Jump to content

4 ay önce çizdigim resimi yeniden çizdim

xxibmadoka
 Share

Recommended Posts

Yüz bakımından ilk resmi daha çok beğendim ama ikinci resimde diğer kısımlarda çok ilerleme göstermişsin tebrikler. :D

Edit: Birinci resimde ki kızın kafasını 2. resimde ki kızın vücuduna koyarsak... PERFECT.

soruyormusun bide:) aşırı ilerlemişsin tebrik ederim

Yüz bakımından ilk resmi daha çok beğendim ama ikinci resimde diğer kısımlarda çok ilerleme göstermişsin tebrikler. :D

Anatomi olarak 2. çizim daha iyi ama 1. çizim de duygu daha yoğun. Bu yüzden ikisi arasında bir seçim yapsaydım 1. çizimi seçerdim sanırım. :)

Anime, manga, çizgi roman, illüstrasyon, storyboard, karikatür vb. karakter yahut tip çizimlerinde anatomi aranmaz. İyi bir çizer olmak için anatomi bilmek şarttır ancak kişisel olarak bu eleştiriye katılmadığımı belirtmek istiyorum. Çizilen şey desen değil çünkü. Hemen bir örnek vereyim, aşağıdaki sahnede Muten Roshi'nin nasıl çizildiğine bakınız. Ayaklar o kadar küçük olmaz, asayı tutan eldeki başparmak o kadar kemiksiz ve yuvarlak görünmez, vücut oranları daha değişik olur, baş o kadar büyük olmaz filan. Ama bu eleştiriler tümden geçersiz, çünkü bu zaten gerçekçi olması amacıyla çizilmedi. Dikkat ederseniz baş/beden oranını 1/5 olarak tutmuşlar. Yani çocuk anatomisi. Goku ve Krillin ise neredeyse 1/2,5 veya 1/3. Bu, izleyicide sempati uyandırır. Çizilen şeyi sevimli bulmasını sağlar.

RoshiKuririnGokuMilkDeliveryLog.png

Umarım meramımı anlatabilmişimdir.

yorumlariniz için çok tesekkurler arkadaslar ^_^ 

Karar veremedim ikisi de güzel :) Yalnız bunu elde mi çizdin? Ben ilk gördüğümde bilgisayardan yaptın sanmıştım ama etiketlerde marker ı görünce fark ettim  :D

evet elimle cizdim boyuyorken copic marker kullandim ^^ 

ben ilkini daha çok beğendim sadece omuzları geniş olmuş biraz :D duygu dolu olması dedikleri gibi daha iyi

Kesinlikle geliştirme göstermişsin :) Sadece 1.resimdeki yüz ifadesi daha duygu dolu :)

Bence de çok ilerlemişsin, ikincisinde vücut hatlarını falan daha iyi yapmışsın, çok güzel olmuş.. :)

Tesekkurler ^_^ ayrica haklisiniz 2.cisi biraz duygusuz nemrut zombi olmus xD