Jump to content

Pseudohomophylus

Üyeler
  • İçerik sayısı

1351
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

59

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Pseudohomophylus got a reaction from Singularity for bir durum güncellemesi, Yaş günün mübarek ola Sağlık ve mutluluk getire Singuman   
    Yaş günün mübarek ola
    Sağlık ve mutluluk getire Singuman 

2. Üzgün
    Pseudohomophylus reacted to bluegrass for bir durum güncellemesi, Uzun süredir foruma girmiştim. Genel bir şeyler değişmiş., hmm. u.u Yeni yılda geldi   
    Uzun süredir foruma girmiştim. Genel bir şeyler değişmiş., hmm. u.u
    Yeni yılda geldi çattı. Zaman geçtikçe yeni yıl heyecanını kaybeden tek ben miyim acaba o.o
  3. Beğen
    Pseudohomophylus got a reaction from Perfectum for bir durum güncellemesi, Herkese selamlar Mini bir duyuru yapmak için foruma dalmış olan Bendeniz vefa çuvalı   
    Herkese selamlar
    Mini bir duyuru yapmak için foruma dalmış olan
    Bendeniz vefa çuvalı Homhom:)
    Uzunca bir aradan sonra güzel bir haberle yeniden karşınızdayım.
    Geçtiğimiz siyah beyaz korona günlerine ufaktan ufaktan veda ederken nedense
    yılın bu zamanları dışarıdan fark edilir ölçüde keyfim pek bir yerinde oluyor. 
    Belki sizlerin de keyfi yerine gelir diye bu güzel haberleri paylaşmaya geldim.

Öhöm sebeb-i ziyaretim
    Japonya Festivali!

İçerikler yine yeni yeniden çeşit çeşit göz doyuran cinsten
    Ben şimdilik bugün ve yarın yapılacak olanlara değineceğim. 
    Umarım herkes en güzel şekilde bu festivalden keyif alır. 

JAPONYA FESTİVALİ AÇILIŞI 

Program içeriği:
    -Büyükelçi Suzuki’nin Açılış Konuşması
    -Manga Çizim Yarışması Ödül Töreni (Japon Mangası üzerine kısa bilgilendirme)
    -Studio Ghibli Belgesel Gösterimi  ‘10 Years with Hayao Miyazaki’

Yer ve zaman:
    Türk Japon Vakfı Özdemir Sabancı Salonu
    10 Aralık 2022 (Cumartesi) yani bugün saat 14.00-16.00

Bu etkinliklerin bir kısmı sınırlı kontenjanlara sahip olduğundan bazıları ön kayıt gerektiriyor. 
    Belgesel gösteriminde kişi sınırı olmayıp Ankara'da bulunan tüm Miyazaki-severlere duyurulur.
    *Ön kayıt yapılması gerekmemekte olup koltuk sayısı 300 ile sınırlıdır.

Ayrıntılar:
    Büyükelçi Suzuki’nin açılış konuşmasının ardından Türkiye’de yaşayan herkesin katılabildiği Manga Çizim Yarışması’nın sonuçları açıklanacak ve Japon Mangası üzerine kısa bilgilendirme yapılacaktır. Devamında NHK World’de yayınlanan Studio Ghibli’nin belgesel gösterimi ‘10 Years with Hayao Miyazaki’den (Türkçe Altyazılı) ‘Episode 1: Ponyo is Here’ ve ‘Episode 2: Drawing What’s Rea’ gösterilecektir. Manga Çizim Yarışmasında dereceye giren dokuz eser (3 kategoride 3’er eser) Anatolium Ankara AVM'de 2 hafta boyunca sergilenecektir.

11 Aralık 2022 Pazar günü yani yarın saat 12:00-14:30* da her yıl festivalin vazgeçilmez bir parçası olan Türkiye'de Japonca öğrenen Türkler için çevrimiçi "Ankara Japonca Sunum Yarışması" düzenlenecektir. Ön elemeyi geçen A ve B kategorisinde toplam 13 kişi “Japonya / Japonca ve Ben – hayat hikâyemin Japonya ile bağlantısı” temasına uygun sunum yapacaktır. Japonca konuşma yarışması COVID dönemi nedeniyle Zoom'a taşınmış olup konuşma yarışmasının kaydı günün ilerleyen saatlerinde YouTube üzerinden büyükelçiliğin hesabında paylaşılacaktır.

*Program akışına göre bitiş saati değişebilir.
    +Aşağıdaki linkten lütfen ön kayıt yapınız.
    https://jbkultur.wixsite.com/jb-cultural-event

Festivalin geri kalan etkinliklerinden haberdar olmak için Japonya Büyükelçiliğinin sosyal medya hesaplarını takipte kalın.

Büyükelçilik  instagram  youtube

İyi eğlenceler.

HOMHOM SERZENİŞİ

Neden renkli yazıp yazılarımı düzenleyemiyor ve spoiler kutucuğuna
    yeniden hasret kalıyorum nedeeen Tanrı'm nedeeen
    Soldaki aydınlık karanlık tema tuşu dışında bu güncelleme olmamış cık cık cık
    Gerçi aktiflik artacaksa ben buna da okeyim^^
  4. Beğen
    Pseudohomophylus reacted to sShoguNn for bir durum güncellemesi, Kasım 2014 - Kasım 2022. Anime izlemeye başlayışımın 8. yıl dönümü kutlu olsun. Bu sü   
    Kasım 2014 - Kasım 2022.

Anime izlemeye başlayışımın 8. yıl dönümü kutlu olsun.

Bu süreçte, brüt miktar olarak 847, net miktar olarak ise 608 tane anime bitirilmiş bulunmaktadır. 

Anime izleme sonuçlarımı analiz edince 2021-2022 arasında önceki yıllarla kıyaslandığında bir düşüş gözlemlendi. Bu durumun, ilgimi çekebilecek pek çok animeyi çoktan tüketmiş olabileceğimden ve yeni çıkanlar arasında ilk 2-3 bölümde izlemeyi bırakma oranlarımın artışından kaynaklandığını düşünüyorum. Bir yılda brüt 44, net 26 anime izlemişim
  5. Teşekkür
    Pseudohomophylus reacted to Perfectum for bir durum güncellemesi, Bir de konu biraz karambole gitmiş pek dikkat etmemiştim. Japonya kültürüne merakı ol   
    Bir de konu biraz karambole gitmiş pek dikkat etmemiştim. Japonya kültürüne merakı olanlar bakınız efenim.
    https://forum.turkanime.tv/konu/23394-geleneksel-japon-ağaç-baskı-sanatı-ukiyo-e/#comment-493068
  6. Karmaşık
    Pseudohomophylus reacted to Perfectum for bir durum güncellemesi, Kan, vahşet, intikam, entrika, pusu, para, cinsellik her türlü hardcore gerçekliğin v   
    Kan, vahşet, intikam, entrika, pusu, para, cinsellik her türlü hardcore gerçekliğin ve kötülüğe karşı kötülüğün motto seçildiği bir manga. Lady Snowblood. Olur da okuyan çıkar aramızdan böyle yapımları seven vardır diye bir çıtlatmak istedim. Lady Snowblood'un filmi de var ve Tarantino da direkt ilham alarak Kill Bill'i çekmiş. 

7. Beğen
    Pseudohomophylus got a reaction from Singularity for bir durum güncellemesi, Allah'ım n'olur Netflix buna el atmasın Live Action'ları çekilmesin Amin   
    Allah'ım n'olur Netflix buna el atmasın 
    Live Action'ları çekilmesin
    Amin

8. Beğen
    Pseudohomophylus reacted to zaman for bir durum güncellemesi,   
  9. Beğen
    Pseudohomophylus reacted to quincy for bir durum güncellemesi, anime expo'dan yeni bleach trailer'ı geldi. kubo sensei ayrıca yeterli zaman verilmed   
    anime expo'dan yeni bleach trailer'ı geldi. kubo sensei ayrıca yeterli zaman verilmediği için mangaya dahil edemediği sahneleri animeye eklemek için anime yapımına  dahil olacakmış 

10. Beğen
    Pseudohomophylus reacted to Gallardo for bir durum güncellemesi, Trigun yeni bir anime uyarlaması alacakmış. Güzel haberler birbiri ardına geliyor.   
    Trigun yeni bir anime uyarlaması alacakmış. Güzel haberler birbiri ardına geliyor.
  11. Beğen
    Pseudohomophylus reacted to Freesia for bir durum güncellemesi, Hadi bakalım hayırlısı   
    Hadi bakalım hayırlısı 

12. Harika
    Pseudohomophylus reacted to Perfectum for bir durum güncellemesi, An itibariyle Johnny Depp Amber Heard davası:   
    An itibariyle Johnny Depp Amber Heard davası:

13. Teşekkür
    Pseudohomophylus reacted to Perfectum for bir durum güncellemesi, İnsülin ihtiyacı olanlara gelsin.   
    İnsülin ihtiyacı olanlara gelsin. 

14. Karmaşık
    Pseudohomophylus reacted to Aechee for bir durum güncellemesi, Helvamı kakolu yapın lütfen teşekkürler   
    Helvamı kakolu yapın lütfen teşekkürler 
  15. Beğen
    Pseudohomophylus reacted to Marut for bir durum güncellemesi, Berserk, Vagabond, Vinland Saga...   
    Berserk, Vagabond, Vinland Saga...
  16. Üzgün
    Pseudohomophylus reacted to mrsaitama for bir durum güncellemesi, Bak şerefsiz evladıyım. Ağlamamak için kendimi zor tutuyorum. Tate'nin ikinci sezonun   
    Bak şerefsiz evladıyım. Ağlamamak için kendimi zor tutuyorum. Tate'nin ikinci sezonunu bir bölüm izledim ikinci bölümde droplamak zorunda kaldım. Güzelim animeyi ne hale getirmişler. 
  17. Üzgün
    Pseudohomophylus got a reaction from zaman for bir durum güncellemesi, Merhabalar bugün normalden farklı ama önemli bir konuda duyuruda bulunma niyetindeyim   
    Merhabalar bugün normalden farklı ama önemli bir konuda duyuruda bulunma niyetindeyim.
    Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi son sınıf öğrencisi, 25 yaşındaki karaciğer kanseri tedavisi gören Hilal POLAT arkadaşımıza karaciğer nakli için kan grubu "0" veya "A" olan karaciğer vericisi(donörü) aranıyor.  Kan grubu uyumlu ve donör olmak isteyen kişilerin en kısa zamanda Enes POLAT 'a ulaşmalarını rica ediyorum. Durumun hayati ve sürenin kısıtlı olduğunu  da ekleyerek duyuruyu sonlandırıyorum.
    İletişim tel: +90(531)-231-6185

Arkadaşlar kan uyumluluğu sağlansa da çoğu zaman doku uyumu sağlanamıyor bu nedenle duyurunun
    olabildiğince geniş bir kitleye ulaşması elimizden gelen tek şey maalesef
    Hepinize sağlıklı günler dilerim.
  18. Harika
    Pseudohomophylus reacted to zaman for bir durum güncellemesi, Selamun aleyküm arkadaşlar. GÜNCELLEME 07.04.2022 NEW CREW JOY BOY   
    Selamun aleyküm arkadaşlar. GÜNCELLEME 07.04.2022 NEW CREW JOY BOY

19. Beğen
    Pseudohomophylus reacted to Gallardo for bir durum güncellemesi,   
  20. Beğen
    Pseudohomophylus reacted to zaman for bir durum güncellemesi, Selamun aleyküm arkadaşlar. GÜNCELLEME 04.04.2022   
    Selamun aleyküm arkadaşlar. GÜNCELLEME 04.04.2022

21. Beğen
    Pseudohomophylus reacted to Singularity for bir durum güncellemesi, Nezuko figürü ile Miss gibi oldu masam   
    Nezuko figürü ile Miss gibi oldu masam 

22. Beğen
    Pseudohomophylus reacted to Singularity for bir durum güncellemesi, Solo Leveling in oyunu geliyormuş. Ben animeyi bekliyordum.   
    Solo Leveling in oyunu geliyormuş. Ben animeyi bekliyordum.

23. Beğen
    Pseudohomophylus reacted to zaman for bir durum güncellemesi,   
  24. Harika
    Pseudohomophylus reacted to Ellen for bir durum güncellemesi, Son saniye çizim yarışmasına katılmayı düşünürsün, her şeyi halledersin ve son anda k   
    Son saniye çizim yarışmasına katılmayı düşünürsün, her şeyi halledersin ve son anda katılmama hissiyatı gelir ve sadece seyirci olmayı istersin. Anlık his değişimleri...
  25. Teşekkür
    Pseudohomophylus reacted to Perfectum for bir durum güncellemesi, Japon sanatında Ukiyo-e akımı ve sanatçıları hakkında ayrıntılı bir yazı yazmak istiy   
    Japon sanatında Ukiyo-e akımı ve sanatçıları hakkında ayrıntılı bir yazı yazmak istiyorum. Sitede aynı konuyu işleyen var mı, bakmadım ama eğer yoksa güzel bir yazı olacağına inanıyorum. Biraz geç yüklenebilinir. Zira öğrenciyiz stayla :x Bitirmeden size en beğendiğim Ukiyo-e lerden birini takdim etmek isterim.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.