Jump to content
×
×
 • Create New...

Recommended Posts

 • Forum Admin

Resmi ekleyen

Anime Adı : Gensou Maden Saiyuuki

Anime Türü : Macera, Komedi, Dram, Shounen, Doğaüstü Güçler

Bölüm Sayısı : 50 / 50

Yapım Yılı : 2000

Çevirmen : Amygirl

Düzenleme : Sinsine

Özet: Japonya, Çin, Kore, Hindistan ve Tayvan’da iyi bilinen bir hikâye olan, Çin'den Hindistan'a giden Budist keşiş Genjo Sanzo'nun gerçek bir yolculuğuna dayanan bir eserdir (MS 629). Uzun yıllar önce, insanlar ve şeytanlar uyum içinde yaşadılar. Ama bu beraberlik, şeytanlar insanlara saldırıp Gyumaoh'u canlandırmayı planladıklarında sona erdi. Şimdi Genzo Sanzo, bir serseri keşiş, üç şeytanla birlik olmak zorunda; Sha Gojyo, Son Goku ve Cho Hakkai. Batıdaki şeytanların Gyumaoh'u canlandırmalarını durdurmak ve insanlar ile şeytanların dünyadaki eşitliğini sağlamak için batıya tehlikeli bir yolculuğa atılırlar.

 

 
Klasör Linki

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you reply to this topic.

logo.png

 

Link to post
Share on other sites
 • Replies 154
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Anime Adı : Gensou Maden Saiyuuki Anime Türü : Macera, Komedi, Dram, Shounen, Doğaüstü Güçler Bölüm Sayısı : 50 / 50 Yapım Yılı : 2000 Çevirmen : Amygirl Düzenleme : Sinsine Özet: Japonya, Çin, Kore, Hindistan ve Tayvan’da iyi bilinen bir hikâye olan, Çin'den Hindistan'a giden Budist keşiş Genjo Sanzo'nun gerçek bir yolculuğuna dayanan bir eserdir (MS 629). Uzun yıllar önce, insanlar ve şeytanlar uyum içinde yaşadılar. Ama bu beraberlik, şeytanlar insanlara saldırıp

35-36-37-38. Bölümler eklendi. İyi seyirler...

3. bölüm eklenmiştir. Bu bölümler beni katil yapacak sürekli sorun çıkartıyorlar :angry:

Bu animeyi çevirdiğiniz için teşekkür ederim (Eğer isterseniz, Ovalarını çevirmede yardım edebilirim?) ^^ En sevdiğim animedir ve tekrardan Türkçesini izlemek iyi olacak :D

Link to post
Share on other sites

Allahım sonunda :cheer1-onion-head-emoticon: yıllrdır bu animenin ¢evrilmesini bekliyodum gerçekten çoooook teşekkür ederim. :good-job-onion-head-emoticon: bnunlar mutluluktan :crying2-onion-head-emoticon: .o kadar daha şey demek istiyorum ki ama kelimeler kifayetsiz.gomenne lutfen bu animeyi izleyin pişman olmazsınız bu tarz animelerin bence en iyisidir.adımın sanzu su ordan gelir bi bayan olarak okadar hosuma giden bi anime sayenizde izleyebilicem.ureshi :embarrassed1-onion-head-emotico diğer bõlümleri sabırsizlı :hate-onion-head-emoticon: kla bekliyorum enbuyuk destek¢iniz ve takipçinizim ilk firsatta bu anime icin genis ¢apta bi tanıtım düzenlemek isterim.yapmak isteyen varsa yapabilir.bu konularda benden iyi olanlar var forumda

Link to post
Share on other sites
 • Forum Admin

Gensou Maden Saiyuuki 2. bölüm eklenmiştir.

 

Çevirmen şuan şehir dışına tatile çıktı interneti bağlantması biraz zaman alabilir. Belirtmek isterimki çevirmen ve ben yaptığınız yorumlardan ötürü çok mutlu olduk ayrıca motivasyonumuz da arttı :). İyi seyirler.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Content

  • By Amygirl
   Doğaüstü güçler, aksiyon, macera, power up, büyü, komedi, dram... Romantizm hariç tüm taglarla gösterilebilecek bir anime serisi bu Saiyuuki...

   Seri bu sezonla birlikte toplamda 4 sezon, 3 tane sırası ile iki, bir ve üçer bölümlük OVA ve bir moviesi bulunmakta. Sitede şu anda Saiyuukiye ait movie, 3 bölümlük ova çevrilmiş durumda. Asıl hikaye olan Gensou Maden Saiyuuki'nin de bu haftalarda çevirisi tamamlanacak.

   Asıl hikayemiz Gensou Maden Saiyuuki ilk izlenmesi gereken seridir. 50 bölümden oluşmaktadır. Gensou Maden Saiyuuki'den bir yıl önce 2 bölümlük aynı isimli OVA çıkarılmıştır. Bu ortam yoklamak amacı ile yapılmış bir çalışma. OVA satınca TV dizisi şeklinde yayınlanmıştır. O OVA'yı izleseniz de olur izlemeseniz de...
    
   Gensou Maden Saiyuuki'den bir yıl sonra Gensoumaden Saiyuuki Movie: Requiem - Erabarezaru Mono e no Chinkonka çıkarılmıştır. İlk sezonu izledikten sonra bu movie'yi izleyebilirsiniz. Sitemizde çevirisi mevcut.
    
   Movie'den bir sene sonra yine ortam yoklamak amacı ile 1 bölümlük Gensoumaden Saiyuuki: Kibou no Zaika OVA çıkarılmış olup akabinde seri iki sezon vermiştir. İkinci sezonu 2003 yapımı 25 bölümlük Saiyuuki Reload, üçüncü sezonu 2004 yapımı 26 bölümlük Saiyuuki Reload Gunlock'tır. Bu iki sezonun sitemizde çevirisi bulunmamakta maalesef. Ama ömrüm yeter de Allah kısmet ederse bu sezonlara da el atacağım.
    
   Yapım şirketi son olarak 2007 yılında üç bölümlük OVA olan Saiyuuki Reload: Burial yi yayınlamıştır. Yani şirket ara ara OVA'larla satış yoklaması yapıp tutunca bir sezon patlatmaktadır ki yeni sezonumuz da 2017'de bizimle buluşuyor. Gelelim zurnanın zortladığı yere: Biz bu serilerin hepsini izlemek zorunda mıyız?
    
   Asıl konuyu anlamanız için aslında eski sezonları izlemenize gerek yok. Seri Ünlü Bir Çin Romanından esinlenme. Çin'den Hindistan'a seyahat eden bir rahibin maceralarını anlatıyor. Direkt 2017'den başlamanız sadece karakterleri ilk bölümden tanımamanıza sebep olur. Ki yeni sezonda görebileceğiniz karakter geçmişine ait bir flashback size pahalıya patlar. Geçmişte önemli olaylar var. Öyle Naruto gibi konusuz flashbackler değil.
    
   Sonuç olarak size tavsiyem şu: Önce 50 bölümlük ilk sezon Gensou Maden Saiyuuki'yi izleyin. Karakterler ve geçmişleri görün. Sanzou neden Hindistan'a seyahat etmiş ne yaşamış yollarda öğrenin. Sonra istediğiniz ovayı istediğiniz sezonu izleyebilirsiniz. Tek istisnası var 3. sezonu 2. sezondan önce izlemeyin tabii ki :D Hepsini sıradan da izleyebilirsiniz. Tabii çevirisini bekleyecekseniz ölme eşeğim ölme de İngilizce kaygınız yoksa öyle yapın derim. Ama ilk sezonu patlatıp sonra direkt son sezona da geçebilirsiniz. Hikaye kaybınız olmaz. OVA ve movie apayrı konuları olan yapımlar zaten.

    
   Ama şu var. Bu seriyi çevirmeye karar verdiğimde ilk 10 bölümü tamamlayıp şöyle demiştim: 2000 yapımı böyle bir anime bunca sene neden çevrilmemiş? Ana karakterler orijinal, hikaye orijinal, aksiyon bol. Power up deseniz zaten var. Kodu mu oturtan karakter deseniz zaten var. Bu animenin çok hoş bir havası çok hoş bir ortamı var. Sizi içine çekiyor. OMO ÇOZOMLORO KOTOOOO diyen arkadaşlara sesleniyorum. Hikaye o kadar hoş ki o çizimlere takmıyorsunuz. Tabii ilk sezondan bahsediyorum. 2017 de çizimler dehşet-ül vahşet!!! Ve siz o sezonları izlerken o çizimlerin geliştiğini görünce aksiyon sahnelerinin daha da hoş olduğunu fark edince daha da heyecanlanıyorsunuz. Kısacası Genjo Sanzou başta olmak üzere bu animenin kötü karakterinden tutun da openinglerine kadar her şeyine aşığım. Umarım tüm sezon ve ovalarını sizlerle buluşturabilirim. Şimdiden iyi seyirler dilerim :)
    

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.


Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.