Jump to content
Türk Anime TV Forum

Gallardo

Üyeler
 • İçerik sayısı

  410
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Başarı

  12

Gallardo kullanıcısının paylaşımları

 1. Gallardo

  Anime veya Manga serisini çok kötü anlat!

  En gizemli karakter market poşeti.
 2. Şimdi gel kendine animeci de 😄

  Spoiler

   

   

 3. Gallardo

  Favori Anime Müzigin ?

  Evveeet.. kısaca iz bırakan müzikler. Başlayalım; Cowboy Bebop - Blue. Final bölümü şarkısı. Sonraları Breaking Bad ile alakalandırdığım oldu 🙂 Samurai Champloo - San Francisco. Bu da final şarkısı. Nispeten hareketli olduğuna bakma. Aslında feci melankoliktir. Ergo Proxy - Centzontototchin. Final bölümünde çalan bir ost. Hey gidi.. Zankyou no Terror - Birden. Final ending. Bu iletiyi gören birçok arkadaşın gözleri parladı. Biliyorum. Trigun - Rakuen. Bu konuda konuşmak istemiyorum. Jojo's Bizarre Adventure - Roundabout. Efsane ending, efsane bölüm bitişleri.. Gun x Sword - A Rising Tide. Dinlediğim en hüzünlü ending parçalarından. Berserk - Guts Theme. NHK ni Youkoso - Hitori no Tame no Lullaby Bakemonogatari - Kimi no Shiranai Monogatari. Arka planını öğrenince değerlenen bir şarkı. Mushishi - Midori no Za (on air version) Gintama'nın ismi meçhul ost'si. Pozlar efsane.
 4. Foruma böyle bir konu olmadığını fark ettim, kişilerin tanınması açısından faydalı bir konu olacağını düşünüyorum. Evet arkadaşlar, anime-manga sektörüyle alakalı çizimlerini beğendiğimiz isimleri paylaşıyoruz. Ünlülere fazla girmeyeceğim size bırakıyorum 🙂 Benim beğendiklerim; Ryoichi İkegami Tsukasa Hojo Jiro Taniguchi Kaoru Fujiwara Kaori Yuki
 5. Gallardo

  En Son Bitirdiğiniz Anime?

  Oniisama-e. Sonradan sonradan öyle bir vurdu ki, üzerinden haftalar geçmesine rağmen hala doğru düzgün kelimelere dökmekte zorlanıyorum. Özellikle son bölümlerdeki duygusal açılımlarıyla insanın içine oturan, aşkı da, dostluğu da uç noktalarda yaşayan tarifi zor başyapıt. Yine bir Riyoko İkeda şaheseri. Not: Son bitirdiğim anime değildi ama bunu yazmak istedim. Eski animelerin bir olayı var ki, bitirdikten sonra yeni animelerden birini izleyecek olursanız, genellikle tuhaf bir yavanlık hissiyle karşılaşırsınız. Bunda eski animelerin daha doğal-hayatın içinden ve yani animelerin genel olarak daha ''ayarlanmış'' olmasının etkisi büyük. Bunu Henmi Takehiko'nun ''Bana ihtiyacın olduğunu söyle!'' diye bağırırken detone oluşundan hissedebilirsiniz. Eski animelere bol bol şans verin.
 6. Gallardo

  Animelerde İlişkisini En Sevdiğiniz İkililer?

  Kaoru Orihara & Rei Asaka: Keyif almaktan fazlasıdır. Kelimelere pek dökülmek istenmeyendir. Özel durumlarının da etkisiyle, aralarında özel bir bağ olduğunu hissettiren ve derin etkiler bırakan ikilidir. Böylesi kolay kolay denk gelmez. Sırf bu ikili bile başlı başına bir Oniisama-e izleme nedenidir.
 7. Gallardo

  ( 06 / 124 ) Yawara!

  Yine ansızın çok merak ettiğim serilerden birinin yeni bölümleri gelmiş. Harikasınız. Elinize sağlık :)
 8. Gallardo

  Anime Çizgi Film mi, Yoksa Değil mi?

  Anime bir çizgi filmdir ama sadece bir çizgi film değildir. Bir çizgi filmden çok daha fazlasıdır.
 9. Gallardo

  Bu Animeyi İzledin mi?

  İzlemedim Alttaki de kesin Death Note izleMEmiştir
 10. Bir gladyatörün dövüşten sonraki tükenmiş yorgunluğuna benziyor yorgunluğu. Yaptığı iş bir memur odasının bir duvarını beyaz badanayla boyamaktı. Franz Kafka - Aforizmalar
 11. One Piece'de ki önemli bir sahnenin ilham kaynağı Yeşilçam sahnesi

  Spoiler

   

   

  1. Rofh

   Rofh

   Beyazsakalın kemirleri sızlıyor 😎

  2. Gallardo

   Gallardo

   :D Neden sızlasın ki?

 12. Gallardo

  Anime Video, Caps ve Memes Paylaşım Bölümü

  Ortaya karışık;
 13. Güzel ikili :) Yalnız bu konu biraz daha romantizm odaklı. Senin yazdığın buraya daha çok uyabilir :) (gerçi çok da fark etmez ama bilgilendirme olsun eheh)
 14. Gallardo

  tavsiye

  Hatırladığım kadarıyla ecchi kısmının %90'ı göğüs ellemekten ibaret. Sansür uygulanacak türden sahneler yok. Buradan uygun olup olmadığına sen karar ver.
 15. Gallardo

  En Sevdiğiniz Film Replikleri?

  Köpek balıkları da havlar mı? (bir Keloğlan filminden :D)
 16. Spoiler

   

   

  1. Önceki yorumları görster  %s tane daha
  2. Yuki-chan

   Yuki-chan

   Niye kız olsan? Karşı cinsi rol model almak yasak mı? :dunno-crazy-rabbit-emoticon:

  3. Gallardo

   Gallardo

   Karşı cins olunca başka şeyler düşünüyorum :)

  4. Yuki-chan

   Yuki-chan

   Ahaha Haklısın valla. Kadınlardan hoşlanıyor olsam ben de aynı şekilde düşünürdüm herhalde. :D

 17. Black Lagoon ispanyol dublajında Eda'ya çok iyi gidecek bir ses :)

  Spoiler

   

   

 18. Hiçbir ilişki güvenli olamaz. Güvenli olmak ilişkilerin doğasında yoktur ve eğer bir ilişki güvenliyse bütün çekiciliğini kaybeder. İşte bu zihin için bir problemdir. Bir ilişkinin tadına varmak istiyorsan güvensiz olmak zorundadır. Onu tamamen güvenli kılarsan tadına varamazsın; büyüsünü, cazibesini kaybeder. Ve zihin bununla da, onunla da tatmin olmaz, o yüzden de daima çelişki ve kaos içindedir. Hem canlı, hem de güvenli bir ilişki ister ama bu mümkün olmaz çünkü canlı bir insan, canlı bir ilişki, canlı herhangi bir şey, ne olacağı belli olmayan bir şeydir. Bir sonraki anda ne olacağı bilinemez. Bilinemediği için de şimdiki an daha yoğun olur. Bu anı mümkün olduğu kadar tam yaşamalısın çünkü sonraki an hiçbir zaman gelmeyebilir. Sen burada olmayabilirsin, diğeri burada olmayabilir. Ya da ikiniz de burada olursunuz ama ilişki burada olmaz. Bütün olasılıklar açıktır. Gelecek her zaman açıktır; geçmişse her zaman kapalı. Ve ikisinin arasında şimdi; şimdinin tek bir anı var, daima titreşen ve sarsılan. Ama hayat böyledir. Titreşme ve sarsılma canlı olmanın parçasıdır; duraksama, sis, belirsizlik.Geçmiş kapalıdır. Her şey oldu ve şimdi hiçbir şey değişemez, her şey tamamen kapandı. Gelecek tümüyle açık, hiçbir şey bilinmiyor. Ve ikisinin arasında bu an; bir ayak geçmişte, bir ayak gelecekte. O yüzden zihin daima bir ikilik içindedir, bölünmüş durumdadır. Her zaman parçalı, her zaman şizofren. Bunun böyle olduğunu ve bu konuda bir şey yapılamayacağını anlaman gerekiyor. Çok güvenli bir ilişki istiyorsan ölü bir insanı sevmek zorundasın ama o da hoşuna gitmeyecektir. Bir sevgili bir kocaya dönüştüğünde olan budur; koca ölü bir sevgilidir, karısı ölü bir sevgilidir. Her şey geçmişten ibarettir ve artık geleceğe geçmiş karar verir. Aslında, eğer bir eşsen geleceğin de yoktur; geçmiş kendini tekrarlayacaktır, bütün kapılar kapalıdır. Hapistesindir, duvarlar içinde. Böyledir; sürekli güvenlik ararsın ama bulunca da ondan hemen sıkılırsın. Osho - Yakınlık
 19. Gallardo

  Çevrilmesini İstediğiniz Animeler

  Dominion https://myanimelist.net/anime/1151/Dominion https://myanimelist.net/anime/1152/New_Dominion_Tank_Police
×