Jump to content

Amygirl

Forum Admin
  • İçerik sayısı

7341
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

184

Amygirl kullanıcısının paylaşımları

1. Resim görünmemektedir. Konunuzu düzeltiniz.
  2. Konunuza tarafımca beğeni gelmişse doğru olmuştur demek. Herhangi bir eksiklikte tarafımca uyarılırsınız düzenlenmesi konusunda.
  3. Konu adını yarışma formatına uygun düzenleyiniz.
  4. Çizimde imza ve gerekli ibareler bulunmamaktadır.
  5. Dosya yükleme aşımınız düzeltildi. Çalışmanızı daha iyi bir çekimle göndermek istiyorsanız yapabilirsiniz.
  6. Çiziminizde isim imza ve TürkAnimeTV&Animeler.NET yazısı olmalı
  7. Bu yarışmamızın konusu animeseverlerin çizeceği fan artlar olacak. 2 Şubat 2022-16 Mart 2022 tarihleri arasında çizdiğiniz ya da çizeceğiniz resimlerinizle yarışmamıza katılabilirsiniz. Yarışmaya Nasıl Katılabilirim? Çizimlerinizi forum.türkanime üzerinde FanArt Yarışması için ayrılan bölüme konu açarak ve resminizi orada paylaşarak katılabilirsiniz. Açtığınız Konu Başlığı: Çizdiğiniz Karakter Adı / Katılımcı Adı [2022 FanArt Yarışması] şeklinde olmalıdır. Yarışma Süreci Yarışma bu duyurunun yapıldığı 2 Şubat 2022'de başlayacak ve 16 Mart 2022'de bitecektir. Bitişten sonra çizimler kurallara uygunluk açısından değerlendirilecek ve kabul edilenler 20 Mart 2022'de Animeler.NET üzerinden oylamaya sunulacaktır. Bir hafta sürecek olan oylama sonucu en yüksek oy almış 10 çizim 10 farklı jüri tarafından değerlendirilip puanlanacak. En yüksek puan ortalaması olan 5 çizim 5 Nisan 2022'de Animeler.NET üzerinden duyurulup ödüllendirilecek. Yarışmanın Kuralları 1) Yarışmaya katılım için yaş sınırlaması yoktur. 2) Yarışmaya en fazla üç çizim ile katılabilirsiniz. Ancak her bir çiziminiz için ayrı konu açmanız gerekmektedir. 3) Herhangi bir anime ya da manga karakterini kullanabilmekle birlikte kendi orijinal karakter tasarımınızla da yarışmaya katılabilirsiniz. 4) Tasarımlarınızda +18 yaş sınırı içerik ve/veya dini öğelere saygısız içerik ve/veya siyasi içerik kullanılması yasaktır. Bu içerikler diskalifiye edilir. 5) Çizimlerinizde her türlü tekniği kullanabilirsiniz (karakalem, çizim tableti vb). 6) Anlaşılabilir olduğu sürece çizimleriniz için herhangi bir boyut kuralı yoktur. Ancak çizim boyutlarınız tasarımın genelinde değerlendirileceği için puanlama açısından önemli bir kriter olacaktır. 7) Yarışmaya gönderdiğiniz çizimlerde bir köşede fanartınızı çizdiğiniz tekniğin aynısı ile kullanıcı adınız, imzanız ve TürkAnime.TV&Animeler.NET yazıları eklenmiş olmalıdır. 8) Gönderen kullanıcıya ait olmadığı tespit edilen çalışmalar diskalifiye edilecektir. O sebeple 6. kuralın doğru uygulandığından emin olunmalıdır. 9) Göndereceğiniz çiziminizin fotoğrafını çekecekseniz, fotoğraf net, aydınlık ve yan şekilde çekilmiş olmalıdır. 10) Yarışma formatına ve kurallara uymayan çalışmalar diskalifiye edilecektir. Ödüller Birinciye 200 ₺ Amazon.tr hediye kartı ve istediği karakterden tasarım baskılı kupa İkinciye 150 ₺ Amazon.tr hediye kartı ve istediği karakterden tasarım baskılı kupa Üçüncüye 100 ₺ Amazon.tr hediye kartı ve istediği karakterden tasarım baskılı kupa Dördüncüye istediği karakterden tasarım baskılı kupa Beşinciye istediği karakterden tasarım baskılı kupa Soru ve önerilerinizi bu konu altında paylaşabilirsiniz. Şimdiden katılımcılara başarılar, süreci izleyenlere iyi eğlenceler diliyoruz :)
  8. Amygirl

TürkAnime sansürleri

Sitede yayınlanmayan iki tür var Hentai Smut içerik barındıran kısa animeler / Onların da kısa kesilmiş versiyonları yayınlanıyor. Yöneticilerin kendi tercihi. Yaş ortalamasını baz alarak sitelerine bu türleri koymuyorlar. Yaş ile ilgili prosedürlerin atlatılması ve +18 yaş içerik uyarısını atlatmak kolay. Artı sitede yetişkin içerik barındıran animeleri çin uyarı zaten mevcut.
  9. Amygirl

( 13 / 13 ) Odd Taxi

2021'in en underrated serisi olduğunu düşünüyorum Elinize sağlık arşivledik
  10. En son JJK ilk 15 bölümü izlemiş birisi olarak... Yaklaşık bir yıldır anime izlemediğim için bir sürü şey birikmiş kıssooooo ben bunları nasıl izleyeceğim T-T

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Amygirl

Amygirl

@Gallardo 86'ya bakayım reyiz listeye atayım da. Şu sıralar HNK 2 nin çevirisine yoğunlaştım çok bekledi diye umarım anime izleyecek zamanım çoğalır onda biraz ilerleyince. Ocakta Saiyuuki 5. sezon geliyor onu da çevireceğim :admire-onion-head-emoticon:

Kuroo ile Sebastian Moran tip olarak çok benziyor ya yoksa animeyi izlemedim henüz. Nicolas'a hiç benzetmemiştim ama xD

3. Gallardo

Gallardo

@AmygirlBen direkt saç stillerinden yola çıkmıştım tip benzerliği konusunda sana katılıyorum :)

(Sebastian da 35 yaş, 198cm bir abimiz)

HNK hangi seri? 

4. Amygirl

Amygirl

Allahım Sebastian tam tipim :onion_yep_by_7anime7drawer7:

Hnk hokuto no ken :dancing-crazy-rabbit-emoticon:

11. Amygirl

( 13 / 13 ) Horimiya

Ouuwwww Orhan çevirmiş bu animeyi elinize sağlık
  12. Yoğun iş dönemim sebepli sık giremiyorum. Böyle olduğunda TürkAnime sunucusu üzerinden forum adminlerine ulaşabilirsiniz.

Tabii disqusstan ban yedim diye gelmeyin lütfen jsjdjjdd

1. heymely

heymely

Hahahaha disqus banları için bana ulaşın lütfen, Amy adminimizi meşgul etmeyelim. :uhuhuh-onion-head-emoticon::thank_you__onion_by_elcerbero:

13. Hiçbir fikrim yok. Çok da umursamadım Site ile ilgili bir yenilenmeye gidilecek o sırada forum düzeltilirse düzeltilir yoksa pek de önemsenmez Arkadaşlar şunu kabullenin. 11 yıllık bu forum şu an sadece TAÇE için burada. Geri kalanı sizin bizim dışında kimsenin umurunda değil
  14. En kısa zamanda forumun mezar kısımlarını yok edeceğiz. 

1. Leffwn

Leffwn

Ya biz o mezardakiler....

15. Amygirl

Varsayılan vs TAÇE

Bir animenin bağımsız çevirmeni varsa genelde o varsayılan oluyor. Çok eski animelerde çok eski bir fansub varsa bazen onları varsayılan görebilirsiniz ama... Anlamadığım bir olay var. Sitede herhangi bir animede TAÇE çevirisini hem TAÇE hem de varsayılan olarak mı gördünüz? Normalde TAÇE çevirileri TAÇE olarak eklenir. Varsayılan genelde bağımsız çeviridir. İkisi farklı şeyler Ha bir animede aynı fansub ve çeviriyi birden fazla kez yüklenmiş görebiliyorsanız muhtemelen önceki yüklenmiş videolar silinmiş ya da hata vermiştir Alternatifler açılmıyordur ya da eski ise düşük kaliteli video yerine aynı çevirinin yüksek kaliteli video ile encode edilmiş hali yüklenmiş olabilir.
  16. Amygirl

Anime Altyazı Çevirmenliği(ücretli?)

Türkiye'de dizi ve anime çevirisinden para alan tek çevirmenler Netflix gibi resmi platformların çevirmenleridir. Türkanime ile çalışan herhangi bir fansubda çevirmen para kazanmaz. Reklam karşılığı para kazanan fansublar vardır ancak muhtemelen kazandıkları kendi sitelerinin giderlerine gidiyordur.
  17. Amygirl

Gintama izleme sırası

Öncelikle bir konuyu forumuna uygun yere açınız. Gintama Gintama 2015 Gintama 2017 Gintama Parori hen Gintama Tamashi hen 1 ve 2 Bizim sitemizde Gintamanın ilk 3 sezonu 265 bölümle birleşik Gintama şeklindedir. Gintamanın ilk moviesi Gintamanın ilk 80 bölümü izlendikten sonra izlenmeli Animenin 50 ile 80 bölüm arasında bir yerde olan Benizakura arcının daha geniş ve ayrıntılı halidir. Gintamanın ikinci moviesi ilk 265 bölüm izlendikten sonra izlenebilir. Konu bakımından animesi ile alakası yok ama movideki tüm karakterleri tanımanız için 265 bölümü izlemiş olmanız lazım.
  18. Amygirl

Banlanan Üyeler ve Ban Sebepleri

@aniltosun29 Bir animeyi 7 saatte çevrilmediği için "çeviremiyorsanız bırakın bu işi" demiş sonra da disquss tan banlanmış. Üzerine sitede her disquss yorum yerinde "Bir probleminiz olduğunda Discord üzerinden disquss yetkilisi ile görüşün" yazmasına üzerine link verilmesine rağmen gelip foruma utanmadan "Banlanacak bir şey demedim." diye konu açması. Hiçbir ücret vermeden aldığı hizmeti salak bir şekilde eleştiren bu şahısları forumda istemiyoruz.
  19. Amygirl

One Piece Tr altyazı HD

One Piece'in eski bölümleri yayınlanırken (15 küsür sene öncesini söylüyorum) yüksek kalite video yoktu. Sonra One Piece e 720p ler getirilince ilk bölümlerin altyazılarını bir hayırseverin bulup torrenten de 720p varsa bunu indirip tekrar encode etmesi gerekmekte. Maalesef eski animelerin aegisub dosyası halinde altyazılarını bulmak zor. Size tavsiyem 720p bulabildiyseniz mvk formatında videoları indirip altyazı sitelerinden de altyazıyı çekip media player ile izlemeniz
  20. Artık karışmıyorum. Bazı üyeleri kendi zekaları ile başbaşa bırakacağım. Foruma beş dk girmem sinir krizi geçirmem için yetiyor. Siteyi geçtim, forumun elli yerine oraya buraya yazılmış discord linkine rağmen discord talebi açanları mı dersin? Her yorumun üzerinde bir probleminiz olduğunda discorddan disquss yetkililerine ulaşın yazmasına rağmen forumdan konu açanı mı mesaj atanı mı dersin? Okuma ve idrak probleminiz varsa sosyal medya kullanmayın.

21. Amygirl

Animelerde Komik Bulduğunuz Diyaloglar

Kenma: Gergin misin? Kuroo: Nasıl gergin olmam? Kiminle maç yapacağımıza bir baksana! O sırada Bokuto:
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.