Jump to content

gereksiz

Üyeler
  • İçerik sayısı

1044
  • Son ziyareti

İletiler bölümüne gereksiz kullanıcısının eklediği dosyalar

1. konu hortlamış :) sonuöta bir esere kötü yada iyi demek bize düşmiyor her hikaye yazarı için  duygu doludur ben öle düşünüyorum bende amatör olarak hikaye yazıyorum hikayelerim benim seveceğim şekilde şekilleniyor o yüzden benim sevdiklerimi sevmiyenlerin hoşuna gitmemesi gayet normal ama  acıklı ve hüzünlü sonları sevmiyorum  çok açık bitmiş gibi geliyo bana son dediğin her şey bi bağlanır biter kafanda soru kalmaz demek benim için ama çocuca ne olucak kız gitti yala flan derken bi baktım bitmiş içimde bi burukluk kaldı ama iyi animeydi :D

2. klawyem  bozuk olduğudan zarzor yazıyorum şimdi geç arkadaşlarıma olaildiğice cevap vermeye çalışıcağım sonuçta tatlı tatlı muhabbet ediyoruz  şimdi ben bunları bir fanolarak değil ojektif  biri olarak söyliyim sizi yok fanları bunu nasıl seviyor  bunlar fanboy  yok  saçma bir seri o yüzden sevenleri de soğutuyor flan bunlar  ingilizce  söyliyim "haters"  yani semiyenler nefret edeler sizin saçma bulmanızın nedeni dövüş aksiyon dedekliflik hikayelerini sevdiğiniz halde romantizim harem ve ensest hikayeleri sevmemeniz bu sizin özgürlüğünüz ama sadece gidişatını beğenip bunlar olmasaydı harika  olurdu be dediğiniz bir animeyi sırf siz sevmedniz diye kötülemek çocukluk tur  taikide genel olarak bir kalitesi vardır ama beğeniden bahsediyorsak bu animeyi izliyenlerin yarıdan fazlası beğenmiş  arkadaş ve türkiyede ben bu animenin reklam yaptığını göremedim :)  objektif olarak baktığımızda genel olarak başarılı ve güzel bir hikayeye sahip bir anime SAO   ama beğenen biri olarak söylersem tek kelime ile harika  tabi objektif olmak anime yorumu yapmanın önemli bir noktasıdır tunç ta bunu bilir . son olarak ben animeyi sevin demiyorum sevmiye bilirsiniz ve sevmeyinde dünyada her kesin farklı zevleri vardır bu yüzden her şeyde çeşit bu kadar fazla  ve aynı sebeptende  siz sevmiyorsunuz diye bir şeyin ötü olduğunu topluluk önünde beyan edemezsiniz saygı gereği beğenenlerine olan saygıdan . benim demek istediğimi size şöyle kısa bir şekilde anlatıyım eğer siz ön yargı ile yorum yaparak konu ve hikayenin nasıl güzel olacağı hakkında bu kadar bilgi sahibi ve haklı olsaydınız sizi garanti ediyorum şimdiye iş teklifiniz hazırdı bir manga dergisinde editör olarak . ki editörler bile söyler biz bile 100 de 100 neyin iyi olduğunu bilmiyoruz  benim demek istediğim bu sizi bu kadar kesin bir şekilde bu animeyi kötülemeye iten ne biraz düşünün ve ön yargılarınızdan kurtulun  ben sizin iyliğiniz için söylüyorum dinliyip dinlememek size kalmış :)

3. valla tunç yorumların giderek güzelleşsede halen gidecek yolun var :) SAO konusunda bir fan olduğum için bir şey demiyeceğim ama genel olarak çok beğeni alan ve bu akdar fanı olan bir animenin  bu notlar alması senin kişisel görüşün olmuş yorum sayılmaz :) ha sadece popilerlikmi tabikide hayır hikayenin güzelliği çizimler animasyonların kalitesi karakterlerin kalitesi ve özgünlüğü gibi bir çok kriter var ama SAO un düşük puan alıcağı tek konu karakter özgünlüğü olur oda 10 üzerinden 5 karakterlere pek uğraşılmamış gibi her animede görebileceğin tatlı bir kız her animede görebileceğin bir ana karakter karakter özgünlüü dedikmi akla alucard gelir ithaci gelir  zoro gelir animesi haricindede kendi fanları olan ve değişik bir insan hissi veren karakter  çizim olarak iyi değil ama ben bu çizmi daha çok sevdiğim için SAO ya ordan iyi not verirdim ama bu da kişisel görüş :) onun dışıda konusunda gayet başarılı bir yapıp olarak düşünüyorum ben SAO yu harika bir romantik komedi animesi sadece kendine ana konu oalrak online oyunu seçtiği ve online oyn oynıyıp romantizime kıll olanların nefreti toplaması animenin tek kusuru SAO  EHO  ve GGO hepside harika animeler 10 üzerinden toplar 9 dan aşağı almaz  tabi başına yotum yazmış olaman yine seni kurtarıyor bir animeyi izleyip onun hakkında beyenmeyip beğenmek sana kalmış ama iş yorum yapmaya onun hakkında not vermeye geldiğinde kişisel görüşler 5 para etmez şimdiki popülerliğini hesaba katıp objektif olman gerek ve bir çok ödül kazanmış bir anime 10 üzerinden 8 olmaz aklında bulunsun  

4. ve sonunda yeni bir karakterle kısa hikaye 

Paylaşacağın Resimleri Daha Temiz Çalış Derim o.o. ...

daha temiz aslında çalışırdım ama onun için mürekkeplendirmede mükemmeleşmem gerek şimdilik sadece kurşun kalem çalıştığımdan ana hat ve ölçü çizgilerini fazla çizemiyorum silmesi sorun oluyor çünkü sonrada o yüzden de bir çok düzeltme ve silgi izi kaldığının farkındayım orjinalde hafif çizgilerle ölçüler flan alırak kurşun ile çizer resmin son halini mürekkeplendirip silmem gerekir hafif çizdiğimde iz de almıyacağından ama şidilik sadece kurşun kalem masamda çalışıyorum tabi bende biraz pasaklı olabilirim ama çabalarım yinede sağol 

5. ben bir animenin filmini ne kadar iyi yaparlarsa yapsınlar anime kadar iyi olmıyacağını düşünüyorum çünkü animede karakterleri çizerek yaptığın için karaktere uyan kişiler  çizersin ama film dediğin zaman o karaktere uygun var holan insanlardan seçmen gerek bide  oyun culuğu da iyi olması lazım . son olarak tipleme sonuç olarak mikasa yı oynıynıcak karakter mikasaya benzemez ise hiç tadı kalmaz dünyanın en iyi efecklerini kullansanda bir cosplay partisine benzer bence :D

6. tmm arkadaşlar ben bu mangaka akademi ile gerçekten ölçülü flan 3 hafta oluyor başlıyalı :) anatomi çalışıcapım vücut ve kafanın farklı açılarını çalışacağım sonra yüz ifadeliri var  sonra hareketli vucut çizimkeri o hareket hissini kağıda aktarmak ve arka planlar da var bu çizimleri 1 yıll içinde kavrarım sanırım :) ama daha çok yol var 1 yılın sonunda kendime ait bir taslak olarak manga çıkarmaya çalışırım :)

7. aslında vücut hakkında hiç bişi bilmeden çizdiğim iki çizim  bunlra çalışmalarım sadece  yüz lerin farklı açıları flan onlarıda çalışmadım son güzel olmuş dediniz ama o çizimde ben kafayı hiç  beğenmedim :)  onun dışında  çizimlerim daha başlangış seviyesininde altında :D ayakkabıları flan hiç çizemedim :D oralar boş farkıdaysanız  neyse daha iyi şeyler çalışıcağım  yaında yenileriniyüklerim :D sağolun

8. burda çizimlerimi paylaşıcağım çizimlerimi geliştirmeye manga akademisi ile başladım ve öle bir melete bulaştırdılarki beni adam akııllı anime izliyemiyorum artık aklımda sürekli yeni hikaye fikirleri yeni karakterer yani duruşlar canlanıyor  o kadar zor durumda kaldımki surat çizmekle yetinemedim bir kaç yeni fikirden bir kaç yeni karakter bile çıkıyor ben size son hallerini burda paylaşıcağım öncellikle burda paylaştıklarımın çoğu bir kaç kez çizilmiştir :D

bu karakterler tamamen bir tarafımdan uydurulmuştur kim diye sormayın :D

REXVAo.jpg

5p84ND.jpg

d4noMr.jpg

4. (YENİ)  bu yukardaki gibi yeni karakter tasarımları yapmaya çalıştığımda ortaya çıkan bir karakterler burda paylaştığım her resim bunun gibi olucak şu an  sizinle paylaşamıyacağım bir hikaye üzerinde çalışıyorum bunlarda karakterleri  burda paylaştıklarımdan farklı olarak bu hikayenin mangasını çizmek istiyorum ilerde o yüzden bunu şimdilik burda paylaşmamaya karar verdim  kusura bakmayın merak eden olduysa : :)şimdi  daha karakterlerin bazılarının ismi bile yok  şimdilik takma isim verdim  ilk resimdeki şimdilik sadace yüz tasarımı bulan abimiz "ossan"  2 ve 3 resimlerin konusunda olan kişi ise "winner"      ve şimdi paylaştığım  karakterin ismi bunu belirledim bi baya hoşuma gitti çünkü "Hebi"  anatomi oarak öğrenmem gereken çok şey var ama genel olarak hatlarını bu resimden anlarsınız umarm :)

EQ0QbD.jpg

internetim şimdilik bu kadarına izin verdi ama  daha paylaşmadığım bir karakter daha var onuda yakında internet  bağlanınca paylaşıcam ve bu konu altından bu 4 karakterin kısa 1 yada 2 sayfalık kısa hikayelerini amatör manga halinde yayınlıyacağım umarım beğenirsiniz :D

ve yeni bir karakter daha adı "rage"  ve bu skecimiz Rage vs sivrisinek diye adlandırdım  tamamen orinal değil bir manganın bir bölümünden  alıntı yaptım sanırım etkilendimmi diyim ama  kısa hikayeler bu şekilde olucak diye bir özet olur her halde :)

y2WNda.jpg

9. ben yüz çizimi çalıştım göz çizimide ölçüleri kullanarak kendi kafamdan göz  çizmeyi deneyince daha iy oldu bana dah uygun bir stil bulmak iyi oluyormuş ağız içinde geçerli ama halen göz bebeklerinin baktığı yön flan pratiğe ihtiyacım var ama bundan bir hafta öncesine kadar bunu bile çizemiyordum :D

bunda çizdiğim daire ve kafa  yüz için biraz büyük kalmış gibi ağız ve gözü belkide sadece gözü birazdaha büyük çizmem gerektiğini düşünüyorum  göz bebekleri farklı yönlere bakıyor o smetri yapma skıntımdan antremanla kurturulurum gibi geldi  ama en büyük sıkıntım galiba saç saçları ilk basit havalı bişi yapıyım derken aa iyi olmadı burayada flan dedim saçlar orman kaçkınına döndü  bunlar dışında sizin de görüşlerinizi almak istedim bu ilk yüz çizim denemem :D sizin eleştirilerinizle daha iyisini çiziceğim :)

gj45EL.jpg

bu arada mürekeplendirmede genelde tek çizgi ile kullanmaya çalışıyorum ama   düzgün olmuyor gibi farkettiyseniz kurşun kalem gibi kullandım o yüzden düzgün dumadı mürekkeplendirirken nasıl ir yol izlememi önerirsiniz ?

10. Bunun için ayıracak zamanımız malesef yok. Zaten yeterince çizim kursu var. o kurslardan edinilen bilgilerlede gayet rahat manga çizilebilir. Manga çizmenin bazı detayları, noktaları var zaten çizim kursuna giden biri bunları öğrenirse vakit ayırarak rahatlıkla manga çizebilir. Hem sizler için faydalı bir çalışma yapmayı istiyoruz evinizde PC başında iki tıkla kolayca ulaşabileceğiniz bir çalışma Manga Akademisi. Dediğin gibi mevcut çizim kursları gibi bir manga çizim kursu açsak tabiki orada daha çok yardımcı olabiliriz ama şahsen o kadar da üst düzey bir çizer ve öğretici değilim. Yani henüz o konuda yeterli sayılmam.

tmm anladım ben şu an zaten başlamış durumdayım göz çiziminden pek memnun kalmadım ama denemeye devam ederek galiştiricem  bu arada ben izmirde okuyorum bu konda bana yardım edebilecek bildiğiniz bir çizi kursu varsa lütfen söyleyin  birde burda çizdiğimiz resimleri paylaşıp sizin fikirlerinizi alabilirmiyiz ? 

bu da ilk kez denedim ölçü ve cetvelle göz çizmeyi 20-30 dakka  sürdü bayayavaş geldi bana tamda olmamış gibi

RE660n.jpg

11. valla ne diye bilirim bir acaminin yorumları olarak şun ları söyliye bilirim hikaye gerçekten çok sürükleyici  özelllikle gerçek dünyada geçyor olması okuyucuyu adapte etmeyi daha kolaylaştırıyor onun dışında konu ilgii çekici ben zaten dedektiflik hikayelerini çok severim  özellikle ilerde zekice planlar akılyürütmeler ve  hileler görmeyi merakla bekliyorum son oalrak galen  demek hmm  ölen kim hmm aklımda bir çok soru var ama bu tarz sorular hikayeyi okuma istediğimi arttırıyor sadece :D  eline sağlık sonraki bölümleri  bekliyorum :)

12. Ah kusura bakma, hislerimizin karsilikli oldugunu fark edememisim.

hislerimizin karşılıklı olduğunu zaten söylüyordum ben her zaman insanları sinir etme huyumdan hoşlanmışımdır  B)  forumun ilk mangasını çıkaralımda arkadaşla sen o zaman gör :D

13. Ay birisi burada benim iletimi begenmis. Hortladigina gore hemen itiraf edeyim. Ozumde utangac bir insanim. İnsanlara alismam zaman alir. Tabi bazen istisnalar olabiliyor. İste tanidik falan varsa ne bileyim oyle yani. :D

itraf ediyorum utanganç tır :D ama bi alışsın size o zaman başlıyor şamata :D iyi anlamda yani şimdi sinirlendirmeyelim adminizmizi :D

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.