Jump to content

Recommended Posts

Animesi bitmesin diye azar azar izliyordum. Animeden sonrasının da (türkçe olarak) olduğunu bilmek güzel. Böylesi bir başyapıtı dilimize kazandırdığınız için çok teşekkür ederim ^_^

• Replies 177
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Merhabalar herkese! :))   Birer Gintama sever olarak ben ve çevirmen arkadaşımla Gintama mangasını, animenin kaldığı yerden Türkçeye çevirmek için kolları sıvadık. 2014 Şubattan beri çevirilerimiz devam etmekte..   Blogumuzda okurlarımız yeterince duyuru yapılmadığını söylemiş. O sebeple buradan da bunu duyurayım dedim :))   Öncelikle Yorozuya - Otakutürk Çeviri Grubu; otakutürk sözlük üzerinde tanışan Gintama severlerin kurduğu bir gruptur.     Gintama bizim ilk çeviri ve edit tecrübem

Güncel hazır efenim!  :good-job-onion-head-emoticon:    Gintama 523 - Direniş bölüme ulaşmak için buradan devam! yorumları unutmayıııın!   Güncelde arc sonlanırken güzel bir haber aldık, herkesin beklediği anime haberi sonunda gerçek oldu!  :bye2-onion-head-emoticon:  :bye2-onion-head-emoticon: Nisanda Gintama yeniden başlayacak, gün saymaya başlayalım hemen!  :hell-yes-onion-head-emoticon:  :hell-yes-onion-head-emoticon:

Gintama İle İlgili AMV veya Video İstiyosanız Ben Youtubeda Gintama İsimli Liste Yaptım Eklemeyede Devam Ediyorum Gintamayla İlgili Güzel Video falan gördükçe listeye ekliyorum şu linkten ulaşabilirsin (Eğer Listede Olmadığı Halde Bildiğin Güzel Gintama Videosu Varsa Banada Haber Verirsen Sevinirim) http://www.youtube.com/playlist?list=PLAn-YiGemoCE9YFtYNEC880i209OECeig

helal olsun ama online okumak icin neden link vermiyosunuz?

tonikaku yappari sqouio ne!!

emeklerinize kaleminize saglık

Blogda Batoto'dan online okumak için link var, üst menüde "Online Oku"ya tıklarsanız ulaşabilirsiniz :)

Edit: Alıntı düzeltildi. Yanlış yorumu alıntılamışım :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By Dj-Morphosis
      MangaHanta İş Başında !

Merhabalar!

MangaHanta bağımsız olup kendi çevirilerini yayınlayan bir manga okuma sitesidir.
      Kuruluşumuzun amacı ise;
      Yarım kalmış, hiç çevirisi yapılmamış, ve güncel yeni mangaların çevirisi yapıp okuyucuya sunmaktır.
      Elbette en iyi şekilde okuyucuya güzel seriler sunacağız.

Çevirileri Devam Eden Seriler:
      Happiness Sousei no Onmyoujı Hitogatana Ballroom e Youkoso Vanitas no Carte Sheng Wang Itsuwaribito Utsuho Beauty Game Boku Wa Mari No Naka   Kaguya-Sama wa Kokurasetai: Tensai-tachi no Renai Zunousen May I Shake Your Hand

Tamamlananlar Back Stage!! (yaoi) (Tamamlandı) God Eater - Kyuuseishu no Kikan Tsuki Akari no Shoutaijou Gerisa Crimson Shell Watashitachi no Shiawase na Jikan Bride of Enma Mahouka Koukou no Rettousei - Tsuioku Hen Maou na Ore to Fushihime no Yubiwa Ara verilenler Reimei no Arcana  Niijiro Days Platinum End Brave Frontier - Bakuen Max! Vargas Senki God Eater - The Spiral Fate Madara Hanekoi Lion ------------------------------------------------------ Daha fazla seri alacağız ama şuan  ekip üye sayısına göre  seri alışmıştır.
      Seriler hazır ve hazırlanan  bölümlerde var siteye toplu bir yükleme yapacağız :)

Bizimle çalışmak, bize katılmak isteyen ÇEVİRMENLİK ve EDİTÖRLÜK tecrübesi olan  arkadaşları elbette bekliyoruz !
      Bize katılmak için Facebook sayfamıza mesaj atabilir  veya [email protected]'a mail atarak bizimle  iletişime geçebilirsiniz.  
        ----------------------------------------------------------------------
      www.mangahanta.com

• By Lenadae
      Arkadaşlar merhabalar, düşük izlenme sayısından biraz hevesim kırılsa da amv hazırlamaya bayılıyorum. Siz de kanalıma göz atıp önerilerinizi ve eleştirilerinizi yazarsanız çok mutlu olurum. Desteğinizi esirgemeyin lütfen.
      Yeni amv yükledikçe güncelleyeceğim.

1-Hinata Hyuga AMV (Naruto)

2-Fairy tail - Grand Magic Games AMV

3- Akatsuki No Yona AMV

4-Boruto & Mitsuki vs. Nue & Sumire AMV (Boruto)

5-Kamui AMV (Gintama)
      6-Busou Shoujo Machiavellianism AMV

7- Sougo & Kagura AMV (Gintama)
      8- Katsugeki Touken Ranbu AMV

-YENİ-
      9- Gintoki & Tsukuyo

• By Cold Dewil
      2015’in Bahar Sezonunda Başlayan Gintama Animesi Bu Ay Sonlandırılıyor

Gintama mangasının bu yıl içinde veya gelecek yıl biteceğinin haberi üzerinden sadece birkaç gün geçmişken seriyle ilgili bir kötü haber daha geldi. ANN’in haberine göre Gintama Haru Matsuri 2016 etkinliklerinde anime personelleri şu anda Gintama° adı altında devam eden Gintama animesinin bu ay sonlandırılacağını duyurdular.

Animenin 10. yılı kutlamaları dolayısıyla düzenlenen etkinlikte konuşan Tomokazu Sugita (Gintoki), bazı serilerin yıldönümlerini kutladı ve Gintama için 11. yılın başladığını söyledi. Daisuke Sakaguchi (Shinpachi) ise “10 yıl geçmiş gibi hissetmiyorum hiç. O ilk kayıt seanslarından bu yana hislerim değişmedi. Şundan eminim ki bundan sonraki 10 yılda da aynısı olacaktır” açıklamalarında bulundu. Kagura karakterine hayat veren Rie Kugimiya da “Buradaki herkesle birlikte Gintama’nın 10. yıldönümünü kutlayabildiğim için çok mutluyum. Sevdiğim insanlarla, sizlerle ve sahte ‘anime bitiyor’ duyurularının oluşturduğu duygu karmaşalarıyla geçen bir 10 yıl oldu. Gelecekte daha fazla Gintama olması dileğiyle!” açıklamalarını yaptı.
      Şu anda yayımlanan Gintama animesi 2015’in Nisan ayında başlamıştı.

Alıntı:http://www.animefantastica.com

Kendi adıma daha 200-300 bölüm daha olsa Oshiyeteee Ginpachi sensei derim :(
      Siz neler düşünüyorsunuz ?
    • By asci
      Gintama "Shogun Suikasti" Arc   Gintama resmi İnternet sitesinden mangadaki aynı isimli “Shogun suikasti” Arc’ın anime adaptasyonunun başlayacağını duyurdu.Açıklamaya göre yeni Arc 2 Aralık’ta başlayacak. Açıklama ile ilgili şu görsel de paylaşıldı:  

Hikaye Shogun’a düzenlenen başarısız bir suikast sonrası olanları anlatıyor.Olayın ardından savunmasız kalan Shogun güvenli olmadığı düşünüldüğü için Edo’dan Kyou’ya götürülecektir. Gintoki ise gideceği yol boyunca onu korumak için görevlidir.

Shogun suikasti arc’ı manganın 502. bölümünde başlamış(2014 Temmuz) ve 524. bölümde sona ermişti.

//Buna ek olarak Gintama’nın artık alıştığımız ve oralara gidemesek de izlemeyi sevdiğimiz etkinliklerinden biri daha gerçekleşecek. 6 Mart 2016’da “Gintama Hare Matsuri 2016” etkinliği gerçekleşecek. Programda yine klasik olarak eğlenceli sahnelerin canlı seslendirmeleri,açılış kapanış parçalarından konserler ve seiyuular ile sohbet gibi etkinlikler yapılacak tahminen.

Anime Haber
    • By asci
      Gintama 2015 İlk Bölümdeki Japon Politikacı Parodisi ve Kaynağı

Uzun zamandır beklediğimiz Gintama'nın ilk bölümdeki "haykırarak" özür dileme sahnesinin Japon Politikacı Ryūtarou Nonomura'nın düzenlediği bir basın toplantısının parodisi olduğu paylaşıldı.
      Ryūtarou Nonomura,Hyogo Bölgesindeki Kaplıcalar ve turizm için ayrılan kamu fonlarının kötüye kullanılması ve başka şekilde harcanmasının ortaya çıkması üzerine aynı şekilde feryat ederek bir basın toplantısı düzenlemiş ve dikkatleri üzerine çekmişti.Aslında Japonya'da sık sık böyle toplantılar düzenlenmesine rağmen Ryūtarou Nonomura tarzının farklılığı üzerine ün kazanmıştır.

Animede Gin, Nonomura rolünü üstlenir ve filmden sonra tekrar animeye dönmeleri konusunda özür toplantısına başlar.Shinpachi ona ne olduğunu sorduğunda ise patlar ve  elde edilen hasılatlar,konu hakkındaki teşekkürleri ve kızlarla para harcayan takım elbiseli "para babaları" gibi alakasız şeylerle konuyu dağıtmaya çalışır.Burada da para yiyenlere  bir gönderme yapmış,ardından toplantıyı bitirmişti.

Jump personelinin animeyi izlerken şaşkınlık içerisinde kalmasına rağmen editörün yine ruhsuz bir şekilde izlemesi ayrı bir eğlence konusu olmuştu
      Bölüm yayınlandıktan sonra Shonen Jump ve Editörleri,Shokugeki no Soma yazarları ve Gintama eski editörü de resmi twitter hesaplarından konu ile dalga geçmişti
      Gintama eski editörü :"Animeyi izlerken ya bir ruhsal taşkınlık,mutluluk ya da bunu Jump'a kim aldı yoksa ben mi?" diye düşünürdüm.Gerçekten çok iyi olmuş,Dik dur Manabe!(Gintama-Şuanki editör)Animenin devamı içinse kutlarım.

//İzlerken 5-10 saniye ekrana bakarak yine "şu kadar zaman çaldık!" demelerini bekliyordum onun yerine 5 saniye flaşları geldi:)
         Açıkçası biraz sıkıcı bir bölüm bekliyordum ama çok çok eğlenceliydi,sanırım özürleri ciddiymiş:D
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.