Jump to content

Hangi Demografideki Mangaları Okumayı Tercih Ediyorsunuz?

Taiga

Hangi Demografideki Mangaları Okumayı Tercih Ediyorsunuz?  

8 oy

1. 1. Hangi Demografideki Mangaları Okumayı Tercih Ediyorsunuz?

• Kodomo
      0
    • Shounen
      4
    • Shoujo
      2
    • Seinen
      1
    • Josei
      1

Önerilen İletiler

Demografi nedir

Demografinin sözlük anlamı nüfus bilimi gibi bir şey olması lazım (Tam emin değilim). Bazı yerlerde anime özellüklede manga türü olarak geçiyor. Doğru türden sayılabilir ama kurgu, drama, tarihi gibi bir tür değildir. Daha geniş kapsamlıdır. Manganın okuyucu kitlesinin yaş aralığıdır özetle (Animedede izleyici kitlesinin). Animelerdede geçerli olmasına rağmen mangalarda daha önemli bir yere sahiptir demografi.

Demografiler

Kodomo (Çocuk): Çocuklara yönelik mangalardır. Türkiye'de tanınmamıştır. Pokemon en popüler Kodomolardandır.

Shounen (Oğlan): Tanıtımına gerek yok bunun. Naruto, One Piece, Bleach, Dragon Ball, FMA bu türden

Shoujo  (Kız):  Romantizm  ön plandadır bu mangalarda.  Vampire Knight, Sailor Moon filan işte

Seinen (Yetişkin Bay):  Kan, şiddet, cinsel öge, küfür hakımdir bu türdeki mangalarda (xxxHolic hariç onu nede seinen sayıyolar anlamadım)Bersek, Gantz, Vagabond en tanınmış olan seinenlerdir.

Josei (Yetişkin Bayan):  Sadece bir kaç tane okudum shoujo'dan farkı yok gibi.

Genellikle herkes Shounen diyecek gibi ama ben durumu sadece mangalar açısından bakıyorum seinenlerin mangaları animelerinden çok daha güzel zaten bir mangaya başlıycağım zaman seinenmi değilmi diye bakıyorum hep. O yüzden benim oyum seinene.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 sene sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.