Jump to content

Chihayafuru Tanıtım( Civciv Konuyu İstila Etti)

Önerilen İletiler

TürkAnime Civciv Tayfası  Bayan Civciv’e bir görev verdi!

NVoM3a.jpg

(Yeminlen resmi ben çizmedim. :D )

Görevi:

Seçilmiş forum üyesiyle One Piece’ teki Dünyayı gezmek ve üyeyi tehlikelerden korumak. 

Ancak Bayan Civciv’in görmeyi çok istediği karakterleri tayfa bilmiyor. Üstelik bu karakterler başka bir animede.

ve Civciv forumda konu açar. Bakalım görevini yerine getirecek mi?

Yo!c002.gif

Şimdi risk alıyorum. Bu yazıyı okumaya devam ettiğin için risk almaya devam ediyorum.  Tanıtım yazan üye taklidi yaparak seni kaçıracağım. Forumun polisi adminlere beni onlara ihbar edebilirsin.

ban9ln.gif  Böyle gelirler sonra da konuya. :P 

Ya da yolculuğa çıkabiliriz.  Hem de anime dünyasındaki Tokyo’ya.

Karuta oynayan geçlerin yanına uğrayalım. Başka yere mi uğramak istiyordun yoksa? y016.gif

Türk Anime Forum’un ücra köşelerinde konu dağıtan yanki olabilirim ama özünde düşünceli insanım(Civcivim. :ph34r: ). Oyunu iyi izleyebilmen için kurallarını açıklayacağım. İyi dinle, sadece bir kez anlatırım.DXAz7o.jpg

100 kart var.  Yarısı oyunculara veriliyor. Diyelim ki oyunculardan biri şu an yazımı okuyan kişi.

Verilen kartları rakibinle paylaş. Yere çöm ve 25 kartını istediğin şekilde kendi tarafında diz. Her kartta farklı bir şiir var. 50 karttaki şiirleri ezberle. Yerlerini aklında tutmaya çalış. 15 dakikan var acele et. 

(ilk mısraları aklında-hatta ilk kelimeyi  tutsan yeter. )

Oyunda bir de okuyucu var. Okuyucuda 100 kart var. Oyun bitene kadar okunacak bu şiirler. Okuduğu şiirin yazdığı kartı bul ve rakibinden önce almaya çalış. 

Oyun nasıl bitiyor? Bir gün tekrar buraya gelebilirsin. (Animeyi izleyerek) O zaman öğrenirsin.  Hoş  yöntem çıkacak karşına. :D

Karuta salonunda güzel bir kız var.

Chihaya...

mlDO28.jpg

Tam bir Karuta manyağı. Lisede Karuta kulübü açmaya çalışıyor . Maalesef Karuta' ya ilgi çok az...  c022.gif (Kulüp açabildi mi sence?) Animenin tez canlı ve saf kızı. Eğlenceli olduğu zamanlar da var.  

Sola bak biii’ 

zRD8MR.jpg

Heh gördüğün yakışıklı çocuk Taichi.  Karutayla bazı sorunları var maalesef.   Tam sevgili olunacak çocuk. Allah sahibine bağışlasın.   (Yan gözle baktığım herif Taichi olmadığı için diyorum bunu. zd01.GIF ) 

En çok anlatmak istediğim karakteeer:

NVoaDg.jpg

Arata…

Şivesine hastayım.  İnsana tuhaf bir rahatlık veriyor. Sakin ve olgun. Ve çok başarılı olduğu bir konu var (Ne acaba? ) Buna da evlenilecek adam diyorum.c006.gif

Fazla mı yüzeysel anlattım karakterleri acaba?   Ayrıntılı anlatmaya çalışsam tüm fangirllüğümle 30 sayfa yazı yazardım buraya. c012.gif

Şimdi de geçmişe gidip üç karakterimizin nasıl bir araya geldiğini seyredelim.

Gidemeyiz. Nedeniyse pc den kalkmalıyım-… öhö öhöm yanki işlerim var.  

Ama nasıl gidebileceğini tarif edebilirim.  Klavyendeki Home tuşuna bas. Sola bak ve “siteye dön” butonuna tıkla. Orada kime sorsan Chihayafuru’ yu gösterir.

Gideceğin yerde hayallerine sıkı sıkı tutunan karakterleri bulacaksın. Hayatın acı gerçeği olan yetenekli insanlar da çıkacaktır karşına. Ne kadar çalışsa da onlara yetişemeyen karakterler var. Yetişmek için çabalamayı bırakmıyorlar ama. Neden? Cevabını Chihayafuru’da bul. 

Tutkulardan da bahsedeyim. Chihayafuru’daki tutku Karuta. Bunu gereksiz ve faydasız gören insanların sayısı az değil. Oynayanlar anime izleyen birinin aldığı tepkilere benzer olaylarla karşılaştılar hatta.  

Mutlu oldukları ve  bir şeyler öğrendikleri  için Karuta’ya devam ettiler. Tıpkı animeciler gibi…

zd23.gif

Bu da veda hediyemdi.

Kırmızı yaprakların bir  anlamı var. 

Bu yazıda çok eğlendim. y101.gif Pekii senin yüzünde gülümseme oluşturdu mu?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ben başka yerlere mi gitmek istersin Tokyoda diyice kaldım :D başka yerlere gitmek isterim tabikide  B)  hmm neresi olabilir  tokyoyu bilmem ama osaka ya gitmek isterdim orasını dolaşmak iyi olurdu osakada ki aksandan hiç bir şey anlamazdım gerçi ama olsun sonra tokyo ya dönelim  varsa bir manga  dergisinin yazı bölümünü ziyaret edip nasıl oluyor bu işler diye bir editörle uzun uzun muhabbet etmek isterdim ... sonra bir bakmışım geç olmuş  editöre bir şeyler içmek istermisiniz diye sorup  onunla gece hovardalığa çıkardım bir kaç japon güzeli ile de tatlı bir muhabbet ve flört güzel olabilirdi sonra saat  12 yi geçmiş lanet  olsun nerede kalacaktım ben  editör beye . editr bey demek çok mesafeli artık dost olduk tanaka-san diyelim  tanaka sana şapşal bir gülümseme ile bu gün kalıcak bir yerim olmdığını söylerim tanaka-san tabi kide muhabbetin ve birazda alkolün verdiği etkiyle istediğin kadar bende kalabilirsin der hmm iyi teklif  sonra olayler gelişir tabikide bir kurgu bile olsa devamını merak eden sorabilir  ;)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

anlatımını çok beğendim bu tarz tanıtımlarla başlayacağım bu  2. anime olacak ve okurken gerçekten gülümsedin.eline sağlık :good-job-onion-head-emoticon:

Şuana kadar okuduğum en iyi anlatımlardan biri eline sağlık :)

Listemdeydi zaten böylelikle konusunu da öğrenmiş oldum :) Tanıtım okurken yüzümde gülümseme oluştu evet :) Tanıtım için teşekkürler :)

bayağı uğraşmışsın eline sağlık güzel bir çalışma olmuş...

Teşekkürler. :lol:  Çok emek çektim bu tanıtımda sonunda forumda paylaşabildim. :D 

ben başka yerlere mi gitmek istersin Tokyoda diyice kaldım :D başka yerlere gitmek isterim tabikide  B)  hmm neresi olabilir  tokyoyu bilmem ama osaka ya gitmek isterdim orasını dolaşmak iyi olurdu osakada ki aksandan hiç bir şey anlamazdım gerçi ama olsun sonra tokyo ya dönelim  varsa bir manga  dergisinin yazı bölümünü ziyaret edip nasıl oluyor bu işler diye bir editörle uzun uzun muhabbet etmek isterdim ... sonra bir bakmışım geç olmuş  editöre bir şeyler içmek istermisiniz diye sorup  onunla gece hovardalığa çıkardım bir kaç japon güzeli ile de tatlı bir muhabbet ve flört güzel olabilirdi sonra saat  12 yi geçmiş lanet  olsun nerede kalacaktım ben  editör beye . editr bey demek çok mesafeli artık dost olduk tanaka-san diyelim  tanaka sana şapşal bir gülümseme ile bu gün kalıcak bir yerim olmdığını söylerim tanaka-san tabi kide muhabbetin ve birazda alkolün verdiği etkiyle istediğin kadar bende kalabilirsin der hmm iyi teklif  sonra olayler gelişir tabikide bir kurgu bile olsa devamını merak eden sorabilir  ;)

"O kısımdan sonrasını okumadı" diye bir his doğdu içimde.  :mellow:  :D

Resimlerle ve gif.lerle anlatmak istediğin daha bir ortada olmuş yavru civciv :D

Ellerine sağlık ;)

İlk okuduğuma kıyasla daha çok zevk aldım ;)

Eksikleri gidermeye çalıştım. :lol: Bu sefer de çok uzun oldu sanki.  :ph34r:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.