Jump to content

Gin no Saji 1/2 ( Anime Serisi Tanıtım )


 Share

Recommended Posts

  • Forum Admin

bnpzlA2.jpg

 

Yapım yılı: İlk sezon/ ikinci sezon : 2013/2014

Bölüm sayısı: 11 / 11

Tür: Okul, komedi, slice of life

myanimelist puanı: 8.23 / 8.45

TürkAnimeTV puanı: 8.4 / 8.3

 

Konusu

Başlangıç olarak Gin no Saji'nin anlamından bahsedeyim: Gin no Saji: gümüş kaşık demek... Yurdun yemekhanesinin kapısında asılı bir gümüş kaşık göreceksiniz: Bazı ülkelerde yeni doğan bebeğe gümüş kaşık verme adeti vardır. Çocuk hiçbir zaman aç kalmasın diye.. Bana gümüş kaşık görmek yediğin şeyin kıymetini bilmek gibi duygular beslettiriyor :D

 

Yugo Hachiken gelecekle ilgili bir amacı olmayan, hırslı ve çalışkan bir öğrencidir. Ailesel sebeplerden ötürü liseyi uzakta okumak istemektedir. Bunun için öğretmeninin tavsiyesi üzerine taşrada bulunan yatılı Oezo Tarım Lisesi'ne kaydolur. Anime daha önce çiftlik hayatı ile ilgili hiçbir tecrübesi olmayan Hachiken'in lisede tanıştığı arkadaşları ile maceralarını anlatır.

 

 

Kişisel Yorumum:

 

Konu- kurgu: Konu ve okulun bir tarım okulu olması nedeni ile diğer okul animelerinden farklı. Sizi karnınızı ağrıtacak kadar güldürmese de komedi yerinde ve hoş :) Bir kere şehirde yetişmiş bir çocukla taşrada yetişmiş bir çocuğun hayata ve geleceğe bakış açısı farkını çok iyi gözlemleyebiliyorsunuz... Daha doğrusu çiftçi çocuğu ile memur çocuğu arasındaki farkı, sorumlulukları çok güzel anlatıyor. Okulun kabadayıları bile bir garip : :DŞehir liselerindeki gibi öyle dayak kavga falan yok.. Gerçek Japonyada da taşra okulları ile şehir okulları bu kadar farklı mı insan şaşırıyor..

 

Karakterler: Her okul animesinde olduğu gibi zengin öğrenci, fakir ama hırslı öğrenci, obur ve kafası hiç bir şeye basmayan öğrenci bulunmakta :D Benim için bu animedeki en orijinal karakterler öğretmenler..

 

Öğretmen tayfası: Bizim neden böyle öğretmenlerimiz olmaz ki dedirten.. Ortamı bulunca mangal bira partisi yapan bir ekip :D Hele her fırsatta haşlanmış pirinç tenceresi çıkartan ismini hatırlamadığım tavuk kümesinden sorumlu hoca :D Kendisi küçük yüreği büyük okul müdürü.. Anlatmayayım izleyin :)

 

Gin+no+Saji+Second+Season+-+05+-+Large+0

 

2013071307235324f.png

 

tumblr_mtiy9wfm1Q1sxgdz9o5_1280.png

 

picture-28.png

 

horriblesubs-gin-no-saji-03-720p-mkv_002

 

Müzik: Öyle çok belirgin hoşuma giden bir ost si ya da opening - ending şarkısı olmadı.. Bu kadar  :mellow:  :D

 

Son söz: Bana göre 13-14 yaşına değmiş her gencin izlemesi gereken bir seri... Nimete şükretmeyi, soframıza çeşitli emeklerle gelen yiyeceklere daha çok önem vermeyi hatırlatan bittiğinde dudaklarınızda hafif bir gülümseme bırakan bir anime serisi... Daha domatesin ağaçta yetiştiğini sanan biber fidesini ayırt edemeyen gençler limon ağacı ile zeytin ağacını karıştıran insanlar ( true story dün trende karşılaştım  - - -_- bulunmakta... Nimetin nerden nasıl geldiğini nasıl yapıldığını bilmek de o nimete bir saygıdır.. Kısacası her yaşa hitap eden ve her yaşın izlemesi gereken bir anime : :D

 

Not: Yalnız bir konuda uyarayım.. Kurban kesilirken kan tutan arkadaşlar falan varsa izlemesin.. Sansürlü olsa da et ve et ürünleri ile ilgili sahneler bulunmakta etkileyebilir

 

Bu animeyi bana forumdan tavsiye eden arkadaşa teşekkürü bir borç bilirim  :D 

 

 

Bu da trailer ı :D

 

Link to post
Share on other sites

  • Forum Admin

anlatışını sevdim :D ilk sezonu izlemiştim gerçekten komik olaylar oluyor ve genelde tutulmaz denilen anime tarzında sanmıştım başta sonradan eğlencesini yaşadım :D

 

 

Oyungezer dergisinin anime bölümünde görüp başlamıştım...

 

Bu arada inceleme çok hoş olmuş, mendile istek inceleme yazıp veresim geldi...(Devamını bekleriz) 

 

Teşekkür ettim :)

 

Bayağı tanıtımım var ya forumda.. 

 

Şimdiden söyleyim bir ara karakter tanıtımlarına girişecem :D Amy Favori Karakterlerini Anlatıyor gibi bir yazı dizisi olabilir :)

Link to post
Share on other sites

Guest Leffwn

Ne demek her zaman iyi anime önermeye çalışırım. :D Manga-kası Hiromu Arakawa ve fma'nın da  manga-kası'dır. 

Link to post
Share on other sites

  • Forum Admin

Aslında çok eğlenceli ve farklı bir bakış açısı olan seri ne yazık ki forum ahalisi tarafından pek ilgi görmemiştir  :huh: 

 

Bkz: 

 

Foruma bayağı baktım Gin no Saji hakkında konu görememiştim  :huh: Aslında hatrı sayılır yorum var konu altında  :) En azından emeğe saygı duyup yüksek puanlar vermişler sitede  :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.