Jump to content

Gallardo

Üyeler
  • İçerik sayısı

1002
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

47

Gallardo kullanıcısının paylaşımları

1. İlk sezon openingini aratacaklar diye endişelenmiştim ama aratmamışlar :)
  2. Gallardo

Türkçe Anlamından Animenin Adını Bulalım!

Quan Zi Gao Shou :) Altın Çocuk
  3. Oregairu yok Re Zero yok Fugou Keiji yok ama Kaguya var Nami yo Kiitekure var Yesterday wo Utatte var. Her şeye rağmen güzel bir sezon.

4. Hayasaka Ai wa riaru ai da! <3

5. Gallardo

Bugün Hangi Animeyi İzlediniz?

Kaguya-sama wa Kokurasetai 2. bölüm. Bu bölüm bir başyapıt olmuş. Kaguya'nın seiyuusu inanılmaz bir performans sergilemiş. Rolü adeta yaşamış. Kaguya'yı daha iyi, hatta bu kadar iyi ifade edecek bir başka isim şu an aklıma gelmiyor. Genel olarak anime de muhteşem bir çizgide ilerliyor. Re Zero ve Yahari'nin (özellikle Yahari'nin) ertelenmesinden sonra bahar sezonuna merakım büyük ölçüde sönmüştü. Ama ilk bölümünü izledikten sonra karşımda adeta ''ben bu sezona yeterim Yahari ve Re Zero'nun boşluğunu doldurabilirim'' diyen bir anime gördüm. Ve, bence doldurdu da. En azından ertelendikleri için artık kendi içimde şikayet etmiyorum :) Hepsi bu sezon yayınlansaydı belki bu kadar odaklanmayacak, izlerken bu kadar yoğun duygular hissetmeyecektim. Neyse, iyi ki varsın Kaguya :)
  6. Gallardo

Bu Cosplay Hangi Animeden?

Kishibe Rohan
  7. Gallardo

Türkçe Anlamından Animenin Adını Bulalım!

Steins Gate :) Vadedilmiş Yokyer.
  8. Legend of the Galactic Heroes eski seri vs yeni seri karşılaştırmalı vidolar buldum. Die Neue These hiç fena değilmiş (sahneler movielerden sanırım çünkü çizimler oldukça detaylı) ama tabi eski serinin yeri ayrı. Geçen 30 yılda seslendirme tarzının ne kadar değiştiğine de güzel bir örnek olmuş.

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Spoiler

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

Wenli ve reinhard feminen tipli olmuş yeni çekimde:oniondesuplz:

3. Gallardo

Gallardo

Eski seride çizimler karakteristik yeni versiyonda karakterler sanki best model yarışmasından seçilmiş gibiler :D Aslında başka bir seriymiş gibi izleyince epey zevkli bir seri. Videodaki sahneler movieden alıntı olduğu için çizimler hayli detaylı (ve movielerin çevirisi şimdilik yok) animede de bu kadar olmasa da sahneye göre (uzay savaşlarında gemiler) uğraşılmış.

Yang'ı Reinhard'dan daha yakışıklı çizmeyi başarmışlar bence bu da bir başarı :D Sadece Yang ve Reinhard mı? Feminenlik kısmı herkesi kapsamaz belki ama bütün gemi komutanları model gibi olmuş saç stilleri falan 2019 modasından nasibini almış :D

4. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

Diğer yönlerden iyi sorun yok, beğendim yani

9. Gallardo

Çevrilmesini İstediğiniz Animeler

Mobile Suit Gundam Wing https://myanimelist.net/anime/90/Mobile_Suit_Gundam_Wing https://myanimelist.net/anime/3626/Mobile_Suit_Gundam_Wing__Operation_Meteor https://myanimelist.net/anime/91/Mobile_Suit_Gundam_Wing__Endless_Waltz https://myanimelist.net/anime/2273/Mobile_Suit_Gundam_Wing__Endless_Waltz_Movie https://myanimelist.net/anime/22435/New_Mobile_Report_Gundam_Wing__Frozen_Teardrop_Picture_Drama_-_Aratanaru_Tatakai Gundam Evolve https://myanimelist.net/anime/3288/Gundam_Evolve
  10. Gallardo

AniDB Top Waifu&Husbando Listesi

Traplar muhtemelen waifu denip de işaretlendi aslında Gintoki ve Kougami zirveyi paylaşıyor diyebiliriz :) Çınlatalım kulaklarını @Amygirl
  11. Gallardo

AniDB Top Waifu&Husbando Listesi

Cinsiyet ayarlarıyla biraz oynayınca şöyle bir liste çıkıyor: https://anidb.net/character/?noalias=1&orderbar=0&orderby.gender=0.2&orderby.rating=2.2&orderby.waifu=1.2
  12. Re: Zero'dan sonra Yahari de Koronavirüs sebebiyle ertelenmiş.

13. Suzumiya Haruhi no Shoushitsu için yeni izleme seçenekleri ekleyebilir misiniz? https://www.turkanime.net/video/the-melancholy-of-haruhi-suzumiya-movie
  14. Gallardo

Bugün Hangi Animeyi İzlediniz?

Nami yo Kiite Kure ve Yesterday wo Utatte ilk bölümleri izledim. Beklentilerimi karşıladılar peşinen 10 puanlarını verdim.
  15. Kaguya-sama wa Kokurasetai ve Kuzu no Honkai'nin mangakaları yeni bir seri için birleştiklerini duyurdular! Wow habere bak :D

https://myanimelist.net/news/59495378

Aka Akasaka (Kaguya) hikayeden sorumlu iken Mengo Yokoyari  (Kuzu no Honkai, Kimi wa Midara na Boku no Joou da güzel mangadır öneririm) çizimleri yapacakmış! 

16. Gallardo

En Son Bitirdiğiniz Anime?

Dennou Coil. Türkanime'de ki en underrated serilerden biri. Suyun ısınması gibi başlarda sakin, arada 1-2 süpriz uç bölümü saymazsak bölümler ilerledikçe yavaş yavaş açılan bir yapısı var. Aksiyon arayan tez canlı izleyicilere göre değil pek. Durağanlıktan zevk alan (alabilen) biriyseniz spesifik tatlar vadettiğini söyleyebilirim. Benzer bir anime varsa da ben şimdiye kadar görmedim.
  17. Çoğu modern Batılı meditasyonu bir rahatlama tekniği olarak bilir. Yoga pantolonunuzu giyer, sıcak ve minderlerle dolu bir odada on dakika oturur, telefonunuzdan size iyi olduğunuzu, her şeyin iyi, he şeyin harika olduğunu, yüreğinizin sesini izlemenizi... vs.vs.vs. söyleyen yatıştırıcı bir sesi dinlersiniz.

Ama gerçek Budist meditasyonu insanın kendini hoş uygulamalarla rahatlatmasından çok daha yoğundur. Yoğun meditasyon sessizce ve merhametsizce oturup kendinizi izlemenizi gerektirir. İdealinde her düşünce, her yargı, her eğilim, her kımıldama, duygu, varsayım izi zihin gözünüzün önünden geçerek yakalanır, kabul edilir ve boşluğa geri bırakılır. İşin kötüsü de bunun sonu yoktur. İnsanlar sık sık meditasyonda ''iyi olmadıklarından'' sızlanırlar. İyi olmak diye bir şey yoktur. Tüm mesele de budur. Meditasyonda berbat olmanız gerekir. Bunu kabul etmeli, kucaklamalı ve sevmelisiniz.

İnsan yeterince uzun süre meditasyon yaparsa her türlü şey ortaya çıkar: tuhaf fanteziler ve onlarca yıllık pişmanlıklar, tuhaf cinsel dürtüler ve inanılmaz bir sıkıntı, ezici yalıtılmışlık ve yalnızlık duyguları. Ve bunları da gözlemek, kabul etmek ve bırakmak gerekir. Bunlar da geçecektir. (Mark Manson - Her Şey B*ktan)

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Reiinaa_

Reiinaa_

@Gallardo ama bu hisleri açığa çıkardığında ,yanlış olanları özellikle, o zaman da suçluluk duygusu ortadan kalkıyor.  emin ol daha kötü:onion_gomen_by_7anime7drawer7:

3. Gallardo

Gallardo

Su ve karanlık bir değil. Su seni boğabilir ama karanlık fiziksel zarar veremez. Sadece var olan bir tehlikenin daha tehlikeli olmasını sağlar karanlıktaki deniz gibi. Bir nevi 1i 10 yapan 0 diyebiliriz. Mesele dediğim işte o 1leri ortaya çıkarıp özgürleştirmek. Karanlık önemli değil demiyorum ama odakta olan o değil. @Kai

@Reiinaa_ Suçluluk duygusu kayboluyor ama o utanılan hisler de bir kere kabullendin mi zayıflıyor eski gücünü kaybetmeye başlıyor belki de bir süre sonra aklından çıkıp gidecek noktaya geliyor. Ama önce insan kendisiyle yüzleşmeyi istemeli, buna hazır olmalı ve mevcut durumundan rahatsızlık duymalı yoksa travmatik olabilir.

4. Kai

Kai

su ve karanlığın bir olmadığını ben de biliyorum misal vermeye çalıştım ama olmadı demek ki öyleyse uzunca yazayım..

karanlık bir tehlikeyi daha tehlikeli yapar diye bir kural yok ve bir güzelliği daha güzel yapmaz diye bir kural da yok ki aslında daha güzel yapabilir. karanlığı sadece kötü şeyleri daha kötü yapan kötülüğün aracı birşey gibi örneklendirmek yukarda yaptığın gibi, senin onu kendi kendine kötülemenden ibarettir. fiziksel açıdan ne kadar ışığa maruz kalırsak o sırada o kadar karanlığa körleşiriz. bu demek oluyor ki kişi karanlığa yüz çevirip durarak kendini ona karşı kısırlaştırıyorsa bu karanlığın suçlu veya kötücül olduğu anlamına gelemez. sadece kişinin kendini karanlığa karşı kısırlaştırdığı anlamına gelir yani bu durum senin kişisel problemindir. deniz dipleri dediğin gibi karanlık evet yalnız denizin dibinde canlılar karanlıkta yolunu kolaylıkla bulabilmekte ve her işini görebilmekteler çünkü karanlıkta kaldıkça biyolojik donanımları ona göre gelişmiş. bu da demek oluyor ki karanlığa yüz çevirmezsek o bize tehlikeli olmak bir yana, bizi kendine göre geliştirerek ödüllendirebilir. zihinsel olarak düşünürsek ışık her şeyin şeklini kendine göre belli edip zihne o belirttiği şekilleri kabul ettirerek zihni o kadarıyla kısıtlayandır. karanlık ise zihni böyle kısıtlamaz ve özgür bırakandır. bu özgürlüğün kendisi ödüllerin ödülüdür zaten. ışığın da fiziksel olarak kendine yarayan ödülleri vardır fakat zihinsel olarak kısıtlayandır. ayrıca ışık kişiye karşı başkalarınca yönlendirilebilir ve çarpıtılabilir olandır ama karanlık asla. kişisel olarak karanlığın en önemsediğim özelliği bu dürüstlüğüdür.

@Gallardo

18. Gallardo

İlk İzlediğiniz Anime?

2011 zamanları kısa sürede Beyblade'in 3 sezonunu baştan sona izledim. Beyblade'i izleme gazını nereden buldun derseniz hepsi şu sahneyi görmek içindi. 3. sezonun ortalarında Kai'nin kedi sevdiği bir sahnede birden hayalleri suya düşene kadar da bu gazla devam ettim :D Kai reis 3. sezonun gerçek kahramanıdır bu arada. Neyse sonra diğer çocukluk serilerine göz atmayı planlarken ibre farklı yönlere kaydı. Farklı çizimler farklı seçenekler. 2 seçenek arasında kaldım. Basilisk. Neden? Çünkü Akeginu'nun çizimleri dikkatimi çekti. Ve Cowboy Bebop. O neden? Çünkü Spike'ın çizimleri çok karizmatikti. Tabi o zamanlar hala dublaja öncelik veriyorum. Beyblade'in 3. sezonunu izlemeden önce bile harıl harıl Türkçesini aramışım bulamayınca yapacak bir şey yok deyip hiç bir şey anlamadan İngilizce izlemişim. Tabi dublajlı olan Basilisk olduğu için ona başladım (hala Japoncasını izlemedim). Sonra Cowboy Bebop en makul seçenek ing. geldi animeyi de çok merak ettiğim için bir yerden başlamak lazım dedim ve altyazılı izlediğim ilk anime Cowboy Bebop oldu. Finalinde birkaç dakika ruh gibi sandalyede kaldığımı hatırlıyorum. Sonra çocukluktan kalma bir merakla Yu-Gi-Oh. Bir Facebook sayfasında görmemle dalmam bir oldu ve 224 bölümü 1,5 hafta gibi bir sürede bitirdim. Günde 30 bölüm civarı bir ortalamayı yakaladığım tek animedir. Sonra artık hakkında okuduğum yorumlarla merakımı cezbeden (haliyle büyük spoilerıda başlamadan yedim :D) Death Note. Japonca izlediğim ilk anime. Bu nedenle, bu klişeyi her ne kadar sevmesem de ilk animesi Death Note olan güruha bir parça da olsa dahilim :) Bu sırlar Türkanime hep sorunlu olduğu için başka sitelerden izledim hep. 2012 zamanları Türkanime'nin uzun bir süre videolarının açılmaması hatırlayanınız vardır belki. Sonra Samurai Champloo ve Baccano'yu izledim sanırsam OtakuTR diye bir site vardı 720p iki animeyi de indirip öyle izlemiştim. Samurai Champloo'ya o kadar kaptırmıştım ki indirdiğim bölümlerin sıralı olmadığını 8 bölüm izledikten sonra fark etmiştim :D Baccano çok bölümler arası bağlantılı ve bolca zaman mekan atlamalı olduğu için bütün bölümleri 1 günde izlemiştim. İzleyecek arkadaşlara da böyle yapmalarını öneririm. O sıralar benim favori sitem OtakuTR kapandı ve bir baktım Türkanime videoları izlenebilir hale gelmiş! Galiba Türkanime'de izlediğim ilk anime Kimi ni Todoke idi. Romantizm ve duygusal anlamda hipnoz ediciydi. Yorgun ve huzurlu bir gecenin sabaha karşısında 2. sezon 9. bölüm ile coşan duygular :) Sonra Sukitte ii na Yo. Kimi ni Todoke kadar olmasa da beğendim. Sonra Tonari no Kaibutsu-kun. Sukitte ii na Yo kadar olmasa da beğendim. Sonra Toradora. Açıkçası bunu Tonari no Kaibutsu-kun kadar bile beğenmedim. Ana karakterin tercihleri ile çok farklı bir anime olabilirdi. Hatta Myanimelist'i keşfettiğimde 8,54 puan aldığını görünce hadi ordan demiştim :D Sonraaaa Lovely Complex. Evet. Gece 12 falan. Uykuluyum. Ama şu animenin ilk bölümüne bir bakayım dedim. Sabah 20. bölümü izledikten sonra kendimi daha dinç hissediyordum :D Koizumi Risa. Lisedeki oda arkadaşımın favorilerinden olan Nami ile seiyuusu aynı olduğu için özellikle dikkatimi çeken bir karakterdi. Demek Nami'nin böyle bir sesi varmış demiştim :) O arkadaşım arada bir Mabushi Majo chatinde yazıyor. Buralarda üyeliği var mıdır sanmıyorum. Neyse sonra Amagami SS'e mi başlamıştım? O zamana kadar gördüğüm (yani Kimi ni Todoke'den itibaren) en güzel çizimlere sahip anime olmasına rağmen ana karakteri ve gerçekdışılıkta disney masallarıyla yarışabilecek senaryosu sağolsun 10 üzerinden 6lık bir etki bırakmıştı. Bu shoujo-romantizm döneminden sonra anılarım buğulanıyor. Ama bir aralar top anime listem şu şekildeydi: 1) Cowboy Bebop 2)Samurai Champloo 3)Berserk 4)Rose of Versailles 5)Baccano 6)FMA Brotherhood. Türkanime hesabını yeni açtığım zamanlar. Mart 2013 civarları. Bundan tam 7 sene öncesi :)
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.