Jump to content

Resim çizenler bi baksın

✴dovahkiin

Önerilen İletiler

• 5 ay sonra...
  • 9 ay sonra...
  • 3 hafta sonra...
  • 5 sene sonra...

resme ilk başladığımda ben de faber castellin dandik kuruboyalarını kullanıyordum. ben de onlarla yeterince potansiyelimi yansıtamadığımı düşündüm ve yakın zamanda gidip polychromos aldım. ama polychromosla hiç çizim yapamadım.

çünkü kuruboyalar aslında ikiye ayrılıyor. neredeyse her kırtasiyede bulabileceğimiz ucuz fiyata satılan kuruboyalar "wax" bazlı bir maddeden yapılıyor, bu sayede aslında onlarla çalışması daha kolay oluyor. sadece birbirlerine pek iyi karışmıyorlar.

polychromos gibi profesyonel kuru boyalar ise yağ bazlı oluyor. yağ bazlı olduğu için dokusu, kullanımı biraz daha karmaşıklaşıyor. evet birbirine güzel karışıyor ama ben hala bu boyaları çözmeye çalışıyorum. bir de pahalı olmasından dolayı kullanmayı istememek psikolojik olarak yapılan resmin kalitesini düşünüyor çünkü "ya mahvedersem" diye düşünüyor insan. o yüzden sana önerim eğer cidden kalitesiz bir kuruboyayla çalışmak istemiyorsan prismacolor kullan. prismacolor da profesyonel kategoride fakat wax bazlı. yağ bazlı bir boya alınca çünkü işler biraz daha karışıyor dediğim gibi. ona alışmak istiyorsan polychromos da alabilirsin. tahtekalehobi'de tekli satılıyorlardı ve set fiyatından çok daha uyguna alabiliyorsun o sayede. ben öyle yapıp 40 tane tekli almıştım.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.