Jump to content

Aksamov

Üyeler
  • İçerik sayısı

244
  • Son ziyareti

4 Takipçi

Aksamov hakkında

• Doğum günü 05/05/1995

Kişisel Bilgiler

Profil Bilgileri

Son profil ziyaretçileri

6518 profil görütülenme

Aksamov üyemizin başarıları

1. Konu hortlattığım için özür dilerim, gerçi bende hortlak sayılırım yıllardır postum yok ama bu notu düşmezsem içimde kalacak. @0nLin3 Tarih, seni light novelı Türkiye'ye kazandıran kişi olarak bilecek hocam. Öyle bir akım başlattın ki, şuanda çeviri siteleri bu akımdan aylık 4-5 bin lirayı bulan gelirler elde ediyorlar. Ve ben de, 3 senede, sayende İngilizce novel okuya okuya kendim çeviri yapabilecek düzeye geldim. Ortamlarda açılın ben İngilizce biliyorum diyen adam oldum, twitterda İngilizce profil notumu kendim düşebiliyorum artık. Ve 3 senedir, ömrü hayatımda okumadığım kadar kitap okudum bak valla. Artık novelsiz günüm geçmiyor. Hayatım novel oldu. Kısaca teşekkürler hocam, seviliyorsun.
  2. Aksamov

TürkAnime Tv Oyun Kulübü (Hep Beraber: Aion)

Ön koltuk benim! ^^
  3. Aksamov

Türkanime.tv RPG severler kulübü

Ark steamden oynuyorum bir süredir, gelen giden olursa bir dürtü versin beni. Çok öyle büyütülecek deneyimim olmadı da, 15 level kadar kastım (inanın göründüğünden büyük bir rakam ^^). 1-2 Evcilleştirme deneyimim de oldu. Yardımcı olurum elimden geldiğince. Tek tabanca pek sağlıklı olmuyor oyunda ^^
  4. Wattpad adlı ücretsiz kitap okuma uygulamasını bilenler vardır belki aranızda. Efsanevi Ay ışığı Oymacısı adı altında çevirilerinizin ilk 10 bölümü düzenli olarak paylaşılmış. Paylaşan kişi siz misiniz bilmiyorum ama, hikaye kendisine aitmiş gibi davranıp, yorumlarında; 10. bölümden sonra "daha fazla yazmayacağım" gibi sözler sarfederek emek hırsızlığı yapmış. Çevirinin sahibi olsa dahi yakışır bir şey değil, ki hiç sanmıyorum. Yazarı geçiyorum, sizlerin de emeğine büyük saygısızlık ediliyor. Takip eden herkesin girip şikayetçi olması gerektiğini düşünüyorum. http://www.wattpad.com/story/25213723-efsanevi-ay-işığı-oymacısı
  5. Aksamov

"Anime bir hataydı."

Anlattıklarınıza birebir katılıyorum. 1-2 Yıl öncesinde de ecchi üzerine forumda bu tarz bir muhabbet dönmüştü, "ecchi"nin kelime karşılığının "sapıklık" olduğunu söylemem dahi çok tepki çekmişti, çok ayıplanmıştım.. Şöyle birşey var ki, bu dile getirdikleriniz sanal dünyanın genel sorunu. Gerek yerli, gerek yabancı dizilerde olsun görebilirsiniz bunu. Takip ediyorsanız haberleri, Özgecan'ın katillerinin beraber oturup "Fatmagül'ün suçu ne?" izlediğini duymuşsunuzdur. Günümüzün en popüler yabancı dizilerinde, misalen "Game Of Thrones" da geçen ensest ilişkilerden, reyting için yapılan cinsellik içerikli sahnelerden haberdarsınızdır. Aynı şekilde, "One Piece" de Brook'un en yakın arkadaşının dahi bel altına inecek kadar, banyosunu gözetlemeye çalışacak kadar "sapık", ama seride gösterildiği şekilde "sempatik" olduğunu, farketmediyseniz bile şimdi farkediyorsunuzdur. Bir şey izlemek zorunda da değilsiniz, sosyal medyada hiç tanınmayan birinin, kişiyi ekleyip farklı emellerine alet etmeye çalıştığını yaşamış, veya yaşamışları tanımışsınızdır. Bizler istemesekte, bunlar hep beyinlerimize empoze ediliyor. Artık "Amerika'nın oyunları" mı dersiniz, "İlluminati" ile mi bağdaştırırsınız, "Yapay zekanın insanları köleleştirmesi" mi dersiniz bilmiyorum ama, şunu açıkça söyleyebiliriz ki, gittikçe insanlıktan koparılıyoruz. Asıl sorun şu, televizyon başında dizi izleyenler, bilgisayar başında sosyal medyada gezinen, yabancı dizileri yalayıp yutanlar, animeleri izleyip yorumlayanlar henüz 10-15 yaşında ki hayata dair hiçbir bilgisi, sezisi olmayan çocuklar. Bu temiz kalpleri kirlilikten korumak için ne yapabileceğmiz hususunda, açıkçası net bir çözüm yolu olduğunu düşünmüyorum. Kimseye sosyal medyada gezinme, televizyon izleme, dizilere kendini kaptırma diyemezsiniz. Dememelisiniz de. Çağa ayak uydurmak lazım bir şekilde. Yapılması gereken şey, gençleri bunlardan koparmak değil. Gençleri bunlara olan ilgiden koparmak. Çevreme bakıyorum, kendi ailemde dahi; ne zaman oturup da beraber bir kitap okuduk, beraber telefonsuz tabletsiz vakit geçirdik, sohbet ettik hatırlamıyorum. Yapılması gereken şey, gençler için gerçek dünyayı ilgi çekici hale getirmek, sevdirmek.
  6. Aksamov

The Gamer (müthiş manhwa)

Daha önce görmemiş olduğum için utanıyorum kendimden. Derhal başlıyorum -_-
  7. Şifremi yanlış koymuşum herhal 2. yi açtım, flood olarak algılanmaz inşAllah ^^
  8. Aksamov

Dragon Nest Türkiye - Açık Beta Başladı!

Hocam oyun henüz açılmadı zaten, çalıştırmadıdan kastın o ise? Sistem gereksinimleri düşük oyunun? Edit: 13:45 Teamspeak'de toplanıyoruz arkadaşlar. 14:00 Açılış yapıyor oyun. Teamspeak: owt.tsucp.com Pw: nest
  9. Aksamov

Saat 20:00 Skype toplanıyoruz arkadaşlar. Başkan seçeceğiz oylamayla, partileri oluşturacağız, lonca ismini konuşacağız... Müsaitseniz uğrayın bir, zira yarın açılıyor oyun. Gerekli şeyleri rayına oturtalım da açılıştan sonra sıkıntı çıkmasın. Skype: [email protected] Raidcall: 10115818 Teamspeak: owt.tsucp.com Pw: nest
  10. Aksamov

Kapalı beta zaten hocam. Açık betaya gelirsin boşver şimdilik :)
  11. Aksamov

TurkAnime TV'yi mi diyorsun, 9165948 ? ^^
  12. Aksamov

Yaz üstad, Aksamov B) Edit: Hocam özel mesaj kabul etmiyormuşsunuz sanırsam ^^ Ve katılıyorum, bir raidcall veya ts kullansak daha rahat olur, daha kolay olur.
  13. Aksamov

Favori yiyecek kombolarınız.

Bol sos + tavuk döner.. Sosisli yeme lüksüne sahip olmayanlara şiddetle tavsiye ediyorum ^^
  14. Aksamov

Türkanime.tv RPG severler kulübü

Hocam o yarışın içine giremedikten sonra oynamanın ne manası var ya.. Kendi çapımızda takılacağız yanlızca, hiçbir iddiamız olmayacak, hedefimiz olmayacak.. Saydıklarının hepsi de tarihi geçmiş oyunlar değil mi artık :(
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.