Jump to content

Manga Akademisi: Bölüm 2 Çıktı! + Sorularınız&Sorunlarınız

Kaxell

Önerilen İletiler

ben yüz çizimi çalıştım göz çizimide ölçüleri kullanarak kendi kafamdan göz  çizmeyi deneyince daha iy oldu bana dah uygun bir stil bulmak iyi oluyormuş ağız içinde geçerli ama halen göz bebeklerinin baktığı yön flan pratiğe ihtiyacım var ama bundan bir hafta öncesine kadar bunu bile çizemiyordum :D

bunda çizdiğim daire ve kafa  yüz için biraz büyük kalmış gibi ağız ve gözü belkide sadece gözü birazdaha büyük çizmem gerektiğini düşünüyorum  göz bebekleri farklı yönlere bakıyor o smetri yapma skıntımdan antremanla kurturulurum gibi geldi  ama en büyük sıkıntım galiba saç saçları ilk basit havalı bişi yapıyım derken aa iyi olmadı burayada flan dedim saçlar orman kaçkınına döndü  bunlar dışında sizin de görüşlerinizi almak istedim bu ilk yüz çizim denemem :D sizin eleştirilerinizle daha iyisini çiziceğim :)

gj45EL.jpg

bu arada mürekeplendirmede genelde tek çizgi ile kullanmaya çalışıyorum ama   düzgün olmuyor gibi farkettiyseniz kurşun kalem gibi kullandım o yüzden düzgün dumadı mürekkeplendirirken nasıl ir yol izlememi önerirsiniz ?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 84
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Sıfırdan Başlayanlar İçin Manga Akademisi: Bölüm 1 (8.52 Mb) İndirme Linki /Alternatif: TIKLA Sıfırdan Başlayanlar için Manga Akademisi:  Bölüm 2  (7.20 Mb) İndirme Linki    /Alternatif: TIKLA

Bu bir TürkAnime.TV projesidir. Ertuğrul arkadaşım benimde ustam olan ve çizmeyi ondan öğrendiğim amerikalı mangaka Mark Crilley'in "Mastering Manga with Mark Crilley" kitabını çevirecek ve bende kull

konu sabitlendi  B) ilk defa konu sabitliyorum  :ph34r:   asıl bizler emekleriniz için teşekkür ederiz  ^_^

ben yüz çizimi çalıştım göz çizimide ölçüleri kullanarak kendi kafamdan göz  çizmeyi deneyince daha iy oldu bana dah uygun bir stil bulmak iyi oluyormuş ağız içinde geçerli ama halen göz bebeklerinin baktığı yön flan pratiğe ihtiyacım var ama bundan bir hafta öncesine kadar bunu bile çizemiyordum :D

bunda çizdiğim daire ve kafa  yüz için biraz büyük kalmış gibi ağız ve gözü belkide sadece gözü birazdaha büyük çizmem gerektiğini düşünüyorum  göz bebekleri farklı yönlere bakıyor o smetri yapma skıntımdan antremanla kurturulurum gibi geldi  ama en büyük sıkıntım galiba saç saçları ilk basit havalı bişi yapıyım derken aa iyi olmadı burayada flan dedim saçlar orman kaçkınına döndü  bunlar dışında sizin de görüşlerinizi almak istedim bu ilk yüz çizim denemem :D sizin eleştirilerinizle daha iyisini çiziceğim :)

gj45EL.jpg

bu arada mürekeplendirmede genelde tek çizgi ile kullanmaya çalışıyorum ama   düzgün olmuyor gibi farkettiyseniz kurşun kalem gibi kullandım o yüzden düzgün dumadı mürekkeplendirirken nasıl ir yol izlememi önerirsiniz ?

gördüğüm noktaları maddeler halinde yazayım

1- Gözler yüze göre küçük kalmışlar ve gözlerin arasında daha çok mesafe olmalı.

2- Çene çizimi iyi ama yanak çizgilerini alın bölgesine doğru götürürken açıyı daha dar almalısın. Alın çok geniş olmuş ve bu saç çiziminide etkilemiş.

3- Saç çizimi genelde çok zordur. Heleki havalı bir saç çizmek istediğinde baya bir uğraştırır. Saçlar için ayrıca çok pratik yapmak lazım. Ama ilk çizimine göre biraz dağınıkta dursa saç çizimin kötü değil, geliştirebilirsin.

4- Kulakların hem kepçe kısmını hem kulak memesi kısmını aynı oranda çizmek doğru değil. Kepçe kısmı daha büyük olur alt kısmı ona göre daha ince olur.

5- Mürekkepleme konusunda, eğer sağ elinle çiziyorsan tek çizgi halinde kağıdın sol tarafından mürekkeplemeye başlamalısın. Yaparken suratı aklından iki parçaya böl. Solunda kalan tarafı aşağıdan yukarıya tek seferlik çizgilerle mürekkeple, sağında kalan tarafı ise yukarıdan aşağıya doğru tek seferlik çizgilerle mürekkeple daha güzel bir sonuç alacaksın ama manga akademisi çalışmamızda daha mürekkeple bölümüne baya var onun için çok acele etme bence.

6.- Son olarak boyun çizimin orantılı değil. Attığım bu Manga Akademisi 1. böümden boyun, çene ve kulak için faydalı olabilecek pratik bilgileri çiziminde izlersen oranları çok daha iyi olan bir çizim yakalayabilirsin. Başlangıç olarak hiç fena değil emin ol. ağız, burun ve çene çizimlerin güzel olmuş. Yeterli pratikle çok daha iyi çizim yapabilme potansiyeline sahipsin.

q9mlN5.jpg

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1 veya 2 gün değilde neden 1 hafta?

Öyle bir karar aldık. Sonuçta önceliğimiz TürkAnime TV dergisi. Sadece insanların kolayca indirebilmesi için linki koyuyoruz. :D

Bu arada 2. Bölümü tamamladık. Ağustos Ayı E-dergi sayısıyla beraber  karşınızda olucaktır. :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.