Jump to content

Game of Thrones Tartışma

Misafir Leffwn

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 131
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Sezon 4 8 bölümde...Dizi kendi içinden birsürü spoiler verdi :D benim gibi spoiler yemiş veya kitabı okumuş olanlar anlamıştır... Bölüme gelirsek açıkası o kadar çok iyi adam harcandı ki ve büyük olas

Dikkat Spoiler!    

Posted Images

bu sezon cidden diğerlerinden çok daha kötü ilerliyor be.

Bran'i bi kere göstermediler. 8 bölümdür Arya yerinde sayıklıyor. Tyrion anca Khaleesi'ye ulaşabildi, 8 bölüm sürdü. Jamie Lannister da aynı şekilde, 2 bölümlük materyali 8 bölüme yaymışlar, ayıp ya.

bitek bu bölüm güzeldi, öncesinde sanki bazı olaylar hariç vakit geçirmek için yapmışlar gibiydi. valla hiç tatmin olmadım bu sezon, şu son 2 bölümde çok şey bekliyorum.

edit: Cersei'nin düştüğü hallere de sevindiğimi eklemek istiyorum huehuehueheuehueh

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bu sezon cidden diğerlerinden çok daha kötü ilerliyor be.

Bran'i bi kere göstermediler. 8 bölümdür Arya yerinde sayıklıyor. Tyrion anca Khaleesi'ye ulaşabildi, 8 bölüm sürdü. Jamie Lannister da aynı şekilde, 2 bölümlük materyali 8 bölüme yaymışlar, ayıp ya.

bitek bu bölüm güzeldi, öncesinde sanki bazı olaylar hariç vakit geçirmek için yapmışlar gibiydi. valla hiç tatmin olmadım bu sezon, şu son 2 bölümde çok şey bekliyorum.

edit: Cersei'nin düştüğü hallere de sevindiğimi eklemek istiyorum huehuehueheuehueh

bu sezon çok sıkıcydı aynen. bu kadar yavaş ilerlemesinin sebebi çok fazla karakterden anlatıyor hikayeyi. tyron,sansa arya, jon,cercei,jamie,sam. hikayeyi bunların gözünden izleyip durduğumuz için varmak istenen yere varamıyoruz bir türlü. bu bölüm efsaneydi yalnız hakkını vermek lazım. miğfer dibi savaşı izliyo gibi izledim :D heran bran gelcek diye bekledim ama gelmedi deyyus. daha ejderhayı bulamadı herhalde. arya'nın ilerleyiş hızı normal bence eğitim alıyor ve bu eğitim yıllar sürebilecek bi eğitim 2 haftada yüzsüz adam olamazsın. daha dövüş eğitimini hiç almadı bile. yaptıkları hata herşeyi ayrıntılı göstermeleri. ben yönetmen olsam arya o kapıdan girdikten sonra bi durdururum 2 sene sonra tam tekmilli yüzsüz adam olarak çıkartırım izleyici karşısına. aradaki eğitimi izleyiciye göstermenin alemi yok.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bu sezon çok sıkıcydı aynen. bu kadar yavaş ilerlemesinin sebebi çok fazla karakterden anlatıyor hikayeyi. tyron,sansa arya, jon,cercei,jamie,sam. hikayeyi bunların gözünden izleyip durduğumuz için varmak istenen yere varamıyoruz bir türlü. bu bölüm efsaneydi yalnız hakkını vermek lazım. miğfer dibi savaşı izliyo gibi izledim :D heran bran gelcek diye bekledim ama gelmedi deyyus. daha ejderhayı bulamadı herhalde. arya'nın ilerleyiş hızı normal bence eğitim alıyor ve bu eğitim yıllar sürebilecek bi eğitim 2 haftada yüzsüz adam olamazsın. daha dövüş eğitimini hiç almadı bile. yaptıkları hata herşeyi ayrıntılı göstermeleri. ben yönetmen olsam arya o kapıdan girdikten sonra bi durdururum 2 sene sonra tam tekmilli yüzsüz adam olarak çıkartırım izleyici karşısına. aradaki eğitimi izleyiciye göstermenin alemi yok.

ya mesela Arya'yı öyle devamlı göstermek yerine Khaleesi'nin şehrine daha çok önem verilebilirdi. veya Tyrion'u Khaleesi'nin yanına daha hızlı götürüp o kısımdan ilerlenebilirdi. ne bileyim, saçma saçma aynı şeyleri izlettiler kaç bölüm. bi de ilk bölümlerde her bölüm en az 10-15dk Stannis ve tayfasının Jon Snow'u ikna etmeye çalışmasını izledik, sonra ikna edemeyip gittiler. Jamie Lannister sezon boyu nerdeyse hiç bişey yapmadı, 2 bölüm önce Dorne'a ulaştı da bi görebildik elemanı. Varys'i de hiç göstermediler. Bran'in hiç gösterilmemesinden bahsetmiyorum bile :D

bu bölüm cidden güzeldi, 7 bölüm boş boş izledikten sonra bu bölüm çok iyi geldi :D o kızdan Jon Snow'un yeni manitası olmasını bekliyodum, öldürdüler :(

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bu sezonun beni de heyecanlandırmadığı doğru,geçen bölümün sonunda Cersei'nin düştüğü hal ile bu bölümdeki savaş dışında bu sezon çok fazla hoşuma giden bir şeyler geçmedi.Ama onların açısından bakmak gerekirse şu da var,kaliteli dizi yapmaya çalışıyorlar ve kitap çok ağır çıkıyor, bu sezon bile normalde kitapta geçmeyen şeyler çıkacakken bir de sezonun böyle uzatmalı bölümler haricinde çıktığını düşünün,seneye izleyecel malzeme zor bulurdul.Ben dizinin FMA nın ilki gibi başlayıp sonradan alakasız devam etmesindense kitaba oldukça sadık kalıp yavaş ilerlemesinden yanayım.Ejderha geçen bölüm kuzeye daha yeni gidiyordu,ulaşması mümkün değil.Ejderhacamları orada kaldı ne bok yicekler acep,Valyrian çeliği demek buzkrallara işliyor bak orada coştum ben wuhu

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Brandon Stark zaten bu sezon hiçbir şekilde ortaya çıkamaz. Diğer kitapta ortaya çıkıyor zaten.

Bu sezondan ben de tat alamıyorum fakat farkı var. Kitapla doğru dürüst alakası yok. Şöyle sayayım:

Koskoca Dorne kısmını batırıp bir de Jaime gibi bir karakteri toptan değiştiriyorsun. 

Arya kısmına sözüm yok, tek kitabı andıran kısım orası olsagerek. 

Jorah ve Tyrion'un Valyria'dan geçmesi nedir ya qwRSA:F:SDGWQ:QSDaSF:DSGfds hatırladıkça kahkaha atıyorum.

Cersei tamam yine eziliyor ama bu kadar ezilmeyen bir karakter. Ciddi ciddi Cersei gibi asil bir karakterin kendisini bu kadar ezik duruma düşüreceğini düşünen var mı?

Bu bölüm ayrı bir berbattı, gereksizdi, saçmaydı. En azından PJ kadar hikayeyi batırıyorlar biliyoruz da, Akgezenleri düzgün yapmışlar, ona şükür. Bu arada Jon Snow ile 1v1 atmaları da ayrı bir fenaydı.

Cidden sadece diziyi izleyip "yha jaime çk pasf kaldı çk skıcı bu szon bran yk mu .s.s.s.s." demek gülünç bir durum. Dediğim gibi, artık diziden en küçük bir beklentim yok.

Arkadaşlar bu sezonun beni de heyecanlandırmadığı doğru,geçen bölümün sonunda Cersei'nin düştüğü hal ile bu bölümdeki savaş dışında bu sezon çok fazla hoşuma giden bir şeyler geçmedi.Ama onların açısından bakmak gerekirse şu da var,kaliteli dizi yapmaya çalışıyorlar ve kitap çok ağır çıkıyor, bu sezon bile normalde kitapta geçmeyen şeyler çıkacakken bir de sezonun böyle uzatmalı bölümler haricinde çıktığını düşünün,seneye izleyecel malzeme zor bulurdul.Ben dizinin FMA nın ilki gibi başlayıp sonradan alakasız devam etmesindense kitaba oldukça sadık kalıp yavaş ilerlemesinden yanayım.Ejderha geçen bölüm kuzeye daha yeni gidiyordu,ulaşması mümkün değil.Ejderhacamları orada kaldı ne bok yicekler acep,Valyrian çeliği demek buzkrallara işliyor bak orada coştum ben wuhu

Buzkral ne abi siz ciddi misiniz ya? ahasdjkgdghsddjashg 
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Misafir nemesiss

Pek cok yazanin aksine ben yeni sezonu begendim. Hatta bir onceki sezona gore kat ve kat daha cok sevdim. Kitabini okumadigim icin olaylarin nasil gelisecegi hakkinda tam net bir bilgimde yok fakat simdilik gormek istedigim sahneleri *nihayet* gormeye basladim diyebilirim. Eski tadini geri kazandi benim icin

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.