Jump to content

Sword Art Online RPG 1. Kat Açıldı.. Boss rpsi başladı

✴dovahkiin

Önerilen İletiler

7m3RO5.png

Sonunda SaoRpg acildi.
Roller başlasın!

http://sao-roleplay.com/forum/

Rpg nedir?
Kaxell e tesekkurler
Rp dediğimiz olay role play yani rol yapma oyunu. Kendi kafana göre bir karakter yaratıyorsun, kız/erkek bütün özelliklerini kendin belirliyorsun. Sonra işte ne kullanmak istiyorsan kılıç ok pala vesayre vesayre onları seçiyorsun.

Oyunda şöyle oynanıyor Örnek bir yazı yazıyım mesela.

Sen: 11 Şubat 2022 . Sword Art Online dünyasındaki ilk günüm… Biraz önce, Garip bir yaratık burada bulunan bende dahil 10 bin kişiye oyunu bitirmeden oyundan çıkamayacağımızı ve öldüğümüz zaman gerçek hayattada ölüceğimizi söyledi. Ne düşüneceğimi bilmiyordum. Karışıklığın ortasında kendimi kulenin dışına zar zor atmış ve batıya doğru yönelmiştim.

Anlatıcı kişi: Batıya doğru giderken kocaman bir yaratıkla karşılaştın. Canı 1000, defansı 134, saldırısı 130. Ne yapıcaksın?
Sen: Arkama bakmadan kaçıyorum.
Anlatıcı kişi: Eğer zarda 6 gelirse savaşmak zorunda kalırsın. (Şimdi sitedeki sistem zar atıyor ve bir sayı çıkıyor.) 4 geldi, başarılı şekilde kaçtın.
Sen:Batıya doğru yürümeye devam ediyorum..

Oyun böyle işte :) Aslında bayağı zevklidir ama hayal gücünü iyi kullanmak gerekir. Yoksa sıkıcı olur.

1PlPW5.png
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 30
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Sonunda SaoRpg acildi. Roller başlasın! http://sao-roleplay.com/forum/ Rpg nedir? Kaxell e tesekkurler Rp dediğimiz olay role play yani rol yapma oyunu. Kendi kafana göre bir karakter yaratıyorsun

Konunun nasıl açılacağı, oyuna nasıl başlanacağını bilmiyorsanız ben bir konu açtım. Ona benzer bir şey yapabilirsiniz.  (Yalnız benim de itemler can defans saldırı hakkında bir bilgim yok kafama göre

Sitenin yeni hali gerçekten çok hoş olmuş. Role playlerede nasıl ya da ne zaman başlanacağını siteye eklerseniz soru işaretleri ortadan kalkmış olur. :)

Hiç denemediğim bir şeydi ama gerçekten çok ilgimi çekti bu seferki :) Bugün konuyu biraz öğrenip akşama doğru kayıt yaptırmayı düşünüyorum ama cahilce olmazsa bir kaç sorum olacak: büyücülük olacak demiştiniz SAO'dan farklı olarak, büyücü olmak için hangi silahı almamız gerekiyor? Başlangıçta mı seçiyoruz sınıfları? (Büyücüden başka sınıf seçmem arkadaş :D ). Bir de sınıfların avantaj ve dezavantajları olacak mı? Genelde oyunlarda olduğu gibi büyücüler yüksek saldırı + düşük savunmalı mı?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Konunun nasıl açılacağı, oyuna nasıl başlanacağını bilmiyorsanız ben bir konu açtım. Ona benzer bir şey yapabilirsiniz.  (Yalnız benim de itemler can defans saldırı hakkında bir bilgim yok kafama göre bir şeyler salladım, ona açıklık getirilmesi lazım.)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Konunun nasıl açılacağı, oyuna nasıl başlanacağını bilmiyorsanız ben bir konu açtım. Ona benzer bir şey yapabilirsiniz.  (Yalnız benim de itemler can defans saldırı hakkında bir bilgim yok kafama göre bir şeyler salladım, ona açıklık getirilmesi lazım.)

-Yeni Bir Güne Uyanmak- #Kaxell

adlı başlıksa dediğiniz, ona bir yorum yapmak istiyorum. 

Benim bildiğim roleplayde, sadece kendi karakterine yön verebilirsin. Eğer anlatıcı sana kutudan bahsetmemişse o kutuyu göremezsin. Anlatıcı kutuyu sana gösterdikten sonra görebilirsin.

Kutuyu gördükten sonra kutuya hamleni yapabilirsin, kilidi kırmayı denersin, ne biliyim alır eve götürürsün falan orası sana kalır. Eğer açmayı denersen sadece denediğini yazarsın, açılıp açılmadığını anlatıcı karar verir.

ve son  olarak da kutunun içinden bir kılıç çıktı diyemezsin, bunu yine anlatıcı belirler. Belki boş çıkar belki efsanevi eşya çıkar, ama buna anlatıcı karar verir.

Yani en azından benim bildiğim rp sistemi budur. Yönetici belki bu tarz sistemi de onaylayabilir. 

Yanlış anlamayın, sizi eleştirmiyorum. Ama bu tarz bir anlatımla rp oyununa yeni başlayacaklar yanlış yönlendirilmiş olurlar. Kendimden biliyorum. İlk rp oyunumda ben de bu şekilde yazıyordum. Sürekli de uyarı alıyordum yok şunu yapamazsın yok bunu yapamazsın. Ve bu şekilde uyarılar insanın oynama hevesini kırabiliyor. Eğer dediğiniz şekilde bir anlatım türü anlatıcılar tarafından kabul görmeyen türse,  sorun yaratabilir. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Benim bildiğim roleplayde, sadece kendi karakterine yön verebilirsin. Eğer anlatıcı sana kutudan bahsetmemişse o kutuyu göremezsin. Anlatıcı kutuyu sana gösterdikten sonra görebilirsin.

Kutuyu gördükten sonra kutuya hamleni yapabilirsin, kilidi kırmayı denersin, ne biliyim alır eve götürürsün falan orası sana kalır. Eğer açmayı denersen sadece denediğini yazarsın, açılıp açılmadığını anlatıcı karar verir.

ve son  olarak da kutunun içinden bir kılıç çıktı diyemezsin, bunu yine anlatıcı belirler. Belki boş çıkar belki efsanevi eşya çıkar, ama buna anlatıcı karar verir.

Yani en azından benim bildiğim rp sistemi budur. Yönetici belki bu tarz sistemi de onaylayabilir. 

Yanlış anlamayın, sizi eleştirmiyorum. Ama bu tarz bir anlatımla rp oyununa yeni başlayacaklar yanlış yönlendirilmiş olurlar. Kendimden biliyorum. İlk rp oyunumda ben de bu şekilde yazıyordum. Sürekli de uyarı alıyordum yok şunu yapamazsın yok bunu yapamazsın. Ve bu şekilde uyarılar insanın oynama hevesini kırabiliyor. Eğer dediğiniz şekilde bir anlatım türü anlatıcılar tarafından kabul görmeyen türse,  sorun yaratabilir. 

Dediğin kesinlikle doğru ,ben  sadece prolog olduğu için, aynı zamanda profilimde "ok kullanıyor" yazdığı için, bir nevi ön hikaye olmasını istedim. O yüzden statı falan belli değil zaten. 

Benim oynadığım rplerde  kendin prolog yaratmak zorundaydın,  Anlatıcı kişiye aklında neler olduğunu çıtlatmak ve onu yönlendirmek için.

Sadece oyunun devamında ok yerine bir kılıç kullanacağım açık. : :) hikayeyi artık anlatıcı kişi yönetecek zaten. Kuralları bende bilmediğimden daha fazla yorum yapamıyorum. Prolog olucakmı, yoksa anlatıcı kişimi yaratıcak onuda bilemiyorum. :P

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Evet, hikaye gorev kısmı oyuncular toplanıp butun basvurularını tamamlayıp tam karakter olunca baslıycak..

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

taban degerler profillerde yazıyor. Alinan itemların degerleri ise yanina + olarak geciyor
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır, konuya cevap yazamazsınız.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.