Jump to content

Mahouka Koukou no Rettousei Terminoloji ve mini-wiki/Tanıtım(2. Kez Güncellendi)

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 586
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Forumda tanıtım konusu açılmasına rağmen, favori serime bilgilendirme ve mini-wiki tarzı bir konu yapmak istedim. Animede atlanılan ve bu yüzden anlaşılmayan bazı yerler için atlanılan kısımları da ya

Uzun bir aradan sonra Volume 4 Chapter 10 ÇOK KISA Özeti(Masaki vs Tatsuya):   Gecikme için yeniden özür dilerim  :beg-onion-head-emoticon: bu chapter gerçekten uzundu ve maçla alakalı olmaya

18) 100 iletisini doldurmayan üye Anime Genel - Geyik,  Manga Genel - Geyik, Sohbet / Konu Dışı ve bu genel bölümlerin alt bölümlerine konu açamaz. Açarsa yetkililerin ihtarsız konuyu kapatma yetkisi

Volume 3 Chapter 6 kısa özeti:

Chapter 6

(Tatsuya yarışma için mühendisliği kabul ettikten sonraki (yarışma günü) gün. İlk yarışmacı Mayumi)

Tatsuya gece haberi aldıktan sonraki güne sorumlu olduğu yarışmacıların hepsinin psion özelliklerini ezberliyor (Bu bilgiler CAD kalibrasyonu için gerekli).

İlk yarışma Mayumi'nin ve Tatsuya bundan sorumlu. Maçtan önce Mayumi'ye birkaç esneme hareketinde yardım ediyor. Bu arada 3. sınıflardan teknik eleman olan biri gelip diğerlerini kendisinin halledeceğini, Tatsuya'nın sadece Mayumi'yle ilgilenmesi gerektiğini söyleyip gidiyor. Mayumi'de maça gidiyor.

Bu seferki yarışma "Crowd Ball". Neredeyse tenisle aynı. Farklı yanı ise maç 3 dakika sürüyor ve her 20 saniyede 1 top daha ekleniyor. Mayumi fazla hareket etmeden saf büyü gücünü kullanarak oynamaya başlıyor. Kullandığı büyü "Multiple Bounce". Gelen topu geldiği yöne, gelme hızını arttırarak fırlatan bir büyü. Dezavantajı topun atılacağı yönün belirlenememesi; ve topun geliş hızının az olması durumunda geri gönderme hızı da düşeceğinden topun karşıya geçememe ihtimali. Yani topa kendisi hız vermiyor, sadece olan hızını katlayan bir büyü. Ama sadece bu büyüyü kullanarak topların kendi sahasını 20 cmden fazla geçmesine izin vermeden maçı bitiriyor Mayumi. Tatsuya'nın yanına kısa bir mola için geldiğinde Tatsuya rahat olabileceğini, sonraki raundda rakibin çekileceğini söylüyor. Nedeni de aşırı büyü kullanımından psion yorgunluğu. Bunu sadece uzaktan bakarak anlayabilmesinden şüpheleniyor Mayumi (Bu gizemli güçleri yakında çıkacak ama o zamana kadar biraz daha meraklanın :). Ama sonraki raund Tatsuya'nın dediği gibi rakip maçtan çekiliyor.

Sonraki maç için CAD bakımını yapmaya gidiyorlar. Tatsuya Mayumi'nin anlık durumuna bakmadan bakıma başlayınca Mayumi nedenini soruyor. Tatsuya da durumunu makineyle kontrol etse bile bunu makineye işlemek için yeterli zaman olmadığını, şimdilik sadece "bakarak" kalibrasyon yapacağını söylüyor.

Mayumi diğer maçta fark edilebilir bir performans artışı görünce maç biter bitmez (Kazandığını söylememe gerek yoktur sanırım. 10 aileden olanlar zaten büyü gücünde aşırı üstünler) Tatsuya'yı sorgulamaya başlıyor. CAD'nin aktivasyon dizilerine dokunmadığını söylediği halde performansta değişim olduğunu, bu yüzden nereyi değiştirdiğini öğrenmek istediğini söylüyor. Tatsuya da, CAD'nin güncellemeden önceki işletim sistemine ait dosyalardan işe yaramayanların kalıntılarını sildiğini, başka bir şey yapmadığını, normalde bunun hemen fark edilebilir bir değişiklik oluşturmayacağını açıklıyor. Mayumi bu yöntemi öğretmesi için ondan söz alıp kalan maçları da kazanmaya gidiyor.

Sonraki maç "Icicle Destruction", yarışmacı da Kanon (Otobüste Mari'nin yanında oturan şahıs. Isori Kei'nin nişanlısı (Tatsuya'ya iyi davranan teknik eleman)). Yarışma buz kütlelerini koruyup, karşıdakileri yok etmekle ilgili. İki taraf da yüksek bir yerden kendilerine ait 12 buz kütlesini koruyup karşı tarafınkileri yok etmeye çalışıyor. Hareket gerektirmeyen bir yarışma. Kanon kendininkileri korumayı takmayıp sadece saldırıya odaklanıyor. Chiyoda ailesinin büyüsü "Mine Genesis" i kullanıyor. Büyü katı maddeleri (toprak yüzeyinde oldukları sürece) kullanarak ufak çaplı depremler oluşturmayı (titreşim tipi büyü) sağlıyor. Kazanan Kanon...

Maçlar bitince Tatsuya odasına gidiyor ve istediği kargonun geldiğini görüyor. Önceki gece üzerinde çalıştığı yeni CAD kodları için FLT'den istediği donanım gelmiş. Yaklaşık 70 cm uzunluğunda kılıç benzeri bir CAD. Leo'nun Güçlendirme Büyüsünün alanına girdiği için ondan deney faresi olmasını istiyor. CAD Leo'nun ilgisini çektiği için kabul ediyor Leo. Aktive edildiğinde uç tarafı kılıcın ana kısmından ayrılıp havada hareket ediyor. Ama hareketi yine sanki kılıca bağlıymış gibi. Şu an sadece kılıcın boyunu uzatmaya yarayan bir şey gibi. Ne işe yarayacağı ileride çıkar.(Chapter 6 sonu)

370px-MKnR_v03_402.jpg

Bu özetleri oldukça kısa yaptım. Noveli okumanızı yine şidetle tavsiye ederim. Zamanım oldukça diğer özetleri de hazırlarım.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Önemli değil. Bu hafta çok bakamadım, zaman bulursam ekleme yapmayı düşünüyorum.

Barış yok sanırım. Bende yeni fark ettim sorun olduğunu. Telefonun androidse https://play.google.com/store/apps/details?id=com.erakk.lnreader bu program mükemmel bu arada. Ayarlardan renkleri ters çeviriyosun, arka plan siyah olup yazıları beyaz yapınca gözü hiç yormuyor. Bilgisayardan çok daha rahat oluyo okuması, tavsiye ederim. Hafizaya kaydetme özelliği de var, site kapanmadan indirirsin sonra sıkıntı çıkmaz :D Şimdilik indirerek okuyabilirsin maalesef

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.