Jump to content

Dizi Tavsiyeleri

Aksamov

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 158
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

1 - Game of Thrones   2 - Vikings   3 - Supernatural   4 - Fringe   5 - Spartacus (1 - 2 - 3)   6 - The Mentalist   7 - Two and a Half Man (Charlie Sheen gidince bıraktım.)   8 - The Walking Dead   9

game of thrones   

Merhabalar, Efenim, ben şahsen, bizim yerli dizilerden hiç haz etmem. " Fatmagül'ün Suçu Ne?", "Adını Feriha Koydum", "Yaprak Dökümü" vesayre vesayre.. Hepsi aynı kalıptan çıkmışcasına, konuları ya

Posted Images

• 5 ay sonra...
  • 1 sene sonra...

Birkaç yıl önce bir öneri listesi yapmışımdır sanırsam. Şu an onu bulmakla uğraşamayacağım. Bu birkaç yıl sonra yeniden oluşturduğum liste:

-(bunu nasıl unuturum!!!) Breaking Bad:love-onion-head-emoticon: (Dizi piyasasında bulunan diziler arasında her şeyiyle en en en iyi dizidir kendisi. Alın çayınızı kahvenizi çevirip çevirip izleyin.)

-Game of Thrones (Kitabı diziden daha iyi ancak dizisi diziler yelpazesinde benim için doruk noktadadır.)

-13 Reasons Why (Ergen dizisi olduğu doğru ancak içinde gerçekten önemli anlamlar ve çıkarımlar barındırıyor.)

-Riverdale (Archie Comics'teki karakterlerin üzerine kurulmuş ve gayet güzel olmuş. Üçüncü sezonda bozdu benden söylemesi.)

-Vikings (Tarihi anlamda çok bilgi barındırmıyor her ne kadar öyle görünse de ancak kurgu anlamında gayet başarılı ve sürükleyici. Lagertha, Alfred, Ubbe, Torvi karakterleri aşık olunası.)

-La Casa De Papel (Sadece ve sadece Profesör ve Raquel karakterleri için izleyin.)

Şu anlık aklıma gelenler bunlar efenim. Daha fazlasını hatırlarsam güncelleyeceğim. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra...
Spoiler

JVMqdJ.jpg

- İnsanlara bedavaya denetim de mi yapıyorsun?
~ Aynı mahallede yaşadığım birinden nasıl para alabilirim?
- İnşaat firmasında çalıştığın duyulursa herkes senden denetim yapmanı ister.
~ İnşaat firması değil, yapı denetimi firmasıyız. Ne firması olduğumuzu da mı bilmiyorsun?
- Aynı değiller mi?
~ Farklılar. İnşaat firması bina tasarımı yapar. Yapı denetim firmaları ise güvenli bina inşa edebilmek için hangi malzeme kullanılmalı, nasıl inşa edilmeli tekrar tekrar hesaplar. Mühendisler binaların hesaplarını yapar. Her bina rüzgar, ağırlık, deprem gibi iç ve dış kuvvetler arasında bir savaşım verir. Binayı etkileyebilecek tüm dış faktörleri dikkate almamız gerekir. Yani binalar, tüm bunlara dayanabilecek şekilde tasarlanmalıdır. Genelde daireleri 3 tona dayanabilecek şekilde tasarlarız. Okul, konferans salonu gibi kalabalıkların toplandığı binaları daha fazla ağırlığa dayanacak şekilde. Yemek salonlarının olduğu katlarda insanların oturacağı, ağırlığın yoğunlaşacağı alanları dikkate alırız. Her zaman iç kuvvetlerin dış kuvvetlere dayanacağından emin olmamız gerek. Hayat da bir nevi iç ve dış kuvvetlerin mücadelesidir. Ne yaşarsan yaşa, iç kuvvetin yeterliyse dayanırsın.
- Hayattaki o iç kuvvetler ne?
~ Bilmiyorum.
- İç kuvvetimin fazla olduğunu söylemiştin.
~ Gerçekten çok zeki bir arkadaşım vardı. Bizim mahalleden çok başarılı birinin çıkacağını düşünmüştüm. Ama o çocuk, üniversiteden mezun olduktan kısa bir süre sonra saçlarını kazıtıp keşiş oldu. O zaman tüm mahalle şok oldu. Ailesi üzüntüden yataklara düştü. Giderken söylediği bir şey vardı. "Hiçbir şeyi olmayan biri olmak istiyorum." Herkes bir şeyin sahibi olmak için didinip durur. Ömürlerini kendilerini başkalarına kanıtlamaya çalışmakla geçirir ama bununla ne kazanacağını hiç kimse bilmez. Hatta istediğini elde ettiğinde sana güvende olduğunu hissettirse bile; seni sen yapan şeyler çatırdamaya başladığında dayanmak imkansızlaşır. Parçalanırsın; seni sen yaptığını düşündüğün şeylerin ve hayattaki sütunların olduğunu sandığın insanların aslında sana bir iç kuvvet sağlamadığını, sadece görünüşte öyle olduklarını görünce.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 sene sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.