Jump to content

ame

Üyeler
  • İçerik sayısı

496
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

5

ame kullanıcısının son zaferi 25 Eylül 2013

ame en beğenilen içeriğe sahiptir

ame hakkında

• Doğum günü 06/03/1998

Profil Bilgileri

Son profil ziyaretçileri

3370 profil görütülenme

ame üyemizin başarıları

1. Tanıtımın çok güzel olmuş. Ben başta bu filme sinemaya gidecektim ama 1 gün ile gösterim tarihini kaçırdım çok içimde kalmıştı .. Filmi açıkçası ben çok sevdim başlarda kendine bağladı bir kaç yerde durağan oldu ama sıkmadı hiç. Görsel olarak beni çok etkiledi Anna'nın kaldığı eve hayran kaldım mesela çok değişik bir havası vardı. Belki filmin beğenilmemesinin nedeni diğer Ghibli filmleri ile kıyaslandırılmış olmasıdır sonuçta bu biraz daha yavaş ilerleyen her ne kadar kız hayaller görse de gerçekçi bir anime. Ben Ghibli filmlerindeki o sihirli havayı çok seviyorum tamamen farklı bir yere götürüyor insanı, bu film sihirli bir dünyaya götürmedi ama çok güzeldi duygusal açıdan.Filmin sonunda çıkan olayı açıkçası hiç düşünmemiştim değişik ve güzel bitti.Sonunda duygulandım ama müzik başlayınca daha da bir duygulandım gerçekten çok güzeldi.
  2. ame

Katana

Ben Aikidoya gidiyorum ve orda kamiza denilen bir yer var Aikidonun kurucusu olan O Sensei'in resmi ve saygı anıtı sayılan bir yer ona selam veririz derse girerken neyse orda 3-4 tane katana var ve aşırı güzel her ders onlara bakıp iç geçiyorum zaten bizim yaptığımız her teknikğin temelinde kılıç teknikleri var ve ken denilen tahta kılıçlarla da çalışıyoruz benden başka orda anime izleyen var mı bilmiyorum ama anime izleyen biri için cennet gibi bir yer yüksek kuşaklara senpai diyoruz onlar hakama giyiyor bazen kendimi animede hissediyorum :D Mesela derse başlarken onegaishimasu diyerek selam verip ders sonunda domo arigatou gozaimashita diye dersi bitiririz. Benim de ordaki ışıldayan katanalara baka baka baya bi merakım oldu ama hepsi çok pahalı almışken güzel ve kaliteli bir şey almak isterim :(
  3. ame

En sevdiğiniz karakter sesleri?

GoSick'ten Victorique bu kadar tatlı gülünemez :lol: Natsume Yuujinchou-Nyanko-sensei :13: Naruto'dan İtachi,Obito,Pain Cowboy Bebop- Spike aslında normal bi ses ama heralde karakter havalı olduğundan sesi de etkiliyor .. Ve tabiki de Ed :lol: Shingeki no Kyojin-Levi Arawaka Under the Bridge- Nino
  4. ame

"Anime bir hataydı."

Bu başlığı zaten sinirle açmıştım da asıl beni rahatlatmayan pek anlaşılmamış olmam galiba.. Senin yorumlarına bakarak anlayabiliyorum Buna karşı bir görüş benimsemiyorum aynı şeyleri düşünüyoruz. Animelerin kötü taraflarını da görmemiz gerek iyi yanları yanında buna değindim. Benim bahsettiğim animeler zaten senin yazdığın animeler olmuyor pek. Şuan popüler ve kalitesiz olan animeler için konuşuyorum. Bunların popüler olması sinirimi bozuyor. Forumda tartışmak güzel olur diye düşündüm ne kadar sinirle yazsam da ama herkes benim tüm animelerden nefret ettiğimi sandı galiba :mellow:
  5. ame

"Anime bir hataydı."

zaten o yüzden alıntı yaparak yazdım ya tırnak içinde :D bunu söyleyen ben değilim Hayao Miyazaki ben de onun bu sözüyle ne anlatmak istediklerini tahmin etmeye çalışltım ve bazı şeyleri düşünüp bir şeyler paylaşmak istedim. Tüm animeleri kötülemiyorum. Sadece biraz daha bilinçli olmalıyız diyorum.Tüm animeleri kötülesem neden hala anime izleyeyim ya da anime hakkında bu kadar çok şey yazayım hiç ilgilenmem olur biter değil mi aksine anime izlemeyi çok sevdiğim için bu konular üzerinde duruyorum.
  6. ame

"Anime bir hataydı."

Benim düşüncelerim de bu yönde zaten düşüncelerimi pek yazıya dökemiyorum ve biraz da yanlış anlaşıldım ya da anlatamadım. Ben en çok beğenilen animelere karşı bir eleştiri yaptım biraz düşünmek gerektiğini belirtmek istedim. Ve anime bizi etkiler derken demek istediğim doğru olmayan şeyleri göre göre normal karşılayabiliriz ve kayıtsız kalabiliriz. Çünkü ben biliçaltımızı çok etkilediğini düşünüyorum. Ve herkesin düşündüğü gibi animeler beni tabi ki etkiler ama bu sinirim ve etkilenmemin nedeni güncel olayların sonucunda çıkmış bir şey. Bunun sonuncunda da anime izleyen bir kişi olarak bu konuya değinmek istedim. "İlk diyeceğim Miyazaki ustanın bu lafı ile ironi yaptığıdır. Seninde dikkat çektiğin gibi animelerin ve anime sektörünün bu hale gelmesi, popüler kültürün ve kapitalist sistemin kurbanı olmasına içerliyor tahminim. Çünkü böyle harika seriler yaratan birinin, böyle yüzeysel bir laf edeceğine inanmıyorum, altında derin bir anlamı ve eleştirisi vardır." -_- -_- -_-
  7. ame

"Anime bir hataydı."

İşte madem kendi hayal dünyamızda yaşamayı seviyoruz kötü olan şeyleri normal olarak karşılamamalıyız bence. Ben de anime izlemesem başka bir şey yapardım anime izlemekten pişman değilim zaten bunu anlatamadım galiba.Sadece animeleri izlerken biraz da düşünmeliyiz madem kendimizi o dünyaya kapatmak istiyoruz ben böyle düşünüyorum . Zaten demiyorum burdan biri anime izledi diye gidip birini öldürecek Ama zaten kötü bir insan varsa bu onu körükleyebilir. Madem doğru olmayan şeyler var bunları normal gibi karşılamayalım bunlara alışmayalım bu şeyler hep olabilir animeler böyle olabilir hep olabilir. Ama ben büyüttüğümü de düşünmüyorum. Dünyada onca kötülük var tamam ama bu kadar var diye bunlar doğru mu Çok etkilenmem güncel olaylar ve buna bağlı olarak bazı insanların tepkisi ve ülkeme dünyaya ve insanlara öfke duymam. Bu çağda insanların yapımlardan farkında olmadan çok etkileniyor kötü olan biri etkilenip yaptığı şeyleri doğru sanabilir. Ben demiyorum ki anime herkesi kötü yola saptırır. Kötü yolları normal gibi gösteren animeler var bunlardan etkilenebilir. Evet haklısın zaten ben de hadi arkadaşlar herkes birbirini sevsin çiçekler böcekler :) demiyorum. Şiddet her zaman var. Sanki olmazsa da olmaz insanların doğasında var gibi. Benim bahsettiğim durumlar abartılı şeyleri normal olarak görmememiz gerektiği. Evet para kazanmaktan başka amaçları yok bunu kabul etmek istemesem de insanların beklentisini karşılamak için yapılıyor ve insanların beklentileri bu kadar yavan şeyler..
  8. ame

"Anime bir hataydı."

Beni o kadar etkiliyor mu bilmem ama bu etkilenmem güncel olaylar ve böyle psikopat bir ülkede en ufak şeyler bile insanları nelere yöneltiyor bunun sonucundaki sinirim. Bazı animeler de bilinçaltımızda fark etmediğimiz sonuçlar doğurabilir. Bahsettiğim olay "animelerin gerçekleri" olabilir ama bunları normal bir şey olarak karşılayamam. Bunlara en çok tepki gösterenlerin anime izleyenler olması lazım bence normal olarak görmemeliyiz. Bence de her şeyin bir ölçütü olmalı. Ben de farkındayım filmlerde ve dizilerde bu-etkilenme- daha çok bile olabilir çünkü düşününce izleyicisi daha fazla ama burası bir anime forumu olduğu için bahsetmek istedim. Malesef zaten ben de bunların farkındayım o yazıyı bir anlık sinirle yazdım internetten bir kaç haber daha okuyup. Burası bir anime forumu olduğu için bunların konuşulması lazım bence. Ben hiç şiddet olmasın hiç cinsellik olmasın demiyorum hayatta olan şeyler bunlar değinmek istediğim o kadar ufak detaylarda bile düşününce öyle şeyler var ki hiç de ufak şeyler değiller bence bunlara tahammül edilmemeli olsun bu kadarı denmemeli.Bu bahsettiğim tüm animelerde mi tabi ki hayır Benim zaten animeden kopmam mümkün değil. Animeler hayatımızda bu kadar yer kaplarken kötü olan şeylerin de farkına varmalıyız bence bunlara tepki gösterilmeli. Demek istediğini anladım zaten benim düşüncem de bu. Tüm animeler hata hiç izlemeyin demiyorum Hayao Miyazaki anime bir hataydı demiş ve bunu üzerinde yorumlarımı yaptım. Anlık bir sinir de değil aslında birikmiş bir sinir diyelim . Ben de bunun farkındayım galiba anlatmak istediklerimi tam anlatamadım. Tüm animelere kötü demiyorum belki demiş de olabilirim ama o anlamda demedim.. Hayatımı etkileyen onca anime serisi var çok sevdiğim. Anime izlemeden önceki halimden çok farklıyım nasıl animelerin hepsine hata diyebilirim. Benim yazımda kastettiğim animeler belli animeler zaten. Anlatmak istediğim şey anime izlerken biraz düşünmemiz gerektiği bize kattığı şeyler neler diye. Böyle bir dönemde yaşarken farkında olmadan bizi etkileyen çok şey var. Bu forumdakiler için de anime bunların başında gelir. Anime izlerken sadece bunlara biraz dikkat etmemiz gerektiğini düşünüyorum ve bunu belirtmek istedim. İlgin için teşekkür ederim bu yazıyı yazınca rahatlamaktan çok daha da sinirlendim galiba ama neyse :D
  9. Merhaba arkadaşlar uzun süredir anime izlemiyordum ve tekrardan başladım. Sonra yine evde Japonca bağırarak kapıları tekmelemeye başladım. Bir kaç gün önce Hayao Miyazaki'nin "Anime bir hataydı çöplükten başka bir şey değil." dediği bir gif gördüm.İlk önce Hayao Miyazaki gibi birinin neden böyle bir şey dediğini anlamadım ama sonra altındaki yorumları okuyunca bazı şeyleri farkına vardım ve üzüldüm. İlk önce anime benim hayatımı çok fazla değiştiren bir şey farklı bakış açılarını anlamamı sağladı empati kurma yeteneğimi geliştirdi. Japon milletine ve hayal güçlerine hayranlık duydum. Bunun için gerçekten çok mutluyum. Anime izlediğim için bazen pişmanlık duyuyorum çünkü hayatımı çalıyor gibi hissediyorum. Sonra gerçek hayattan ve insanlardan ne kadar nefret ettiğimi düşünüp her şeyin animelerde ne kadar harika olduğunu kendime kabul ettiriyorum belki de kendimi kandırıyorum ve gerçek hayattan kaçmak istiyorum.2 hafta önce yine anime izliyordum ve biraz kendimi kaptırmıştım(baya fazla) annem yanıma gelip "bunlar yüzünden gerçek hayatı unutmuyor musun?" dedi. Ben de "onun için izliyorum ya" dedim. Annem "Gerçek hayatla yüz yüze geldiğinde hayal kırıklığına uğrarsın ama." dedi ve çekip gitti, tabi ki de bu bende hiçbir şeyi değiştirmedi izlemeye devam ettim.Zaten bunun farkındayım. Dünyanın ve ülkemizin asla iyi bir yer olamayacağını bu son günlerde daha iyi anlamış 16 yaşında bir genç olarak gelecek kaygısıyla gerçeklerden kaçıyorum ve başka şeylere bağlanıyorum. Artık arkadaşlarımı animeye başlatmak için zorluyorum ki onlarla animeler hakkında konuşabilelim. Siz de böyle yapıyorsunuz büyük ihtimal. Nerdeyse izlediğim tüm animelerde büyük toplumsal psikolojik sorunlar gözüme çarpıyor ve bölümü izleyip yorumları okuduktan sonra kimsenin umursamadığını görüyorum. İzlediğim tek bir anime serisi yok ki benden küçük kızlar objeleştirilmesin, bel altı bir şaka olmasın.Çoğu zaman sebepsizce öldürülen karakterler var şiddet her zaman ön planda. Bir animenin beğenilmesi için baş karakterin havalı genç bir erkek olması, her bölümde şiddetli dövüş sahneleri olması, ecchi sahne olması yetiyor gibi gözüküyor. Eğer dövüş olmazsa hemen "bu bölüm çok sıkıcıydı" yorumları beliriyor. Ben de dövüş sahnelerini tabi ki seviyorum ama başka şeylere de değer vermek gerektiğini düşünüyorum. Bunları izledikten sonra etkilenmiyor gibi gözükebiliriz ama bence bu bizi etkiliyor. Sürekli şiddet içeren şeyler gördükten sonra buna karşı fark etmeden kayıtsız kalabiliriz istemeden de umursamaz biri olabilir ve bu bize normal bir şey olarak gözükebilir.Benim bahsettiğim gereksiz ve nedensiz bir şekilde olan şiddet. Bir anime izlemiştim Boku wa tomodachi ga sukunai diye ünlü bir anime siz de izlemişsinizdir. Pek ecchi izlemediğim için ve hoşlanmadığım için mi bu anime beni fazlasıyla şaşırttı bu size normal gelen bir şey mi? Tamam artık her animede liseli kızlar konuşurken sürekli kısa eteklerinin ve göğüslerini gösterilmesine bile alıştım ama bu animede baş karakterin küçük bir kız kardeşi vardı ve resmen her bölümde o küçücük 8-9 yaşlarındaki kız objeleştiriliyordu. Midem bulanmıştı. Gerçekten sizin izlediğiniz ecchiler her zaman böyle mi çünkü bu beni sinirden titretmişti. Bir kere kimsenin böyle bir hakkı yok keşke bunu anlayabilseniz kadınlar birer bireydir sizin göz zevkinizi tatmin etmek için yaratılmadık.Bu kadar saygısız olmayın. Bunları izleyen ne kadar sapık insan var düşünün ve tacize uğrayan ne kadar küçük kız.Biliyorum en yakın dostlarımdan birisini küçükken amcası asansörde taciz etmiş. Bunlardan etkilenmiyor gibi gözükebilirsiniz kim bilir benim daha izlemediğim ne iğrençlikler var. Ama bu tür şeyleri göre göre size normal gelebilir ve kayıtsız kalabilirsiniz. Sadece uzun süredir foruma üyeyim ve bu aralar pek aktif değilim böyle bir yazı yazmak istedim içimi dökmek için çünkü gerçekten animeler hiç normal değil ne kadar sevsem de azıcık düşünseniz bunun farkına varabilirsiniz.Keşke düşüncelerimi daha iyi ifade edebilsem eminim ki beni yanlış anlayan bir sürü kişi çıkacak ama kendimizi bu kadar kaptırmanın pek de iyi olmadığını belirtmek istedim.
  10. ame

Anime Dünyasının En Seksi Hatunları

Hepsini ezer geçer -_-
  11. ame

Aşık Olunan Anime Karakterleri

Spike Spiegel :cheer3-onion-head-emoticon: : :crying2-onion-head-emoticon: :embarrassed4-onion-head-emotico :embarrassed1-onion-head-emotico :admire2-onion-head-emoticon:
  12. ame

Favori Anime Müzigin ?

Bu müzik şimdiye kadar en çok etkilendiğim ve sevdiğim galiba: One Piece'i her ne kadar azıcık izleyip devam etmesem de bu şarkıyı hala dinliyorum ve sanki animenin içindeymişim gibi hissedip heyecanlanıyorum:
  13. ame

Animelerde En Çok Güldüğünüz Sahneler?

Aslında bu animenin her sahnesi komik ama şimdilik aklıma gelenler:
  14. Taylor Swift'ten delisiye nefret etmeme -onunla alakalı bir şey görmeye dayanamıyorum- rağmen gayet keyifle dinledim çok başarılı olmuş , eline sağlık.
  15. ame

Merhaba Millet ^^

Hoşgeldin Elif iyi forumlar ben de Gülşah.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.