Jump to content
Türk Anime TV Forum

Degurechaff

Üyeler
  • İçerik sayısı

3
  • Son ziyaret

Degurechaff Hakkında

• Derece
    Level 1

Profil Bilgileri

1. Fansub'u olan veya açmayı düşünen arkadaşlar için Encode&Upload

Yönlendirebilirsiniz. Benim için sorun yok. Bilgisi olmayan arkadaşlara yardımcı olurum. Sorusu olanlara da yardım ederim. Müsait oldukça cevap veririm :)
  2. Öncelikle herkese merhabalar arkadaşlar, biliyorum tanışma ve kaynaşma bölümü ancak adımı vs veremeyeceğim k.byın :) Konumuza geçecek olursak Türk Anime için mevcut Uploaderlardan biriyim bugüne kadar bir çok Fansubta görev aldım. Beğenmedim veya başka sebeplerden (bazen sevmediğim bir davranış, bazen işlerin yoğunlaşması) ayrıldım. Dizi sitesi işleten birisiyim. Elimde sürekli olarak kullandığım sunucular mevcut gerek Encode gerek Upload için bu sunuculardan bazıları genelde boş bekliyor. Boş beklediği zamanlarda sizlere yardımcı olmak isterim. Eğer ilgilenirseniz özel mesajdan bana ulaşabilirsiniz. Veya discorddan arkadaş ekle kısmına bunu yapıştırın : Degurechaff#9629 Prensiplerim : (Daha sonra sorun yaşamamız için okuyun) * 7 sunucu dışında upload yapmıyorum yavaş upload sebebiyle : Dailymotion, Gdrive, Rapidvideo.com, Ok.ru(Odnok) Stremango, Openload, Tune.pk Bunlar dışında upload talep etmeyin. Gdrive linki verirseniz bana linki verdikten sonra müsaitsem ve sunucular müsaitse 1-3 dakika içinde linkleriniz türk animeye eklenmiş olur. (Yeni fansublar da TürkAnime sistem olarak çevirilerinizi denetler. Bunun için ilgili birime video örneği gönderilir. Türk Anime onay verirse siteye eklenir.) Onay almış Fansublarda buna gerek yoktur. (Yedek yaptığınız bir hesap varsa göndermeniz halinde müsaitsem oraya da eklerim.) * Konuşma içerisinde(discord vb yerlerde) de, da yazımı, cümle düşüklükleri, Türkçemizi düzgün kullanalım tarzı uyarılar verecekseniz başvurmayın. Şahsi olarak Türkçe Öğretmenliği son sınıfım ve doğru bildiğiniz cümlelerde dahi anlatım bozuklukları, anlam düşüklükleri yaptığınızı farketmiyorsunuz. Unutmayalım Türkçe de-da yazımıyla bitmiyor. * Türk Anime veya Türk Anime üyelerine karşı tutunduğunuz tavır benim için önemli , şahsi düşüncem bir fansub kendine gelen tüm üyelere yakın davranmalıdır. * Bu gibi durumlar olduğu için yazıyorum. İlk encode veya uploadı kim verdiyse onu yaparım. Lütfen şu şekilde isteklere girmeyin : Ya şu fansubu çıkınca bekletsen önce bizimkini atsan olmaz mı ki . * Olmaz tabi ki. Boşta başka sunucu varsa sizinkini başlatırım ama önce o başladığı için ilk o bitecektir. * Herkes her zaman müsait olmayabilir. Özellikle ben dediğim gibi yardım amaçlı buradayım. Ve yine dediğim gibi kendi sitemin içerikleri sunucuları tam doldurduysa bu sırada sizin işinizi yapamam. Ancak bana şu gün şu saatler arasında (maks 1 saat misal 23-24 arası) encode & upload yapabilir misin derseniz sunuculardaki yükü ona göre ayarlarım birini boşaltmaya çalışırım. Bu konuda saygılı olursanız sevinirim. * Size yardım için geldiğimde sorular sorabilirsiniz gerçek bilgi veremeyeceğimi ve güvenlik sebebiyle hangi siteyi işlettiğimi söyleyemeyeceğimi bilmenizi istiyorum. Bu konuda talep etmeyin. * Son olarak discord dışında sohbet programı kullanmıyorum. Whatsapp vb. Telefonumda discord bildirimleri zaten açık. Skype gibi programları kullanmak için zorlamayın. Okuduğunuz için teşekkür ederim. Sunucularım * Encode için Encode Sunucularımın özellikleri : (1080p dışı encode yapmıyorum talep etmeyin. 1080p anime encode süresi bu sunucu için 6 dakikadır.) 16vCores (AMD Ryzen 7 1700X) CPU 10GB Dedicated RAM 200 GB SSD Disk Space 1 Gbit Port Merak edenler için tanesini 160 liraya yakın bir fiyata alıyorum. Upload için Upload Sunucularımın Özellikleri : (Hızlı upload amaçlı sunuculardır. İnternet portları ve lokasyonu buna göredir.) 2 Adet Intel Quad-Core Xeon E5620 64 GB RAM 100 GB HDD 2 Gbit Port Değerli Forum Moderatörleri : Konu hakkında bir problem varsa bunu bana bildirirseniz sevinirim. Konuyu direk kapatmayın veya kendi isteğinize göre düzenleyin. Ancak düzenlemeden haberim olursa sevinirim.