyinsel duruş*

İsmimi ifşa etmedim daha ondan :'D ._. Sordu da söylememiştim ahha *-*
  4. Beğen
    Witch reacted to Singularity in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    @Witch nice mutlu güzel yıllara kardeşim ?
  5. Beğen
    Witch reacted to Gallardo in Anime Tavsiyeniz Lazım Arkadaşlar,   
    Basilisk - Tam da aradığın tarza bir anime.
    Seirei no Moribito - Bu da aradığın tarzda.
    Touhai Densetsu Akagi - Kaiji'nin mangakasının bir başka eseri. Bazı istatistiklere göre Kaiji'den daha sağlam bir ana karakteri var.
    Monster - Death Note lise ise Monster üniversitedir en basitinden böyle diyeyim :)
    Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen - Ana serinin öncesini anlatır. Gördüğüm en güzel eski dönem Japonya manzaraları bu animede diyebilirim.
    Saraiya Goyou - Edo döneminde geçen kaliteli bir seri. Ucundan aile meselelerine değinmişliği var.
    One Outs - Beyin yakma garantisi veremem ama hayran bırakma garantisi verebilirim :)
    Mushishi - Öyle entrikalı değil hatta çoğu zaman rahatlatıcı da denebilir ama Japon gelenekselliğinin yoğun şekilde hissedildiği bir animedir.
    Legend of the Galactic Heroes - Anime dünyasının hayli ağır toplarından. Felsefi yönü kuvvetlidir ama Japon gelenekleriyle sınırlı kalmayan evrensel bir seridir. Beyni, beyin yakan çoğu seriden daha çok çalıştırır.
    Samurai Champloo - Edo dönemi + hip hop - rap kültürünün harmanlanmasıyla ortaya çıkmış başarılı bir seridir. Beğenirsen Shinichiro Watanabe ustanın diğer serilerine de göz atmanı öneririm.
    Satoshi Kon filmleri: Memories, Perfect Blue, Tokyo Godfathers, Millennium Actress, Paprika (Paranoia Agent'ı henüz izlemedim) beyin yakabilitesi hayli yüksektir.
    Birkaç film: Ninja Scroll, Sword of the Stranger, Jin Roh, Ouritsu Uchuugun..., Ghost in the Shell (beğenirsen dizileri de var)
    Psycho Pass - Death Note'u beğenen birini her türlü tatmin edeceğini düşündüğüm bir seri.
    Black Jack OVA + Black Jack the Movie: Manga tanrısı olarak bilinen Osamu Tezuka ustanın eseri. Japonya'da efsanedir bizde fazla bilinmez.
    Hi no Tori isminde üç film var sitede. Onlar da Osamu Tezuka ustanın eseri. O da istediğin türde olabilir. Yalnız izleme seçenekleri sıkıntılı diye hatırlıyorum. Biraz araştırma yapman gerekebilir.
    Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu: 60'ların Japonyasında geçen rakugo kültürünü anlatan bir seri. 2 sezonu var.
    Fune wo Amu: Bu da sözlük yapımcısı bir departmanın yeni bir eser ortaya koymasıyla alakalı bence verimli bir seri.
    Fate Zero - Über kaliteli çizimlere sahip bir anime. Konusu karakterleri biraz karmaşa en iyisi ilk bölümü açıp başlamak :D
    Edit: Hayao Miyazaki'den Omohide Poroporo filmi. Sakin, hayattan kesitler konulu bir film.

Bunlar da anime dünyasında büyük kabul görmüş günümüzün birkaç popüler serisi:
    Code Geass - Death Note sevenlere ilk önerilen seri. 
    Steins Gate - Death Note'un en az bir tık üstü bir seri. İlki kadar ses getirmemiş olsa da başarılı bir 2. sezonu da var.
    Fullmetal Alchemist Brotherhood - Bunun bir de, daha samimi bulduğum bir ilk serisi var. Bölümlerin yarısı ana konuyu takip etse de yarısından sonra mangaya yetiştiği için farklı bir senaryo ile devam etmiştir. Brotherhood ise baştan sona mangaya sadık kaldığı için çok daha tatmin edicidir. Ama bence, ilk seri mangaya sadık olsaydı çok daha bir iyi Fullmetal Alchemist izlerdik. Uzun lafın kısası, şu an Myanimelist'te bir numaradır.
  6. Beğen
    Witch reacted to Golge_Kaze in Himitsu FanSub ^^   
    Animeli, webtoonlu, telafili ve açıklamalı yayınımız gelmiştir ^^
    Bu yayında animelerden:
    Bule Gender 11. bölüm,
    Mahoromatic 2. Sezondan ise 11-12. bölümler var.
    Webtoonumuz My Shiny World ise 23-24. bölümleri ile sizlerle...
    Keyifli seyirler ve okumalar:
    https://himitsusub.wordpress.com/2018/12/16/telafi-yayini-ve-aciklama/
  7. Beğen
    Witch reacted to KuramaUN in TAÇE Çevirmen ve Redaktör Alımları   
    Merhabalar,
    Daha çok seriyi anime dünyasına kazandırmak için TAÇE ailesini genişletmeye karar verdik. Ailemizin bir parçası olarak bu konuda bizimle çaba sarf etmek istiyorsanız, başvurularınızı bekliyoruz.
    TAÇE hakkında daha fazla bilgi edinmek için discord sunucumuza katılabilirsiniz.

TAÇE Olarak Amaçlarımız:
    1- Güncel serileri zamanında yayımlamak.
    2- Yarım kalan serileri tamamlamak.
    3- Bütün projelerimizi izleyicilere kaliteli ve hızlı bir şekilde sunmak.

Çevirmenlik Başvurusu yapmak isteyen adaylarda aranan özellikler:
    - Yüksek İngilizce seviyesi
    - Türkçe dil bilgisi ve imla kurallarına hakim olmak
    - Ekip çalışmasına yatkınlık ve kolay uyum sağlayabilmek
    - Bölümleri zamanında teslim edecek sorumluluğa sahip olmak
    - Yaş/cinsiyet fark etmeksizin yeterli olgunluğa sahip olmak

Redaktörlük Başvurusu yapmak isteyen adaylarda aranan özellikler:
    - Türkçe dil bilgisi ve imla kurallarına hakim olmak
    - Ekip çalışmasına yatkınlık ve kolay uyum sağlayabilmek
    - Bölümleri zamanında teslim edecek sorumluluğa sahip olmak
    - Yaş/cinsiyet fark etmeksizin yeterli olgunluğa sahip olmak

Kullanılan programlara hakim olmak şart değildir. Ekibe kabul edilenlere gerekli programlar hakkında gerekli eğitim verilecektir.

Bu özellikler doğrultusunda başvurmak isteyen arkadaşlar, aşağıdaki formlardan ilgili olanı doldurarak başvurularını yapabilirler. Formu doldurduktan sonra 24 saat içerisinde sizinle iletişime geçilecektir. 

ÇEVİRMEN BAŞVURU FORMU
    REDAKTÖR BAŞVURU FORMU
  8. Beğen
    Witch reacted to Golge_Kaze in Himitsu FanSub ^^   
    “Soğuk bir kış gününde, havanın kararmasına yakın bir saatte bir genç, hızlı adımlarla okulundan evine yürümeye başlamış. Aklında bir çok cevapsız soru ve kaygı ile yürürken hızlanmaya başlayan karı fark edememiş bile…
    Ve tabii yanlış bir yolda yürüdüğünü de..
    O yürüdükçe kar hızlanıyor, kar hızlandıkça rüzgar sertleşiyormuş. Ve düşünceleri de korkunç bir hal almaya başlıyormuş. Gelecek kaygısı, aile baskısı, insanların onun hayalleri hakkındaki sözleri…
    Kendine hiç güvenmiyormuş bu genç. Aslında yapabileceği çok şey varmış ama özgüven eksikliği ve korkuları düşüncelerinin önüne geçiyormuş.
    Bu şekilde yürürken havanın normalden daha da karardığını fark etmiş ve üzerine baktığında çok fazla kar tanesi ile kaplı olduğunu görmüş. Şaşkınlığın etkisi ile bir anda olduğu yerde durup, etrafına bakmış.
    Her yer sis içindeymiş ve kimse yokmuş. Büyük ağaçların arasında ormanda gözünün önünü göremeyip kafasının içindeki korkulara daha da korku eklemiş. Dizlerinin üzerine çökmüş ve beklemeye başlamış. Beklemiş, beklemiş ve beklemiş…
    Kimse gelmemiş. Kalbinde boşluk o kadar büyümüş ki, bağırmak istemiş. Ama bunu da anlamsız bulmuş.
    Sonunda yürüyerek bu ormandan kurtulmaya karar vermiş. Hiçbir şey yapmadığında onu kurtaracak bir şey de gelmiyormuş sonuçta.
    Biraz zor da olsa, çabalayarak ormanda yürümeye başlamış. Yürürken farklı şeylere bakıyormuş, görebildiği yaprakları ya da taşları sayıyormuş. Stresten kurtulmak için yapabildiği en iyi şey farklı bir şey ile ilgilenmekmiş çünkü...
    Sisin ardına geçtikçe kar taneleri yumuşamaya ve bir ışık görülmeye başlamış.
    Artık o kadar da karanlık bir yerde değilmiş ve gördüğü şey başka bir ormanmış.
    “Kaçıp kurtulmayı çok fazla istemiş olmalısın?”
    Kulağında yankılanan sesin olduğu yöne hızlıca dönmüş. Yüzünü seçemediği biri ona bakıyormuş. Gülümsediğini biraz seçebiliyormuş ama emin de değilmiş.

“Kimsin sen?” diye sormuş.
    “Gölge, bölgenin sorumlusu. Sen?”
    “Öylesine biri.”
    “Şehir bu yönde çocuk.”
    Gölge, gence yolunu göstermiş genç de tam gidecekken gölge ona “Fark ettin değil mi? Sadece durursan kimse sana yardım etmez. Biraz çabalayıp bu ormandan çıkmak için gücünü toplayıp emek harcaman gerekti. Harcadığın emeğe ek olarak ben çıktım karşına ve sana yolu bulmanda yardım ettim. Hayat işle böyledir genç adam. Yolunu bulmak için öylece bekleme, insanların sana inanıp güvenmesini ve yardım etmesini istiyorsan sen de çabalamalısın.” demiş.
    Çocuk ona şaşkınlıkla bakmış. “Burası neresi peki?” demiş.
    “Himitsu Ormanı? Diyarı? Adını ne koymak istersen.. Çabalayan ve yorulanların boş vakitlerinde bir şeyler üretip, paylaşmak için buluştuğu yer. Sen de istersen gel buraya.”
    Bunu söyledikten sonra kaybolmuş.”

Himitsu FanSub iki çevirmen, bir yardımcı, bir yönetici ve bir de stajyerden oluşan beş kişilik küçük bir FanSub’dır. Hikâyede de bahsettiğimiz gibi yolumuzu kaybettiğimizde, boğulduğumuzda, yorulduğumuzda nefes almak için boş vaktimizin küçük bir kısmını ayırdığımız bir yerdir.
    Genel olarak yarım bırakılmış ya da kıyıda köşede unutulmuş anime serilerini çeviririz. Elimizden geldiğince o serileri sizlere ulaştırmaya çalışırız. Arada mangalar ile de ilgileniriz.
    Şu ana dek yaptığımız çalışmaları sitemizi ziyaret ederek inceleyebilirsiniz: Tık
    Daha çok şey yapmak isteriz ancak ekibimiz şu anlık çok küçük.
    Geçmişte de şimdi de her bir üyemizin bizim için değeri büyüktür. Aramıza katılmak isterseniz şu yazıyı okuyup, şartlar size uygunsa başvurmanız yeterli olacaktır: Tık
    Bize istek, şikayet ve önerilerinizi ulaştırabilirsiniz.
    -Gölge-
  9. Beğen
    Witch got a reaction from AstralTrinity in ( 62 / 62 ) Metalocalypse   
    Görür görmez vuruldum, Barış adminim onay verdiğine göre DMC'ye benzetmekte haklıymışım. :D Accık ilerlesin arşivleyip izleyeceğim. Çok teşekkürler~
  10. Harika
    Witch got a reaction from Amygirl in Anime veya Manga serisini çok kötü anlat!   
    Bir anime var, cok harika bir muzik grubunu anlatiyor. Kulaga hos gelen sakin bir muzik yapiyorlar. Hatta ana karakter isvec popunu ornek aliyor.
  11. Beğen
    Witch got a reaction from AndaAtsushi in Anime veya Manga serisini çok kötü anlat!   
    Bir anime var, cok harika bir muzik grubunu anlatiyor. Kulaga hos gelen sakin bir muzik yapiyorlar. Hatta ana karakter isvec popunu ornek aliyor.
  12. Beğen
    @WitchCanım kardeşim benim ne demek bir 2 yıl daha beklerim lafımı olur :) teşekkür ederim 

13. Beğen
    Witch got a reaction from Singularity in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    @Singularity İYİ Kİ DOĞDUN! Evet creep gibi sırf kutlamak için gün saydım ve foruma girdim.  Doğum günü hediyesi olarak Erza çizimimi renklendirmeyi düşünebilirdim ama sanırım 2.5 yıl bekledikten sonra sıkılmışsındır..?  Seni çok özlediim! Yeni yaşın umarım sana istediğin her şeyi getirir. 
  14. Beğen
    Witch reacted to Gallardo in Bu gün hangi Manga'yı okudunuz?   
    Homunculus 8,9 ve 10. ciltler. İyice ilginçleşmeye başladı. Artık nasıl tepki vereceğimi bilmiyorum :)
  15. Beğen
    @Witch  Nice mutlu yıllara kardeşim iyki doğdun :))
  16. Beğen
    Witch reacted to MODERATOR in 'Back Street Girls' Mangası Anime Oluyor   
    İstemsizce derin düşüncelere daldım (•_•)
  17. Beğen
    Witch reacted to Singularity in 'Back Street Girls' Mangası Anime Oluyor   
    Bu tür serilere hemen önyargı oluşuyor yalnız patronda olaya damardan girmiş 
  18. Beğen
    Witch reacted to Barış D. Baryshx in 'Back Street Girls' Mangası Anime Oluyor   
    O ayrı, zaten aydoru üzerine olan serileri pek sevmem, birde gender bender olunca 
  19. Beğen
    Witch reacted to Barış D. Baryshx in 'Back Street Girls' Mangası Anime Oluyor   
    @Witch Ama seri gender bender
  20. Beğen
  21. Beğen
    Witch reacted to WindHarmony in Takip Ettiğiniz Twitch Yayıncıları?   
    jahrein,wtcn,kendine müzisyen,holmes,videoyun
  22. Beğen
    Witch reacted to Kamelotwalker in Ne Dinliyorsun? (müziksiz hayat hayat mı be, diyenlerin mekanı)   
    Goblin- Never far away.. 
    See ya. Never gone my way. Better will someday. Never far away... 
  23. Beğen
  24. Beğen
    Witch reacted to Leffwn in Takip Ettiğiniz Twitch Yayıncıları?   
    İsimlerine tıklayarak Twitch Kanallarına gidebilirsiniz. 

PintiPanda: 3 yıldır takip ettiğim yayıncı. Her ne kadar çoğu oyunu kötü oynasa ve yolları bulamasa bile kendisi gerçekten iyi bir insan ve diğer bahsedeceğim yayıncılar gibi muhabbetini dinlemek keyifli.
    Yayın günleri: Pazartesi, Salı ve Persembe. 

Jahrein: 6-7 aydır takip ediyorum. Çok fazla argo kullanmasına rağmen muhabbeti ve çok farklı oyun oynaması ile izlemekten zevk aldığım yayıncılardan. 
    Yayın Günleri: Haftanın çoğu günü yayın açıyor. Kendi kanalı dışında Nvdia ve Game&Play kanallarında da yayın açıyor. 

Geekyapar: Youtube kanalını açıldığından beri, Twitch kanalını ise 5 aydır takip ediyorum. Geekyapar sitesinin ve Youtube kanalının içerik oluşturucularından Can Sungur yayın açıyor genellikle. Oyun muhabbeti bir yandan diğer konulardaki muhabbetleri olsun, genel kültürü olsun gerçekten bilgili bir insan.
    Can Sungur: Kendi ismi ile açtığı kanalda yayınlarına devam ediyor. 
    Yayın Günleri: Ne zaman açtığı belirsiz. 
    Yayınları kaçırmamak için sosyal medyalarını takip edebilir ya da Twitch Now uzantısını Chrome'a kurarak yayın açtıklarında haberdar olabilirsiniz. 
  25. Beğen
    Witch reacted to Singularity in Son Harfinden Başlayan Bir Anime Yazın!   
    ~ bunla nasıl başlatayım :PPP 

ikkitousen 
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.