Jump to content

Kuwabatake

Recommended Posts

Keşke Ankara olsaydı. Liseden mezun olduğum günden beri (Yaklaşık bir hafta oluyor ayıptır söylemesi) Tömerdir, Türk Japon Vakfıdır aramadığım yer kalmadı. Ama hiçbiri şu an ders vermiyor. ve eylüle kadar da başlamam mümkün değil. O yüzden özel hoca arıyordum, ama lokasyon nedeniyle mümkün değil herhalde. Ama eğer üniversiteye istanbula gelirsem kesinlikle aklımda olacaksınız. 

Link to post
Share on other sites

İstanbul'un neresinde ki?

Ah keşke birde biraz boş zamanım olsaydı da ögrenme fırsatım olsaydı. Konuşur iken sorun yok bir şekilde kendim de rahat ögrenirim öteki dilleri ögrendigim gibi ama alfabeye gelince takılıyor insan japoncada.

Tabi daha 3. dilimi iyi derecede ilerletemedim böyle giderse bir dil daha zor ögrenirim. Üstüne benim için üniversite sınavı falan da var. Şanssızım tamamen... Liseden bir kurtulamadım gitti.

Link to post
Share on other sites

Üsküdar'da yaşıyorum. Hiragana ve Katakana bir iki haftada öğrenilebilecek şeyler ama Kanji çok uzun bir yol. Sabırlı ve gayretli olmak gerek. Üniversite sınavını atlattıktan sonra öğrenmenizi tavsiye ederim.

Üniverste sınavı bir geçsin kendimi dil ögrenmeye adayacağım. Tek başına ögrenebilecek kadar basit mi? Sadece ezbere falan mı dayanıyor? Öyle ise işim kolay olur :D Öteki türlü tek başıma ögrenmem zor olur ama zamanla her şey sonuçta, net konuşamam :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.