Jump to content

Mahouka Koukou no Rettousei Terminoloji ve mini-wiki/Tanıtım(2. Kez Güncellendi)

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 586
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Forumda tanıtım konusu açılmasına rağmen, favori serime bilgilendirme ve mini-wiki tarzı bir konu yapmak istedim. Animede atlanılan ve bu yüzden anlaşılmayan bazı yerler için atlanılan kısımları da ya

Uzun bir aradan sonra Volume 4 Chapter 10 ÇOK KISA Özeti(Masaki vs Tatsuya):   Gecikme için yeniden özür dilerim  :beg-onion-head-emoticon: bu chapter gerçekten uzundu ve maçla alakalı olmaya

18) 100 iletisini doldurmayan üye Anime Genel - Geyik,  Manga Genel - Geyik, Sohbet / Konu Dışı ve bu genel bölümlerin alt bölümlerine konu açamaz. Açarsa yetkililerin ihtarsız konuyu kapatma yetkisi

çok yer atlandı diyolar da atlanan yerlerden 2 tanesini yazmıslar :D  ve özetlerse durdu :D

Atlanan yerler fazla gerçekten ama bunların çoğunu monologlar ve konuşmalar oluşturduğundan ve baya dağınık olduklarından hepsini yazmak çok zor  -_- ama yazılabilecek son kısımlarda 1-2 atlanan yer vardı sanırım onları yazarım (örneğin biri Miyuki'nin sonda askerlere yaptığı büyünün basit bir buz büyüsü gibi gösterilmesi ve açıklama yapılmaması http://mahouka-koukou-no-rettousei.wikia.com/wiki/Cocytus burada yazan büyüyü yapıyor)

Özetlerse 2. sezon duyurusu olmazsa devam edecek ama şimdi araya Arifureta özelteri girdi (gerçi sınavım yüzünden onlar da arada :ph34r: ) onu biraz ilerletip buraya dönerim sanırım  :unsure:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Atlanan yerler fazla gerçekten ama bunların çoğunu monologlar ve konuşmalar oluşturduğundan ve baya dağınık olduklarından hepsini yazmak çok zor  -_- ama yazılabilecek son kısımlarda 1-2 atlanan yer vardı sanırım onları yazarım (örneğin biri Miyuki'nin sonda askerlere yaptığı büyünün basit bir buz büyüsü gibi gösterilmesi ve açıklama yapılmaması http://mahouka-koukou-no-rettousei.wikia.com/wiki/Cocytus burada yazan büyüyü yapıyor)

Özetlerse 2. sezon duyurusu olmazsa devam edecek ama şimdi araya Arifureta özelteri girdi (gerçi sınavım yüzünden onlar da arada :ph34r: ) onu biraz ilerletip buraya dönerim sanırım  :unsure:

tam bende aynı şeyi yazıcaktım. atlanan yerler çok önemli yerler değil ki atlıyorlar ve tek tek bunlardan bahsetmek çok zor iş ki ben onları tek tek ayıklayıp yazamam. :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

atlanan iki farklı konuşmaları yazıyım. biri tatsuyanın kirihara ve takımını alt ettiği yer varya, ondan sonra tatsuya jumonji mayumi ve watanabe ye durum raporu veriyor. orda mayumi 10 kisiyi tek basina alt etmişsin diyor. watanebe düzeltip aslında tam 14 kisi diyor imalı gülerek. bu şekilde tatsuyayı övüyorlar.
ikinci yokohamada tatsuya kurşunları tutuncaki sahne, orda öğrenciler cidden kurşunları mı yakalıyor? buda ne böyle? canavar gibi şaşkınlık belirteli gösteriyorlar. bunlar animede hep atlanıyor. her 3-4 konuşmanın 1 ini alıyorlar yaklaşık.
bence asıl önemli olan bu tür övgü ve şaşkınlık konuşmaları. animede aksiyondan çok konuşmalardan ve işlenişten o ortamı ve ortamın gerginliğini hissediyoruz. sanki her az savaş çıkabilir. her an büyük bir olay olabilir gibi. bu tür övgü ve şaşkınlıkları animede yer verselerdi çok çok daha renkli bir anime olurdu. ayrıca light noveldeki tüm konuşmaları animeye verseler 26 bölüm değil 70-100 bölüm filan olurdu. keşke öyle olsaydıda naruto gibi op gibi uzun uzun zevkle izleseydik. 26 çok kısa ve üstünkörü olmuş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...

Eski çin tarihinde olan 3 krallık dönemi Qin,zhou ve bi krallık daha vardı ileri dönemlerde Qin kralliğı bütün çini ele geçiriyordu zhou da bi krallık olduğundan masaki de öyle bi soru sordu 3 krallıktan mı diyerek gerçek adım cevabını alınca geri çekildi tabi :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.