Jump to content

Bir Kral, Bir Taht ve Günah Keçisi [İnceleme&Tanıtım]

Önerilen İletiler

Bundan 4 ay önce, yine oturduğum yerde, gözlerimi ekrandan alamayarak, bir yandan "Ne oluyor!" deyip diğer taraftan da gözlerimdeki yaşları almak için mendile uzanıyordum. Kalbim, hızlı hızlı çarparken, dünya ile olan bağlantım kesilmiş, sadece olanları sindirmeye çalışıyor ve böylesine ender bulunan serinin adına tekrardan bakıyordum...

Guilty Crown (Suçlu Kral)

http://www.turkanime.tv/anime-seri/Guilty-Crown

1PLGBG.png

Tür:Aksiyon, Fantazi, Bilim Kurgu, Romantizm

Sitedeki Özeti:

2029 senesinde "Kayıp Noel" isimli tanımlanamayan bir virüs salgınının patlak vermesinden sonra Japonya pek çok ulusun oluşturduğu GHQ isimli bir organizasyonun kontrolü altına girmiştir...

Ohma Shu sağ elinde psişik güçler barındıran 17 yaşında genç bir oğlandır. Bu, "Kralların Kabiliyeti" olarak bilinen gücü arkadaşlarının içinden eşya veyahut silah çıkartabilmek için kullanabilen genç şu ana dek her ne kadar başkalarının başını belaya sokmamak için uğraşmış olsa da "Undertaker" isimli bir örgüte üye, devlete karşı mechalara pilotluk eden Yuzuriha Inori isimli bir kızla tanıştıktan sonra hayatı kökten değişir.

Ana Karakterler:

İnori Yuzuriha: 

NVpZnX.jpg

Egoist grubunun başı, Funeral Parlor grubundaki isyancılardan biridir. Forumda kendisi ile ilgili bir çok konu açılmıştır o yüzden onların emeğini yemek istemiyor ve şu konulara daha fazla bilgi için bakılabileceğini düşünüyorum.

Shu Ouma: 

BXrLGM.jpg

17 yaşında, asosyal, insanların arkadaşlığını sorgulayan bir gençtir... Daha doğrusu İnori ile karşılaşana kadar...

Gai Tsutsugami:

http://media.animevice.com/uploads/1/18405/587954-gai_large.png 

Funeral Parlor grubunun başıdır. İnori ile farklı bir ilişkisi olduğu dedikodusu yayılmıştır.

Değerlendirme:

Hikaye: 10/10 (Belki abartıyor diyebilirsiniz ama puan kırabilecek hiçbir yer bulamadım.Hikaye anlaşılırsa  başlı başına özgünlük koktuğunu fark edebilirsiniz)

Karakterler: 9/10 (Shu, İnori, ana karakterler zaten başlı başına incelenmesi gereken bir kısım. İnori bile, tek başına bir anime konusu olabilir.)

Müzik: 10/10  (Krone, Hill of Sorrow, Bios... Bütün ostleri, op ve edleri mükemmeldir. Burada hepsini paylaştım eğer dinlemek isterseniz.)

Çizimler: 9/10 (1 puanı kırmamın tek sebebi, seride birazcık Fanservice kullanmışlardır. Onun haricinde savaş sahneleri ve geriye kalan her şey çok güzel çizilmiştir.)

Genel: 9.5/10.0

Ölmeden önce izlenmesi gereken animeler sıralamasında iyi bir yeri hak ediyor. 2012'de hangi animelerin çıktığını hepimiz gayet iyi biliyoruz. Bu yüzden, benim tahminim diğerleri tarafından baskılandığı için elde etmesi gerektiği başarıyı tam olarak yakalayamamıştır.Devamının gelmeyecek olması, her ne kadar üzse de, benim içimde hala bir umut var. :)

Bu Kısımdan sonrası Spoiler içerir! İzlemeyenlerin kesinlikle okumamalarını öneririm. 

Hikayenin sonunu anlamam, animeyi bitirdikten sonra bir kaç saat içinde olmuştu. Ben opening değişmeden önceki son mutlu bittiği için, yine aynı şekilde biter diye düşünüyordum. Ama İnori'nin aldığı karar, Shu'nun katlanmak zorunda olduğu karanlık yüzünden görme yetisini kaybetmesi, kısaca o son yaşanan olaylar bir hafta etkisinde kalmama neden olmuştu. Başka bir başlıkta da şu alttaki yazıyı yazmışım:

Guilty Crown'un insanı ele geçirme akımı 3 aşamalıdır:

1. Seni 10 mu 15 mi işte ilk sezon bitene kadar izlettirir mutlu sonu verir mutlu olursun.
2. Sonrasında daha hiçbir şeyin bitmediğini anlar merakla (bir oturuşta bitirir) izler ve O hiçbir animede olmayan mükemmel sonu anlamaya çalışırsın.
3. Anlayabilirsen çoktan etkisine kapılmışsın demektir. Biraz garip hissedersin, hayatı sorgularsın.
3 buçuk : Muzikleri var ya o muzikleri... hala usanmadan bikmadan dinlerim butun ostlerin

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 32
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Bundan 4 ay önce, yine oturduğum yerde, gözlerimi ekrandan alamayarak, bir yandan "Ne oluyor!" deyip diğer taraftan da gözlerimdeki yaşları almak için mendile uzanıyordum. Kalbim, hızlı hızlı çarparke

Hiç abartmıyorum bu animeyi 3-4 kez hiç sıkılmadan izlemişimdir. Hele ki 15. bölümden sonrası beni benden alıyor :D İşte 15. bölümün sonraları ve animeyi daha da güzelleştiren sahne ! (Animeyi izlemey

İzledikten sonra uzunca bir süre etkisinde kalmıştım. Hatta hala müziklerini dinlerken sahneleri gözümde canlandırıp bir tuhaf oluyorum. Çok iyi anlatmışsın gerçekten ellerine sağlık ^.^

Hiç abartmıyorum bu animeyi 3-4 kez hiç sıkılmadan izlemişimdir. Hele ki 15. bölümden sonrası beni benden alıyor :D
İşte 15. bölümün sonraları ve animeyi daha da güzelleştiren sahne ! (Animeyi izlemeyenler bakmasın)

http://www.youtube.com/watch?v=VAQ-cshx7Hw

Değerlendirmelerine kesinlikle katılıyorum :)
- Sade, açıklayıcı ve güzel bir inceleme olmuş. Eline, emeğine sağlık.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hiç abartmıyorum bu animeyi 3-4 kez hiç sıkılmadan izlemişimdir. Hele ki 15. bölümden sonrası beni benden alıyor :D

İşte 15. bölümün sonraları ve animeyi daha da güzelleştiren sahne ! (Animeyi izlemeyenler bakmasın)

http://www.youtube.com/watch?v=VAQ-cshx7Hw

Değerlendirmelerine kesinlikle katılıyorum :)

- Sade, açıklayıcı ve güzel bir inceleme olmuş. Eline, emeğine sağlık.

Yorumun için teşekkür ederim. :) Yalnız ben bir kez izledikten sonra bir daha izleyemedim. Garip hissettim nedense bende bilmiyorum :)

O sahne ile ilgili (Spoiler içerir)

Bende nerde anime psikopatlaşmaya başlamıştı diyorum. O sahnede kendi kendime yarım saat küfretmişimdir. Zaten ondan sonra olanları tek oturuşta bitirmiştim.

Edit: Bu arada imzanı değiştirdiğini yeni gördüm  :D Akşama imzama bak istersen :P

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben Guilty Crown 'u çıktığı günden beridir "En kral anime" diyerek millete önermişimdir. İşin kötü tarafı Guilty Crown 'u herkes anlayamaz ve herkes sevemez ki ben gayet net anladım. Hatta bittikten bir süre sonra internette (Türkçe, ingilizce, japonca v.s.) 2. sezon çıkar mı, çıkacak mı diye araştırdım ki halen daha araştıran bir insanım. Ama Guilty Crown bana bir kere daha her güzel şeyin bir sonunun olduğunu gösterdi. Böyle bir konu açtığın için cidden tebrikler ve teşekkürler. 

İşin bir kötü tarafı daha var ve oda o kadar bağımlılık yaptı ki aklıma sahneleri geldikçe tekrardan indirip, tekrardan izliyorum ve sonra tekrardan siliyorum.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben Guilty Crown 'u çıktığı günden beridir "En kral anime" diyerek millete önermişimdir. İşin kötü tarafı Guilty Crown 'u herkes anlayamaz ve herkes sevemez ki ben gayet net anladım. Hatta bittikten bir süre sonra internette (Türkçe, ingilizce, japonca v.s.) 2. sezon çıkar mı, çıkacak mı diye araştırdım ki halen daha araştıran bir insanım. Ama Guilty Crown bana bir kere daha her güzel şeyin bir sonunun olduğunu gösterdi. Böyle bir konu açtığın için cidden tebrikler ve teşekkürler. 

İşin bir kötü tarafı daha var ve oda o kadar bağımlılık yaptı ki aklıma sahneleri geldikçe tekrardan indirip, tekrardan izliyorum ve sonra tekrardan siliyorum.

2. Sezonu cikma olasiligi yok denecek kadar az. Cunku anime bildigim kadariyla light novel adaptasei ve light noveli nereye kadar anlatiyor, bu olaylardan sonrasida devam ediyor orada pek bilemiyorum.

Ama surekli izlersen eski buyusunu kaybeder :) bence ona benzer bir kac tane anime var onlara basla, black bullet falan :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

2. Sezonu cikma olasiligi yok denecek kadar az. Cunku anime bildigim kadariyla light novel adaptasei ve light noveli nereye kadar anlatiyor, bu olaylardan sonrasida devam ediyor orada pek bilemiyorum.

Ama surekli izlersen eski buyusunu kaybeder :) bence ona benzer bir kac tane anime var onlara basla, black bullet falan :)

2. sezonu çıkma ihtimali az değil, yok. Çünkü dediğin gibi novel 'den yapılmış bir anime ve çıkalıda fazlasıyla oldu bu yüzden dahada çıkmaz diye düşünüyorum ki öyle de zaten.

Benim sürekli izleme nedenim animelere dahada bağlanma isteğim, sürekli dediysemde senede iki , üç defa yani o kadarda fazla değil :)

Ona benzer bi sword art online yakındı, onun haricinde ona yakın bir anime bilmiyorum. Ya izlememişimdir yada listemde izleyeceklerimin arasındadır :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

2. sezonu çıkma ihtimali az değil, yok. Çünkü dediğin gibi novel 'den yapılmış bir anime ve çıkalıda fazlasıyla oldu bu yüzden dahada çıkmaz diye düşünüyorum ki öyle de zaten.

Benim sürekli izleme nedenim animelere dahada bağlanma isteğim, sürekli dediysemde senede iki , üç defa yani o kadarda fazla değil :)

Ona benzer bi sword art online yakındı, onun haricinde ona yakın bir anime bilmiyorum. Ya izlememişimdir yada listemde izleyeceklerimin arasındadır :)

Birinci favorim Sao ikinciside Guilty Crown zaten. :) 

Buna yakın (C Money of control of soul and bişey bişey bende hatırlamıyorum) o güzeldi. Btoom var benzeyen ama bana göre değil.  :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.