Jump to content

Önerilen İletiler

424px-Sakasama_no_Patema.jpg

Anime Adı: Sakasama No Patema ( Tepetaklak Patema)

Anime Türü: Bilim-Kurgu, Movie

Bölüm Sayısı: 1

Yapım Yılı: 2013

Konu - Hikaye

Anime, yeraltında ve tünellerle dolu bir dünyada geçiyor. Karanlık ve dar olmasına rağmen insanlar koruyucu kıyafetler giyerek hayatlarını mutlu bir şekilde sürdürürler. Patema, yeraltı köylerinden birinin prensesidir ve tünelleri incelemeye bayılır. “Danger zone” adındaki bir bölge köy halkı tarafından yasaklanmış olmasına rağmen Patema merakına yenik düşüp gitmeye karar verir. Böylelikle Patema'nın hikayesi başlamış olur.

Tanıtım Video

Genel Yorumum:

Öncelikle bu Movie'nin tanıtım niteliğinde 4 bölümcük bir animesi mevcut. Fakat boşuna zaman öldürmeyin derim. Zaten izleyeceğiniz 4 bölüm animede ki ilk 15 dakikayı oluştuyor.

Movie türünü seven kişiler için ortalamanın üzerinde bir anime. İzleyiciye bazı bölümler zorlama gelebilir fakat konusu itibariyle öyle bir sarıyor ki, anime sizi tatmin etmesini biliyor.

Müzik:

Animede açılış müziği yok. Anime biterken girilen müzik var sadece. Oda öyle yerinde giriliyor ki, sözleri de o kadar anlamlı ki animeyi yüzünüzde bir gülümsemeyle bitiriyorsunuz. Hatta yorum yazarken müzik size eşlik edebiliyor. ( Bende öyleydi en azından :) )

Karakterler:

00-top.png

Animede çok fazla insan yok açıkcası.

2 tip insan var biri normal diğeri tepetaklak olan insanlar.

Hoş kime göre yada neye göre bu terslik oda ayrı bir tartışma konusu.

Animeyi, adını da veren Patema ve bir kaza sonucu karşılaştıkları Age'nin kısa süreli derin bağları oluşturuyor. Patema'nın Cesur ve merakı göze çarpan ilk özellikleri, Age bulunduğu düzeni benimsemeyen bir tip. İkilinin en büyük ortak noktaları yaşadığı yeri sevmemeleri.

İzlenebilirlik:

Herkeste aynı tadı vermeyebilir tabi. ama bana göre ortalamanın üstünde. İzleyenlerin pişman olmayacağından eminim. Türünün hakkını veren, İzleyiciyi ters köşeye yatıran bir anime. Anime çevirmen eray.gns katkılarıyla 3n4bL3 tarafından Türkanime.tv sitesine de yüklenmiş bulunmaktadır. Patema ve Age arasındaki o güven eminim herkesi memnun edecektir.

İlk tanıtım animem kendileri. Umarım daha önce açan olmamıştır.

Ve izlemeyi düşünürseniz umarım benim kadar keyif alırsınız.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 5 hafta sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.