Jump to content
Türk Anime TV Forum

Amygirl

Forum Admin
  • İçerik sayısı

6.794
  • Son ziyaret

• Başarı

99

Amygirl kullanıcısının son zaferi 21 Temmuz

Amygirl en beğenilen içeriğe sahiptir

Amygirl Hakkında

• Derece
    Final Boss 8)
  • Doğum Günü 11-05-1990

Kişisel Bilgiler

• Web Sitesi
    http://amyninanimeguncesi.blogspot.com.tr/

Profil Bilgileri

Güncel Profil Ziyaretleri

299.967 profil görüntüleme
  1. ANİME UPLOAD

Feeling7d ye mesaj atın
  2. Anime İçindeki Sevmediğiniz Şeyler

Benzer konu forumumuzda mevcuttur. Forumu araştırmadan ve kuralları okumadan konu açmayalım
  3. İyi gunler mega konusunda !esajinizi gordumde bir sey soracaktim.bentabletten mega kullaniyorum kota doldu diyor indiremiyorum hatta kimi no na wa yi indiremedim %90 da kesildi kota doldu diye cozumu varmi yoksa modemi resetlesem olur mu ?

1. Amygirl

Amygirl

Onu baştan indirmeniz gerek kotayı yeniledikten sonra 

2. Raishin

Raishin

Anladım saolun tesekkurler...

4. Chatango Ban

Banınız açıldı
  5. ( 12 / 12 ) Handa-kun

Şu an düşünülmüyor Modem resetlerseniz çözülür mesele
  6. Ramazan ve Kurban Bayramları Kutlama Konusu

İyi bayramlar az yiyin
  7. Discord Türk Anime

Diğer siteler gibi discord oluşturmanız güzel bir şey ancak site sahipleri izin vermeden TürkAnime adı altında böyle bir topluluk oluşturmanız doğru karşılanmayabilir. Daha önce forumdan bir üyenin türkanime adına plug kurması sebebiyle site sahipleri müdahale etmiştir. Türkanime adı altında bu tarz platformlar kurup için önce yöneticilerden izin alınız. İletişim: info@turkanime.tv
  8. Banlanan Üyeler ve Ban Sebepleri

itoumakoto Forum üyelerinin huzurunu bozmaktan banlanmıştır.
  9. Nice Mutlu Yıllara Enes (FeeLing7d)

Ooooo skype kopya vermedi Enesle ilgili Doğum günün kutlu olsun Enes
  10. Bugün forum adminimiz Barış abimizin doğum günü. Kendisine yeni yaşında sağlık, huzur, mutluluk ve başarı diliyoruz. İyi ki doğdun iyi ki varsın Barış adminim
  11. altyazı ekleyebilmek için gereken videolar

Altyazı videoya iki şekilde konur. Birisi hard sub yani videoda gömülü olur ve hiçbir şekilde çıkaramazsın. Diğeri softsub olur çıkarabilirsin. Her soft sub video mkv formatındadır ancak her mkv formatındaki video soft sub değildir. Altyazısız videolara raw denir ve genelde mp4 formatında olur. Şimdi ne amaçla bu işleri istediğine bağlı. Çevirmenlik ya da encode için istiyorsun durum değişir. Düşük kalitedeki videonun altyazısını alıp yüksek kalite raw ya da mkv ye eklemek istiyorsan iş değişir. Çevirmenlik için softsub mkv dosyası için aegisubdan başka bir şey kullanmana gerek yok. Mkv dosyasını aegisubla açar file kısmından open subtitles from video seçeneğine tıklarsan aegisub formatında altyazıyı görebilir ve kaydedebilirsin. Ancak videonun soft mkv sini bulamadıysan raw ını ve rawına uygun zamanlı altyazı dosyasını ayrsı ayrı araştırman lazım. Kısacası uzun iş. Soft videodan videodaki altyazıyı çekip yeni altyazı eklemek encode oluyor. Bunun için çeşitli programlar mevcut. Çoğu yerli fansub sitesinin youtube ta nasıl encode yapıldığına dair videoları mevcut. İzlersen anlayabilirsin. Hard videoya da altyazı gömebilirsin ama hard videodaki altyazıya çeşitli oynamalar yapıp kapatman gerekiyor. Ya da video kalitesi uygunsa hard altyazının üzerine ya da altına da gömebiliyorsun.
  12. MyAnimeList'e Girememe Sorunu

Bu genelde internet çok yavaş olunca olan bir şey
  13. Anime İstek ve Önerileri

İzlediğim aksiyon romantizm serilerinden: Guilty Crown Akatsuki no Yona Aksiyon romantizm pek sevmiyorum ama sıfır romantizmli aksiyon istersen Tiger and Bunny, Rokka no Yuusha Jormungand öneririm
  14. ( 09 / 12 ) Saiyuuki Reload Blast

Duyuru!!!! Yedinci bölüm kişisel işlerimden ötürü biraz gecikecektir. Cumartesi ya da pazara vermeye çalışacağım. Özür diler anlayışınız için teşekkür ederim ^^
  15. ( 09 / 12 ) Saiyuuki Reload Blast

Türkçe altyazılı bulamazsınız maalesef. Henüz çevirisi yok. Tarafımca çevrilecek ancak kişisel işlerimden ötürü henüz başlayamadım. Eylülden sonra inşallah hızla bölüm vereceğim.