Jump to content

Bütün Projeler//Çeviriler #Kaxell

Kaxell

Önerilen İletiler

Hepsi İptal. Bir tek Manga Akademisi devam ediyor. 

Selamlar! 

Derli toplu olması açısından, sorumluluğunu aldığım bütün çeviriler ve projeler ile ilgili gelişmeleri ve takibi bu konudan yapmak istiyorum. Aynı zamanda sizinde ilginizi çeken projelere yoğunlaşmak, ve zamanı yararlı olarak ayarlayabilmek için hangi proje, çeviri hoşunuza gittiyse, cevap olarak yazmanızı rica ediyorum. :) 

Edit: Ne kadar yazdığımı şimdi ön izleyince fark ettim. Umarım daha sonra hepsinin yanında tamamlandı yazısı olur. 

İlk olarak Çeviriler:

1.Manga Kitabı Çevirisi-> "Mangada Ustalaşmak" 

Konusu:Manga Akademisi-> Ben ve DHspark arkadaşımla beraber, mangaka olmak isteyenlerin ya da çizime ilgi duyanların işine yarayacak bir yaz projesidir.

Türk Anime Tv Ortak Projesidir. 

Proje Durumu: %7si bitti. 

Proje Bitiş Tarihi: En erken 2 ay, en geç 6 ay içerisinde sadece çeviri tamamlanacak ancak konu güncellenmeye devam edecektir. Çevirinin tamamlanacağı kesindir.  

2.Anime Çevirileri: Çeviren ben, encode Hokage_Minato'ya aittir. TAÇE çevirileridir.

a)Mahou Shoujo Taisen: 04/26:

İlk 4 bölümü çevrilmiş olup Temmuz ayına kadar güncele gelinecektir(11. bölüme kadar.) Sorumluluğunu çok önceden almama rağmen üstünde duramamıştım. Bekleyen var ise şimdiden özürlerimi sunarım. 

b)Robot Girl Z: 1/3:

İlk bölümü başka bir arkadaşımız tarafından çevrilmiş, diğer iki bölümü ben üstlendim. 5 Temmuz'a kadar tamamlanacaktır. 

c)Soul Eater Not!: 01/12:

Başlayıp devamını getiremediğim 2. seridir. İlk 9 bölümü Hikigaya Funsub tarafında çevirilmiştir. Haklarının yenmemesi açısından, bütün bölümler tamamlandıktan sonra çevirisine devam edilecektir. 

d)Sword Art Online II: 00/??

Belki çocukça gelebilir ama 5 Temmuzda hayattan kesilip çevirmek istediğim tek seridir. Kendisi benim şu an burada bulunmamın başlıca sebebidir. 

3.Manga Çevirileri: Serbest Çevirilerdir. Asıl kaynağı TürkAnime.Tv forumudur.

a)Shougeki No Soma One Shot:  

Uzun ve zevkli bir seri. Yalnız photoshop kullanamadığımdan dolayı "redraw" yapmadan çevirmeye çalışıyorum. 

Çeviri bitiş tarihi: 20 Temmuzdan önce oneshotı bitirebileceğimi sanmıyorum. Tahmin ettiğimden daha fazla zamanımı alıyor. Ve kullanılan yemek adları beni kanser etmek üzere... 

Çeviri durumu: %10 yeni bitmiştir. One shot bitince devamı gelir mi durumu tamamen gösterilen ilgiye bağlıdır. 

b)Clockwork Planet: 

Aklımda varken yazmak istedim. Acelesi yoktur. Bu yaz 7. bölüme kadar gelmeyi planlıyorum.

4.Light Novel Çevirileri:

a) Utsuro No Hakoto Zero No Maria:

Eylül'e kadar animesinin duyurusunu bekleyeceğim. Eğer yapılmazsa 2-3 ay sonra çeviriye başlanacaktır. (Bazı kısımları bende anlamadığımdan aceleye getirmek istemiyorum. Bu yaz bütün seriyi bitiririm sonra bakarız duruma göre.)

İkinci Olarak Projeler:

1.FanFictionlar: Benim konu olarak açtığım BÜTÜN hayran kurgusu hikayeler forum.turkanime.tv ye aittir. Başka sitelerde paylaşılmış olabilir, zaten kendimi geliştirmek için yazdığımdan sorun etmiyorum. 

a) Sword Art Online: Fury & Sore: 16/20

İlk göz aşkımdır. 4 bölümü kalmıştır ve Temmuz ayında tamamlanacaktır.

b) Amnesia Online: 7/15:

İlk serinin devamıdır. Tamamen "yaratıcılığımı ne kadar zorlayabilirim" amacıyla yazılmıştır. Temmuzda tamamlanacaktır.

c) Yeni! A Certain Undefined Clock! (To aru majutsu no index + To aru kagaku no railgun yan hikaye.)

To aru Kagaku No Railgun'ın 7. bölümünden sonrasını başka bir karakter ile anlatacağım. Kısa hikaye niteliği taşıyacak. 

2. Özgün Hikayeler: türkanime.tv ile pek bir alakası yoktur. 

Project:Compass: 

Yukarıdaki yazdığım ne kadar proje, çeviri varsa, beni en çok heyecanlandıran Project:Compass'tir. 

Forumda sadece sizin fikirlerinizi de almak istediğim iki konu açmış bulunuyorum. Bittikten sonra kapı kapı yayınevi dolaşıp bastırtmaya çalışacağım.  

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır, konuya cevap yazamazsınız.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.