Jump to content

Ida_Ten

Üyeler
  • İçerik sayısı

19
  • Son ziyareti

Ida_Ten hakkında

• Doğum günü 09/18/1997

Profil Bilgileri

Kişisel Bilgiler

Ida_Ten üyemizin başarıları

1. Ida_Ten

En Çok Sevdiğiniz Anime veya Animeler?

Steins gate, code geass, bleach, death note
  2. Ida_Ten

En Son Bitirdiğiniz Anime?

Shingeki no kiyojin
  3. Hatalarını özgürce benimseyebilen insanlar, özgür ve baskı altında bırakmayan bir sistem ve bunları yapabilecek insanlar.

4. Ida_Ten

Asosyal Olmanın İyi ve Kötü Yönleri

11 ay evden sadece bakkala (5 kere) çıktım ve asosyalliğimin hat safalarını o dönem yaşadım diyebilirim. Şöyle bir farklı durum mevcut. Eğer çok sosyelken birden asosyalliğe karar verir ve evden yada bulunmak istediğiniz ortamdan çıkmazsanız, insanların düşüncelerini önceden tahmin edebilme yeteneğinin arttığını düşünüyorum. Şöyle ki; Sosyalken arkadaşlarınızla, sevgilinizle vs. mimiklerini pek kavrayamazsınız ve arkanızdan iş çevirildiğinde veyahut size birşey söylenildiğinde meraklanırsınız, anlayamazsınız. Ama asosyalken koca bir ağ olan interneti kullanıyorsanız ve birazda akıl yürütürseniz chatleştiğiniz insanların mimiklerini göremediğinizden konuşma şekillerinin farklılığını anlıyorsunuz. Kendimce öyle... Bir süre sonra asosyalliği bırakıp asosyalken düşünmeye vaktiniz olduğundan dolayı arkadaşlarınızla, sevgilinizle vs. dışarı çıktığınızda kullandığı mimikleri önceden hatırlayıp sosyal ağlardanda chatleştiğiniz insanların kullandığı kelimeleri gerçek hayatta kullanmaya çalıştıklarında afalladıklarını, kullandığı mimiklerin söylediği sözlerle uyuşmadıklarını gözlemliyorsunuz. 2 deneyim bir arada olduğunda tahmin yeteneğinizde gelişmeye başlıyor. Beraberinde bu tahminleri uygularsanız siz istesenizde istemesenizde insanların gözünde hayranlık oluşturuyorsunuz. Asosyalken yalnız olduğunuzdan kimseye ihtiyaç duymadığınız içinde umursamazlık, gamsızlık tavırlarınızda oluştuğu için (türk kızlarımızın ve genel arkadaşlarımızın sevdiği ulaşılamaz özellik olduğundan) daha çok ilgi çekiyorsunuz. Bu yönden iyi, kötü yanı ise bu huyunuzu değiştirememeniz. Bir süre sonra sevgiliniz veya arkadaşlarınız sizi yakından tanımak istediğinde siz istesenizde istemesenizde size yaklaşmalarına engel oluyorsunuz. İnsanlar sıkılıp sizi yavaş yavaş terketmeye başlıyorlar. Zeka seviyenizde baariz onlardan üstün oluyor. Hergün elinde telefon sevgilisine yazıp kızların namahremlerini inceleyenlerden daha çok bilgili olduğunuzdan. Tekrar yanlız kalıyorsunuz. Biz ne kadar bu forumdan birbirimizi çok iyi anladığımızı düşünsekte, gerçekte karşılaşsak çoğu kişinin fikirleri uyumsuz olucak. Buda zeki insanların neden yalnız olduğuna en iyi kanıttır. Baştan asosyellik iyi değildir. Ama sosyal hayatını bir süre yaşadıktan sonra asosyelliğe geçmek en iyisidir. Tekrar sosyalleşmeye karar verdiğinizde bulunduğunuz ortamın nelerden ibaret olduğunu anlamanıza yardımcı oluyor...
  5. Ida_Ten

TürkAnime Tv Oyun Kulübü (Hep Beraber: Aion)

Twitch yayını olursa gelebilirim. Skype ı olan varsa detaylı konuşabiliriz...
  6. Ida_Ten

Roman Yazmayı Seviyor Muyuz?

Şuanlık hikayelerle yetiniyorum. Ama roman yazmayı çok istiyorum :)
  7. Ida_Ten: Japon mitolojisinde kanunların ve tapınakların tanrısı, yakışıklı ve bakımlı bir delikanlı olarak gösterilir.
  8. 4 yıldır arkamdan vurmayan tek dostum, koşulsuzca dinleyip gülümseyen ve yanında şımarabildiğim tek arkadaşım Chico;
  9. Ida_Ten

İtiraf Köşesi

Bunu kendime çok zor itiraf etmiştim. Küçüklüğümden beri stratejilere ve akıl oyunlarına merakım vardı. Bunları çözmeye çalışıyordum sebebi ise salak olduğumu düşünmemdi. Bu hâla geçerli ama kendimi tutamıyorum :angry:
  10. Ida_Ten

Bir Hayaliniz

Anime yazarı olmak.
  11. Ida_Ten

Kısa Hikaye

Dediğim gibi 1 saatte yazdığım birşeydi :D ve hikayenin kısa olmasının sebebi çıkıcak anlam olmasıydı. Ama kısır döngünün kırılması için yeni bir kısır döngü yaratmayı kısada olsa anlattığımı varsayıyorum. Mesela kısaca söylemek gerekirse, büyük balık küçük balığı yer. E bunu birtek insan bozabilir küçük balığı insan avlarsa. Büyük balık yiyecek başka birşey bulduğundan yeni bir kısır döngü oluşur. Daha uzun hikayelerde daha farklı şeyler anlatacağım. Yorumunuz için teşekkür ederim :)
  12. Ida_Ten

Kısa Hikaye

Teşekkür ederim ilerleyen zamanda görücez. Yorumlarınız değerli :D
  13. Ida_Ten

Kısa Hikaye

Dediğim gibi eğer bu forumdan ilerlemem için açıkcası gaz alırsam yazacağım aklımda planlar var. Ama internet üzerinden hiçbir fikrim yok. Ama burda beğenilmese bile kendim böyle hikayeleri seviyorum. Yazmaya devam edeceğim :D
  14. Ida_Ten

Favori yiyecek kombolarınız.

Çok sigara içtiğimden dolayı kürdan diyebilirim. Hergün birtane ağzıma atıp bitene kadar kemiriyorum. Sigarayı azalttım ve bu aralarda kürdan ağzımda sapasağlam duruyor o günleri atlattım ama. Öyle bir dönem yaşamıştım :O
  15. Ida_Ten

Kısa Hikaye

Böyle hikayeler yazmayı seviyorum. Teşekkür ederim :)
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.