Jump to content

Tokyo Ghoul [Tanıtım]

Sina

Önerilen İletiler

Uzun süre önce başladığım ve aşırı sevdigim manga Toukyou Kushu'nun yeni çıkan harika animesi hakkında herkes bilgi sahibi olsun diye tanıtayım dedim. 

Eğer aranız kanlı şeylerle, yamyamlık ile, kusma ile alakalı sahneler ile iyi degil ise izlememenizi tavsiye ederim.

Tokyo Ghoul

300px-Tokyo_Ghoul_Visual_2.jpg

Adı : 東京喰種(トーキョーグール), Tōkyō Kushu (Tōkyō Gūru)

Tür: Seinen, Korku, Drama, Psikolojik, Aksiyon, Doğaüstü

Animasyon Stüdyosu: Studio Pierrot

Direktör: Shuhei Morita

Karakter Tasarımları : Kazuhira Miwa

Müzik : Yukata Yamada

Başlıca Seiyuular, 

Natsuki Hanae Ken Kaneki

Sora Amamiya Touka Kirishima
Kana Hanazawa  Rize Kamishiro
Mamoru Miyano Shuu Tsukiyama
Sumire Morohoshi  Hinami Fueguchi
Yūichi Nakamura  Renji Yomo
Toshiyuki Toyonaga Hideyoshi Nagachika
Shintarō Asanuma Nishiki Nishio
Takahiro Sakurai Uta

Tanıtım: 
Tokyo'da insanları yiyen gizemli hortlakların neden olduğu gerilim dolu bir korku hikayesi başlar. Bu gizemli hortlakların verdiği korku tüm insanları etkisi altına almıştır. Sıradan bir üniversite öğrencisi olan Kaneki, tıpkı kendisi gibi bir kitap kurdu olan Rize'yle Café Anteiku'da karşılaşır. Kaneki, kaderinin bir gecede değişeceğinin farkında değildir.

Animenin kısaca konusunu özetleyecek olursak  sakin bir yaşam süren kitaplara aşık Kaneki Ken adlı baş karakterimizin bir gün karşılaştığı ve hoşlanmaya başladığı Rize adlı güzel kadının bir gecede Kaneki'nin tüm hayatını alt üst etmesi sonucu Kaneki'nin tüm bu yeni olaylara ve tanımadığı dünyaya alışmaya çalışmasıdır. Fakat bu yeni dünya sandığından daha derin olaylar barındırıyordur.

Karakterler,

Kaneki Ken,

300px-Kaneki.png

Adı: Kaneki Ken

Yaşı: 18

Doğum Tarihi : 20 Aralık

Boyu: 169

Kilosu: 55

Kagune: Rinkaku

Ana karakterdir. Normal bir insan olarak yaşar iken Rize'nin saldırısı sonucu ve Rize'nin organlarının nakli sonucunda yarı hortlağa dönüşür. Kami Üniversitesinde Japon Edebiyatı bölümünde okuyan birinci sınıf ögrencisidir. Boş zamanlarında part-time olarak Aniteku'da çalışır.

Karakteristik olarak kendi başına yaşayan, bir özelligi bulunmayan, sessiz sakin geçimini sürdüren biridir. Aşırı utangaç birisidir ve bunun sonucunda bir tane yakın arkadaşı vardır. Çoğu zamanını kitap okuyarak geçirir. İnsanları incitmekten ise incitilmeyi tercih eder. Kısaca Kaneki kitap okumayı, akıllı kızları ve hamburger yemeyi sever.

tumblr_inline_n87bjjMmDf1ri34ii.gif 

Bu kısım biraz  spoiler olabilir, bu yüzden seriyi okumadıysanız bakmamanızı öneriririm.

Rize'nin saldırısından sonra doktorun Rize'nin organlarını Kaneki'ye nakletmesi ile yarı hortlağa dönüşür. Bu olay sonucunda bir gözü dönüşür iken öteki gözü sabit kalır. Güçlerini kontrol edemediginden dolayı da göz bandı takmaya başlar. İleriki zamanlarda yaşadığı şeyler yüzünden şimdiki tavırlarından kurtulup bambaşka biri haline dönüşecektir.

tumblr_n87stpyxXa1rqna90o1_500.gif

Touka Kirishima,

300px-Touka.png

Adı : Touka Kirishima

Yaşı:16

Doğum Tarihi: 1Temmuz 

Boyu: 156 cm

Kilosu: 45 kg

Kagune: Ukaku

Anteiku'da çalışanlardan birisidir. Kiyomi Lisesinde okuyordur.

İnsan olarak normal insanların arasında liseye gidip geliyordur. Fakat hortlaklar arasında Tavşan olarak bilinir. 

Hakkında söyleyebilecegim az şey var, kendi görüşüm olarak Touka serideki en iyi karakterlerden biridir. Kötü bir geçmişi vardır, insanlardan nefret etmesi için bir sürü nedeni vardır fakat hala insanları sevmektedir. 

tumblr_n87xflnWna1qaclyoo1_500.gif

Nishiki Nishio,

300px-Nishiki.png

Adı: Nishiki Nishio

Doğum Tarihi: 29 Şubat

Boyu: 177

Kilosu: 59

Kagune:  Bikaku

Açıkçası sevdiğim bir karakterdir, ne kadar ilk izlenimleri kötü olsa bile herkesin sevebileceği bir karaktere sahiptir. 

Kaneki ile aynı üniversitede okuyordur. Biraz kaba biridir ve Kaneki ile kavga çıkarmayı sever. (Sevmekten öte bayılır.)

Sonradan oluşan bir takım olaylar sonucu tavırları düzelmiştir.

tumblr_n87oxbBTmb1rz1zo5o1_500.gif 

Rize Kamishiro,

300px-Rize.png

Adı : Rize Kamishiro

Hakkında pek bir bilgi yoktur, kitap okumayı sever.  Obur biridir.

Genelde kurbanları hakkında biraz seçicidir diyebiliriz. Dediğim gibi pek bir bilgi yok, zaten seride de çok geçmiyor.

tumblr_n867euSboa1qg78wpo1_500.gif 

Shuu Tsukiyama,

300px-Tsukiyama.png

Adı: Shuu Tsukiyama

Yaşı: 20-21

Doğum Tarihi: 3 Mart

Boyu: 180

Kilosu: 71

Kagune: Koukaku

Ayrıca Gourmet olarak da bilinir.

(Eheem... Serideki en sevdigim karakter diyebiliriz. Ne kadar pislik birisi olsa da sevemeden edemiyorum. Neyse konumuza dönelim.)

Bilgili birisidir, giyimine önem verir. İngilizce, Fransızca ve İtalyanca konuşur. Rize ile alakalı bir takım sorunları(?) vardır.  Bunun sonucunda da aşırı derecede Kaneki takıntısı oluşmuştur.

tumblr_n7wex2rifW1shlg3vo1_500.gif 

Diğer karakterler, 

Yoshimura,

300px-Yoshimura1.png

Renji Yomo, 

300px-Yomo.png

Uta,

300px-Uta2.png

Amon Koutarou

300px-Amon.png

Kureo Mado

300px-Kureo.png

Suzuya Juuzou

300px-Suzuya.png

Kirishima Ayato,

300px-Ayato.png

Hinami Feguchi,

300px-Hinami.png

Hideyoshi Nagachika,

300px-Nagachika.png

Ve daha fazlası...

Aklıma gelen önemli karakterleri tanıtmak istedim, bunun dışında yardımcı karakterlerimiz de var.

Fakat daha derine inmek istemedim spoiler olarak. Hikaye ilerledikçe görecegiz zaten.

Karakterler tamam ama peki bu ghoul denen şeyler ne diye sorarsak,

Hortlaklar sadece insanlar ile beslenebilen varlıklardır. İnsan gibi görünürler ve  insanların arasında insan gibi yaşarlar. Fakat insanlardan ayıran en büyük faktör insanların yemeklerini yiyememeleridir. Yedikleri zaman tatları berbat gelir ve bu yüzden kendilerini insan yemekleri yemeye alıştırmaya çalışırlar. 

Fakat bilinmeyen bir nedenden dolayı sadece kahve içebilirler.

Sonradan bu tür varlıklara dönüşmek imkansızdır. Hortlak olarak doğulur, istisnalar dışında bir insandan çocukları olamaz. 

İnsanlardan daha güçlü bünyelere sahiptirler ve yaraları çabuk iyileşir.

Kagune denen özelliklere sahiptirler, bu güç sırtlarında pençemsi(?) şeylerin çıkmasını sağlar. Dört çeşit Kagune vardır. (O kısımlara hiç girmiyorum, animede ilerleyen kısımlarda açıklayacaklar umarım.)

Seri hakkında bir kaç resim,

tumblr_n867koTZ4Y1qg78wpo1_500.giftumblr_n867qpfjBQ1qg78wpo1_500.giftumblr_n7wvfsoApM1ttxoquo4_r1_500.giftumblr_n6ntx1v0dD1qzqnxxo1_500.giftumblr_n867inUvrR1qg78wpo1_500.giftumblr_n87ptyP79b1s7swf7o2_500.giftumblr_n867nhA4pq1qg78wpo1_500.giftumblr_n867ldtIpj1qg78wpo1_500.gif

Kendim kişisel olarak mangasını da okumanızı öneririm. 132'ye kadar raw bulunmakta fakat ingilizce çevirisi 73'de. Biraz araştırırsanız aradaki bölümlerin özetlerini veya editlenmemiş çevirilerini bulabilirsiniz. Malesef türkçe çevirisi yok. Umarım animenin çıkışı ile manga satışları ve popüleritesi artar. 

Umarım böyle bir tanıtım yararlı olmuştur.  İlk kez bir seri tanıttım, kusura bakmayın :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 49
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Uzun süre önce başladığım ve aşırı sevdigim manga Toukyou Kushu'nun yeni çıkan harika animesi hakkında herkes bilgi sahibi olsun diye tanıtayım dedim.    Eğer aranız kanlı şeylerle, yamyamlık ile, k

Rica ederim, bence hiç bekleme hemen başla, rahatça bu yazın en iyi animesi diyebilirim.  Kurgusu güzel degil, harika. :D Teşekkür ederim ^^'

Cık, 13 bölüm falan olur diye düşünürsek bu sezona 130 bölüm sıgdıramazlar. Malum olaya kadar getirecekler olayı, 80. bölümden sonrası olmayacak. İnan bana.  Zaten asıl konu oradan sonra başlıyor, nap

bu sezon daha başlayamadım izlemek istediğim animeler şahsen paylaşım için teşekkürler :)

Rica ederim, bence hiç bekleme hemen başla, rahatça bu yazın en iyi animesi diyebilirim.

Anime kurgusu güzel gibi duruyordu gerçekten beklediklerim arasındaydı :D tanıtım güzel olmuş

Kurgusu güzel degil, harika. :D Teşekkür ederim ^^'

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Güzel bir tanıtım olmuş eline sağlık animeyi bekliyoruz ama ana karakter bu tarz bir animede daha karizma çizilseydi iyi olurdu :) 

​Rica ederim :D Ana karakter karizma zaten, seriyi bu kadar mükemmel yapan şeyde bu. Sanırım diğer anime veya mangalardan ayıran kısım da bu olacak herhalde. Spoiler'a girmek istemiyorum ama gerçekten ana karakter bi inanılmazdır. Rahatça söyleyebilirim. Zaten favori karakterlerim arasındadır. :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.