Jump to content
Türk Anime TV Forum

haikurema

Üyeler
  • İçerik sayısı

15
  • Son ziyaret

2 Takipçiler

haikurema Hakkında

• Derece
    Level 1
  • Doğum Günü 12 Eylül

Kişisel Bilgiler

• Hakkımda
    Romantizm türüne aşina bir Bağımsız çevirmen
  • Web Sitesi
    https://haikuremasubs.blogspot.com.tr/

Profil Bilgileri

• İlgi Alanları
    Japon kültürü, Resim yapmak, Kitap okumak

Güncel Profil Ziyaretleri

299 profil görüntüleme
  1. Çevrilmesini İstediğiniz Animeler

@SheSlowlyKillingMe Bildiğim kadarıyla o seriyi çeviren doğru düzgün bir yabancı fansubta olmadığından ilgilenilemiyor. Çoğu Çince animesinde olduğu gibi.
  2. No Game No Life: Zero

23 Şubatta çıkıyor BD'si No Game No Life Zero'nun ^^ çıktığı gibi bir iki gün sonrada türkanimeye eklenir. Yine bir 6-7 ay beklemiş olduk. Bugünden itibaren 39 gün var çıkmasına yani :) Kaynak: https://www.livechart.me/winter-2018/movies
  3. Çevrilmesini İstediğiniz Animeler

https://myanimelist.net/anime/33994/Servamp_Specials Servamp'ın 3 bölümlük specialleri bulunmakta ^^
  4. Adblock Uyarısı Gitmiyor

Güvenilir listede olsa bile sunucu halen programı görebiliyor diye bu hatayı veriyor sanırım. Aynı sorun bendede vardı güvenilir listemde olmasına rağmen şimdilik çare olarak Adblock eklentisini turkanimeye girerken kapatmakla buldum :/
  5. Türkanime Art Grubumuz.

Çizim tableti denilen 10 inçten büyük tabletler kullanılıyor ya da bunlar için özel koskocaman çizim ekranları var. Bir diğer seçenek ise Çizim faresi alıp bilgisayarda çeşitli programlar vasıtasıyla çizmek ama benim ilgi alanım dijital çizime girmediğinden dediğim gibi o grupta sorarsan böyle soruları işin ehli insanlar mutlaka daha tatmin edici cevaplar vereceklerdir.
  6. Türkanime Art Grubumuz.

Bahsettiğin şeyi tam olarak anlamadım ama atılan resimlerin çoğu el ile çizilmiş çoğunlukla marker ve Kuruboya ile boyanmış resimler. Birkaçı ise Dijital çizim ^^ Facebook üzerinden Türkanime Art'a giderek oradaki bu işin ehli insanlara dijital çizimler ile alakalı ne tür programlar kullandığını ne tür çizim tabletleri kullandığı vb. soruları sorabilirsin.
  7. HaikuremaSubs

-KONU GÜNCELLENDİ- DÜZENLEME TARİHİ: 01.11.2017 23.01
  8. Merhabalar tanıtım yazısı ^^

Bunu fansub başlığı altındada önermiştiniz lakin herhangi bir düzene uyamayacağım için bağımsız olmayı tercih ediyorum. Çeviri tamamen bir hobi olduğu için benim ne zaman boş vaktim olacağı hiç belli olmuyor ^^
  9. Merhabalar tanıtım yazısı ^^

Merhabalar efendim :) Bendeniz 2015'ten beri hesabı olan fakat daha yeni yeni forumda aktif olmaya başlayan insan. Adım Berkay. 14 yaşındayım. Antalyada yaşıyorum. Bu tanışma kaynaşma yerini bir amaç doğrultusu içinde kullanmak istiyorum ^^ Kendi fansubum diyebileceğim HaikuremaSubs'un kısaca herşeyiyim :D Son zamanlarda yarım kalmış animeler arıyorum. Hem tanışmak amaçlı aklınızda benden çevirmemi istediğiniz yarım kalmış bir seri belirtirseniz sevinirim. 2000 altı bir seri olmadıkça değerlendireceğim :) Blog Sitem
  10. Bu Animeyi İzledin mi?

Hayır. Alttaki Ginban kaleidoscope?
  11. hataraku maou-sama 2.sezon

Üzmek istemem ama hataraku maou-samanın 2.sezonu ne yazık ki yok :D ve bir duyuruda yok ne yazık ki :)
  12. Yumeiro Patissiere desem?

Serinin Çevirmeni olarak en sevdiğim karakter :) Carameldir.
  13. HaikuremaSubs

HaikuremaSubs 2016 temmuz ayından beri faaliyette olan, vakit buldukça sevdiğim animeleri çevirerek Türkçeye kazandırdığım ve bu alan adıyla anime izleme sitelerinde yayınladığım tek kişiden oluşan bağımsız bir fansubtur. Blog sitem Tamamlanan projelerim: Yume-iro Patissiere Yume-iro Pâtissière: Mune Kyun Tropical Island! OVA Yume-iro Patissiere SP Professional Chibi Devi Devam eden projelerim: Daa! Daa! Daa! Naisho no Tsubomi Gakuen Babysitters Gelecek projelerim: (;Sır ;) Askıda olan projelerim: Kamisama Minarai: Himitsu no Cocotama
  14. Çevrilmesini İstediğiniz Animeler

Yume-iro Patissiere Çevirisi HaikuremaSubs tarafından alınmış ve tamamlanmıştır.