Jump to content

Aegisub karakter hatası

Salkin

Önerilen İletiler

Merhaba arkadaşlar. Son birkaç gündür aegisub programında japonca karakterler ve tag işaretleri(*), kare olarak görünüyor. Önceleri kapatıp açınca düzeliyordu ama sonradan sürekli hale geldi.

1_by_salkin0-d7kvscs.png

Nasıl düzeltileceğini bilen birisi yardım edebilir mi?

Not: Konunun yerini bilemedim. Yanlış yerdeyse kusura bakmayın.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yardımı olacaksa başka bir şey önerebilirim, visual novel oynamak için kullanıyorum. 

Bilgisayarının dilini Japonca gibi gösterip türkçe kullanmaya devam edebiliyorsun. Bende bütün karakterler tam olarak gözüküyor.

Alttaki sitedeki yönlendirmeleri kullanarak japonca yapabilirisn. Sonra istediğin zaman geri değiştirirsin. 

http://www.7tutorials.com/changing-display-language-used-non-unicode-programs

Edit: Benden önce Arda zaten yazmış, benim dediğim bambaşka bir şey haberin olsun, gerekte yokmuş demekki.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Yardımı olacaksa başka bir şey önerebilirim, visual novel oynamak için kullanıyorum. 

Bilgisayarının dilini Japonca gibi gösterip türkçe kullanmaya devam edebiliyorsun. Bende bütün karakterler tam olarak gözüküyor.

Alttaki sitedeki yönlendirmeleri kullanarak japonca yapabilirisn. Sonra istediğin zaman geri değiştirirsin. 

Edit: Benden önce Arda zaten yazmış, benim dediğim bambaşka bir şey haberin olsun, gerekte yokmuş demekki.

Benim ki de sadece bir öneri :o

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Resimde gösterdiğim yere tıklamayı dene :)

rLaV4P.png

@SiyahBeyaz senin yöntemini denemiştim işe yaramadı.

@Kaxell çok sağol, söylediğin yöntem işe yaradı. Ama diğer programlarda sorun çıkarır mı?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@SiyahBeyaz senin yöntemini denemiştim işe yaramadı.

@Kaxell çok sağol, söylediğin yöntem işe yaradı. Ama diğer programlarda sorun çıkarır mı?

Yardimci olabildiysem onemli degil. Ben kullaniyorum hic bir sorun yok, yalniz bazi programlarda japonca yazi gorebilirsin, eger cok rahatsiz ederse turkiyeye gecmeni oneririm.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.