Jump to content

En Son Bitirdiğiniz Anime?

Rojo*

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 2.3k
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

utanarak sölüyorum Junjou Romantica  böykkkkkkkkkkkkkkkkkk        =**= .Blushh

Baccano'yu bitirdim. Evet animede işlenen tüm kurguyu anladım fakat herkesin bu animede ne bulduğunu anlayamadım. Sıkıcıydı. Vasattı. Beğeni meselesi... Öyle her beğenilen animeyi izlemeyeceksin...

Noragamiden sonra Lovely Complexi bitirdim harika bir animeydi :)

Posted Images

Son bitirdiğim anime arşivimdeki izlemiş olduğum serileri silerken gözüme takılan Golden Time'dı. Sıradan bir romantizm gibi gelse de başta, sonradan çok farklı şeyler olduğunu keşfettim. Seriyi önceden izlemiş olanlara okumalarını öneririm, final bölümüne keşfettiğim şey ile alakalı yazmış olduğum yorum: 

Spoiler

''Yorumları okudum ve çok önemli bir ayrıntıyı kimsenin fark etmemiş olduğunu gördüm.

Arkadaşlar ortada ruh falan yok. Ana karakterimiz Disosiyatif Bozukluk hastası. Disosiyatif Bozukluk nedir derseniz, en başlarda şüphe ettiğim; ama bölümlerde ilerledikçe belirtilere bakarak ana karakterin sahip olduğuna emin olduğum bir psikolojik rahatsızlıktır. (Çoğunlukla) çocukluk döneminde geçirilmiş bir tramva sonucu kişisel değerlerin unutulduğu, zaman zaman nöbetler halinde hatırlandığı ve hastanın bu sırada delicesine çığlık attığı ve ağladığı bir rahatsızlık.

Benim bunu nereden bildiğime gelirsek, kendi kendime yazdığım bir hikaye için bu hastalığı delicesine araştırdım. Bu animenin kendi hikayeme olan benzerliğini görünce açıkçası şok oldum. ( Hikayemin orijinalliğinin kalmadığını fark edince de üzüldüm biraz...) Hikayeyi kim yazmışsa benden erken davranmış. :P

Hikayedeki romantizmi değerlendirecek olursam...Eh.. şey.. bunu yapamam gibi...Herkes birisini sevmek zorundaymış gibi o ona, bu buna aşık. Bu konuları eleştirmeyi sevmiyorum. Bu yüzden 2-D-kun gibiyim sanırım. Ama kafası da iyi o çocuğun :D

Her neyse ne diyordum... Animede sıradan anime unsurlarının derinlerine gömülmüş bir mesaj var. Hastalık olsun ya da olmasın, insanlar kendi içinde ana karakterimizinki gibi defalarca kendisiyle yüzleşir. Karar vermekte zorlanır, verdiği kararları sonradan mantıksız bulmaya başlar, hatalarını görür, kendini tanır.

Kısacası seri hoşuma gitti. Ben bu animeyi içindeki romantizm, komedi vb. şeyler için değil; içinde fark edilmesi güç bir anlam taşıdığı için sevdim. Seyircilerin gözleri önüne hayatın bazı gerçeklerini dizdi bu seri. ''Anime bu, bu yüzden böyle bir hastalık uydurabilirler'' diyenleri gördüm yorumlarda, ama ana karakterin durumu gerçek. İçinde verdiği savaşı somutlaştırmak amacıyla bir ruh oluşturulmuş, siz anlayın diye yapmışlar bunu. O ruh karakterin kendisiydi, asla iki kişi bir beden için kavga etmedi, kavga edenler zihninin içindeki düşüncelerdi; fikirlerdi.

Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim, iki üç kelime yazarım diyordum; bir baktım ki neler yazmışım... Son olarak.. Katıldığınız veya katılmadığınız bir şey varsa belirtin, bu beni mutlu eder.''

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.