İçeriğe git

Welcome to Türk Anime TV Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Resim

Shingeki no Kyojin

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 36 yanıt gönderildi

Merlin

Merlin

Level 8

• Kayıtlı Üye
  • 809 İleti

Resmi ekleyen

Anime adı : Shingeki no Kyojin

Anime Türü : Aksiyon , Dram , Fantastik , Süper-Güçler

Bölüm Sayısı : 4/25+

Yapım Yılı : 2013

Özet : Yüzyıllar evvel insanoğlu devler tarafından yok olmanın eşiğine getirilmiştir. Devler tıpkı anlatılagelmiş hikayelerdeki gibi, uzun, zekadan yoksun görünen, insanları yiyen ve de en kötüsü bunu beslenmek için değil zevk için yapan varlıklardır. Az sayıdaki insan, en uzun devlerden bile yüksek duvarlar inşa ederek çevreledikleri bir şehrin koruması altında hayatta kalmıştır. Şu anki zaman diliminde ise 100 yılı aşkın bir süredir tek bir dev dahi şehre ayak basmamıştır. Henüz erginliğe erişmemiş bir çocuk olan Eren ile sütkardeşi Mikasa, bir anda ortaya çıkan inanılmaz büyük bir devin saldırısı sonucu şehrin surlarının yıkılmasına tanık olurlar. Nispeten daha küçük olan devler surlarda açılan gedikten şehre akın ederler ve bu iki çocuk dehşet içerisinde annelerinin bir dev tarafından canlı canlı yenilişini izlerler. Eren bütün devleri öldürüp insanlığın intikamını alacağına yemin eder.

Not : Shingeki no Kyojin'in daha 4 bölümü yayınlandı ama bu animenin kısa zamanda Death Note , Bleach , One Piece gibi klasik animeler arasında yerini alacağına eminim . Gerek konusu olsun gerek işlenişi şimdiye kadar ki çoğu animeden farklı bir giriş etkisi yaratması onu diğerlerinden ayıran bir özellik . Karakterlere gelince onları karakter tanıtımında tek tek ayrıntılı bir şekilde anlatıcam şimdiden izleyecek arkadaşlara iyi seyirler :)
  • starsue99, HUNTER ve büş bunu beğendi

Leffwn

Leffwn

Erudemu

• Bölüm Moderatörü
  • 2883 İleti
25 bölüm olan bir anime alamaz ama onlardan aşağı kalır pek bir yanı yok :D hele 4. bölüm -_-

Basliksiz-170a07.png

İmza Çalışmalarım - AnimeDB

Spoiler

Morgion

Morgion

Pants proxy

• Kayıtlı Üye
  • 1459 İleti
Çizimleri kötü olsa da(mangaya göre) efektler şahane. Erenin devleri dövücem deyip,herkes ten dayak yemesine de bayiliyim bayiliyim :D Bu yıla damgasını vurdu. Sao gibi olmayacak merak etmeyin,mangayı okudum sağlam bir seri. Yanlız,daha malzeme çıkardı.

Spoiler

Fluart

Fluart

Eray K.

• Kayıtlı Üye
  • 839 İleti
  • Konumİzmir'den
bence büyük serilere kafa tutacak bir anime / manga.

Resmi ekleyen

Spoiler

LaviBlackorder

LaviBlackorder

Level 1

• Kayıtlı Üye
  • 117 İleti
  • Konumİzmir
Umarım kısa kesmezler, uzun bir seri olur :) Yeni bölümü sabırsızlıkla bekliyorum :ph34r:

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

SatellizerLB

SatellizerLB

AMENO ლ(◕)◡(◕)ლ

• Kayıtlı Üye
  • 1603 İleti
  • KonumDumantepe Apartmanı
ilk bölümünü izledim, aşırı beğendim o yüzden devamını izlemiyorum :D bitsin öyle izlicem. mangasını da takip etmiyorum, ama herkes "mangası süper." dediği için içim rahat ^^ SAO gibi olmasın da. bu arada sanki buna benzer bi konu daha vardı, yanlış mı hatırlıyorum :D

LoL ● MyAnimeList ● osu!

J1S9woN.gif

Spoiler

Spoiler

omer584

omer584

Level 1

• Kayıtlı Üye
  • 92 İleti
Beyler bakın buraya yazıyorum bu anime SAO hatta Death Note kadar ünlü olacak.

Guest_Kaya_*

Guest_Kaya_*
  • Ziyaretçi
SAO gibi bu seride çok abartılıyor sosyal medyanın etkisi diye düşünüyorum güzel seri ama söylenenler çok abartı tabi bu benim kişisel görüşüm :)

Kurosaki-Kun

Kurosaki-Kun

Level 1

• Kayıtlı Üye
  • 4 İleti
Devlerin çizimleri dışında çizimleri kötü değil konusuna çok güzel bence izlenmeye değer bi anime

Hajime

Hajime

Level 1

• Kayıtlı Üye
  • 68 İleti
harika bir anime :D doğrusu şu ana kadar beni hemen ilk bölümden hayran bıraktıran bir anime umarım devamı da böyle olur :D

sebasuchan

sebasuchan

Level 2

• Kayıtlı Üye
  • 247 İleti
  • KonumIran
Büyük serilere kafa tutacak bir anime değil ama güzel anime. Bir de cannibal fobim olmasa aşkla şevkle izliycem ama şimdi sırf merakımdan izliyorum. put gibi duruyorum izlerken :D
Spoiler

İmzanız 400x200 max imza boyutu kuralına uymadığı için spoiler içine alınmıştır.

Guest_hyoakie_*

Guest_hyoakie_*
  • Ziyaretçi
Benim fixim her zaman ilk bölümleri sıkıcıyla izlerim fakat bu nedense beni bi heyecanlandırdı.Bence çizim ve efektler harika keşke 25 bölümden fAzla olsaydı...

Fluart

Fluart

Eray K.

• Kayıtlı Üye
  • 839 İleti
  • Konumİzmir'den
openingi bile yetiyor :)
  • Ji-sama bunu beğendi

Resmi ekleyen

Spoiler

Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

HARDSTYLE & HARDCORE

• Forum Admin
  • 2105 İleti
  • KonumEskişehir
olumsuz oyumu hemen yapıştırdım animeye :P 13 olumsuz oydan biri benim ^_^ pamuk prenses ve 7 cücelerinde anime uyarlamasını yapım utanmazsanız :lol: eren karakterimiz zülkarneyn çakması oldu çıktı, naruto ve ichigo gibi yine sert çocuk triplerinde dünyayı kurtaracağım,yok edeceğim,öcümü alacağım havalarında <_< sonuç olarak 18 yaş üstüne önermiyorum B) onun yerine aynı zamanda çıkan Suisei no Gargantia öneririm :wub:
Spoiler
Ya evlenin ya da evlenmeyin...
ya da her ikisi için de pişman olun.
dünyanın aptallığına kahkahayla gülün,
pişman olun.
onun için ağlayın
ve yine pişman olun.
kendinizi asın; ve pişman olun.
kendinizi asmayın,
onun için de pişman olun.
ister asın ister asmayın,
her ikisi için de pişman olun.
işte sevgili dostlarım,
tüm insan bilgeliğinin özü.

Guest_Yunus_*

Guest_Yunus_*
  • Ziyaretçi
gerçekten ilginç bir anime ama 25 bölüm olduğu için büyük serilerle aynı yeri alamaz ;) seri tamamlansın izlemeye başlayacağım :)

Monkey D. Luffy

Monkey D. Luffy

Level 2

• Kayıtlı Üye
  • 299 İleti
süper gidiyor eren dev olarak tekrar geldi :D bakalım bizi daha neler bekliyor

Nexsuss

Nexsuss

Level 2

• Kayıtlı Üye
  • 262 İleti
Burdan beyenmeyen arkadaslara demissinizki sert çoçuk triplerinde dünyayı kurtarcam kofasında falan diyorsunuz çoçuğun gözü önünde annesi yenildi ne bekliyorsun devlerle çay partisimi versin ? :=)
  • starsue99 ve AlGur bunu beğendi
İmzanız 400x200 kuralına uymadığı için spoiler içine alınmıştır. Son uyarımdır. Bir sonrakinde direkt silinecektir.
Spoiler

Sanmaki bu hayatın gerçek yüzünü gördüğünü.
Sanmaki bu dünyada adalet var.
Ve bilki inandığın şeyler yalan .
Ölümünün gerçeğini görki yalanı gör .
Yaşaki cehaletliği gör .
Öğrenki seni yaratan umursamıyor.
Görkü sana kabul ettirilmiş yalan gerçekleri.
Görkü bu dünyanın gereksizliğini.
Ölü olan bu dünyayı görki gerçeği bil.
Ölki bu gereksizlikten kurtul.
Anlaki gereksizliğe birşey yapamazsın.
Anlaki bir şeyi değişdiremezsin.
Karanlığı bilki gereksizliği gör .
Karanlığı öğrenki dünyayı gör.
Haksızlığı bilki adalati gör.
Kör dünyada sıkıcılığı gör
Cahilsen bu sözler boşuna
Anladıysan bunun uğruna yasa ...

Morgion

Morgion

Pants proxy

• Kayıtlı Üye
  • 1459 İleti

Burdan beyenmeyen arkadaslara demissinizki sert çoçuk triplerinde dünyayı kurtarcam kofasında falan diyorsunuz çoçuğun gözü önünde annesi yenildi ne bekliyorsun devlerle çay partisimi versin ? :=)

Sert çıksın tabi de,başkarakterin böyle abartılı konuşma huyu shoenen saçmalığıdır. Seinen bir seri de gördün mü sen,en iyisi ben olacam diye geçinen bir karakter. Biraz oturaklı,mantıklı bir başkarakter olsa tadından yenmez güzel bir seri ancak yok buna kafa tutar şuna kafa tutar yapmayın abi vala yapmayın,sao gibi abartmayın bu seriyi he saodan bin kat daha iyi,ama yine abartılıyor.

Spoiler

Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

HARDSTYLE & HARDCORE

• Forum Admin
  • 2105 İleti
  • KonumEskişehir

Sert çıksın tabi de,başkarakterin böyle abartılı konuşma huyu shoenen saçmalığıdır. Seinen bir seri de gördün mü sen,en iyisi ben olacam diye geçinen bir karakter. Biraz oturaklı,mantıklı bir başkarakter olsa tadından yenmez güzel bir seri ancak yok buna kafa tutar şuna kafa tutar yapmayın abi vala yapmayın,sao gibi abartmayın bu seriyi he saodan bin kat daha iyi,ama yine abartılıyor.

işin en kötü yanı şu dev'ler, ya bu kadar klişe bir hikaye olur mu, ilkokulda çocuklara verilen hikaye kitapları gibi, o yüzden 7 cüceler ile ilgilide bir anime yapsınlar demiştim :lol: zülkarneyn olayıda, kuran'da geçen hani yecüc mecüc denilen, kimi müfessirler tarafından dev'ler oldukları söylenen ve Zülkarneyn'in (Eren'in :lol: ), halkın yardım istemesi sonucunda devleri engellemek için yaptığı sed'ten (sur'dan) bahsetmektedir ;) bu animede oradan alınmış, tek fark burada devler sed'i aşıyor, eee tabi animeye aksiyon ve konu açmak için bunlar yecüc mecüc olayının sed'i aşmış versiyonunu kullanıyorlar :P tabi bunlar bu hikayeyi Tevrat'tan almışlardır, çoğu animede olduğu gibi ^_^ çünkü hahamlar, Tevrat'a daha fantastik,ilgi çekici olsun diye kendi kafalarına göre eklemeler yaptılar -_-
Spoiler
Ya evlenin ya da evlenmeyin...
ya da her ikisi için de pişman olun.
dünyanın aptallığına kahkahayla gülün,
pişman olun.
onun için ağlayın
ve yine pişman olun.
kendinizi asın; ve pişman olun.
kendinizi asmayın,
onun için de pişman olun.
ister asın ister asmayın,
her ikisi için de pişman olun.
işte sevgili dostlarım,
tüm insan bilgeliğinin özü.

Fluart

Fluart

Eray K.

• Kayıtlı Üye
  • 839 İleti
  • Konumİzmir'den
bişey soracağım spoiler sayılabilir o yüzden son bölümleri izlemeyenler okumasın.
Spoiler

Resmi ekleyen

Spoiler

2 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 2 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı