Jump to content
Türk Anime TV Forum

haikurema

Üyeler
 • İçerik sayısı

  34
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Başarı

  2

haikurema kullanıcısının son zaferi 10 Mart

haikurema en beğenilen içeriğe sahiptir

3 Takipçiler

haikurema Hakkında

 • Derece
  Level 1
 • Doğum Günü 12 Eylül

Kişisel Bilgiler

 • Hakkımda
  Romantizm türüne aşina bir Bağımsız çevirmen
 • Web Sitesi
  https://haikuremasubs.blogspot.com.tr/
 • Skype
  haikurema

Profil Bilgileri

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Konum
  Antalya
 • İlgi Alanları
  Japon kültürü, Resim yapmak, Kitap okumak

Güncel Profil Ziyaretleri

451 profil görüntüleme
 1. HaikuremaSubs

  -KONU GÜNCELLENDİ- DÜZENLEME TARİHİ: 15.03.2018 22.38
 2. HaikuremaSubs

  Fansubum adına sınavlarım başlayacağına çevirdiğim tüm seriler askıya alınmıştır. Serilerimi izleyenlere duyurulur.
 3. Rica ederim ^^ Mod olmayan mod :(
 4. HaikuremaSubs

  -KONU GÜNCELLENDİ- DÜZENLEME TARİHİ: 05.03.2018 21.16
 5. HaikuremaSubs

  Fansub olarak bazı yeniliklere gidiyorum . Daha da profesyonelleşeceğim denilebilir. Yeni adresim ''www.haikuremasubs.com'' olmak üzere sitem yenilenecektir. Yenilenme Tarihi: 03.03.2018 15:23 (Hala bakımda olduğu için şimdilik giriş yapılamamaktadır. 03.03.2018 17.58)
 6. @Mücahidem Şehide-i Cahide Güzel yorumunuz için teşekkür eder ve rica ederim ^^
 7. Code Geass Movie 1 ve 2

  Çeviri istekleri için ayrı bir bölüm bulunmakta oraya yazarsanız daha iyi gibi :)
 8. @Amygirl Yorumunuz için teşekkürler ^^
 9. @Gallardo Belki ilerde onları da ekleyerek güncellerim :) Yorumunuz için teşekkürler ^^
 10. İZLEDİKLERİ BİR ANİME SERİSİNE BENZER ANİME ARAYANLARIN ÖNERİ İSTEMEDEN ÖNCE OKUMASI GEREKEN YAZI Bazı kimselerin ''xxxx animesine benzer anime önerir misiniz'' tarzında yorum yapmasına belki gerek duymadan istedikleri serileri rahatça bulabilecekleri bir yazı yazmak istiyorum ziyadesiyle oldukça kısa bir yazı olacak. Hem Türkanime'nin Chatongo tabanlı sohbet yerlerinde olsun hem de forumda anime önerisi isteyen insanları görmemiz oldukça karşılaştığımız bir durum. Buna karşı çıkmıyorum zira bilgi paylaştıkça çoğalır, gün yüzüne çıkmayan tozlu raflarda kalmış anime serileri böylece küçük bir kitleye sahip olur. Ama istedikleri animeye benzer anime arayanların hem Türkanime'nin hem de MAL'ın yapmış olduğu çoğumuzun kullanmadığı bir kolaylık bulunmaktadır. Yollar her iki farklı anime platformunda şöyledir ki; A. Türkanime İçin: 1. Benzerini izlemek istediğiniz animenin genel bilgilerinin yer aldığı Türkanime sayfasını açıp animenin görselinin bulunduğu bölgenin altındaki ''Benzer Animeler'' sekmesine tıklayın. 2. Karşınıza çıkan sekmede o animeye benzer seriler yer almaktadır. Tek yapmanız gereken aralarından beğendiğinizi seçmek ve izlemek. B. MAL İçin: 1. Benzerini izlemek istediğiniz animenin genel bilgilerinin yer aldığı MAL sayfasını açıp aşağıdaki ''Recommendations'' bölümünden MAL üyelerinin anketle o animeye benzer animeleri oyladıkları serilerden tek yapmanız gereken aralarından beğendiğinizi seçmek ve izlemek. İlaveten türlerine göre anime önerisi istediğinizde de şu yönle bilgilendirmek istiyorum. Zira yine her iki sitede bunun için kolaylıklar sağlamışlardır. Gelişmiş şekilde anime önerisi yapma yolları her iki anime platformunda şöyledir ki; C. Türkanime İçin: 1. Türkanime'nin Ana sayfasından yukaridaki siyah şeritten ''Animeler'' sekmesine tıklayın. 2. Açılan sayfa'da tüm animeler gözününüz önünde alfabetik sıradadır. Köşedeki ''Gelişmiş Arama'' bölümünden istediğiniz özellikleri seçerek arama yapabilirsiniz. D. MAL İçin: 1. MAL'ın Ana Sayfasından yukarıdaki mavi şeritten ''Anime'' bölümüne gelip ''Anime Search'' bölümüne tıklayın. 2. Çıkan ekranda istediğiniz özelliği tek seçerekte arama yapabilirsiniz ama gelişmiş arama yapmak istiyorsanız ''Advanced Search'' yazısına tıklayarak çıkan ekrandan istediğiniz özelliklerle arama yapabilirsiniz. Umarım faydalı bir yazı olmuştur, İyi seyirler dilerim.
 11. HaikuremaSubs

  Teşekkürler senpai :)
 12. HaikuremaSubs

  -KONU GÜNCELLENDİ- DÜZENLEME TARİHİ: 09.02.2018 21.19
 13. Çevirilerin Altyazılarının Paylaşılmaması

  @Barış D. Baryshx Konuyu hortlatma gibi bir şey oldu sanırım sizin ki :D Ama haklısınız lakin Yabancı fansubların neden paylaştığını anlamış değilim fazla :/ Tabi ki diğer dillere çevrilmesi için gerekli bir hareket ve zamanlanmış altyazı olmasaydı çeviri yaparmıydı insanlar bilmiyorum :D ama onlarında yaptığı gönüllü iş değil mi?
 14. Videolar ile ilgili şikayetleriniz için buraya!

  @AnimeManya Burası bozuk alternatifler için oluşturulmuş bir yer. Fakat bahsettiğiniz tüm seriler çevirisi yarım bırakılmış serilerdir ^^ Onun için ayrı bir bölüm bulunmaktadır.
 15. Çevrilmesini İstediğiniz Animeler

  @SheSlowlyKillingMe Bildiğim kadarıyla o seriyi çeviren doğru düzgün bir yabancı fansubta olmadığından ilgilenilemiyor. Çoğu Çince animesinde olduğu gibi.
×