Jump to content

MMO/RPG/FPS/MS Edinimleriniz

Cold Dewil

Önerilen İletiler

Arkadaşlar aklınıza gelen MMORPG/FPS/MS oyunlarını yada kendi oynayıpda edindiğiniz tecrübelerinizi burada paylaşmanızı istiyorum.

Öncelikle altını çiziyim.OYUN ÖNERMİYORUZ . Konuyu okuyan arkadaşlar oynamak istedikleri oyun hakkında kişisel görüş edinebilirler. O nedenle önerin filan demeyin hiç.

Yorum atan arkadaşların ise;

Bitirmiş olduğunuz yada ileri düzey bilgi sahibi olduğunuz oyunlar hakkında ( İncelemelerinizde olur ) diğer oyuncuları bilgilendirip fikirlerimizi söylemesi için açtım.Puanlama yoktur arkadaşlar sadece fikirlerinizi artı yada eksi yanlarını söyleyin güzelce yeter.

Söylememe gerek yok ama Tartışmada olmasın

"Hani o oyunu nasıl beğenmezsin yada şusunu nasıl eleştirirsin" demeyin herkesin fikri kendine sizde kendi düşünceleriniz yazarsınız ...

İlk olarak ben başlarsam,

Geçen bir iki ay önce bıraktığım NeverWinter oyununu azcık anlatayım.

60 seviyeye kadar Hunter Mage Warrior Assasins gibi sınıfları bulunan ( Son güncelleme ile yeni sınıf eklenebilme ihtimali diyorlar ama :ph34r: ) ve level atlaması cidden kolay olduğunu gördüğüm bir mmorpg.Bunda dalga geçmiyorum iyice kasan biri 3 hafta içerisinde en üst level olan 60 levele ulaşabilir.Peki üst seviyeye ulaşırsak oyun bitiyor mu hayır tabikide .Oyunda belli seviyeden sonra açılan PvP ye geçiyorsunuz.Para birimi olarak coin kullanılsada Pazarda AD dediğimiz AstralDiamond kullanıyor.Tabiki premiumlar ve paraya kıymak isteyenler içinde Zen denilen para birimi mevcut.

Oyunun grafikleri ve hikayesi bence cidden güzel.Özellikle yetenek sistemi her 10 lvlde bir kullanımı Skillerin bolluğu oyuna ayrı bir hava katıyor.Hunter olan birinin 60 level de ister şimşekler atan bir okçuya istersenizde 20 saniyelik görünmezlik kullanarak çift bıçakal gezinen birine dönüştürmeniz tamamiyle sizin elinizde.Pet sistemi mevcut,Mount sistemide mevcut.Oyunun %70'i Dungeon yani Zindan tabanlı.Her ne kadar Open World olsa bile sadece şehirden şehire giden portallara girme hakkımız var.Gittiğimiz yerin map'i dışına çıkamıyoruz.Yani öyle bineyim atıma vurayım arkasına gideyim dağlara ovalara yok...

Oyuna başlicak arkadaşların PVE sistemine önem veriyorlarsa sadece PVE de kalmalarını PVP Arenalarına katılmamalarını öneririm.Zira 60 lvl den sonra oyun sadece Günlük Zindan ve PVP ye döndüğü için benim gibi PVE severlerin bir süre sonra oyunu bırakacaklarını düşünüyorum.Oyunun eksik yanı dediğim gibi sadece bu şimdilik.Birde Open World olsaydı tadından yenmezdi de :unsure:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ağır FPS'ciyimdir. cod 2 ile başladım ciddi multiplayerla. bugün BF3 ile devam ediyorum. yıllar ilerledikce cod'dan soğudum. cod 2 ve cod 4 ün yeri ayrıdır ama bf daha iyi oyun yapıyor artık. bi tanede gif paylaşalım. 

single player'dan multiplayer'a geçtiğimde ben :) 

aAYjzvo_460sa_v1.gif

cod 2'de ilk multiplayer deneyimimde oynadığımda aynı böyleydim :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ağır FPS'ciyimdir. cod 2 ile başladım ciddi multiplayerla. bugün BF3 ile devam ediyorum. yıllar ilerledikce cod'dan soğudum. cod 2 ve cod 4 ün yeri ayrıdır ama bf daha iyi oyun yapıyor artık. bi tanede gif paylaşalım. 

single player'dan multiplayer'a geçtiğimde ben :)

aAYjzvo_460sa_v1.gif

cod 2'de ilk multiplayer deneyimimde oynadığımda aynı böyleydim :D

WaW hatırlıyorumda :D

Oyunun dakikasında çok güzel senaryo kurmuşlardı.Silahın yok bulmaya çalışıyorsun o alanda ,cepeleri geçmek için önce makinalıyı indirmen gerek falan,hele birde o bağırarak intihar koşusu yapan askerler yok muydu...

Cidden çok güzel kurgulanmış savaş ortamı oluşturmuşlardı adamlar.( Eski oyunları tadı damakda resmen bazen :P )

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Y33nZ2.jpg
Yaklaşık bir , bir buçuk ay kadardır Blade And Soul İnceliyorum Russian Sevrerine Başarılı Bir Giriş Yaptıktan Sonra Oyun Hakkında Bilgi Sahibi Olmak Epey Kolay Karmaşık Bir Sistemden Çok 45 lv Le Kada pve yap lv atla boss kes silah düşür - oyunda zırh derdi yok normal costume kullanıyor herkez yani zırhlarımızın ek özellikelri yok.. silah ta efsun ekleme gibi şeyler görmedim şuana kadar fakat taş özelliği ekliyebiliyoruz oyun grafikleri elbette oldukça iyi pve si başarılı olmuş türkçe olmasada rahatlıkla anlaşılmakta oyuncu kitlesi zağten epey beklenen bir oyundu çok büyük bir oyuncu kitlesi bulunmakta oyunda sıkıntılı tek nokta silah geliştirme olayı oyunda jin-kun-lyn-gon olarak dört adet ırk bulunmakta jin ırkı- Asasin-blade master- kung fu master sınıflarını seçebiliyor Gon ırkı : destroyer ve kung fu master ırklarını seçebiliyor Lyn ırkı : swordmaster- sumonner ve force master seçebiliyor buraya kadar ırklar bayan ve erkek olarak ikiye ayrılmış fakat kun ırkına gelince kun ırkı bayan bir ırk sağdece force master ve blade master seçebiliyor.. sınıf genellemesine bakarsak oyunda iyi sınıf diye bir şey bulunmamakta tamamen şans-skill kullanımı- oyuncu kalitesi ve iteme bakmakta ayrıca özellikle healer sınıfı bulunmamakta fakat ek özellikleri sumonner de görmekteyiz kendisi ruh çağrıcı olarak nitelendirilen yanında kedisiyle dolaşan ufaklıklarımızayrıca oyunda pvp faction larla sürdürülmekte oyunda iki adet faction bulunmakta bunlar mavi ve kırmızı olarak ayrılmakta kızı factionda mavşye göre daha kötü kişilikli oluyorsunuz bir nevi (tabi kırmızının armorlar daha iyi : :) />..çok uzatmak istemedim 0.0

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

intahar koşusu yapanlar japonlar işte. japonları tam psikopat yapmışlardı o oyunda ya genelde en zorun bi altı expert'te oynarım cod oyunlarını. o oyunda world at war mıydı neydi adı. o oyunda bazı bölümleri ne kadar uğraşırsam uğraşayım expert te geçememiştim. ama benim en en en en favori bölümüm cod 4 teki sniper bölümüdür. o bölümü oynarken çıldırıyordum zevkten lise 3 te falandım galiba. oyunu oynarken çıkardığım sesler falan :D video ya çekseler dünya çapında meşhurolurdum yemin ediyorum :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Girmediğimiz delik kalmadı oyun camiasında bir nevi :D her parçadan tattık şuan Battlefield3 takılıyorum server kiraladım beklerim herkezi...

server linki:  battlelog.battlefield.com/bf3/servers/show/pc/e967bd8a-08b5-4c25-9c51-2e872169fd44/Nitrado-net-Gameserver/

aldım favorilere yarın girerim  ;)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Eskiden, çok eskiden bagımlısı oldugum bir oyundu, Airrivals diye. Mmo türüydü, uçaklarla oynanması aşırı dikkatimi çekmişti.

Oynarken nedense çok eğleniyordum, taraf seçip oyunu oynadıgınız bir oyundu.  Yani tarafınızın başkanı bile vardı ve oy ile seçiliyordu.

Hani genelde ben mmo sevmem, sürekli kas level atla falan sinir bozucu bi iş. Belirli bir seviyeye gelemedikçe savaşlarda etkin olamayıp düşürülüyordun, hal böyle olunca hoş olmuyordu tabi. Onun dışında paralı itemler her oyunda oldugu gibi bu oyundada bir güzel mahvediyordu oyunu. Neyse geçelim oralar hiç hoş degildi. 

Karşı tarafla sürekli savaşlar düzenlenirdi. Genellikle geminin özelligine göre saldırıya falan geçerdin. Ben daha çok destek tipi olan tank gibi bir gemi ile oynardım. Eglenceliydi, en güçlüler bile zor düşürüyordu. Ve oyun kesinlikle yetenege bağlıydı, hani ne kadar iyi oynarsan o kadar saldırılardan kaçabiliyordun.

Kendi gemimin özelliklerini seviyordum geriye falan da gidiyordu (çok da önemli degil neyse :D ) Biraz takım oyunu önemliydi. Portal tutmalar falan vardı. Karşı tarafı engellemeye falan çalışıyordun.  Bide oynadıgım şeye göre yerlerin, önemin falan degişiyordu. Hoşdu ya, çok eğleniyordum.

Tabi artık hiç mmo oynamıyorum o ayrı.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

intahar koşusu yapanlar japonlar işte. japonları tam psikopat yapmışlardı o oyunda ya genelde en zorun bi altı expert'te oynarım cod oyunlarını. o oyunda world at war mıydı neydi adı. o oyunda bazı bölümleri ne kadar uğraşırsam uğraşayım expert te geçememiştim. ama benim en en en en favori bölümüm cod 4 teki sniper bölümüdür. o bölümü oynarken çıldırıyordum zevkten lise 3 te falandım galiba. oyunu oynarken çıkardığım sesler falan :D video ya çekseler dünya çapında meşhurolurdum yemin ediyorum :D

o böltüm beni delirtip fareyi kırdıtmıştı adamı taşı bırak savun geri al 20 dk dayan bir ay geçemedim bide normalde oynuyordum  :ph34r:

şuan oynadığım 3 oyun var 

1-AC4

2-Warface

3-karataht

bunlara deyiniyim biraz 

1-AC4

VALLA ANA SENORYOYU BIRAKTIM 3. KEZ YAN GÖREVLERİ YAPARAK %75 FELAN GELDİM  GÖREV MANTIKLARI AYNI NİTEKİN OYNATIRIYOR :)

2-Warface

şimdi 2-3 gün oynadım oyun güzel PvEsi olan online oyunları severim :D ki onları oyunyordum fakat görevleri sıktı beni birazda zordu şuan girmiyorum güzel oyun :)

3-Karrataht

öncelikle joygamemin elinde diyecem ve siz bir tedirgin olucaksıınz :D ama öyle wolfteam gibi berbat bi oyun değil tabi şimdilik gibi oyundan bas edersem knight sikroad felan benziyor hoş oyun :)

PvEsi olan oyun önerin bana :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

o böltüm beni delirtip fareyi kırdıtmıştı adamı taşı bırak savun geri al 20 dk dayan bir ay geçemedim bide normalde oynuyordum  :ph34r:

şuan oynadığım 3 oyun var 

1-AC4

2-Warface

3-karataht

bunlara deyiniyim biraz 

1-AC4

VALLA ANA SENORYOYU BIRAKTIM 3. KEZ YAN GÖREVLERİ YAPARAK %75 FELAN GELDİM  GÖREV MANTIKLARI AYNI NİTEKİN OYNATIRIYOR :)

2-Warface

şimdi 2-3 gün oynadım oyun güzel PvEsi olan online oyunları severim :D ki onları oyunyordum fakat görevleri sıktı beni birazda zordu şuan girmiyorum güzel oyun :)

3-Karrataht

öncelikle joygamemin elinde diyecem ve siz bir tedirgin olucaksıınz :D ama öyle wolfteam gibi berbat bi oyun değil tabi şimdilik gibi oyundan bas edersem knight sikroad felan benziyor hoş oyun :)

PvEsi olan oyun önerin bana :)

AC brotherhood'dan sonra coştu sağolsun :D Ki bana kalırsa hala daha Brotherood versiyonu kardşlik babında en çok sevdiğim seridir.Yat kenarda bekle T ye bas alsınlar adamların olsun bitsin :D :D

Tek problem bir sonraki seride (III) ana karakteri yarı ingiliz yarı kızılderili yapmış olmaları -_- Avcılık ve kilit açma gibi şeyler oyunu biraz bulandırmıştı <_<

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.