Jump to content

Türkçemize kazandırılan "Manga"lar !

Nerissa

Önerilen İletiler

Okumak istiyorum diyenler kafayı mı yedi zaten internetten okuyosunuz 2 gün önce hellsing ve naruto yu ankarada atlantis de ki kitap evinde gördüm kitap başı 15 tl ve içinde 6 bölüm falan var tersten açıp okuması çok değişime gelio baktım bazı sayfalar renkli internettekinin aynısı full renklendirip koysalar belki alırım çünkü internette zaten beleşe okuyoruz niye bide para verip alalım ki japonyada dergi var adamlar  alırlar zaten naruto fanıysa her yeni bölüm perşembe gelio perşembe günü alırlar sadece dergiyi perşembe günü gelen diğer mangalarıda okurlar ki bence her gün alırlar

bu arada tek bi dergi yok biliyosunuz shonen jump dan bahsediyorum.  ben japonya da yaşasam hergün alırım çokda pahalı değildir herhalde milyonlarca kişi alıyor bizim aldığımız dergiler gibi 5 tl flndır :D  

5 tl olsa bile ayda 150tl en iyisi ne dergi ne de kitabını alalım internetten beleşe okuyalım bu arada naruto nun cildini gördüm bir cilte 8 -16 arası bölüm birinde 17 - 26 dı birinde 8 diğerinde 9 bölüm var 9 bölümün sayfası daha fazla fiyatı aynı bi anlamadım bu işten :O

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 37
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Biz anime tutkunlarının çok iyi bildiği gibi hemen hemen her anime aslında "manga"dan doğar kısaca mangaları animelerin atası olarak da tanımlayabiliriz.. ^_^ .Günümüzde bir çok manga sitesi bu işe gö

Bunlarda benim göz bebeklerim  :wub:  7-8 koli hepsi orjinal kitabım olmasına rağmen mangalarıma ayrı bir özen gösteriyorum.   B)  B) 

Canım internetten sipariş verebilirsen ( kredi kartı olmak zorunda değil ptt den çekde oluyor) ben 4 yıldır okuoku dan alıyorum hem güvenli hemde gayet ilgililer tavsiye ederim sanada :)

Acaba Manga sonuna kadar çevrildi mi? Eskiden MangaTürk te vardı 47. bölüme kadardı kadar devamı çevrilmemişti şuan MangaTürk kapatılmış olsa bile devamını kimse çevirmedi...  :wacko: Acaba Akılçelen sonuna kadar çevirdi mi?

Canım her ay çevriliyor, şu ana kadar akılçelen hiç yarım bırakmadı manga sorun olucağını sanmam :) shoujo no sekai çeviriyordu 40 bölüm kadar çevrilmişti ama o da durdu çok uzun zamandır,...

Kitap koleksiyonumuza mangada eklemek ayrı bir zevk :)

Okumak istiyorum diyenler kafayı mı yedi zaten internetten okuyosunuz 2 gün önce hellsing ve naruto yu ankarada atlantis de ki kitap evinde gördüm kitap başı 15 tl ve içinde 6 bölüm falan var tersten açıp okuması çok değişime gelio baktım bazı sayfalar renkli internettekinin aynısı full renklendirip koysalar belki alırım çünkü internette zaten beleşe okuyoruz niye bide para verip alalım ki japonyada dergi var adamlar  alırlar zaten naruto fanıysa her yeni bölüm perşembe gelio perşembe günü alırlar sadece dergiyi perşembe günü gelen diğer mangalarıda okurlar ki bence her gün alırlar

bu arada tek bi dergi yok biliyosunuz shonen jump dan bahsediyorum.  ben japonya da yaşasam hergün alırım çokda pahalı değildir herhalde milyonlarca kişi alıyor bizim aldığımız dergiler gibi 5 tl flndır :D

5 tl olsa bile ayda 150tl en iyisi ne dergi ne de kitabını alalım internetten beleşe okuyalım bu arada naruto nun cildini gördüm bir cilte 8 -16 arası bölüm birinde 17 - 26 dı birinde 8 diğerinde 9 bölüm var 9 bölümün sayfası daha fazla fiyatı aynı bi anlamadım bu işten :o

sinanorfb eğer herkes senin gibi düşünseydi şayet Türkiyede hiç bir zaman manga çevrilmezdi :) Örn bir kit. orj. fiyatı 20 tldir. ama korsanda 5 tl ye kadar bulabilirsin ama orj. alanlar olmasa o kit. korsanı dahii çıkmazdı. Ayrıca hem manga hemde bunun öncesinde bir kitap sever olarak netten okunan hiç bir dergi , kitap,manganın elinizde tutup karıştırmak  onun kokusunu içimize çekmek ve kitaplığında yerini alması kadar güzel bir duygu yoktur. Bilgisayar başında okuduğun mangayla kütüphanende bulunan gerçek manga arasında fark vardır.

( + eğer netten indirimlerini takip edersen 7 tl ye fln bulmak mümkün örn ben o fiyata aldım  B)  B) )

:wub:  :wub:  :wub:  :wub: 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...

ulan ben de türkçemize kazandırılan mangalar diyince dilimize giren manga isimleri gibi absürd bişey anladım.

böyle mesela "Bugün denizde pokemon yaptık." veya "Benim babam Fairy Tail." veya "Dün kitap okurken benim kokoro doki doki oldu." gerçi sonuncusu ile manganın ne alakası varsa.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ulan ben de türkçemize kazandırılan mangalar diyince dilimize giren manga isimleri gibi absürd bişey anladım.

böyle mesela "Bugün denizde pokemon yaptık." veya "Benim babam Fairy Tail." veya "Dün kitap okurken benim kokoro doki doki oldu." gerçi sonuncusu ile manganın ne alakası varsa.

daha kafanın mükemmel olmsa için erken sayılmaz mı o.O furkan abi (isim buyydu dimi asdfg :D )

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.