Jump to content
Türk Anime TV Forum

Mileydi

Forum Admin
  • İçerik sayısı

4.123
  • Son ziyaret

• Başarı

58

Mileydi kullanıcısının son zaferi 21 Ağustos

Mileydi en beğenilen içeriğe sahiptir

Mileydi Hakkında

• Derece
    */?%/#!'£\}={½$]

Kişisel Bilgiler

Profil Bilgileri

Güncel Profil Ziyaretleri

15.439 profil görüntüleme
  1. Çeviri İsteği

Konumuz mevcut oraya yazınız. Kilit.
  2. Bazı Günlerde Gelen Bölümlerin Seyrekleşmesi

Çevirisi yapılan serinin yabancı fansubu çeviriyi bırakabilir, elinde kaynak olmadığı için çevirmen seriyi bırakabilir. Japonlar yayın zamanlarını kafalarına göre değiştirebilir, çevirmen kafasını kırmış olabilir, vs.vs.vs. birden çok sebebi olabilecek, gönüllü olarak yapılan bir işten dolayı, çeviri neden gelmiyor? Neden yüklenmiyor? Diye çok fazla üstelememek gerekiyor. Takip ettiğiniz serilerde bir aksaklık varsa çeviri grubuna düzgün bir dil ile sorarsınız, zaten güzelce sorulan sorulan cevapsız kalmaz. Konu Kilit.
  3. Çok söz olan/olmayan animeler..

Öncelikle günaydın forumdaşlar... Forumda anime önerisi istemek veya vermek yasak değil, forum kurallarını okursanız yeterli bilgiye sahip olursunuz. Anime ve manga önerileri için forumumuz da konumuz mevcuttur. Orayı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Açmış olduğunuz konuya gelince belli bölümlerde konu açılması için üyelerin 150 iletiyi doldurması gerekiyor, bu yüzden taze üyelerin konu açmasına pek sıcak bakmıyoruz, sebebi ise %99,99 forumda olan konuları iyice araştırmadan benzer veya aynı konuları açmaları ve bununda forumda konu kirliliğine yol açması. Konu fena değil en azından hatırladığım kadarı ile benzer konumuz yoktu vardı ise de eskimiştir büyük ihtimal, umarım üyelerimiz katılımlarını esirgemezler. Konunuz yanlış yere açılmış olup taşınmıştır. Gelmişken konu ile ilgili de yazayım Sözleri az olan bir seri izlediğimi pek anımsamıyorum ama sözleri ile beyinde fırtınalar yaratmış çok seri var özelikle, Legend of the Galactic Heroes ( Ginga Eiyuu Densetsu) izlemeyen var ise açıp izlesin neredeyse her diyalog bir ders niteliğinde olup, politika, din, askeri ve sosyal yönden zamanın en güzel tespitlerini yapmış ve bu tespitlerde hala geçerliliğini koruyan, her ne kadar hayal dünyası olsa da yaşadığımız çağın bakış açısını neredeyse aynı paralellikte ele alan muhteşem bir yapıt bana göre. Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu ve The Tatami Galaxy 'de muhabbet bolluğu olan diğer animelere örnek verilebilir.
  4. En Sevdiğiniz / Unutulmaz Anime Replikleri

Forum kuralları madde 6, Forumda kullanılan dil Türkçe'dir, mesaj atarken imla ve Türkçe kurallarına uymaya lütfen özen gösterelim. Formumuz Japon kültürü ile alakalı olduğundan Japon dili hariç, başka herhangi bir dil kullanımında uyarı yapılmaksızın ilgili ileti, durum yazısı veya imzalar bunu kapsayan diğer şeyler silinecektir. Bu kuralda sizden kesinlikle yabancı dil kullanmamanızı beklemiyoruz. Türkçesi var olan anime replikleri, kitap alıntıları ve normal konuşma sırasında Türkçe kullanabileceğiniz cümleleri yabancı dil olarak yazmamanız gerekir. Oh My God! yerine "Aman Allahım" kullanmanız gibi... Kısacası yabancı dilde abartı olmamalı. Lütfen konuları cevaplarken kurallarımızı hatırlayalım.
  5. Chatango Ban

Forum kuralları madde 29, Site chatangosunda ban yiyen geçici uzaklaştırma alan şahsiyetlerin "Chatten ban yedim " gibi konu başlıkları açması yasaktır. Konu kapatılacak ve o üye forumdan da uzaklaştırılacaktır. Gerekçesi hiç bir chat moderatörünün forumumuz ile alakası olmamasıdır ya da az olmasıdır. Bu kişiler forumu gereksiz yere işgal etmektedir. Lütfen chat modlarından birlieri ile iletişime geçiniz.Konu kilit.
  6. MERHABALAR

Uyardığınız diye yazılanı uğradığınız diye okumak Benim uyku saatim gelmiş
  7. MERHABALAR

Hoş geldin yeni forumdaş... Tanışma konularında anime önerisi istemek ve vermek yasaktır, lütfen önce forum kurallarımızı okuyalım, sonra şöyle foruma bir göz atalım ilgini çekebilecek konularımız olduğuna bahse girerim Keyifli forumlar, paylaşımlar, falan filan...
  8. Anime Çeviri İsteği

Konumuz mevcut lütfen oraya yazınız. Kilit.
  9. ROMANTİZM AKSİYON ANİMESİ

Forum kurallarını okuyunuz.Konumuz mevcut oraya yazınız. Kilit.
  10. Benzer konularımız mevcuttur, lütfen forumu araştırıp öyle konu açınız. Ayrıca forum kurallarını okuyunuz.Kilit.
  11. Nice Mutlu Yıllara Enes (FeeLing7d)

Doğum günün kutlu olsun Enes, emeklerin için de çok teşekkürler... Nice sağlıklı, sıhhatli, neşeli, paralı, huzurlu, bol animeleri yıllara...
  12. Doğum Günün Kutlu Olsun Barış D. Baryshx

@Barış D. Baryshx İyice yaşlandın bro.. Nice sağlıklı, sıhhatli, neşeli, paralı, huzurlu, aşklı meşkli, bol seinenli yıllara....
  13. imzanızdaki hangi anime acaba ?????????Baktım ama tam anlayamadım :) 

1. Önceki yorumları görster  %s tane daha
    2. LeornKayn

LeornKayn

no.6 izlemiştim mesela konusu güzeldi onun da orada eşcinsel olan elemanların bu eşcinsellikleri pek göze batmıyordu final bölümüne kadar,bir fairy tail kadar yoi fanlarına fan service yapmıyorlarsa izlenebilir.Şuana kadar fairy tail kadar hikayeyi bölen fan service animesi görmedim tam savaşın ortasında gaza geliyorken bir anda lucy'in tuhaf tuhaf hakaret etmeyecem o sarışına.İyi kız ama mangakası kötü.

3. LeornKayn

LeornKayn

Ve ek olarak ben zaten bu popüler animeleri sırf popüler diye izliyorum ki fikrim olsun ama geç izliyorum mesela Shingeki ye ben 1 sene sonra başlmıştım, sword art online 1 sene sonra başladım , yani demem o ki ben bu konuşmadan 1-2 yıl sonra durduk yere bu yuri victor hakkında veya anime hakkında durum güncellemesi atabilirim :D 

4. Pelin

Pelin

Ehheuheueh ben de izleyecektim onu merak ediyordum demek eşcinsellik var gerçekten ehehe... :teeheekittyplz: Aman kafana esince başla ya ne olacak. xD

14. ( 11 / 24 ) Ballroom e Youkoso

İzledim geldim Mako-channnn sen ne tatlış bir şeysin yaaa o desteklerler yerinden fırladı ben gülmekten yerimden fırladım Yine en can alıcı yerinde bitti geçmez bir hafta Emeklerinize sağlık gençler
  15. İzin dönüşlerinden nefret ediyorum... Ahhh midemmm :'(

1. Önceki yorumları görster  %s tane daha
    2. Mileydi

Mileydi

Ümidim, bende memnun değilim yeni halinden ama elden bir şey gelmiyor o yüzden elimizde ki en iyisi deyip takılıyoruz kötünün de kötüsü olabilirdi mesela :bad-atmosphere-onion-head-emoticon:

3. Singularity

Singularity

bu o evre zaten asdfjasdfh :P

4. Mileydi