Jump to content

LucisTenebris

Üyeler
  • İçerik sayısı

883
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    LucisTenebris got a reaction from holapiss in ''Tekrar Tekrar İzleyebilirim!'' dediğiniz Animeler   
    Code Geas
    Fma brotherhood
    Fairy tail
    Log horizon
    Dungeon ni deai wo motomeru no wa machigatteiru darou ka
    Charlotte
    Angel beats 
    Akame ga kill
    Akatsuki no yona 
    Daha vardır da aklıma gelmiyor?
  2. Beğen
    LucisTenebris got a reaction from jans09 in Anime İstek ve Önerileri   
    Bu anime harbiden güzel  dili biraz farklı da olsa izlenmesi gereken bir anime bence 
  3. Beğen
    LucisTenebris reacted to Leffwn in En Son Bitirdiğiniz Anime?   
    Naruti bitti. 
    Hinata ne guzel olmus evlilik toreninde. :3 Jiraiya-sensei keske gorseydi bugunleri. 
  4. Beğen
    LucisTenebris reacted to Amazarashi in Keşfedilmeyi Bekleyen Cevher: Final Fantasy XIV : A Realm Reborn & Heavensward (MMORPG)   
    Keşfedilmeyi Bekleyen Cevher: Final Fantasy XIV : A Realm Reborn & Heavensward (MMORPG)
    Evet oyunseverler, keşfedilmemiş cevher gibi birşey oldu bu oyun benim için. 

Birçok MMO oynadım, buna en popülerleri de dahil, ancak son dönemde bazı firmaların oyunlardaki progress 'i iyice memuriyete dökmeleri, bazılarının da ziyadesiyle saçmalamasından dolayı bir boşlukta kaldım. Action RPG de sevdiğim için birkaç oyuna dadandım ama serde MMO oyunculuğu var tabi, dayanamadım, başladım MMO aramaya :)

Albion Online'ın kapısından döndüm ve FF14 ile tanıştım. Açıkçası Asya MMO'larına ve Asya oyun firmalarına mesafeliyim. Ancak Square Enix ismi bana güven verdi. Bu inceden önyargı ile oyunda İlk baktığım şey üyelik sistemi oldu ki; aylık ödeme ve Expansion satın alma durumu beni rahatlattı, çünkü F2P MMO ortamındaki laçkalık ve aslında F2P'leri para tuzağı olduğunu çok iyi bilenlerdenim.

PS forumundaki yazımdan alıntılar da yaparakl devam edeyim;

- Oyunun dokusundan, haritalarından, şehirlerinden, karakter tasarımlarından, animasyonlardan inanılmaz keyif alıyorum. Detaylı ve hoş bir karakter oluşturma ekranı var. Henüz endgame'i bulabilmiş değilim ancak 20-30'lu levellerde bile MMO'lar için angarya sayılabilecek karakter geliştirme işi bu kadar keyifli ise... Ayrıca bu kadar hoş grafikler nasıl oluyor da orta sınıf bir bilgisayarda neredeyse full ayarlarda oynanabiliyor, şaşırtıcı bir optimizasyon

- PS'de de olması sizi yanıltmasın, öyle 3-5 skill ile oynanan bir oyun değil. Ayrıca düşünüldüğü gibi de sadece Asya oyuncularından bir community yok. Aksine çok sayıda North America ve Avrupa sunucusu bulunuyor. Türkiye'de pek tanıtımı yapılmamış sadece, özellikle Fransız ve Alman oyuncu çok.

- Oyuncu ortamında daha bir tane troll görmedim (abartmıyorum). Tabi endgame 'e yaklaştıkça çapaklar çıkabilir ama ortam çok nezih, oyuncular kibar ve oyun için chat ortamında gereksiz vıdı vıdı yok. Linkshell denen bir sistem ile oyunculara iletişim kanalları oluşturulabiliyor ve guild/friendlist sınırlaması olmdan iletişim sağlanabiliyor.

- Oyunu satın almanız gerekiyor. Ancak satın aldığınızda 30 gün oyun süresi hediye veriyor. 

- Oyunun Mog Station adı verilen bir Game Shop'u var ama kesinlikle Pay2Win 'e kapı açacak hiçbirşey yok. Kozmetik vesaire barındırıyor.

- Çeşit çeşit bireysel eventlar, Guildleve adı verilen 4 kişilik Mini Dungeon'lar (guild ile alakası yok, isim benzerliği. Zaten oyunda guild olarak geçmiyor topluluklar, free company olarak adlandırılıyor), diğer MMO'lardan bildiğimiz Dungeon, Trial, Raid Deep Dungeon adı verilen harika bir challenge sistemi ve daha nicesi. İşin güzel tarafı bunlara katilmak için chatten grup veya kişi aramanıza gerek yok, tıkır tıkır çalışan bir Group Finder sistemi var, rolünüze göre otomatik olarak gruplar oluşturuyor.

- Oyunda class sistemi var ve bu class'ları birleştirerek job adı verilen üst seviyelere upgrade edebiliyorsunuz. Ve bir karakterde tüm class ve job'ları ilerleterek elde etmeniz mümkün. Değişimi ise çok kolay, o job ve class'ı temsil eden Weapon'u taktığınızda otomatik olarak gerçekleşiyor. ancak uygun gear 'ı bulup giymeniz de mühim.

- Ve bir harika özellik daha. Svaşalara girmekten, group event'lardan sıkıldınız mı? Gathering veya Crafting mesleklerine geçebiliyorsunuz. "Bu bir sürü MMO'da var zaten" dediğinizi duyar gibiyim :) Burada işler daha farklı, tamamen bunlara yönelebiliyorsunuz. Huzur ve barış içinde ormanda gezinip sadece zanaatkarlık yapmak mümkün oyunda.

- Skill sistemi çok akıcı. Ayrıca konuştuğum tüm end game oyuncuları Raid'lerin gerçekten sağlam olduğunu söylüyor.

- Oyunda kendi evinizi inşa etme ve guild (Free Company) merkezi oluşturma var. Hatta öyle ki; mobilyala yapıp, bahçe ekip, arazinizi bile kendiniz satın alıyorsunuz.

- Add-on'dur, ıvır-zıvırdır gerekmeden, oyunun esnek tasarlanmış HUD'u sayesinde ekranınızı istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz.

Not: Oyun Steam'de de mevcut.
  5. Beğen
    LucisTenebris reacted to volkanvural in Bir Hayaliniz   
    Bir yerlere taşımak çok sıkıntı :(
  6. Beğen
    LucisTenebris got a reaction from volkanvural in Bir Hayaliniz   
    Bateri çalmak bir grupla beraber ama sanırım onun için bateri çalmayı öğrenmem lazım ?
  7. Beğen
    LucisTenebris reacted to Mordekaiser in Anime İstek ve Önerileri   
    burdan da pirim yapiyim ben :D
     http://www.turkanime.tv/kullanici/kaneki-21 burdan istediğiniz türde açıklamasıyla beraber anime alabilirsiniz 200 kadar anime tavsiyesi var linki dağıtırsanız sevinirim <3 
  8. Beğen
    LucisTenebris got a reaction from Celine in Natsu mu ? Gray Mi ?   
    her türlü gray abi [emoji1]
    evet belki ana karakter + komik + güçlü =natsu ama bence gray baya reyiz ki animenin finalini kendi kafamda kurdum ama ne kadar doğru çıkar bilemiyom.

9. Beğen
    LucisTenebris got a reaction from Perfectum in Özlü Sözler   
    benim aklımdan çıkmayan bir söz var hatta yaşam felsefem bile diyebilirim [emoji1]
    "geçmişe geçmiş diyip geçme, geçerken sanada geçirmiş olabilirler "[emoji1]
  10. Beğen
    LucisTenebris reacted to Amygirl in Banlanan Üyeler ve Ban Sebepleri   
    brkee.jp「えげ」

Asabi çocuk! Kıyamam! Texas mı la burası? Mümkünse terbiye terese yol yordam öğrenmeden gelme foruma!
  11. Beğen
    LucisTenebris got a reaction from Ebleach in Ebleach's~   
    hepsi birbirinden güzel ellerine sağlık sanırım sasuke + itachi nin resmi favorim şimdilik...[emoji28][emoji106][emoji106][emoji106][emoji106]
  12. Beğen
    LucisTenebris got a reaction from typerion in Türkiyenin ilk Anime Vine Sayfası !   
    sardıı
  13. Beğen
    LucisTenebris got a reaction from typerion in Anime Açılış/Kapanış Şarkıları Gitar Cover'larım   
    fate de ki sen miydin woaw çok sevmiştim ellerine sağlık
  14. Beğen
    LucisTenebris got a reaction from typerion in Sizi Gerçekten Etkileyen, Ağladığınız / Aşırı Duygulandığınız Animeler (Spoiler Vererek Konuya Değinebilirsiniz)   
    narutonun o sahnesinde bende baya ağlamıştım bi de tokyo ghoul da

15. Beğen
    LucisTenebris got a reaction from Black Angel in Özlü Sözler   
    benim aklımdan çıkmayan bir söz var hatta yaşam felsefem bile diyebilirim [emoji1]
    "geçmişe geçmiş diyip geçme, geçerken sanada geçirmiş olabilirler "[emoji1]
  16. Beğen
    LucisTenebris reacted to Kaxell in Güncel Waifu Geyikleri   
    Selam! Siz farkında olmasanız bile bu konuya yazdığım beşinci giriş yazısına hoş geldiniz!

Şimdi, söyleyeceklerimin yarısından fazlasını unutmakla beraber konunun amacını tek cümlede özet geçiyorum:

*Güncel anime kızları hakkında konuşuyoruz!*

Peki nasıl mı? 

Her sezon birbirinden tatlı yepyeni waifu (ワイフ = wife = bayan eş ) adayları ekranlara geliyor. Hatta bazen bir animeyi sadece yeni favori karakterimiz içinde olduğu için izleyebiliyoruz. 

Örnek 1:

Konunun diğer "favori kız karakterleriniz, top10 anime kızları"  vs vs..den farkı bu konuda en sevdiklerinizden ziyade, sadece güncel animelerdeki kızları konuşabiliyor olmamız. Böylece tipik asuna, hinata ve rias gibi çöpleri bir kenara atıp yüksek potansiyele sahip kızlara bir şans vereceğiz!

Ve iyi tarafı aşağıdakileri dilediğiniz gibi yapabilirsiniz, amacımız bu :3 

1. Güncel animelerdeki favori kızlarınız ile ilgili gif, ekran görüntüsü ve video paylaşımı (+18e girmeyecek şekilde.).

2. Neden tatlı olduğunu açıklayacak yazılar...

3. Ve beklentileriniz! 

Bu kadar sıkıcı bilgiden sonra içeriğe girelim!

Güncel dönem: 2016 Kış Animeleri

Kişisel Favorilerim:

1. Mira Yurizaki (Dimension W)

2. Asuka Kurashina (Ao no Kanata no Four Rhythm)

3. Lisesharte Atismata (Saijaku Muhai no Bahamut)

Bir de unutmadan

heheheh. 
  17. Beğen
    LucisTenebris got a reaction from JunEzSe KJ in Sizi Gerçekten Etkileyen, Ağladığınız / Aşırı Duygulandığınız Animeler (Spoiler Vererek Konuya Değinebilirsiniz)   
    narutonun o sahnesinde bende baya ağlamıştım bi de tokyo ghoul da

18. Beğen
    LucisTenebris reacted to WLs in 2016 Kış Sezonu Tüm Animelerin Açıklamaları ve Çıkış Tarihleri   
    2016 Kış Sezonu Tüm Animelerin Açıklamları ve Çıkış Tarihlerini Yayınladık.

Görsele tıklayarak veya hemen alttaki kırmızı yazılı bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Anime Önerileri

Anime Çıkış Tarihleri

-------------------
    Bölüm hakkında bazı değişiklikler.
    Önceki sezonlar arşivlenmeye başladı. 
    Açıklama kısımları arttırıldı.
    Geri sayım sayaçları arttık tüm sezon için geçerli. 
    Beğendiğiniz veya beğenmediğiniz bölümleri işaretleme ve daha sonrasında bunları görebilme olanağı sağlandı. 

Not: Eksikliklerimizin olabileceğini düşünüyorum. Sizden ricam gördüğünüz eksiklikleri bize bildirmeniz. Bunu yaparsanız daha kaliteli bir ortam sağlamış oluruz. Hepinize şimdiden teşekkür ediyorum. 

----------------
    Bonus 1 

Kış Sezonu Öne çıkan 11 Anime 

https://www.youtube.com/watch?v=D7dxjKRkmp4

19. Beğen
    LucisTenebris reacted to Lizardon in 1 gününüzü bir anime karakteriyle geçirme şansınız olsaydı hangisi olurdu :)   
    Jiraiya sensei ile bir gün takılmak fena olmazdı :/ Ah be Efsanevi Sannin iken Sennin olan "Büyük Usta".
  20. Beğen
    LucisTenebris reacted to erhankoklu85 in 1 gününüzü bir anime karakteriyle geçirme şansınız olsaydı hangisi olurdu :)   
    Hani bir tane komedi anime vardı küfür etmek, erotik dergilere bakmak filan yasaktı bunları yapanlar cezalandiriliyordu işte o animedeki y..ak kafalı bir kız vardı onu çok isterdim gün boyu arkasın dan bakıp bakıp gülmek isterim. İzleyenler bilirler final bölümü bombaydı :D
    G3 ile gönderdim
  21. Beğen
    LucisTenebris reacted to Ebleach in Ebleach's~   
    Türkanime Art adminlerinden Elif Bayraktar (ben :P ) ın bazı çizimleri *^*
    Bu en sevdiğim *-* Kaneki Ken~

Burda da başladığım gibi beni kendine aşık eden SnK nin Jiyuu no Tsubasa'si var *-*

104. Bölüğün devamlı bu halde olmasını ne kadar da isterdim :')

Bir de Eren'i tek başına alalım :D :D

Birazcık One Piece :D

Birazcık Naruto~ *evet Madara takıntım var :P*

Veee ismimin hakkını veren yığınla Bleach çizimlerinden bazıları :D :D

Yarım but gold <3 <3 :D

Bu da öylesine bi ekstra :D Yıldızı hızlı parlayan karakterlerden hestia :D

Zaman içerisinde eklemeler/ güncellemeler yaparım. Arigato Gozaimasuuuu~ <3

22. Beğen
    LucisTenebris got a reaction from jans09 in Bu Yıl Sabırsızlıkla Beklenen Animeler   
    ben bi ara gate ede bak derim pişman olmazsın
  23. Beğen
    LucisTenebris reacted to RenKai97 in Merhabalar   
    Hoşbuldum kardeşim. İnsanları üzmeyi sevmeyiz ama açık sözlü olduğumuz için farkında da olmadan üzüyoruz. Tanıştığımıza memnun oldum :)
  24. Beğen
    LucisTenebris reacted to Luluna in Aklımdaki Animenin Devamı Gelecek Mi?   
    Onu ben de araştırdım,bir yerde yazan bilgiye göre yeterli gelir elde edemedikleri için animeye 2. sezon çıkması ihtimalinin şu anda olmadığı ayrıca da yapımcısının hikayede köşeye sıkışıp kaldığı ve devam ettiremediği açıklamasını yaptığını yazmış ama net bir kaynak göstermemiş. Bir başka yerde de manganın 2. cildinin 2016nın sonlarına doğru çıkacağı yazmış,bu durumda bir ihtimal 2017de animeyi görebiliriz. Ama 2. sezon çıkacağına dahi şu an bir yeşil ışık yok.
    Sonuç olarak anime çıksa dahi 2017nin yazından önce gelmeyecek orası çok net :/
  25. Beğen
    LucisTenebris got a reaction from Kutatgu in ( 12 / 12 ) Hai to Gensou no Grimgar   
    dediğinde haklısın ama olaylar yavaş gelişiyodu bence o yüzden bir süre sıkmaya başladı mesela ben 3-6. arasını zar zor izledim neyse konuya döncek olursak anime güzel gibi çevirmeni ilk defa gördüm [emoji17] umarım güzel bir iş çıkar şimdiden kolay gelsin [emoji1]
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.